poster

Městečko prokletých II

 • Velká Británie

  Children of the Damned

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1964, 90 min

Režie:

Anton Leader

Předloha:

John Wyndham (kniha)

Scénář:

John Briley

Kamera:

Davis Boulton

Hudba:

Ron Goodwin

Střih:

Ernest Walter
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Na prekvapenie, sa to nevydalo cestou klasickou pre pokračovania. Teda väčšie, akčnejšie a napínavejšie. Opäť tu ide o komorne podávanú atmosféru, napätie na úrovni a minimum akcie. Toto pokračovanie však stratilo celkové tajomno originálu.(13.2.2015)

 • darkrobyk
  ***

  „Proč tu jste, Paule?"„My nevíme." Pět dětí z celého světa je přivezeno do Londýna, kde žije chlapec Paul. Všichni mají neuvěřitelně vysokou inteligenci, dokážou číst myšlenky, telepaticky ovládat lidi, a když se navzájem propojí jejich mysli, dokážou zabíjet. A také umí vytvořit pozoruhodné stroje, což zaujme armádu, jelikož se dají použít jako zbraně. Světové mocnosti si rychle uvědomí potenciál těchto tvorů z vesmíru, a tak je chtějí patřičně využít. Děti se zabarikádují v chátrající katedrále v Londýně. Proti nim stojí po zuby ozbrojená armáda, na svojí straně však mají i pár lidí, co jim chtějí pomoci. Otázkou je, zda to bude stačit. Alegorie rozděleného světa, kde země, stojící proti sobě, přemýšlejí, jak získat vojenskou převahu nad ostatními. Když dojde na konfrontaci kdo s koho, divák je zajisté poněkud rozpolcený, které straně fandit. Jsou děti se světélkujícíma očima opravdu nevinné, když zabít je pro ně tak jednoduché, nebo představují hrozbu pro lidstvo? Vědeckofantastický snímek přesahuje do gotického hororu, jakmile se děj přesune do starobylého kostela. Při kolektivním použití psychické síly si člověk vzpomene na budoucí Scanners (1981), a tak nějak povědomě čeká, zda obětem nevybuchne hlava... S odstupem času musím říci, že snímek není až tak špatný, jelikož má tísnivou a temnou atmosféru a nepředvídatelný konec.(29.6.2020)

 • MM_Ramone
  **

  Nemecký režisér a scenárista Wolf Rilla natočil v roku 1960 filmovú adaptáciu sci-fi románu Johna Wyndhama "Midwichské kukučky". Film nazval "Village of the Damned". Pojednáva o zvláštnych deťoch, ktoré majú desivé schopnosti. Dokážu vstúpiť do ľudskej mysle a plne ovládnuť človeka. Po úspechu tohto titulu bolo o štyri roky neskôr natočené jeho voľné pokračovanie - "Children of the Damned". Dej sa presunul do Londýna a malé blonďavé midwichské deti boli nahradené multikultúrnou zmesou z celého sveta (Angličan, Ruska, Číňanka, Američan, Ind a Nigerčan). Tento snímok však už nedosahuje kvalít a originality svojho predchodcu. **(11.12.2015)

 • dopitak
  ****

  Takhle si představuju kostel ve Stínadlech, kde zasedala Vontská rada.___ Ovládání myslí bylo podobným způsobem použito o několik let později v Postově Do nitra Planety opic.___ Námět sám o sobě je pořád dost dobrý (ač v podstatě okopírovaný z původního) a nesnadné je i kritizovat zpracování, protože Children of the damned jsou dobře natočeným filmem. Ovšem, to co fungovalo v malé vesničce, už nemusí nutně fungovat uprostřed Londýna (a taky že nefunguje). Atmosféra je zcela nesrovnatelná se starším filmem. Prokleté děti dlouho nemluví (Paul promluvil až po 56 minutách a 36 sekundách!), což pocitu z filmu škodí. Také multinárodnost dětí ničemu nepomáhá, jen evokuje jakési mezinárodní napětí, je to zcela zbytečně zpolitizovaný motiv. Zarazilo mě i laciné využití šlehajících plamenů ve scéně v kuchyni (Rashid).___V hodnocení se nutně odráží existence tohoto filmu coby "dvojky" k původní předloze. Nebýt prvního filmu, jistě by se tento snímek dočkal lepšího hodnocení. Nicméně, musím dodat: Kéž by takovouhle kvalitu mělo každé pokračování...(15.7.2008)

 • Han22
  ***

  Telepatické děti jsou zpět a opět z nich nejde strach. Spíše než o horor se jedná o drama ze studené války, protože různé mocnosti chtějí děti nejprve využít a po pár vraždách je jasné, že je musí zničit. Tedy jasné je to každému kromě protivně humanistického doktora, který svými výlevy o tom, jak jim máme dát šanci kazí slušně napínavou druhou půlku.(18.12.2013)

 • - Film inšpiroval britskú kapelu Iron Maiden, ktorá zložila rovnomennú pieseň. (firewind)