poster

Městečko prokletých II

 • Velká Británie

  Children of the Damned

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1964, 90 min

Režie:

Anton Leader

Předloha:

John Wyndham (kniha)

Scénář:

John Briley

Kamera:

Davis Boulton

Hudba:

Ron Goodwin

Střih:

Ernest Walter
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • balba
  ***

  Spíše remake než pokračování filmu VILLAGE OF THE DAMNED.Na celém světě se objevují superinteligentní děti , které by mohly být hrozbou pro lidstvo.V překladu - DĚTI PROKLETÝCH(7.10.2006)

 • MM_Ramone
  **

  Nemecký režisér a scenárista Wolf Rilla natočil v roku 1960 filmovú adaptáciu sci-fi románu Johna Wyndhama "Midwichské kukučky". Film nazval "Village of the Damned". Pojednáva o zvláštnych deťoch, ktoré majú desivé schopnosti. Dokážu vstúpiť do ľudskej mysle a plne ovládnuť človeka. Po úspechu tohto titulu bolo o štyri roky neskôr natočené jeho voľné pokračovanie - "Children of the Damned". Dej sa presunul do Londýna a malé blonďavé midwichské deti boli nahradené multikultúrnou zmesou z celého sveta (Angličan, Ruska, Číňanka, Američan, Ind a Nigerčan). Tento snímok však už nedosahuje kvalít a originality svojho predchodcu. **(11.12.2015)

 • Han22
  ***

  Telepatické děti jsou zpět a opět z nich nejde strach. Spíše než o horor se jedná o drama ze studené války, protože různé mocnosti chtějí děti nejprve využít a po pár vraždách je jasné, že je musí zničit. Tedy jasné je to každému kromě protivně humanistického doktora, který svými výlevy o tom, jak jim máme dát šanci kazí slušně napínavou druhou půlku.(18.12.2013)

 • dopitak
  ****

  Takhle si představuju kostel ve Stínadlech, kde zasedala Vontská rada.___ Ovládání myslí bylo podobným způsobem použito o několik let později v Postově Do nitra Planety opic.___ Námět sám o sobě je pořád dost dobrý (ač v podstatě okopírovaný z původního) a nesnadné je i kritizovat zpracování, protože Children of the damned jsou dobře natočeným filmem. Ovšem, to co fungovalo v malé vesničce, už nemusí nutně fungovat uprostřed Londýna (a taky že nefunguje). Atmosféra je zcela nesrovnatelná se starším filmem. Prokleté děti dlouho nemluví (Paul promluvil až po 56 minutách a 36 sekundách!), což pocitu z filmu škodí. Také multinárodnost dětí ničemu nepomáhá, jen evokuje jakési mezinárodní napětí, je to zcela zbytečně zpolitizovaný motiv. Zarazilo mě i laciné využití šlehajících plamenů ve scéně v kuchyni (Rashid).___V hodnocení se nutně odráží existence tohoto filmu coby "dvojky" k původní předloze. Nebýt prvního filmu, jistě by se tento snímek dočkal lepšího hodnocení. Nicméně, musím dodat: Kéž by takovouhle kvalitu mělo každé pokračování...(15.7.2008)

 • corpsy
  ***

  Na prekvapenie, sa to nevydalo cestou klasickou pre pokračovania. Teda väčšie, akčnejšie a napínavejšie. Opäť tu ide o komorne podávanú atmosféru, napätie na úrovni a minimum akcie. Toto pokračovanie však stratilo celkové tajomno originálu.(13.2.2015)

 • - Film inšpiroval britskú kapelu Iron Maiden, ktorá zložila rovnomennú pieseň. (firewind)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace