Hazard

Even Money

Drama / Krimi

USA / Německo, 2006, 108 min

Mark Rydell a jeho hollywoodské souhvězdí (Basinger, Liotta, DeVito, Whitaker, Roth) nás přesvědčivě zavádí do světa nemoci, která provází lidstvo od nepaměti. Karban, sázení, gamblerství - prostě hazard. Na jedné straně elegantní pozlátko legálního kasina, na druhé podstatně drsnější svět bookmakerů. Výsledek podobný - zoufalci bez peněz, rozvrácené rodiny, obrovské bohatství těch, co mají tenhle obchod v rukou. A k tomu slušná pointa. 70%.(1.12.2008)

• TO

Normálka – 50%, celkem obyčejný film, jeden z takových těch na jedno podívání. Některé části filmu jsou docela poutavé, zejména ty, v nichž hraje Forest Whitaker a ty s Kim Basinger, ale ostatní mě dvakrát zajímavé nepřišli. Prostě několik nudnějších míst a jinak zhruba průměr. Přestože mé hodnocení není velké, vidět se Hazard určitě dá.(3.5.2007)

Film mě zajímal už kvůli svému tématu, se kterým mám i já své, více než desetileté, zkušenosti. Ale na rozdíl od mých "kolegů" v tomto filmu, kteří mají slabou vůli, jsou nezkušení a nemají strategii a money management, já si sázením každoročně příjemně přilepšuji ke svému platu. Samozřejmě, nikomu se nevyhne období, kdy se mu nedaří a kdy prohrává, ale jde právě o to, umět si dát na chvíli pauzu a nesnažit se ihned dostat prohrané prachy zpět. Jsou to léta praxe, ale pokud se dokážete oprostit od emocí, naučit se správnému hráčskému chování a máte dobré informace a dokážete je rychle zužitkovat, rychleji, než dokáží reagovat sázkové kanceláře, v dobrém kurzu, který je větší než váš fair a pokud dokážete dobře pracovat s vklady, bankem atd., v dlouhodobém horizontu zkrátka musíte být ziskový. Tak jako já! PS: Chápu však, že takovýto příběh by filmové producenty moc nezaujal.(30.1.2017)

Dost realistický film o tom jak dopadá hazard na životy lidí. Je to takový poklidný film, který ale spěje k nevyhnutelnému (samozřejmě smutnému) konci. Nesouhlasím tady s komentáři o nudě a špatných dialozích, je pravda, že taková Kim Basingerová mě ve filmu svým výkonem nenadchla, ale Danny DeVito je úchvatnej a nadprůměrně hraje i Ray Liotta a Forest Whitaker a taky Tim Roth.(13.11.2009)

Ze začátku to vypadalo docela obyčejně, ale nakonec průběh dostál do svého závěrečného výborného zakončení a já jsem nakonec zjistil, že to co převládalo na začátku časem hodně opadlo, takže jsem byl nakonec spokojen s tím co jsem měl možnost vůbec vidět. Jediný problém je v tom, že ve filmu se rozvíjí více příběhových linií na jednou. No a já bych byl radši spokojen hlavně s tou jednou, i když to docela i tak všecko do sebe pasuje. Každopádně Forest Whitaker opravdu září. Když jsem ho na obrazovce zahlíd, okamžitě jsem zbystřil, protože tady prostě zahrál, tak jak on umí. Hazard je prostě svinstvo s čím si člověk nemá co zahrávat. Kopa známých herců to během filmu určitě poznala. I když kvalitám filmu nijak nepřispěla až právě na Foresta. Největší podíl ale na tom všem má hlavně závěr, jinak by to byla průměrná záležitost. --- Možná si myslíte, že jste jiní, ale jednou také budete chtít víc. Otázka zní kolik jste ochotni vsadit...(26.5.2008)

• - Velká část scén se natáčela v interiérech hotelu Ambassador na Wilshire Boulevard v Los Angeles. (Terva)