Dokumentární cyklus České televize nás v necelých patnácti minutách seznámí s osudy českých světců i jiných patronů a seznámí nás s příběhy různých osobností dob dávných i nedávných a povypráví nám o jejich nejdůležitějších činech v jejich krátkém i dlouhém životě... (Stocki)

cepice

Zajímavé informace, rozhovory a poznatky. Bohužel nezáživný a celkem nudný pořad. Ale 3* si snad zaslouží. ()

CSSML

Česká televize zase jednou vytvořila něco duc-hovního. Katoličtí světci a svědci jsou promícháni s kvazisvětci z východu a exoty typu Sørena Kierkegaarda či Jehudy ben Becalela – a samozřejmě nesmí chybět náš národní heretik Jan Hus. Guláš k pohledání. Navíc mají díly o katolících dost rozkolísanou kvalitu – když Duka vyzdvihoval u sv. Dominika dialog, tak jsem nevěděl jestli se smát nebo brečet. Sv. Dominik byl mužem dialogu s heretiky, ale ne takového jaký provozují modernisté. Díl o P. Josefu Štemberkovi snad jediný stojí za shlédnutí. ()

otík

Průměrný pořad určený především věřícím, aby si připomněli svaté a významné osoby křesťanů. Čtvrtou hvězdu dávám za odvahu v dnešní pohanské ČR vysílat tento pořad. Díky. ()