Interesting Story, An

Krátkometrážní / Komedie

Velká Británie, 1904, 4 min

An Interesting Movie:) James Williamson měl hlavu plnou nápadů.(21.1.2011)

No dosť tvrdá čierna komédia, aj keď považovať to za prvú grotesku je odvážne, ešte pred ňou bolo dosť komických filmov, ktoré by si to možno zaslúžili viac. Tento film o smoliarovi, ktorého nakoniec (Pozor spoiler!) prejde aj parný valec, je v pohode, až na ten bláznivý koniec, ale dobre beriem. Dá sa to pozerať.(22.8.2013)

Vynikající raná groteska. Sám mám se čtením za chůze zkušenosti, i když ne tak komické a tragické. Když parní válec rozjel vášnivého čtenáře a zbyla po něm jen placka, musel jsem se smát. Možná škoda toho podivného oživení, budiž to jedniou výtkou! James Williamson opět perlí a řadím ho tedy k těm nejlepším a bez debat nejzábavnějším tvůrcům prvního desetiletí 20. století.(10.6.2014)

Úžasná věc, ze které jsem skákala do stropu nadšením. Kdybych někdy točila nějaký film, tak bych nejraději nechala svou hlavní postavu dívat se v televizi na tohle.(22.10.2010)

Základní myšlenkou prostinký, ale velice propracovaný němý skeč o příliš zaujatém čtenáři. Nejde o nic geniálního, přesto dodnes docela úsměvné a jednotlivé nápady jsou dost vtipné. Williamsonova fantasie byla obrovská, měl štěstí, že se trefil přesně do doby, kdy ji ještě mohl uplatňovat prakticky bez omezení.(25.4.2010)

• - Snímek je považován za první grotesku. (Mr.Ocek)