Hollywood a Bible (TV film)

Between Heaven and Hell: Hollywood Looks at the Bible

Dokumentární

USA, 1999, 59 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Bible a film? Že to není možné? Vše zásadního a vše podstatného si myslím že nám tu bylo jak názorně ukázkami s filmů předvedeno tak i slovy odborníky řečeno... A tolik skvělých historických filmů a herců s tématem Bible se jen tak pohromadě nevidí. Jasně začalo to filmem Ben Hur 1907, 1925, 1959, ale ani ostaní nebyli méně úspěšné co se týká přínosu pro světovou kinematografii. Viz. namátkou: Intolerance 1916, Desatero přikázání 1923, 1956, Cleopatra 1934, Samson and Delilah 1949, David a Bathsheba 1951, Roucho 1953, Demetrius a Gladiátoři 1954, Alexandr Veliký 1956, Král králů 1961, Bible 1966, Rosemary má děťátko 1968, Jesus Christ Superstar 1973, Poslední pokušení Krista 1988 , Utrpení Krista a mnoho dalších..Stačí.? Povedený americký dokument samozřejmě že v anglickém znění s titulky, celejch šedesát minutek jsem se nenudil.(20.3.2007)

Jen mě mrzí, že tvůrci úplně opomněli filmy, které neberou náboženskou tématiku tak úplně vážně. Nepřipomenutí Života Briana je velké mínus.(18.3.2007)

POZOR : v dokumentu je vyzrazen naprosto celý děj, včetně závěrečné scény filmu PŘICHÁZÍ SATAN (OMEN), což někoho, kdo jej neviděl (třeba já) může nakrknout. Jinak pro zájemce o filmovou historii mile strávená hodinka, ale souhlasím s Mgb21, že pár snímků by se tam jistě ještě vešlo.(3.11.2008)

Nesmírně zajímavé téma zpracované bohužel jen na malé ploše s vynecháním spousty důležitých mezníků a bez náležité hloubky. Dokument na půli cesty.(25.8.2012)