Divoké ulice (festivalový název)

Savage Streets

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1984, 93 min (Director's cut: 80 min)

Excelentní osm desátkový Rape and Revenge! Scéna se znásilněním je znepokojující a velmi intenzivní, jelikož dívka nemůže ani křičet a cítil jsem vůči ní obrovskou lítost. Naštěstí její sestra Linda Blair je připravená na Revenge! Oblečená celá v černém, vyzbrojená kuší, procházející se ulicemi, hledajíc zplodinu, která ublížila jejím blízkým. Nechybí akce, nahota (Spousta Koz!), perfektní čtveřice záporáků, fajn holky a násilí! Celé je to špinavé, zručné a skvěle natočené. Pro fanoušky povinnost.(8.9.2013)

Opomínaný rape & revenge, ktorý sa bez problémov môže rovnať najslávnejším kúskom tohto drsného subžánru zo 70. rokov. Štabajzna Linda Blair tu dokazuje, že s nahotou nemá žiaden problém a jej postava Brenda je vulgárnejšia a oplzlejšia, než démonom posadnutá Regan z kontroverzného Exorcistu. Trochu mi tu vadili snáď iba pre 80. roky typicky afektované herecké výkony a osobne by som si prial o čosi viac krvavejšie finále, inak je pre mňa Savage Streets pozitívnym prekvapením.(28.7.2010)

Rezignujem na akúkoľvek objektivitu pri hodnotení tohto filmu (aj keď to normálne nerobím). Savage Streets totiž stavajú na presnom opaku väčšiny toho, čo bolo v tej dobe natočené. Príjemnú dekadentnú atmosféru osemdesiatych rokov pretavujú do čírej temnoty, ktorá činí dobu aj dospievanie v nej, aj vlastne celú osemdesiatkovú Ameriku vskutku odporným miestom k životu. A je tam božská Linda! Najradšej mám asi scénu, keď na znásilnenie svojej sestry reaguje tak, že sa ide okúpať. Naozaj nenásilná snaha dostať do filmu kozy :D. Všetky negatíva sú tu naozaj negatíva, celé je to v podstate tupé béčko a Linda predvádza jeden z absolútne najhorších hereckých výkonov, čo som vôbec kedy videl. Aj cez to všetko, ale z môjho pohľadu ten film skrátka nejde nemilovať. Obrovské guilty pleasure.(2.3.2013)

Mix surového príbehu zo 70tych rokov s 80s natupírovaným rokenrolom a to bez toho, aby to strácalo z čara jedného alebo druhého (ako sa stalo v o rok staršom Chained Heat). Pri všetkej úcte k Exorcistovi, toto je skutočne životná rola Lindy Blair. Užíva si každý jeden okamih, úplne sa pretvára na divokú bad ass pomstiteľku a k tomu jej sekunduje Linnea Quigley v pre ňu netypickej role utiahnutého dievčatka, v ktorej je maximálne uveriteľná. Fantastická žánrovka a zaslúžený kult.(23.5.2020)

Exploatační královna Linda Blair a queen of scream Linnea Quigley bok po boku v osmdesátkovém rape and revenge, kde se za úchvatných dobových songů gangbangují hluchoněmé panny. A teď si to ještě představte s německým dabingem a nepříliš srozumitelným slovenským rychlodabingem přes něj, to je teprv zážitek :) Tak nevím, jestli jsem měl nějakou vystříhanou verzi, ale jak znásilnění Linney, tak Lindino zabíjení těch nezbedných výrostků, co jí to udělali, bylo hrubě ošmelené. Přesto je to pohodové béčko s drsnými záporáky, poctivým boobie countem (4 včetně Lindy a Linney) a geniálním eighties soundtrackem. Pro zajímavost původně usedl na režisérské sesli Tom DeSimone (REFORM SCHOOL GIRLS), který se s Lindou znal už z PEKELNÉ NOCI, ale nahradil ho Danny Steinman.(8.3.2008)