Toy Story 3: Příběh hraček

Toy Story 3

Toy Story 3: Príbeh hračiek

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2010, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 050)

,,ANDY BERE ROHA A MY UDĚLÁME TO SAMÝ!!....“ /// Strůjci svýho osudu v ráji na zemi (aneb hračky v mateřský školce) - kurva (sorry děti) jsem netušil, kolik času se dá zabít jen čuměním na hračky. Skvělá Barbie a místy horor pro nejmenší (panenka Chucky....), což značí dobrou zábavu pro ty starší. ,,ALE NEJLEPŠÍ NA ANDYM JE, ŽE TĚ NIKDY NEOPUSTÍ!“ No já vím, jak malý děcko! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vždycky jsem tvrdil, že Ken je pěkná svině. 2.) Potřebuju udělat hračce lobotomii. 3.) Nechápu, že nos, uši, oči, pusa, ruce, nohy a knír můžou mít osobnost (...já vím šéfe...). /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ *(8.7.2012)

Je zajímavé sledovat paralelní vývoj dvou velkých digitálních ság - Shreka a Toy Story. Tam kde DreamWorks ždímá svého koně čím dál víc až na samou dřeň ve snaze diváka rozesmát, rozesmát a znova rozesmát, Pixaři opět s přehledem dokazují, že hrají úplně jinou ligu. Protože jestli něčím Toy Story 3 netrpí, tak je to nešťastně křečovitá snaha o humor za každou cenu. Jakoby tvůrci sami přiznali, že humorých nápadů na toto téma je omezený počet a tak nám nabídnou ještě něco navíc. A v konečném důsledku opravdu jde o něco navíc - kromě popkulturních odkazů (tentokrát přijdou hodně na přetřes vězeňské filmy) a gagů obsahuje nejnovější Příběh hraček i solidní akci, opět strhující příběh s "nedětskými" tématy (byť tentokrát spíše v rámci příběhu než komplexnosti postav - tentokrát se dočkáme vyrovnávání se se stářím, či nahlédnutí do pozadí totalitářské mysli), napětí (při scéně ve spalovně jsem si doslova hryzal nehty), opravdu tunu zábavy... a navíc i sentiment, který je zde tak vkusně podaný, že mě zkrátka dostal. Možná to je vzpomínkami - Toy Story byl jeden z mých prvních filmů, jak v kině, tak doma na videokazetě...a na písničku Máš ve mně přítele v Bobkově podání už asi nikdy nezapomenu, ale myslím že to není jen tím. Pixaři tohle prostě umí, kdo nevěří, ať se podívá na Finding Nemo. Zkrátka: kdybych měl svým dětem ukázat nějaký animák, tak jim hned jako první pustím všechny tři díly Toy Story. Možná nepochopí všechno, ale rozhodně by se měly bavit. Někdy se zkrátka dá poznat, kdo s nápadem přišel první, protože ho prostě i po všech těch letech dělá nejlépe. Nakonec, kdybych to měl srovnat, Shrek (Příběh žraloka/Roboti...) je jako nová elektronická hračka MechaGodzilly z Japonska - musíte ji mít a pohrát si s ní... abyste ji zanedlouho hodili do kouta a šli si hrát se starým ošoupaným hadrovým kovbojem/Toy Story, ve kterém přece máte přítele.(2.8.2010)

Tuhle serii jsem nikdy nijak zvlášť nezbožňovala, takže to asi nedokážu pořádně ocenit... Začátek mě moc nebavil, ale pak se to konečně trochu rozjelo a konec byl doják jak sviňa :)). Pro mě zlatý střed.(7.9.2010)

Úžasné pokračování už tak super povedené série nejvíc mě dostal "Španělský Buzz", Ken s Barbie a taky na konci hračka Totoro, kterou jsem tam fakt nečekal. Andy není jedinný člověk, který s nima vyrostl, stejně tak jsem vyrostl i já. Přesto bude mít v mém srdci série Toy Story vždy specální místo 94%.(30.9.2010)

Dej je zasazen do doby, kdy se Andy, klucina jez je majitelem hracek, stehuje z domu na vysokou skolu a musi nekam uklidit sve "nemluvne" kamarady z detstvi. Komplikace jsou na ceste, ale nasi hrdinove si umi poradit v kazde situaci az do mileho zaveru. Spanelsky Buzz je trida...70%(24.10.2010)

Vtipné,akční a dojímavé.Pro mne nejlepší díl ze série.(27.10.2010)

Geniálna záležitosť. Keby to nebolo nemožné, tak poviem, že ešte lepšie ako jednotka a dvojka. Krásne nakreslené, napínavé, vtipné a keď sa Andy lúčil s hračkami, plakala som ako bábo:-)(7.11.2010)

Při dívání jsem se vrítil do 5. třídy, do kina. Nostalgická podívaná, pěknej příběh, však už ohranej, taky co by ste chtěli vymejšlět u animáků, když už je všechno vlastně venku. A strašně mi vadil ten zlej medvěd, bože, chtěl jsem ho roztrhat na kousky, takovej hajzlik na ně byl, člověk by to do médi nikdy neřekl, od teď je nemám rád, takhle si ,,zahrávat" s jinýma hračkama, to teda ne! Ale dali mu to dobře slíznout, tak se na něj musí. Jů, konečně pěkná pohádka. :)(16.11.2010)

Přiznám se, že si moc nepamatuju o čem byly predchozí díly, ale tenhle mě dostal! Fakt parádní animák!!!(24.11.2010)

El Buzz to zabil velikým stylem.(12.1.2011)

Nemohu jinak. Vyrůstal jsem spolu s Andym a jeho hračkami celou dobu - ta nostalgie mě dostala:-). Jinak kráááásnýýý happy end po občas dost drastických scénách (hlavně ty s batoletem).(4.2.2011)

Animaci u Pixaru snad ani není nutno komentovat, každý ví, kde se asi pohybuje. I když je to třetí díl, za svými bratříčky absolutně nepokulhává a drží s nima krok od začátku do konce. Prostě pohádka se vším všudy, pohádka o síle přátelství a odhodlanosti, která je úplně pro všechny věkové kategorie..(5.2.2011)

v žádeném případě mě to nezklamalo.Bravo, smích, relax slzy=)(16.2.2011)

Toy Story nám příběhově vyrostl, stejně jako Andy. Příběh je oproti svým předchůdcům výrazně dospělejší, přináší nápaditý, avšak již nedětský příběh a ten, kdo si s touhle partou odbyl i předchozí dva filmy, se nemůže vyhnout dojetí. Považoval jsem How to train you dragon za mého jasného oskarového favorita na poli animovaných filmů, avšak Toy Story 3 je opravdu jedinečný a díky tomu, že je to již třetí setkání s ním, mého favorita i překonává. Ano, Buzzi, Woody, Slinky, Rexi a všem ostatním, Vám budu držet palce u těch zlatých plešounů. 95 %(16.2.2011)

Kvalitní zakončení celé serie a to neříkám pouze jako tehdy 11ti letý divák premiéry Toy Story v roce 1996. I jako dospělí si zde stále najdu pár kouzelných a vtipných momentů. A ten konec? Myslím, že jsme si všichni tak nějak přáli aby to podobně dopadlo...smrk, až jsem začal vzpomínat na mé hračky :D...82%(27.3.2011)

Na prvý krát som pri tom zaspal, za čo môže aj pre mňa pomalších prvých 30 minút. Potom už to naberá na obrátkach, nostalgii aj emočných momentoch ktoré si ku koncu vynútili aj slzu. Mať ešte nejaké hračky doma, tak sa na ne pôjdem pozrieť ako sa majú...(9.4.2011)

Rádoby pohádka (animák) pro děti. Ale opravdu nevím, nevím, jestli bych na tuhle trojku nechala dívat malé děcko. Vždyť se z toho vyklubal akční drama thriller s hororovými prvky (skoro). :D Hlášek a vtipných situací, které stojí za to, je tu nepočítaně. Předchozí dva díly ode mě získaly plný počet hvězdiček, ovšem trojka je pro mě nej. Sentimentální konec jsem patřičně obrečela, vždyť to je povinnost dospělého. /Dávám 5 hvězd z 5!/(13.12.2011)

Neskutečně nabitý scénář, plný akce a zvratů je základním kamenem tohoto animáku. Přidá-li se k tomu hravé a precizní zpracování, které u studia Pixar netřeba zmiňovat, dostaneme nadmíru povedenou komedii, u níž se spolehlivě pobaví všichni členové rodiny. V žánru naprostá špička.(15.10.2012)

Velmi milé překvapení! nečekal jsem, že i třetí pokračování může mít tolik nápadů, vtipu a tak vynikající zpracování. Hlavní zásluhu na tom má dost temná dějová linie, kdy některé scény bych snad dětem ani nepouštěl. Právě ta temná část byla naprosto úchvatná. Celkově vynikající podívaná od začátku do konce. Na jednu strany zábavné, na druhou stranu místy dost temné. O animacích nemá cenu mluvit, v dnešní době již samozřejmost vynikající grafické zpracování. V neposlední řadě má film i jisté morální poselství, které nutí k zamyšlení nejen děti, ale možná i dospělé. Je zde nenásilné a je tomu tak dobře. Skvělý počin! Howgh!(15.9.2013)

Ze svého dětství nemám bůhvíjaký vztah k prvnímu či druhému dílu, ale trojka je moderní Pixarovka, jak má být. Tvůrci perfektně využívají potenciál všech hraček k novým a novým nápadům, příběh ani chvíli nenutí a závěr je jeden z nejdojemnějších mezi animáky vůbec. Bez pochyb nejlepší díl série.(22.10.2015)

SPOILERY! Toy Story 3 není převratný animák od Pixaru jako byly třeba Wall-E, Ratatouille nebo Vzhůru do oblak. Ani to není od začátku pětihvězdičková záležitost. Malý Andy vyrostl, s hračkami si dávno nehraje a když odjíždí na vysokou, vypadá to, že skončí na půdě nebo dokonce na smetišti. Místo toho míří do zdánlivě idylické školky plné dětí a já si půlku filmu říkal "a to má být jako všechno?" Jenže pak se to rozjede, pobyt ve školce se mění v celkem brutální vězeňské drama, postavičky Vám opět přirostou k srdci i když už Vám dávno není náct jako když jste sledovali jedničku a dvojku a film je lepší a lepší. Animace a napětí dosahují vrcholu ve scéně ze skládky, kdy jsem si v jednu chvíli říkal "do **** oni tady vážně umřou". A na pět hvězdiček a animák roku 2010 to povyšuje nááádherné finále, kde se Andy s hračkami rozloučí a předává je malé holčičce a kde v titulkách vidíme jak pokračuje jejich život. Krásné zakončení ságy.(16.9.2017)