Pátek třináctého 9

Jason Goes to Hell: The Final Friday

Akční / Horor

USA, 1993, 89 min (Director's cut: 91 min)

• Frajer42

No a teď mi někdo poraďte, co si mám o tomhle filmu myslet? Pro připomenutí vám povím stručně děj. POZOR PLNO SPOILERŮ. Na začátku Jason vletí mariňákům přímo do pasti a je s americkou chladnokrevností rozstřelen a několik set kousků. Při pitvě zbytků těla jednomu negříkovi zapomenou přinést jídlo, a tak je tolik hladový, že sežere Jasonovo srdce a zmagoří z toho. Ve filmu je jedna trojnásobná vražda studentíků po Jasonově způsobu, jinak zbytek filmu se tam postavy z nějakého zvláštního důvodu pouze ohryzávájí a postupně tak magoří celé město. Poté aby toho nebylo málo si najmou nějakýho negříka, kterej sežral všechnu moudrost světa a prozradil, že Jasona celých 8 dílů zabíjeli špatně, tudíž i zbytečně. A tak přispěl svojí troškou do mlýna a poté co mu nějaký brejlatý idiot zaplatí tím, že si od negříka nechá zlámat prsty mu teda laskavě řekl, že Jasona může zabít jenom jeho rodina, tak že mu zapíchne nějakej drbnutej nožík do srdce. No tak tam celej film nahánějí nějakou krávu, která je asi jeho neteř nebo co. Tady se to těžko posuzuje, když hrají matku a dceru zhruba stejně staré herečky. No co si budem povídat, potom tam projedou nějakou trubkou, či co to bylo jednoho blbečka a co se nestane. Z těla mu vyskočí jakejsi malej zmrd.(S největší pravděpodobností malej Jason.) Kterej pak udělá opačnej způsob porodu.(vsuvka pro méně chápavé...Kundou vleze do nějaké paní, z které pak jako starý známý velký Jason vyleze. Jak to udělal se mě neptejte. Tady byla i režisérská fantazie bezmocná, a tak se to stalo mimo kameru.) No nakonec mu ten nožík do srdce vrazili, následovalo pár stupidních blikacích efektů a nějaké ruky ho stáhly pravděpodobně do pekla, jak už název tohoto dílů napovídá. Pak se tam ještě vynořila ruka, připomínající Freddyho pařát. No naštěstí už se nic dalšího nestalo. No po tomhle filmu nezbývá než pochybovat o duševním zdraví jednak pana režiséra a druhak pánů scénáristů. To musela být ohromná fuška něco takového vymyslet. No nezbývá mi než film patřičně ocenit a jít na desátý díl. Jeden nepatrný odpádek bych prosil.(18.8.2011)

Kdo neví,tak Pátek 13.ého je moje nejoblíbenější série ze všech a Jason můj oblíbenec ze všech nejvíce. Měl bych tedy být tímto dílem zhnusen. Ovšem nejsem. K hudbě se vrátil opět Harry Manfridini,ale i Fred Mollin udělal skvělou hudbu k somiče a k mé srdcové sedmičce. New Line chtěla Jasona celého zničet coby sérii a to se také povedlo,ale. Film mi rychle utekl,vražd bylo dost a dobré. Nemůžu dát filmu,který mě bavil dát špatné hodnocení. Ano. Jak se Jason znovu vrátil k životu a jak se dostal do Crystal Lake a jeho degradovali na obyčejného červa. Taky tenhle díl neberu do série,pro mě pátky skončili osmým nebo i sedmým dílem,někdy se nemůžu pořádně rozhodnout. Ale záptky k devítce. Nijak mě nevadila a ani nenudila. To,že Jason měl sestru neberu,ale zase jsem viděl jeho dům,ikdyž nevím jak by si jeho matka z platu kuchařky v táboře mohla dovolit,zvláště,když Jasnův otec se na ně vykašlal,taky se dozvíme jak se jeho otec vlastně jmenoval. Dohromady to tvoří vykrádačku jiných filmů mě bavící se,ale nepatřící se do série. Rozhodně mě bavila více než průměrný Freddy vs. Jason.(13.2.2007)

• K.I.N.G.

Jen tak mimochodem. Co vlastně má toto ještě společného s prvními pátky? Podle herců usuzuju, že se tento film točil za zdmi psychiatrické léčebny. Režisér nejspíš ani není z této planety a scénáristovi měli raději zlámat ruce. Takto zašlapat Jasona, no fuj. Všechny scény úplně na hovno už od začátku, kdy se tajná agentka jde koupat do chaty, kde tuší Jasona a nemá po ruce žádnou zbran'. Brakové shitlé nic!(24.5.2009)

• Mefistofelle

Nejhorší díl série... tenhle film to projel na celé čáře. Tohle je snad jediný mnou hodnocený film, u kterého se odvažuji říci, že na něm bylo špatné absolutně VŠECHNO. Převtělující se Jason? Nekronomikon z Evil Dead a narážka na Noční můru v Elm Street? COŽE??? Týpci z New Line Cinema, co mají tohle na svědomí, by si zasloužili trochu polechtat mačetou od skutečného Jasona :-/...(3.5.2011)

• klerik

Njaväčšia chyba je, že Jason sa objaví len na začiatku a na konci filmu. Tvorcovia si takisto mohli uvedomiť, že ide o deviaty diel a Jasonov fanúšik chce brutálne mordy a nie scenár snažiaci sa priniesť do série nový (a veľmi zlý) rozmer... Masaker sa síce nekonal, ale pár killsov je naozaj pekne nechutných a na scéne s prezervatívom sa musí zasmiať asi každý. Len škoda, že tých hluchých miest (čítaj napínavých, pri ktorých sa nikto nebojí) je nehorázne veľa. Posledný záber vo filme tak tvorí najlepší moment vyvražďovačky...(7.3.2006)

• - Na postu režiséra byla původně zvažována účast Tobe Hoopera. (Stocki)

• - Jasonovo srdce bylo poté použito i ve filmu Od soumraku do úsvitu (1996). (Stocki)

• - Na motivy tohoto filmu měla vzniknout videohra. Ta sice byla vyrobena, ale nikdy nebyla vydána. (henrycruel)