Bunkr smrti

Bunker smrti

Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2008, 90 min

• jenik71

Mohl to být celkem slušný horor, jenže není. Bát se není čeho a samotný děj také nic moc nenabízí. Jestli chcete vidět vraždící nemrtvé nácky v akci, zkuste se podívat třeba na Mrtvý sníh. Sice to také není žádná pecka, ale je tam víc akce, krve a ti fašouni vypadají úžasně. Bunkr smrti je spíše ztráta času.(1.8.2010)

• gogo76

Výborný príbeh, z ktorého by sa dali vyžmýkať neskutočné veci. Bunker, druhá svetová vojna a pokusy, to znelo lákavo. Možno to niekomu, tak ako mme pripomenie obľúbenú hru Wolfstein. Pár podobných filmov tu bolo, dokonca s rovnakým názvom a Mŕtva hliadka, ktorú považujem za vydarenejšiu, čo sa týka atmosféry. Uzavretý komplex pod zemou dával veľa možností ako stiahnuť divákovi zadok od strachu,ale nepodarilo sa. Vykľulo sa z toho vyvražďovacie béčko, prakticky bez nejakej dusnej a strašidelnej atmosféry, ktorý nemá väčšiu šancu zaujať. 40%.(3.2.2009)

• Nach

Bunkr smrti mohl být solidní béčkový horor, nic víc, ale nic míň. Bohužel, ač režie je průměrná a herci taky, vše to ke dnu táhne hloupý scénář, který na začátku pokládá jistá pravidla, aby je v samotném závěru rozcupoval na kusy. Nádherným příkladem může sloužit zjevování nacistických vojáků kdekoli a kdykoli. V závěru je pak tato vlastnost zcela ignorována a po prohlášení jednoho z hrdinů: "Náckové půjdou tuty, dejte tam miny" je všem jeho spolubojovníkům naprosto jasné, že nic jiného se ani stát nemůže. 45%(7.9.2012)

• petero

Témou podobný ako Deathwatch (2002) a predsa vo výsledku úplne iný. Vystrašených vojakov vystriedali arogantné nuly, prvú svetovú súčasnosť (!) a z takéhoto nezmyselného scenára by sa dala slušne vysekať jedna epizóda k Masters of Horror. K dobru môžem pripočítať len veľmi málo napínavých momentov, nôž medzi zubami a brutálne dobrú vyzáž nemeckých nemŕtvych vojakov.(26.2.2008)

• lamps

Nezáživné hororové béčko, které mrhá kvalitním námětem nanejvýš trestuhodným způsobem. Už když se řekne nacistické experimenty, tak mi trochu přeběhne mráz po zádech a představím si to nejzvrácenější a nejkrutější lidské jednání, ovšem Steve Barker, jakkoli měl jeho příběh zajímavou myšlenku a jasně stanovený cíl, nedokázal vtisknout dané látce ani z poloviny tak hororovou tvář, jak bych původně očekával. První dvě třetiny jsou zcela nezáživné a zdlouhavé, ovšem alespoň udrží diváka v pozornosti díky rostoucímu očekávání směrem ke klíčové pointě, kterou ještě přiostří pár zajímavých úmrtí a jeden přeživší "pokusný králík". Ale jak jsem se v průběhu snímku nudil, tak mě samotný závěr naprosto otrávil a sledovat bezduché střílení do armády nesmrtelných vojáků považuji od Barkera po té pečlivě budované atmosféře za velký podraz. Zklamání, s výjimkou vcelku povedené Brettovy hudby opravdu není o co stát..(23.9.2012)

• - Proti osadenstvu bunkra pravdepodobne v minulosti bojovali i Československé červené barety, kedže jeden zo žoldnierov pri prehrabovaní sa v debni při strážení nemeckého essesáka drží v ruke československý ešus, aký sa vyrábal až po vojne. (andykovac)

• - Ve scéně, kdy jedna z postav střílí na záblesk ve stromoví, je možné vidět, že zdravotník má na zádech lékárničku s českým označením. (Kriklan49)

• - Natáčelo se ve Velké Británii konkrétně ve Skotsku v oblastech Glasgow, Dumfries a Galloway. (Terva)