Vykoupení z věznice Shawshank

The Shawshank Redemption

Vykúpenie z väznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Nechtěl strávit život ve vězení, dennodenně čelit utrpení, doufal, neztrácel naději, kladívko pořídil si raději; dokázal to, přežil, vydržel, svůj slib dodržel; King, vypravěčů král, vyšperkoval příběh o nezdolné lidské vůli pointou, která pár osob zaujme, ale většině dá křídla. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Vronsky, Merggie, Freelance, moonlight(27.11.2005)

Bez diskuze výtečný film. Příběh silný, pojetí zajímavé, herecké výkony obstojné, ale hlavně přesná režie (nekamenujte mě, ale Zelená míle mi sedla více). Morgan je asi můj nejoblíbenější herec vůbec, proto jsem byl zvědavý hlavně na Robbinse a ten mě příjemně překvapil (film jsem viděl s dabingem a strašně moc mi připomínal Hankse ;-)) Proč tedy nedám 5* jako skoro všichni ostatní? Já bych to zkrátil, ten konec byl už dost natažený a trochu jsem se u něj nudil (tím nechci říct, že bych 3/4 filmu nehltal 1 dechem ;-)) No v každém případě, vřele doporučuju.(17.12.2007)

Scénář: Frank Darabont .. Co má společného dokonalá emocionální filmová podívaná a The Shawshank Redemption? Úplně VŠE! Je to stále blyštivější klenot kinematografie, plný lidskosti a nezlomené naděje. Napoprvé to byl opravdu strhující zážitek s naprosto odzbrojujícím a dojemným závěrem!! A je stále stejně silný i při každém dalším zhlédnutí !! (2090)(27.3.2005)

Z vězeňského prostředí jsem vždycky zbožňoval Frajera Luka, ale tenhle film ho překonal. Skvělý scénář, nádherný příběh, překrásná hudba, výborné herecké výkony. A takhle bych mohl pokračovat až by mi došly přídávná jména. Prostě jeden z těch filmových skvostů, kvůli kterým jsem rád, že existuje druh umění, kterému se říká filmové.(31.7.2002)

Naprosto famózní film, který by měl každý, kdo si říká "filmový znalec" vidět. Andy sice na začátku filmu vypadá jako chladnokrevný vrah...ale v momentě, kdy je mu vysloven rozsudek - tak víte která bije ;o) A nesmíme zapomenout, že nejdůležitější věcí, kterou bysme si měli pamatovat je, že NADĚJE umírá poslední.(3.12.2004)

• - Ve filmu jsou pouze dvě ženy, které promluví. První je zákaznice obchodu s potravinami, která si stěžuje na Brookse (James Whitmore) a ta druhá je zaměstnankyně banky, do které šel Andy (Tim Robbins) po útěku. (tobykout)

• - Aby sa Tim Robbins vžil do postavy Andyho Dufresnea, bol nejaký čas v samoväzbe. (WalterIK7)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se chce na konci filmu ředitel (Bob Gunton) zabít, vytáhne revolver 38, nabije ho, prostřelí si hlavu a náboj má ještě takovou sílu, že rozbije okno. Osmacřicítka by však ve skutečnosti neprostřelila ani hlavu. (jirijost)