Reklama

Reklama

Pátek třináctého 8

  • Česko Pátek třináctého 8: Jason na Manhattanu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Po pekelném duelu s telekinetičkou Tinou v předchozím díle leží Jason pohřbený pod troskami mola na dně Křišťálového jezera. Zde jej vzkřísí elektrický výboj z porušeného kabelu a on se vydává dolů po řece hledat novou krev. Nalézá ji na výletní lodi Lazarus vezoucí třídu čerstvých maturantů na exkurzi do New Yorku, kam z nich nakonec díky jeho intervenci dorazí jen hrstka. Zbylí študáci se mu musí postavit v manhattanských docích, v metru, na Times Square i v kanalizačních tunelech pod Manhattanem. Osmé pokračování kultovní slasherové série 80. let v režii televizáka Roba Heddena. Slabý ohlas filmu vedl Paramount k následnému prodeji práv na Jasona společnosti New Line Cinema. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (175)

obitus 

všechny recenze uživatele

Jason měl původně projít takřka celým New Yorkem a polovinu ho zmasakrovat. Bohužel nebyly prachy a tak se slavný bijec pohybuje většinu filmu na palubě výletní lodi. To by v zásadě ani tak nevadilo, ale film je bohužel natočený poměrně diletanstským způsobem, který způsobuje, že tu skoro není kouzlo původních filmů. V rámci série určitě podprůměr. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Ač logika zamává filmu hned na začátku, je Jasonovo dobrodružství no.8 docela zábavné, zvláště s přihlédnutím k předchozímu kusu. Jason se opět projevuje jako uvědomělý kosič se smyslem pro nápad i legraci, což lze ocenit zvláště v první půlce na lodi. S nástupem do ulic NY City tempo zleniví a zbytek už je jenom ospalým čekáním na konec, který nic nového pod zatemnělým nočním měsícem nenabídne. Snad alespoň ten zamyšlený pohled na hokejový billboard v paměti zůstane déle. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Ať to beru z jakýkoliv strany, Jason na Manhattanu je skoro to nejhorší, co série nabídla (následující devítka vede na plné čáře). Těžko říct, jestli to bylo dobou - ostatně konec osmdesátek brutalitě moc nepřál. Spíš bude na vině Hedden, scénárista a režisér v jedné osobě. Název sice sliboval krvavou zábavu, jenže to by drtivou většinu filmu nesměl Jason pobíhat po lodi. Nadsázka zůstala, bodycount obrovský (19 mrtvých), ale co je větší průser, tak zmizela atmosféra. Bez kempu uprostřed lesa to zkrátka nebude nikdy ono. Po tomhle unylém, městském dobrodružství se můj nejoblíbenější hokejista sice vrátil do Crystal Lake, tam však tentokrát nebyl spokojen se svým tělem zombie atleta. LOL. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Úspěch, ani tenhle díl to u mě nedotáhne pod 3*. Z jezera opět vstalý, nesmrtelný a nesetřesitelný Jason se plaví do NYC, na lodi plné maturantů! Má to ale dva háčky - první, ta loď tu sežere více času než samotný New York, a druhý - než se pak děj konečně přesune na Times Square, uplyne 20 minut v liduprázdných smetištních docích, no a hned vzápětí zase rychle zmizne do kanálového finiše. Holt nebyly prachy. A taky je Jason při průchodu velkoměstem překvapivě přátelský a vůbec nemasí civilisty všude kolem. Celkově ale na 80's slasher ještě tak tak nadprůměr, hlavně že tu není zamotaná žádná iritující psychoblabla sračka jako posledně. Jen bych to přejmenoval na 'Jason cestuje na Manhattan'. 6/10. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Pochopte že je to odpad!ale scéna kdy se Jason prochází po Manhattanu se může stát jen tam.Však co?Kolem mě projde nějaký maník se zkrvavenu sekerou(nebo co to bylo viděl jsem to dávno)a hokejovou maskou na tváři a když se každým dílem rozkládá taky pěkně smrdí.Co je mi potom?!Vytmívačka o kterou bych si neopřel ani kolo... ()

Galerie (58)

Zajímavosti (16)

  • Pes Tobby je pojmenován po psovi, kterého měl kdysi režisér Rob Hedden. (Stocki)
  • S délkou 100 minut se jedná o nejdelší díl původní série, kterou distribuovala společnost Paramount Pictures. (Stocki)
  • Režisér Rob Hedden obsadil do role servírky svoji sestru Peggy Hedden. (Stocki)

Reklama

Reklama