Divoké ulice (festivalový název)

Savage Streets

Akční / Horor / Drama

USA, 1984, 93 min (Director's cut: 80 min)

Exploatační královna Linda Blair a queen of scream Linnea Quigley bok po boku v osmdesátkovém rape and revenge, kde se za úchvatných dobových songů gangbangují hluchoněmé panny. A teď si to ještě představte s německým dabingem a nepříliš srozumitelným slovenským rychlodabingem přes něj, to je teprv zážitek :) Tak nevím, jestli jsem měl nějakou vystříhanou verzi, ale jak znásilnění Linney, tak Lindino zabíjení těch nezbedných výrostků, co jí to udělali, bylo hrubě ošmelené. Přesto je to pohodové béčko s drsnými záporáky, poctivým boobie countem (4 včetně Lindy a Linney) a geniálním eighties soundtrackem. Pro zajímavost původně usedl na režisérské sesli Tom DeSimone (REFORM SCHOOL GIRLS), který se s Lindou znal už z PEKELNÉ NOCI, ale nahradil ho Danny Steinman.(8.3.2008)

Rezignujem na akúkoľvek objektivitu pri hodnotení tohto filmu (aj keď to normálne nerobím).Savage Streets totiž stavajú na presnom opaku väčšiny toho,čo bolo v tej dobe natočené.Príjemnú dekadentnú atmosféru osemdesiatych rokov pretavujú do čírej temnoty,ktorá činí dobu aj dospievanie v nej,aj vlastne celú osemdesiatkovú Ameriku,vskutku odporným miestom k životu.A je tam božská Linda!Najradšej mám asi scénu,keď na znásilnenie svojej sestry reaguje tak,že sa ide okúpať.Naozaj nenásilná snaha dostať do filmu kozy :D. Všetky negatíva sú tu naozaj negatíva,celé je to v podstate tupé béčko a Linda predvádza jeden z absolútne najhorších hereckých výkonov čo som kedy videl (možno jeden z desiatich).Aj cez to všetko,ale z môjho pohľadu ten film skrátka nejde nemilovať.Obrovské guilty pleasure(2.3.2013)

Jestli má tenhle film alespoň něco málo společného s realitou, pak dospívat v osmdesátých letech v Americe muselo být peklo :-D. Divoké ulice jsou nechtěně směšný, brakový rape and revenge exploiťák a ukazují přesně to, co na osmdesátkové kinematografii nemám rád. Má to co dočinění hlavně například s estetikou samotných postav než třeba se způsobem vyprávění, ale nemůžu si pomoct. Hrůza. Tři hvězdy za to, že dnešníma očima už je to vážně vtipné.(4.2.2012)

Tohle mi úplně unikalo, ke snímku jsem se dostal docela náhodou. A ještě že tak!! Nemusím tyhle 80.kový fláky, ale najdou se mezi nima i skvosty. Tohle je rozhodně jeden z nich!! To, co vypadá nejdřív jako "beverlihylská" školní šaškárna se rychle přehoupne v krutej snímek. Kde na svoji dobu cudných 80.tek se odehraje fakt krutý znásilnění nádherný a nevinný holky...o to drsnější její sestra se pak časem postará o pomstu. Banda psychopatických pouličních pankáčů byla excelentně zahraná a fakt jsem je nenáviděl a přál jim to úplně nejhorší. Ve chvíli, kdy hlavní hrdinka nevydrží tlak uvnitř sebe po zabití její kamarádky (úúžasná scéna ve vaně!!) stejnýma šmejdama, rozjede se film na úplně jiný vlně. Temný, depresivní, nekompromisní ... pomsta je zde skutečně sladší než "perník", všichni dostanou co pro to, naprostý finále a střet s hlavní gorilou je pak již naprosto hororovým ztvárněním vygradovaným na maximum a divák si libuje v pomstě, která je ještě krutější, než si dokázal představit ... Absolutní pecka!! Obsahuje špičkovou hudbu - soundtrack, ktererý to všechno ještě umocňuje. Nebojí se nahoty, násilí, vulgarismů. U mne není co řešit, jako milovník exploiterů tohle radostně oceňuju na plný počet *. Ten film má všechno, co takový pořádný "rape and revenge" mít má ...(20.2.2013)

Tak jsem si chtěl po delší době doplnit nějaký ten restík z let minulých a jsem rád, že jsem si "koupil" tento snímek. Plusy filmu jsou určitě: skvělý záporáci, velice znepokující rape, kozičky a bobříci, Linda Blair a nadupaný osmdesátkový soundtrack. Jediný mínus vidím v konečném zúčtování. Přece jen jsem čekal větší jízdu a absence gore taky zamrzi. Sice jsem dal původně trojec, ale po rozležení v hlavě zvyšuji na čtyřku.(14.9.2015)