Cesta vede do Tibetu

Vladimír Sís

Josef Vaniš

Miloš Vacek

Karel Höger (vyp.)

Je to skvost! Nejen pro ty, co se zajímají o Tibet, jeho kulturu a historii.(24.4.2012)

Tohle je ta nejlepší učebnice dějepisu... Zakonzervovaný obraz pro nás dnes zcela neznámého světa... Navíc nádherný čtený komentář Karla Högera... Pozor, tenhle dokument na vás silně dýchne...(3.7.2007)

• sator

Příšerný dokument ale Cenný záznam, včetně prolhaného komentáře Hogra... Nákladní vozy viděné ve filmu jsou Československé provenience. Jsou to: Škoda 150 vyráběný v Mladá Boleslavi mezi lety 1939–1942 a  v letech 1946–1951 jako Aero 150 a později Praga A 150.(18.1.2019)

eště, že je ti čínani obsadili... má to někdo kliku....(15.1.2019)

• - Kvůli neshodám s čínskými filmaři vznikly nakonec tři verze filmu, a to pro Československo, pro Čínu a pro festivaly. Jediná dnes známá verze, která se zachovala, byla určena pro distribuci v československých kinech. (Zdroj: Viktor Kuna - Dech hor)

• - V roce 1955 snímek získal ocenění na festivalech v Benátkách a v Karlových Varech, avšak teprve v roce 1956 povolila cenzura jeho uvedení v kinech. Na konci 50. let bylo promítání opět zakázáno. (Zdroj: Viktor Kuna - Dech hor)

• - Doprovodný komentář je poznamenán cenzurou a vypovídá o situaci v československé kinematografii, která byla v té době zasažena režimem stejně tvrdě jako jiné umělecké obory. Obrazová složka filmu však přesto zůstává unikátním historickým svědectvím. (Zdroj: Viktor Kuna - Dech hor)