poster

Československá spartakiáda 1975

Dokumentární / Sportovní

Československo, 1975, 64 min

Hrají:

Karel Höger
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • slunicko2
    ***

    Za mír, za socialismus. 1) Během generální zkoušky i první den spartakiády pršelo a nechtělo přestat. Je až dojemné sledovat, jak se cvičenci snaží navzdory nepříznivému počasí. 2) Další velké plus je hedvábný vemlouvavý hlas Karla Högera. za kterým bych šel snad až do Hammelnu. 3) Na červnový Strahov roku 1975 mám i osobní vzpomínku. Za zvuků Štědroňovy písničky o spartakiádě - https://www.youtube.com/watch?v=OJFwp0h8XbY - jsem jako středoškolský student prodával během oněch slavných dní brigádně zmrzlinu. Od podniku Potraviny jsem vyfasoval závěsnou bedýnku plnou Sibirek a ty jsem za odměnu 10% z prodejní ceny distribuoval cvičencům v šatnách. Krásné to časy...(8.4.2014)

  • Gekacuk
    ***

    Době vzniku poplatný dokumentární film. Propagace spartakiády, sjednocené tělovýchovy a společenského zřízení je zde na prvním místě. Ovšem kvalitní kamera, střih a průvodní slovo Karla Högera v nejlepší formě značně zvyšují jeho úroveň.(10.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace