poster

Hazard

 • USA

  Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (38)

 • Blazin
  ****

  Dost realistický film o tom jak dopadá hazard na životy lidí. Je to takový poklidný film, který ale spěje k nevyhnutelnému (samozřejmě smutnému) konci. Nesouhlasím tady s komentáři o nudě a špatných dialozích, je pravda, že taková Kim Basingerová mě ve filmu svým výkonem nenadchla, ale Danny DeVito je úchvatnej a nadprůměrně hraje i Ray Liotta a Forest Whitaker a taky Tim Roth.(13.11.2009)

 • Malarkey
  ****

  Ze začátku to vypadalo docela obyčejně, ale nakonec průběh dostál do svého závěrečného výborného zakončení a já jsem nakonec zjistil, že to co převládalo na začátku časem hodně opadlo, takže jsem byl nakonec spokojen s tím co jsem měl možnost vůbec vidět. Jediný problém je v tom, že ve filmu se rozvíjí více příběhových linií na jednou. No a já bych byl radši spokojen hlavně s tou jednou, i když to docela i tak všecko do sebe pasuje. Každopádně Forest Whitaker opravdu září. Když jsem ho na obrazovce zahlíd, okamžitě jsem zbystřil, protože tady prostě zahrál, tak jak on umí. Hazard je prostě svinstvo s čím si člověk nemá co zahrávat. Kopa známých herců to během filmu určitě poznala. I když kvalitám filmu nijak nepřispěla až právě na Foresta. Největší podíl ale na tom všem má hlavně závěr, jinak by to byla průměrná záležitost. --- Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou také budete chtít víc. Otázka zní kolik jste ochotni vsadit...(26.5.2008)

 • DaViD´82
  **

  Béčkovější Crash, ve kterém rasismus a xenofobii nahrazuje propletenec osudů kolem sázek. Dějově to zlé není, ale dialogy šustí papírem tak, až přes to šustění není slyšet jediná normální věta. Natož nějaká myšlenka. A herecky je to totální přehrávání (Whitaker, Roth) na straně jedné a odevzdaná rutina (Basinger, Liotta) na straně druhé. Čest DeVitově výjimce.(13.1.2009)

 • LiVentura
  ***

  Chápu autory, tento perfektně obsazený dramatický film zaujme asi nejvíce nepříliš hlubokým vykreslením charakterů jednotl.postav děje, avšak zajímavým a zdárně vypointovaným příběhem.(9.5.2012)

 • StevenW.
  ****

  Tenhle film mě mile překvapil.Nejdříve se zdál že je to film jako každej jinej,ale děj příběhu se zajímavě rozvine a i když má pár slabších míst,jako celek funguje dobře.(15.4.2009)

 • Smok
  ***

  Relatívne dobrí herci (nie Basingerka, teba som nemyslel) potopení v nemastno - neslanom nevýraznom filme z prostredia kasín a stávkových kancelárií. Film mapuje pravdivosť týchto tvrdení: "Nevsádzaj nič, čo si nemôžeš dovoliť prehrať" a "Každý chce mať viac", ovšem nemôžem sa zbaviť pocitu, že chytiť to do rúk niekto iný, tak z tohto pomaranča mohlo vytiecť viac šťavy.(20.10.2009)

 • bassator
  ***

  Již dlouho jsem neviděl tak ve všem předvídatelný snímek jako tento. Ale tím nechci vůbec říci, že byl špatný... - 1. 10. 2012 - 60%(1.10.2012)

 • Chrustyn
  **

  Velice slabý film, který nemá čím zaujmout. I když je film plný známých herců nikdo nepředvádí žádný převratný herecký výkon. Jediný kdo mě zaujal byl Danny DeVito jinak film plyne velice pomalu ale na druhou strane se na něj rychle zapomene.(22.5.2008)

 • honajz
  **

  Zcela souhlasím s hodnocením TO. Pokus o přesah "vsadit peníze" - "vsadit svůj život" a co do toho vložíte, ale popravdě se častěji řeší problémy nicotné až zbytečné.(23.5.2007)

 • Caszidy
  **

  Je až neuvěřitelné, jak dobře rozehraný první poločas může základní pětka ve složení Kim Basinger, Danny DeVito, Ray Liotta, Forest Whitaker a Tim Roth v závěru toho druhého naprosto pokazit a nakonec prohrát rozdílem třídy. Paradoxně to tentokrát až tak není výkonem hráčů, ale jejich trenérem(=scénáristou - jak mohl vymyslet konstrukci, ve které jde téměř chromý detektiv sám zatýkat nebezpečného zločince nepochopím, stejně jako jednání některých hlavních hrdinů). Nesmírně zajímavý námět a myšlenka filmu je tak ve výsledku zcela zadupána do země. Velké zklamání. [v univerzitním basketbale NCAA se nehraje na čtvrtiny, jako v NBA, ale na dva poločasy](13.1.2009)

 • Agatha
  ****

  Až tak dobře věrohodně a realisticky zpracované drama na toto téma jsem nečekal. Ve většině snímcích se v různých podobách nebo v rozličných druzích vyskuteje hazard, ale těch, v němž hraje tu nejdůležitější roli a točí se kolem něj okolní svět po celou dobu jeho délky, není zas tak moc. Tento snímek nakonec ukázal bohužel tu špatnou stránku hazardu: vydírání, sebevražda, vražda, dluhy, stres, závislost atd. Bohužel ve většině případů to asi tak probíhá a asi i končí. Jen málo komu se daří stále, nakonec ho hazard polapí a ani si to neuvědomuje. Ale vždy je nablízku nějaká pomoc a na obzoru naděje... Film tyto slasti a strasti hazardních her a hazardování se životem vykreslil velmi zdařile a působivě. Osvědčení herci byli zase jednou na těch správných místech. Kdo by si pomyslel, že někdy uvidí Kim Basinger a Raye Liottu jako filmové manžele? Ale kupodivu k sobě pasují skvěle. A Kim jako spisovatelka závislá na automatech, která postupně ztrácí svou rodinu? Hazard jí nepřinesl nic dobrého, snad jen novou naději...Bravurní výkon. Danny DeVito jako kouzelník zažívající lepší časy, zní to při nejmenším komicky, ale do této role by se nikdo nehodil lépe. Forest Whitaker byl přirozený a jeho výkon bezchybný. Ostatní herci podávají taky zajímavé výkony, např. odpudivý Tim Roth. Silný příběh, plný emocí, zoufalství, bezmocnosti, naděje, víry... Maličko mi tam chyběla výraznější hudba, která by děj více okořenila. Byla zvolena spíše klidnější nota, která nezastiňuje samotné příběhy. Jako celek byl pro mě Hazard příjemným překvapením. Myslím, že na podruhé se můj dojem ještě prohloubí, protože najednou si všech detailů všímat nejde.(9.3.2008)

 • mysiak
  **

  Hviezdny film, odpadový scenár. Vynikajú akurát vždy dobrý Forest Whitaker a démonický Tim Roth, scenár nie je dobrá stránka tohto filmu, príbehy by mohli na seba nadväzovať ako aj koniec by mohol byť lepší, ale aspoň sa na to dobre pozerá...(1.9.2008)

 • kaposlav
  *

  Nebudem tajiť sklamanie. Taký herci ako DeVito, Basinger a Whitaker a po 40 minútach som to vypol. Prečo? Neatraktívny dej, niekoľko rozbehnutých príbehov, čo spolu zatiaľ nesúviseli a ešte aj stáli za prd. Mal som pocit, že sa scenár spoliehal na improvizáciu hercov a ešte to aj nevyšlo. Hazard by bol to pozerať dve hodiny a zistiť, že film stojí za konský K. Škoda riskovať toľko času.(7.7.2015)

 • Aelita
  ***

  "Všichni se za něčím ženeme. Chceme víc peněz, víc lásky. To, co opravdu hledáme, je víc života. Ale někdy chcete pořád víc, a skončíte ... s málem. Svět je nádherný. Měli bychom být spokojení. Ale pravdou je, že všichni chceme víc. ... Někteří riskují kvůli pocitu vítězství. Někteří pro lásku. Ale nemůžete mít svůj sen, aniž byste něco nevsadili. Nesmíte riskovat nic, co si nemůžete dovolit ztratit. Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou budete taky chtít víc. Otázka zní, kolik jste ochotní vsadit." ___ Za sny jsou lidé ochotni vsadit vše.(11.3.2011)

 • cariada
  ***

  Jsem na pochybách jak to hodnotit,ale nakonec volím zlatou střední cestu. Víc jak polovinu filmu se nic moc neděje až pak se to rozjede. A ten konec byl velice povedený.(7.5.2008)

 • Martin741
  ***

  Film, ktory som pozeral len kvoli tomu, ze ho reziroval Mark Rydell /Mali kovbojove/ a hrala tam Kim Basinger /Cellular/. 62 %(4.8.2015)

 • TO
  **

  Normálka – 50%, celkem obyčejný film, jeden z takových těch na jedno podívání. Některé části filmu jsou docela poutavé, zejména ty, v nichž hraje Forest Whitaker a ty s Kim Basinger, ale ostatní mě dvakrát zajímavé nepřišli. Prostě několik nudnějších míst a jinak zhruba průměr. Přestože mé hodnocení není velké, vidět se Hazard určitě dá.(3.5.2007)

 • _DAVE_
  ***

  Průměrný film z prostředí hazardu, natocit to Scorsese, byla by to pecka.(12.1.2009)

 • MI-380
  ****

  Mark Rydell a jeho hollywoodské souhvězdí (Basinger, Liotta, DeVito, Whitaker, Roth) nás přesvědčivě zavádí do světa nemoci, která provází lidstvo od nepaměti. Karban, sázení, gamblerství - prostě hazard. Na jedné straně elegantní pozlátko legálního kasina, na druhé podstatně drsnější svět bookmakerů. Výsledek podobný - zoufalci bez peněz, rozvrácené rodiny, obrovské bohatství těch, co mají tenhle obchod v rukou. A k tomu slušná pointa. 70%.(1.12.2008)

 • Pavlík
  ***

  12. 01. 2009 (16.); hráčský poučný – i když Carolyn to zvládla docela dobře, většina hráčů dopadla tragicky.(14.1.2009)

 • jondoe
  *****

  znova viacej pribehov pekne zapadajucich do seba.tento film zachycujuci postavy zavysle na hazarde mi pripomyna mna pred desiatimi rokmi.pre mna velmi emotivny zazitok.postavy vykreslene do detailu.takto sa naozaj spravaju skutocny ludia zavisli na hazardnych hrach.nie je to vobec prehnane ani s toho nie je nic ubrate.jedna z najlepsich drah o hazarde aku som kedy videl.(22.2.2008)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace