Podzimní zahrady

Gardens in Autumn

(festivalový název)

Komedie / Podobenství

Francie / Itálie / Rusko, 2006, 115 min

Tahle vlídně satirická komedie má své pomalé, důchodcovské tempo. Pokud to nepřijmete, nemá cenu na film koukat. Některé vtípky jsem sice naprosto nepochopil (proč hraje matku hlavního hrdiny Michel Piccoli???), ale závěr je velmi povedený, takže i přes poněkud přemrštěnou stopáž dávám palec nahoru (70%).(11.8.2011)

Silně poznáte Francii... Rusové tomu moc nedávají, spíše berou!(19.9.2012)

Roztahaná politická komedie bez vtipu, v níž se skoro nic neděje. Pár povedených vtipů ji nezachrání.(30.11.2008)

• d-fens

ocenenia : MFF Mar del Plata 2007 - Špeciálna cena poroty(24.2.2010)

Teď už stačí, aby i Godard natočil srozumitelný film, a všechny filmové postuláty se zhroutí. Lynch a Iosseliani již své filmy pro masové publikum zmákli. Podzimní zahrady jsou prý satirou, aha, otírají se o politiku, takže to musí být satira. Humorný nádech jim upřít nelze, hravost, která se místy překlápí až do poetičnosti, také ne. Zmiňovat Piccoliho v roli mamá snad ani nemá cenu, nedostal téměř žádný prostor, jelikož je známo, že Piccoli zkrátka neumí zahrát špatně, nezahrál špatně ani babku. Ale adorovat ho kvůli této epizodní roličce nebudu. A jsem ráda, že vím, odkud čerpal Havel námět pro své Odcházení.(7.10.2012)