Vykoupení z věznice Shawshank

The Shawshank Redemption

Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Komentáře uživatelů k filmu (3 090)

Ve vězení se dají pro zkrácení času dělat různé věci... Opracovávat kameny, učit mladého trestance, který si chce dodělat školu nebo třeba vymýšlet naprosto geniální plán na útěk a pak na tomto plánu trpělivě pracovat 20 let, než bude konečně proveditelný. Ten příběh je prostě dokonalý... Všechno do sebe naprosto přesně zapadá a každá scéna má svůj smysl.(28.11.2017)

Nepřekonatelný film, u kterého se člověk cítí tak smutný a tak šťastný zároveň. Životní role Tima Robbinse a Morgana Freemana...a vlastně, zbytek už tu byl dávno napsán přede mnou :)(20.7.2018)

Je až s podivem jak je tento film opomíjený. Přitom je skvělý ve všech ohledech, ale hlavně scénář a herecké výkony hlavních představitelů jsou naprosto báječné. Podle recenzí jsem měl na tento film velká očekávání a musím říct, že jsem byl stejně velmi mile překvapen. Prostě můj osobní "top ten" má nový přírůstek.(10.1.2003)

Výborně vyprávěné drama z nádherným happyendem, který je třešničkou na velmi chutném dezertu.(27.5.2003)

Když jsem si přečetl ty extatické recenze, které film popisují jako nadpozemský zážitek (dokonce i jako první pusu!), ruka s videokazetou se mi začala chvět vzrušením. A jak už to tak bývá, když se na něco hodně těšíte, jste o to víc zklamaní. Je to krásný film, kde zlí jsou ti nejhorší a ti dobří mají vskutku zlaté srdce. Za dvacet let nepatrně zestárne jen hlavní hrdina, ostatní mládnou. Sametově hebký obraz, překrásné záběry a ta hudba... Vše je prostě tak perfektní, že rozdíl mezi Shawshankem a Zelenou mílí v podstatě neexistuje. 4* jen proto, že Shawshank byl první. Jinak dobrý průměr.(28.4.2004)

Jednoducho krasa! Tento film zostane este dlho v mojej hlave. Uz je to viac ako sedem rokov, co som ho videl naposledy, ale tie emocie su stale vo mne. Frank Darabont sa chytil skveleho scenara a svoju ulohu najvyssieho cloveka na placi zvladol na jednotku. Konecny vysledok pomohli dotvorit k takmer dokonalosti i jeho spolupracovnici, ktorych si zvolil dobre. Najviac mozno vystihnut herecke vykony, kde dominovali Morgan Freeman a Tim Robins, ktoreho som spoznal prave pri sledovani Vykupenia z vaznice Shawshank. Na zaver mozem len dodat, ze tento film patri a vzdy bude patrit medzi filmove klenoty!(26.10.2004)

Geniální film, geniální herecké obsazení, geniální plán jak uprchnout z vězení.(18.6.2005)

Úžasný film o lidskosti, přátelství, ale i o nespravedlonosti a lidské omezenosti. A taky o tom, že trpělivost přináší nejen růže...(20.2.2006)

jou thats some awesome work... ot: Nejlepsi na tom vsem je, ze muzu psat komenty plné kravovin a vsem je to fukejř :D(2.4.2006)

Fantastické, fascinující a jedinečné. Nevím, kdy se zas podobného dočkáme, ale tenhle film vás přiková k obrazovce tak, že se odtrhnete nejdříve 15 minut po závěrečných titulkách:-) Shawshank řadím vedle Forresta a Zelenou Míli mezi mé 3 nejoblíbenější filmy. Forrest i Míle mají sice o ždibíček navrh, ale Shawshank není o nic horší. Ať žije Frank Darabont! Stejně jako v případě Forresta i fantastické Zelené Míle dávám 5* i Shawshanku.(8.5.2006)

Filmová magie.(14.5.2006)

Film, který má v sobě tolik lidskosti, že to nemá obdoby. Viděl jsem ho už asi 6x a pokaždé je to úžasný zážitek. 101%.(22.5.2006)

Neda sa slovami opisat a hviezdickami ohodnotit tento film.Cely film vas proste pohlti a aj po zaverecnych titulkach zostavate len ticho sediet a vhlave vam znie hudba Thomasa Newmana a vy zostavate vnemom uzase.film je pomaly,kludny a aj tak plny napetia a co je najdolezitejsie a najkrajsie-je plny ludskosti.ludskosti vo svete kde inak nema miesto.krasny pribeh s tym najkrajsim moznym zaverom.jednmoznacne jeden znajlepsich filmov vsetkych cias.(12.6.2006)

Opravdu dobré, originální příběh, který nenudí ani chvíli, Herci s velkým H hrají koncert, který je ve výsledku tak dokonalý, až nejlepším není. Pro mne. Zkrátka nejsem z něj tak odvařen, abych ho propagoval, nebo souhlasil s No. 1 filmem všech dob. Nezapomenutelnou scénou je ovšem Redovo poslední vyjádření u poroty posuzující jeho napravení. "Je mi to u prdele."(5.7.2006)

Právě jsem to dokoukal ... dlouhým komentářem bych ten film jen urazil. Kdo viděl, chápe, kdo neviděl, pochopí - a nebude litovat.(21.7.2006)

Jsem trošičku institucionalizovanej...(14.8.2006)

Když jsem Vykoupení z věznice Shawshank viděla poprvé, ani jsem nevěděla, co mám očekávat. Ale po chvilce jsem byla naprosto unešená a během celého filmu jsem se smála a brečela spolu s hlavními hrdiny. A když film skončil, tak jsem zírala na titulky s otevřenou pusou. Tak to ovšem bylo i podruhé, potřetí, počtvrté…:) --------------------------------------------(Po dost dlouhé době jsem se odhodlala k přečtení knižní předlohy, hrozně jsem se bála, že mi to zkazí požitek z filmu. Ale stal se přesný opak. Knížka mě jenom utvrdila v tom, jak je film perfektně natočený a zachovává veškerou atmosféru a naději psaného příběhu.)(6.10.2006)

Takýmto filmom možno vytknúť iba jednu vec: PRVÝKRÁT sa dajú pozrieť len raz(3.11.2006)

Film ktorý si treba odsedieť ... v niektorých scénach doslova ... preto len 4(5.1.2007)

Tento film je vynikajúci z viacerých dôvodov. Prvý: My ľudia dokážeme uveriť všetkému. Aj tomu, že existuje dokonalý nevinný trestanec, ktorý vďaka malým, ale dôležitým reformám vytvára z prísne stráženej väznice relatívne útulnú študovňu a idylické miestečko (odkiaľ sa z rôznych dôvodov ťažko odchádza). Dôvod číslo dva: Záporáci sú na pohľad hnusné stvorenia vhodné akurát tak na zmývanie. Preto vždy, keď je spektrum postáv čiernobiele, očakávame, že mat dostanú čierne figúrky. Stimuluje nás teda pocit, že sme v obraze, a že máme v našich citoch jasno. Dôvod číslo tri: Vzrušuje nás motív slobody a šíreho Pacifiku. Uvedomujeme si, čo máme a čo by sme mohli stratiť nejakým nepodareným výstrelom, či poobedňajšou pyrotechnickou párty. Číslo 4: Sme požierači prekvapení a bažíme po senzačných zvratoch. Číslo 5: Nikdy sme nevideli Morgana Freemana a Tima Robbinsa hrať životné výkony. Sme radi, že sa nám ponúklo danej pocty. Číslo 6: Sme náchylní na kecy o nádeji, aj keď vieme, že často vyprchá skôr ako zomiera. Číslo 7: Hlavným dôvodom úspechu tohto filmu je matematicky presné zosúladenie predošlých dôvodov. Tento film je jednoducho dôvod sám o sebe. Je to samá príčinná podstata filmu.(8.1.2007)

1 40 62 63 64 65 66 67 68 78 117 155