Eduard VIII. Anglický (TV film)

• Francie

Edouard VIII d'Angleterre

Dokumentární / Životopisný / Historický

Francie, 2005, 53 min

Dobře propracovaný dokument!!(21.3.2007)

Ojedinělý francouzský dokument o jednou neobyčejném králi a jeho vyjímečném životě.(19.3.2007)

A já si pořád říkal, proč ve všech těch dobových dokumentárních záběrech mluví francouzsky:) No, teď vážně. Eduard VIII. je opravdu vydařený dokument popisující život bývalého anglického krále, který se vzdal koruny a nejmocnějšího trůnu v Evropě kvůli lásce k (popravdě ne moc hezké;)) dvakrát rozvedené Američance. Autoři dokumentu ale naštěstí nesklouzly k lákavému pojetí - "Slavné páry 20. století" a místo princova/králova románku věnují daleko větší pozornost jeho osobě a postavení na pozadí důležitých událostí, které v té době Evropou a vůbec celým světem hýbaly. Seznámíte se tak s Eduardovými cestami po tehdejších britských koloniích, snahou přiblížit anglickou politiku pracujícím lidem, ale třeba i neskrývaným obdivem k Hitlerovu režimu.(19.3.2007)