Bunkr smrti

Bunker smrti

Akční / Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2008, 90 min

• Lateef

Až mockrát jsem si během sledování uvědomil lacinost snímku, stejně jako v případě Přežili jsme Ardeny. Nicméně se mi líbil ten zvláštní atmosférický 'opar', který zahaloval scény příchodu vojáků k samotnému bunkru. S druhou polovinou se sice už z lesů kolem vynořují 'historičtí opřilbenci' (ne nepodobní mým oblíbeným umělohmotným zeleným vojáčkům), co umějí ochcávat elektromagnetické síly v prostoru, ale celé to působí dost divně, nezáživně. Velmi snadno odhadnutelný konec, nepříliš krvavých záběrů, pár nesmyslností, ale hlavně levnost filmu, která se jako velká příšera prohání celým bunkrem a jeho okolím, mi jej pomohla zařadit do spodních (slabých) pater mého filmového skladu.(4.10.2008)

• sidzej

V podstate celkom zaujímavý film s hutnou atmosférou a fajn námetom (fašistické pokusy na ľuďoch) zabalený do hororovo-mysteriózneho kabátu. Akurát niektoré detailné gore scény boli tak trochu samoúčelné, záver sa mi nepozdával a všadeprítomný hnedý filter mal neblahý dopad na sýtosť farieb. Každopádne celkovo to dopadlo lepšie než som predpokladal. 50%(24.6.2008)

• Goldbeater

Natočit sedm let po Greenově Bunkru tuto tématickou vykrádačku, sice s nápadem, ale naprosto nevyužitým, bylo podle mého názoru celkem zbytečné. Ze snímku vůbec nedýchá ta pravá atmosféra, jaká by měla, a zdejší podzemní bunkr vůbec nepůsobí jako bunkr. Scénář nepřichází s ničím originálním a rozjezd snímku je dost pomalý. Postavy jsou navíc také docela nezvládnuté a jen těžko budete hledat nějakého toho sympaťáka, kterému fandit. Tenhle film mě teda vůbec neoslovil, ale chtělo by to víc takových válečně hororových pokusů. Myslím, že tento okruh poskytuje hromadu námětů. Jen je správně využít.(5.7.2012)

Tématikou, námětem (všeobecně je z nalezených zápisů známo, že si nacisti skutečně zahrávali se záhrobím a s různým experimenty). Tuším, že u zrodu byl sám Himmler.) sice zajímavý ale dějově slabší duchařský film a pro mě s očekávaným koncem. Myšlenka filmu tedy dobrá, ale přesto tomu něco chybělo, chvílemi mě to uspávalo (hlavně první půle), tedy než přišly na řadu všechny ty podivné vraždy a prapodivná temná atmosféra. I když je to vlastně taková směsice z filmů jako Psí vojáci nebo Hostel, přece jen se bylo na co dívat. "(24.8.2008)

Nic moc sem nečekal a taky sem nic moc dostal, jelikož proklamovaný gore nechutný scény se nekonaj, jestli tam jsou 3 drsnější scény a záběry, tak je to moc a krom toho, když se v takovýmhle filmu, kterej zrovna neoplývá geniálním scénářem čeká na prvního mrtvýho asi hodinu, tak je to fakt příliš, nicméně na druhou stranu několik scén v bunkru je docela solidně hororově zvládnutých, ostatně celá atmosféra bunkru je povedená a když se použije několik osvědčených metod typu blikajícího světla do tmy a obrysů postav, tak se občas dostaví i napětí(20.8.2008)

• - Žoldácí ve filmu mají zbraně AKM ráže 7.62x39 mm, Heckler & Koch G36C ráže 5.56 mm, Norinco Type 56-1 ráže 7.62x39 mm a Heckler & Koch FABARM FP6 ráže 12 Gauge. Pistole, která se objevuje ve scéně promítání, Walther P38 ráže 9x19mm. (dc125)

• - Proti osadenstvu bunkra pravdepodobne v minulosti bojovali i Československé červené barety, kedže jeden zo žoldnierov pri prehrabovaní sa v debni při strážení nemeckého essesáka drží v ruke československý ešus, aký sa vyrábal až po vojne. (andykovac)

• - Kulka vytažená z Macovy ruky je podle velitele "stará 7,62". Wehrmacht používal náboje ráže 7,92 mm, zatímco 7,62 mm používali Američané a Rusové. (Kriklan49)