Havajské tance

(Japonsko)

Hula Girls

Komedie / Drama

Japonsko, 2006, 108 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,480,415(7.8.2010)

Život v hornickém městečku, kde je tlumen provoz v dole, není v 60. letech žádná Havaj. Ale to neznamená, že místní ženy a dívky nemohou tancovat hezky po havajsku. Vždyť kroutit boky dokáží Japonky pomalu jako rodilé Tahiťanky :-) Jak už načrtl dezorz, tak Hula Girls se přes podobný mustr odlišují od tradičních japonských komedií typu Waterboys nebo Messengers akcentem na sociální problematiku. Ale pohodovost, tu mají stejnou. Neobvykle koprodukovaný citlivý snímek, který lze fandům japonských komedií jen doporučit.(28.4.2007)

• dormouse

Asi nejsem ten správný milovník japonských komedií, ale tím spíš se chci k filmu vjádřit, aby nezaujatý čtenář věděl, co jej čeká a nenechal se nachytat jako já samými 4 hvězdami. Snímek o skupině dívek, snažících se havajskými tanci oživit hornické město a uživit rodiny dosud závislé na končícím hornickém průmyslu, hodně připomíná Full Monthy!. Ale ve srovnání s britským snímkem jsou Havajské tance rozvleklé a bez humoru. Velmi rozvleklé a velmi bez humoru. Film je vhodný jen pro skalní milovníky naivních japonských komedií.(14.7.2008)

Bezprostřední pocit: Moc pěkné! Nedá se porovnat se Swing Girls, protože to není komedie a místy je to značně vážné (vychází ze skutečného příběhu). Hornické městečko bylo uniformní a bezútěšné, až to bolelo. Ale. Havajský tanec hula. Yu Aoi krásná a všichni kolem ní také (vypichuji 1. postavu učitelky tance hula a 2. postavu matky). Režisér ji velmi inteligentně "držel" co nejvíc vzadu, ale ve stěžejních okamžicích ji nechal hrát sólo a ještě ji nechal předvést její největší devizi - živost, bezprostřednost, přirozenost a odvahu hrát postavy na maximum (úsměv při nastupování do autobusu). ■ Tady je ústřední melodie z filmu v nejlepší kvalitě, jakou se mi povedlo na YouTube najít: http://www.youtube.com/watch?v=r1fV0OuFAgs Moderně zahrané ukulele :).(13.4.2013)

O moji krevní skupinu se rozhodně nejedná, ale funguje to. Velké téma je sdělováno velmi prostým způsobem a právě v tom bych hledal jádro úspěchu a všeho toho "oscarování".(13.5.2011)

• - Havajské centrum existuje v městečku Iwaki dodnes, od roku 1990 pod názvem "Spy Resort Hawaiians". (Jirka_Šč)

• - Herečky se na své role připravovaly tříměsíčním nácvikem havajských tanců. (ing.man)