Reklama

Reklama

Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu... (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (3 240)

Dever 

všechny recenze uživatele

Presne ako u Foresta Gumpa si aj tento film 100 percentne zasluhuje miesto v prvej 10 všetkých filmov sveta. Dej tak perfektný, jednoduchý a originálny, k tomu pod taktovkou Franka Darabota? no to nemohlo vzniknúť nič iné, len jedinečné dielo 20storočia................ Soundtrack Thomas Newman: 1. May ,2. Shawshank Prison [Stoic Theme] ,3. New Fish ,4. Rock Hammer ,5. An Inch of His Life ,6. If I Didn't Care ,7. Brooks Was Here - Thomas Newman ,8. His Judgement Cometh ,9. Suds on the Roof ,10. Workfield ,11. Shawshank Redemption ,12. Lovesick Blues ,13. Elmo Blatch ,14. Sisters ,15. Zihuatanejo ,16. The Marriage of Figaro: Duetto-Sul Aria ,17. Lovely Raquel ,18. And That Right Soon ,19. Compass and Guns ,20. So Was Red ,21. End Title , ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Myslím, že na tento film může být Stephen King právem pyšný. Spolu s Osvícením a Zelenou mílí patří mezi jedny z nejlepších a nejznámějších adaptací jeho knih. Stejně jako má své kouzlo literární předloha, má své kouzlo i filmové Vykoupení z věznice Shawshank. Připomněl mi nezapomenutelné chvíle, které jsem prožívala při čtení povídky. Nejvíce mě dostal konec a hlavně závěrečná pasáž, jíž končí i samotná povídka. Jeden z filmů, při němž jsem na konci poměrně hojně slzela. Společně s mými dojmy a pocity z povídky, které prostupovaly celým snímkem a střídaly se s dojmy z něj, jsem byla obdařena nezapomenutelným a jedinečným filmovým zážitkem. Děkuji, Stephene Kingu. Děkuji, Franku. Děkuji, Morgane a Time. A všem, díky kterým mohl vzniknout "this incredible movie story..." King má obdivuhodný talent na vytváření rozmanitých a skvělých charakterů postav. A Frank Darabont má výborný talent při výběru herců, kteří tyto postavy v jeho filmech ztvární. "Doufám, že tam bude přítel a já mu podám ruku. Doufám..." ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nadherny film. Skutecne nadherny, ale nejlepsi ze vsech? To zas ne, ale jeden z nejlepsich urcite. Darabont skutecne umi a dokazuje to i timto filmem. Spolu se Zelenou mily nejlepsi film podle Stephena Kinga. Navic Zelenou mily reziroval taky Darabont. Tenhle film jsem videl uz nekolikrat, ale vzdy se na nej rad podivam znovu, protoze ani na okamzik nenudi, je napinavy, vtipny, proste nadherny. Herecke vykony jsou taky vynikajici, sice mi ze zacatku prislo, ze se Tim Robbins do role nehodi, ale nakonec byl opak pravdou. Hudba, kamera, dialogy, pribeh, vsechno bezchybne. Navic Darabont skvele vyvazil pomer mezi krutosti vezeni a lidskosti a nadeji. Urcite jeden z nejlepsich vezenskych filmu, ktery si po pravu zaslouzi 5*. ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě opravdu dostalo. Vidím to jako dnes, když jsem závěrečných 20 minut koukal s otevřenou pusou a jenom zašnul, jak to Andy skvěle provedl. Tim Robbins a Morgan Freeman byla naprosto skvělá volba. Jeden z nejlepších a nejkrásnějších filmů z vězeňského prostředí. Jenom škoda, že film neproměnil alespoň jednu ze svých sedmy nominací na Oscara, ale přece jenom měl hodně silného konkurenta Foresta Gumpa... Na závěr snad jenom dotat, že jasných pět hvězdiček a po právu podle hodnocení nejlepší film na csfd. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Nádhera, přes dvě hodiny jsem zíral v němém úžasu a nehnul brvou. Každá sekunda ja naprosto přesně vybroušená do posledního rámečku, kontakt s divákem je velmi těsný, takže s hrdinou sdílíme všechny emoce, které dávají vzniknout výtečnému dortu, na jehož vrcholu čeká ta nejkrásnější a nejchutnější třešnička, jakou si dokážeme představit. ()

Galerie (91)

Zajímavosti (163)

  • Zihuatanejo, o ktorom Andy (Tim Robbins) túžil, naozaj existuje. Ide o štvrté najväčšie mesto v Mexiku a nachádza sa v štáte Guerrero. (AndrewNewman)
  • Když se Andy Dufresne (Tim Robbins) ptá Reda (Morgan Freeman), proč je tady, Red mu odpoví, že je z celého Shawshanku jediný vinný. Důvod se dozvíme pouze z knižní předlohy, kdy Red uzavřel velkou pojistku pro svojí ženu a pak si pohrál s brzdami jejich Chevroletu. Vše šlo podle plánu, ale bohužel nepočítal s tím, že manželka vezme do města Castle Hill i sousedku s jejím synem. Za tento čin dostal 3 doživotní tresty. (Charpy)
  • Pří prohlídce cel cituje Andy (Tim Robbins) z Bible pasáž z Marka, 13. kapitoly, verš 35: „Bděte tedy, neboť nevíte, kdy Pán domu přijde..." Ředitel věznice mu odpovídá veršem z Jana 8.  kapitoly, verš 12.: „Já jsem světlo světa. Kdo mne následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života." (Kuny27)

Související novinky

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (více)

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Jak určitě víte, americká Akademie filmového umění a věd pravidelně "vyrábí" nejlepší film roku. Časopis The Hollywood Reporter zaujatě sleduje každé oscarové klání, sem tam se ale také ohlédne do… (více)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (více)

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami

13.08.2009

Známe ho především jako tvůrce Vykoupení z věznice Shawshank, ale Frank Darabont se odjakživa rád brodil především zatuchlými hororovými vodami. Začínal jako scenárista třetí Noční můry, druhé Mouchy… (více)

Reklama

Reklama