Miluj blížneho svojho

Dokumentární / Historický

Slovensko, 2004, 84 min

Dušan Hudec

Podobné dokumenty a filmy ako Sophiina voľba a Schindlerov zoznam by som zaviedla ako " povinne pozeranie". Niektorých jedincov by to možno nezmenilo, niektorých možno áno.Som veľmi precitlivená na túto tému a aj vždy budem.Veľky kus môjho srdca a rodinného dedictva holokaust vytrhol, takže pozeranie takýchto dokumentov je pre mňa, ako vlkadanie prstov do otvorenej rany.(1.5.2007)

Jak už řekl Jung, každý Evropan, který tehdy žil, si v sobě musí přiznat kousek viny. My Češi i Slováci velice rádi házíme všechno svinstvo na Němce a pár koloborantů, smutnou pravdou však je, že Čechů a Slováků, kteří se na vyhlazování židů napakovali, bylo mnoho. Proč byl vlastně kolem tohoto dokumentu takový rozruch, když o kolaboraci Slováků vypovídal už Obchod na korze? Jednoduše proto, že je to opravdu neskutečný hyenismus, když se na ten zbytek židů vracejících se z koncentráků ještě uspořádá pogrom. Tohle by se snažil ututlat téměř každý stát, vážím si každého Slováka, který se nesnaží tuhle vinu obhajovat. BTW, antisemitismus už je zase na vzestupu.(3.3.2010)

Vidieť, že katolícka cirkev neurobila z členov Hlinkovej gardy lepších ľudí. A niet tomu inak ani dnes. 80%(24.9.2013)

Jeden z mála dokumentov, ktorý odhaľuje pravdu o nenávisti a nedôvere niektorých Slovákov voči Židom nielen počas obdobia Slovenského vojnového štátu ale aj po skončení druhej svetovej vojny. Dokument odhaľuje skutočnosť, že násilie voči Židom a iným etnikám nebolo len minoritným problémom niektorých Slovákov. Takmer umlčaný pokus o kus sebareflexie Slovenského národa voči neľudskému režimu Slovenského klérofašistického štátu.(18.2.2013)

Pribeh o pogrome zaujal a zarmutil lebo, ked vam ukazu deda, ktory prizna, ze sa na mlateni zidov zucastnoval a to povojne a v podstate sa tvaril, ze je na to hrdy tak to je nieco fakt chore.(2.4.2007)