V pokračování filmu Barbie Fairytopia putuje Elina (ztvárněna panenkou Barbie) do Mermaidie, aby zachránila svého přítele - mořského prince Nalu. Prince někdo unesl, když se pokoušel nalézt místo, na kterém rostou zvláštní plody. Jejich účinky by z Laverny udělaly nejmocnější bytost celé Fairytopie – dokonce mocnější než je samotná Enchantress! Teď je na Elině, aby tomu zamezila. Ale sama to nedokáže. Bude potřebovat pomoc tvrdohlavé mořské panny Nori. Ta ale cizákům nedůvěřuje a s Elinou nechce mít nic společného. Přesvědčit Nori není snadné, ale Elinu čeká ještě mnoho jiných překážek. A k záchraně samotného Nalu bude možná muset obětovat i to nejdůležitější: její vlastní křídla. Podaří se jí to nebo Fairytopia padne jednou provždy do rukou Laverny? (oficiální text distributora)

blondboss

Táto vília miniséria z dielne Barbie mi vôbec nesedí a celkovo ten dej mi prišiel až moc fantasy hádam aj pre malé deti, nie to ešte pre dospeláka. Nemastné-neslané s trápnymi animáciami. Dej sa oproti prvej Fairytopii veľmi neposunul a tým pádom tento animák neponúkol v podstate nič nové. Veľmi podpriemerný diel, pri ktorom som sa značne nudil. 25 % ()

NinadeL

Druhý film FairytopieMermaidie je o mořských pannách a já ho mám z téhle řady rozhodně nejraději. Totiž, i pro dospělé diváky skýtá poměrně hodně dobrých hlášek i rozumně napínavé dobrodružství. Navíc mi silně připomíná Disneyo Malou mořskou vílu, což sice asi byl záměr, ale rozhodně to tedy není na škodu. Spíše naopak. ()

Streeper

Možná o trochu lepší jak první díl, ale je to tím, že se to odehrává v moři. Jinak je to místy stále nudné ale Brepta potěší. ()

blazenka

Pohádka pro malé slečny o krásné víle Elině, která musí vyměnit vílí křídla za ocas mořské panny. Líbivé. ()

Renie42

Tohle bylo o něco lepší než první díl. Více dobrodružství, příběh se mi líbil a ta Barbie se mi už tak nezdála celá zkostnatělá, už se tak více pohybovala jako člověk, teda jako víla a jako mořská panna. ()

ludovit14

Toto HOD:je za NETERKU!Jej sa BARBIE veľmi pozdáva.Samozrejme,že aj ja uzriem nejakú tu scénku,ale tieto rozprávky sú pre DETI a hlavne BABY.Takže má donútila ohodnotiť všetky barbie čo pozerá stále dookola! PS:neurobte deťom radosť! ()

unclejack

Mermaidie je určite lepšia ako Fairytopia, okrem toho na dvd sú slušné bonusy. V rámci konkurencie sa to dá a svojím spôsobom to dokáže byť aj vtipné. Tentoraz treba pochváliť aj animáciu. ()