Pátek třináctého 8

Piatok trinásteho 8: Jason na Manhattane

Horor

USA, 1989, 100 min

• Isherwood

Ač logika zamává filmu hned na začátku, je Jasonovo dobrodružství no.8 docela zábavné, zvláště s přihlédnutím k předchozímu kusu. Jason se opět projevuje jako uvědomělý kosič se smyslem pro nápad i legraci, což lze ocenit zvláště v první půlce na lodi. S nástupem do ulic NY City tempo zleniví a zbytek už je jenom ospalým čekáním na konec, který nic nového pod zatemnělým nočním měsícem nenabídne. Snad alespoň ten zamyšlený pohled na hokejový billboard v paměti zůstane déle.(20.10.2007)

Více než jakýkoliv jiný díl Jasona je tento klasickou osmdesátkou a to i přesto, že příšel až na konci období. Může za to zasazení příběhu právě do města (ikdyž až v pokročilejší stopáži), kde se poflakují pankáči a omladina tráví volno na houseboatech. Výborná atmosféra, troufám si říct (a fandové mě jistě sežerou) jeden z nejlepších dílů série.(13.8.2008)

• kaylin

„Pátek třináctého 8“ není zásadně dobrým dílem série, spíše se řadí k podprůměru, což je dáno hlavně tím, že není tak nový, jak se na první pohled tváří. Problém vidím i v tom, že gore už je ve srovnání s prvním a druhým dílem skutečně velmi špatná a více méně zde chybí. V tomhle směru zde není v podstatě žádná variabilita a film se utápí ve vraždách, které místy zavánějí originalitou, ale jejich provedení je jednoduše degraduje na obyčejné odškrtávání jmen.(2.10.2014)

• Frajer42

Určitý potenciál nad tím visel. Na lodi to mohla být slušná vyvražďovačka. Celé se to však zvrhlo v něco slovy nepopsatelného. Přál jsem si, aby všichni co nejdříve zdechli a tenhle debilní díl co nejdříve skončil. Hrozná nuda. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl a do téhle doby vůbec najhorší Pátek třináctého.(16.8.2011)

No lepsi nez prechozi dil to urcite je. Napad vymenit venkov a Crystal Lake za lod a mesto take neni spatny. Vtipnych momentu a zajimavych vrazd je take pomerne dost. Co je ale zarazejici, je naprost priserna ´hudba a zvuk filmu celkove. A jeste vice mi vadi naproste odsunuti poradnych a brutalnich vrazd do pozadi, skrz sklo nebo jako stiny... Kde je zlata polovina 80. let, kde si nebrali autori servitky s vozickari, blazny ci zviratky??? (ne ze bych byl nejaky uchyl, ale od teto serie se to proste ocekava...)... a co teprva nejaka ta prsa ci vrazdy milujicicho se paru... Myslim si, ze kdyby tento film nebyl tak prisrne cenzurovan, muze smele konkurovat nejlepsi F13!(19.5.2008)

• - Pes Tobby je pojmenován po psovi, kterého kdysi měl režisér Hedden. (Stocki)

• - Spoiler: Počet mrtvých: Jason zavraždí 17 osob. (Stocki)

• - V závere, keď sa Jason (Kane Hodder) dostane na Manhattan, je možné si všimnúť na jednom z mrakodrapov obrovský plagát k filmu Batman (1989). (Jello Biafra)