Pátek třináctého 8

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Piatok trinásteho 8: Jason na Manhattane

Horor

USA, 1989, 100 min

Úspěch, ani tenhle díl to u mě nedotáhne pod 3*. Z jezera opět vstalý, nesmrtelný a nesetřesitelný Jason se plaví do NYC, na lodi plné maturantů! Má to ale dva háčky - první, ta loď tu sežere více času než samotný New York, a druhý - než se pak děj konečně přesune na Times Square, uplyne 20 minut v liduprázdných smetištních docích, no a hned vzápětí zase rychle zmizne do kanálového finiše. Holt nebyly prachy. A taky je Jason při průchodu velkoměstem překvapivě přátelský a vůbec nemasí civilisty všude kolem. Celkově ale na 80's slasher ještě tak tak nadprůměr, hlavně že tu není zamotaná žádná iritující psychoblabla sračka jako posledně. Jen bych to přejmenoval na 'Jason cestuje na Manhattan'. 6/10.(18.5.2010)

• kaylin

„Pátek třináctého 8“ není zásadně dobrým dílem série, spíše se řadí k podprůměru, což je dáno hlavně tím, že není tak nový, jak se na první pohled tváří. Problém vidím i v tom, že gore už je ve srovnání s prvním a druhým dílem skutečně velmi špatná a více méně zde chybí. V tomhle směru zde není v podstatě žádná variabilita a film se utápí ve vraždách, které místy zavánějí originalitou, ale jejich provedení je jednoduše degraduje na obyčejné odškrtávání jmen.(2.10.2014)

• Šakalík

Jason poprvé opouští jezero Crystal Lake a přesouvá se do srdce New Yorku, kde taky tahle série spadne do céčkové žumpy. Z logického hlediska inkasuje racionálně uvažující divák několik těžkých úderů na mozek, pač celá kostra příběhu postrádá jakýkoli smysluplný základ, a proto – jakkoli se to u osmého dílu hororové série může zdát nepodstatné – je tenhle film místy opravdu nekoukatelný. Ta pasáž na lodi ještě jakž takž ujde, především díky několika vynalézavým způsobům, kterými Jason zredukuje přelidněnou posádku, ovšem jakmile se hrstka přeživších dostane na Manhattan, padne tenhle film definitivně na hubu. Ke kladům té newyorské anabáze patří tři poměrně vtipné momenty, které mě rozesmály, hlavně teda ten boxerský souboj černoch vs. Jason s úžasně vtipným vyvrcholením :-). Za tuhle scénu přidávám druhou hvězdu.(17.4.2011)

• korbitch22

Jo hó,demence hollywoodských scénáristů nabývá na mezigalaktických rozměrech.Nejsem si stále jistý,jestli jsem opravdu viděl,to co jsem viděl,ale kurde jestli jo,měl bych přestat pít,protože tohle natočit,to chce hodně odvahy,nebo vrozené demence.Ichtilní příšernost,která se dá dokoukat s tak velkým sebezapřením,že vám z toho skoro mrdne v palici a povolej vám všechny svěrače.(23.12.2011)

• obitus

Jason měl původně projít takřka celým New Yorkem a polovinu ho zmasakrovat. Bohužel nebyly prachy a tak se slavný bijec pohybuje většinu filmu na palubě výletní lodi. To by v zásadě ani tak nevadilo, ale film je bohužel natočený poměrně diletanstským způsobem, který způsobuje, že tu skoro není kouzlo původních filmů. V rámci série určitě podprůměr.(18.1.2004)

• - Spoiler: Počet mrtvých: Jason zavraždí 17 osob. (Stocki)

• - Svou pověstnou mačetu použil tentokráte Jason jen jednou, zavraždil s ní kapitána lodi. (Stocki)

• - Osmý díl a zároveň poslední, který distribuovala společnost Paramount Pictures, byl s rozpočtem 5 000 000 amerických dolarů nejdražším filmem série. S celosvětovým výdělekem, blížícím se 15 milionům amerických dolarů, je však paradoxně zároveň také nejneúspěšnějším pokračováním. (Stocki)