Bunkr smrti

Outpost

Bunker smrti

Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2008, 90 min

Ano, je to laciné, zápletka stojí na vodě a film neoplývá ani akcí, ani strašidelnou atmosférou. Ale i tak se řadí k těm lepším vojenským hororům, i když spíš jen kvůli slabé konkurenci, než díky svým vlastním kvalitám. Steve Barker ve své celovečerní prvotině nic převratného nepředvedl. Z atraktivního námětu šlo rozhodně vytřískat víc. Nejvíce mi chyběly klaustrofobické scény plné paranoie, ke kterým prostředí přímo vybízí. A když film netáhnou ani postavy - vojáci jsou ve většině případů pořád stejně drsní a místo toho aby v zoufalství bojovali o holý život, tak trousí hlášky a průpovídky, tak už zbývají jen ty lekačky. Škoda nevyužitého potenciálu.(8.11.2012)

„Bunkr smrti“ není filmem, který by využíval téma nacistů až tak skvěle, jsou zde určitě lepší filmy, myslím z hlediska hororového žánru (více mi třeba sedí „Mrtvý sníh“, snad i protože, že je pojat víc komediálně), ale pořád si myslím, že i „Bunkr smrti“ je dobrým snímkem, který sice až tak nevyčnívá z průměru, ale pro jednou je to britský horor, který mě bavil, kde jsem měl pocit, že to není jen snaha kvantitativně přispět k žánru.(7.7.2014)

Kdyz si odmyslite ze to neni film, kterej by vam rozsiril obzory ve svete kinematografie, tak si myslim ze to je docela slusnej pocin... Tema je me sity primo na miru, protoze nacisticky experimenty sem mel vzdycky rad at uz to byly pocitacovy hry typu Wolfensteina nebo filmovej Indiana Jones... I kdyz je na tom videt hodne malej rozpocet, tak si myslim ze to ma celkem slusnou atmosferu a herci nebyli uplne jalovi... Celkove si myslim, ze je to dost povedeny becko...(27.6.2008)

Nechápu čím to je, že každý horor, který se věnuje náckovským experimentům nebo náckovské tématice obecně, působí jako kdyby si nikdo nebyl jist co z toho chce mít. Přitom prostor pro invenci tu je. Outpost v tomto ohledu není výjimkou. Minimálně první polovina je hodně dobrá a u pár scén jsem se málem... (doplňte vhodný expresivní výraz). Mimo jiné mě docela překvapilo, že skupinka žoldáků není jenom homogenní skupinka chlapíků v maskáčích, ale je zde určitý náznak individuality, takže jsem se do nich a jejich pocitů dokázala docela vcítit. Proč se nad tím tak podivuju? Zkrátka proto, že mi to ve většině filmů přijde spíše naopak... Ale zpátky k tomu, co jsem nakousla prvně. Jakmile vyjde najevo, kdo je tím záhadným nepřítelem, začala jsem se v tom trochu ztrácet. Nebudu říkat o moc víc, byl by to spoiler a těm se snažím vyhýbat, ale ten důvod, resp. příčina, kvůli které se tam onen nepřítel nacházel, mi přijde vrcholně zmatená a nedotažená. Nuže, netradiční prostředí i téma plus dobré postavy jsou skvělý základ, ovšem myšlenka na to naroubovaná dosti pokulhává.(7.12.2011)

• rizek2

Ach jo. Tak jsem se na to těšil a tak moc jsem zklamán. Námět z kterého by šel vytřískat pořádnej horor je vyhozen z okna. Nudní herci hrající nudné charaktery. Nudná zápletka, nudné prostředí, nudný děj, nudní nacisté, nudné vraždy (dá-li se tomu tak řikat)....prostě nuda od začátku do konce. Nebrat!(10.5.2009)

• - Ve scéně, kdy jedna z postav střílí na záblesk ve stromoví, je možné vidět, že zdravotník má na zádech lékárničku s českým označením. (Kriklan49)

• - Při závěrečné přestřelce měl Prior použít brokovnici až uvnitř bunkru, ale úroveň hluku by byla zcela nesnesitelná a panovaly obavy z trvalého poškození sluchu, proto z ní střílí jen venku. (Kriklan49)

• - Proti osadenstvu bunkra pravdepodobne v minulosti bojovali i Československé červené barety, kedže jeden zo žoldnierov pri prehrabovaní sa v debni při strážení nemeckého essesáka drží v ruke československý ešus, aký sa vyrábal až po vojne. (andykovac)