Tlustý pradědeček (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1984, 44 min

• duddek

Pohádka se od předlohy v lecčems odlišuje (není tu pes Voříšek, hospoda není U oběšeného a láhve), ale hlavně v ničem nepředčí svou o 14 let starší verzi. Kdo ví, proč ji natáčeli... Na druhou stranu, potíž je asi už v nepříliš povedené předloze, pochybuju, že ji jde natočit kvalitně. Lotrando: "Na moji Kokotičku káplo!" :)(15.3.2018)

Ulítlá studiová pohádka, na které je nejzajímavější obsazení, kde v podstatě co role, to veliké jméno našeho herectví.(11.4.2015)

• otík

Na svou dobu průměrná studiová pohádka s báječným, bohužel však zcela nevyužitým hereckým obsazením. Už jen úvodní čtení Rudolfa Hrušínského ml. o svém pradědečkovi, který neposlechl svou babičku (= manželku) a vydal se do světa, je neoriginální a nudné. Následně příběh o loupežnících vlastně žádným příběhem není, prostě jen jdou do hospody a tam zpívají. Následně přijde pradědeček, kterého okradou neokradou, picnou nepicnou, pak se tam znenadání objeví anglický lord s třemi detektivy s Sherlockem Holmesem v čele, pozatýkají loupežníky a děda se v poklidu vrátí domů. Příběh fakt tak na 20ti minutovou pohádku, písničky hrozné, neskutečně upištěná Konvalinková a totálně nevyužitý Hrušínský s Preissem. Když třeba zavzpomínám na Hrušínského loupežníka Bujóna z pohádky Strach má velké oči, tak tam byla všechna herecká esa skvěle využita. Tady nic. Slabá a nezajímavá pohádka, bohužel. PS: v dnešní době uvolněných mravů bych všechny loupežnické řeči o Kokotičce (Konvalinková) raději nechal stranou:-)(1.5.2015)

• Tommassi3

"Kdyby mě tak viděla prababička, ta by mi dala !!" ;)(11.4.2015)

Rudolf Hrušínský mladší hraje pravnuka svého otce, když coby vypravěč provází slovem příběh o tlustém pradědečkovi, kterak jednou prababičku neposlechl a jaká patálie z toho mohla být, ale naštěstí nebyla. S tím námětem, s tím obsazením, s těmi kulisami to mohlo být naprosto skvostné. Kdo ví kde se to vymklo, že to je nedomrlé jak polosyrové neosolené brambory.(1.9.2016)