poster

Interesting Story, An

Krátkometrážní / Komedie

Velká Británie, 1904, 4 min

 • Hellboy
  *****

  An Interesting Movie:) James Williamson měl hlavu plnou nápadů.(21.1.2011)

 • Marek1991
  ***

  No dosť tvrdá čierna komédia, aj keď považovať to za prvú grotesku je odvážne, ešte pred ňou bolo dosť komických filmov, ktoré by si to možno zaslúžili viac. Tento film o smoliarovi, ktorého nakoniec (Pozor spoiler!) prejde aj parný valec, je v pohode, až na ten bláznivý koniec, ale dobre beriem. Dá sa to pozerať.(22.8.2013)

 • Kmotr76
  *****

  Vynikající raná groteska. Sám mám se čtením za chůze zkušenosti, i když ne tak komické a tragické. Když parní válec rozjel vášnivého čtenáře a zbyla po něm jen placka, musel jsem se smát. Možná škoda toho podivného oživení, budiž to jedniou výtkou! James Williamson opět perlí a řadím ho tedy k těm nejlepším a bez debat nejzábavnějším tvůrcům prvního desetiletí 20. století.(10.6.2014)

 • Morien
  *****

  Úžasná věc, ze které jsem skákala do stropu nadšením. Kdybych někdy točila nějaký film, tak bych nejraději nechala svou hlavní postavu dívat se v televizi na tohle.(22.10.2010)

 • gjjm
  *****

  Základní myšlenkou prostinký, ale velice propracovaný němý skeč o příliš zaujatém čtenáři. Nejde o nic geniálního, přesto dodnes docela úsměvné a jednotlivé nápady jsou dost vtipné. Williamsonova fantasie byla obrovská, měl štěstí, že se trefil přesně do doby, kdy ji ještě mohl uplatňovat prakticky bez omezení.(25.4.2010)

 • - Snímek je považován za první grotesku. (Mr.Ocek)