Dvojdielná televízna inscenácia jedného z vrcholných diel francúzskej dramatickej romantickej spisby, dejovo situovaného do renesančnej Florencie. Tragédia človeka, ktorého priateľstvo s mocnými bolo len maskou jeho vzdoru voči tyranii. (RTVS)

Autogram

Takýto experiment s rekvizitami by chcel možno aj samostatný žáner, snáď by sa hodilo uviesť aspoň experimentální. Renesančná Florencia a na začiatku hlavný hrdina v havajskej košeli pripravuje dávku drogy, potom sa kujú meče a o chvíľu sa objavujú tlačené časopisy, jeden z nich dokonca erotický. Náramkové hodinky na rukách rytierov sú samozrejmosťou, tentoraz nie ako chyba réžie, ale ako umelecký zámer. Pri tom všetkom som len okrajovo vnímal nejaký dej a rebéliu Lorenzaccia, takže druhý diel ma ani nezaujíma a je mi jedno, ako to celé skončí. Napriek všetkému herci nehrajú zle, príbeh v predlohe mohol byť dobrý, ale táto inscenácia bola dosť zbytočná. ()

quixote

Vynikající inscenace klasické francouzské hry, která se v mnohém podobá Hamletovi. Luknár i Hajdu jsou výborní. ()

majo25

Pokus o modernú či skôr experimentálnu inscenáciu kombinujúcu súčasnosť s renesančnou Florenciu nedopadol príliš dobre. A to práve pre to na môj vkus až divoké experimentovanie. Aby sa príbeh odohrával v dávnom talianskom meste a postavy boli oblečené v súčasných šatách, obuté mali kanady, pichali si do žíl drogy a pozerali erotické časopisy. Tieto veci používali pritom iba dve hlavné postavy a druhé postavy to ako keby ani nevideli. Obsadenie pritom nebolo zlé. Dialógy však často príliš filozofujúce. ()