Reklama

Reklama

Divoké ulice

(festivalový název)
  • USA Savage Streets
Trailer

Brenda (Blair) vede partu ostrých vysokoškolaček, které se pošťuchují s drsným gangem pankáčů (tak drsným, že jejich vůdce nosí místo náušnice žiletku a típá si cigarety o dlaň). Hoši ale neustojí, že „girls just wanna have fun“ a pomstí se jim za krádež a naplnění jejich auta odpadky tím, že znásilní Brendinu hluchoněmou sestřičku Heather. Z Brendy oděné do černé kůže se stává nelítostný anděl pomsty vyzbrojený lukem a železy na medvěda a roztahuje svá křídla nad členy gangu, aby je utopil v krvi.

Královna exploitation Linda Blair v plné síle. Heather si zahrála po Blair další populární béčková „queen of scream“, Linnea Quigley (NÁVRAT NOCI OŽIVLÝCH MRTVOL, CREEPOZOIDS, VICE ACADEMY I. a II., PAST BOSORKY) a na režijní stoličce seděl Danny Steinman, který rok poté natočil PÁTEK TŘINÁCTÉHO 5: NOVÝ ZAČÁTEK. (choze)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tohle mi úplně unikalo, ke snímku jsem se dostal docela náhodou. A ještě že tak!! Nemusím tyhle 80.kový fláky, ale najdou se mezi nima i skvosty. Tohle je rozhodně jeden z nich!! To, co vypadá nejdřív jako "beverlihylská" školní šaškárna se rychle přehoupne v krutej snímek. Kde na svoji dobu cudných 80.tek se odehraje fakt krutý znásilnění nádherný a nevinný holky...o to drsnější její sestra se pak časem postará o pomstu. Banda psychopatických pouličních pankáčů byla excelentně zahraná a fakt jsem je nenáviděl a přál jim to úplně nejhorší. Ve chvíli, kdy hlavní hrdinka nevydrží tlak uvnitř sebe po zabití její kamarádky (úúžasná scéna ve vaně!!) stejnýma šmejdama, rozjede se film na úplně jiný vlně. Temný, depresivní, nekompromisní ... pomsta je zde skutečně sladší než "perník", všichni dostanou co pro to, naprostý finále a střet s hlavní gorilou je pak již naprosto hororovým ztvárněním vygradovaným na maximum a divák si libuje v pomstě, která je ještě krutější, než si dokázal představit ... Absolutní pecka!! Obsahuje špičkovou hudbu - soundtrack, ktererý to všechno ještě umocňuje. Nebojí se nahoty, násilí, vulgarismů. U mne není co řešit, jako milovník exploiterů tohle radostně oceňuju na plný počet *. Ten film má všechno, co takový pořádný "rape and revenge" mít má ... ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jestli má tenhle film alespoň něco málo společného s realitou, pak dospívat v osmdesátých letech v Americe muselo být peklo :-D. Divoké ulice jsou nechtěně směšný, brakový rape and revenge exploiťák a ukazují přesně to, co na osmdesátkové kinematografii nemám rád. Má to co dočinění hlavně například s estetikou samotných postav než třeba se způsobem vyprávění, ale nemůžu si pomoct. Hrůza. Tři hvězdy za to, že dnešníma očima už je to vážně vtipné. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Vymítač ďábla evidentně selhal, protože jinak než posedlostí si strašlivě afektované herectví a démonickou trvalou Lindy Blair nelze vykládat. "Savage Streets" jsou famózně přímočaré osmdesátkové exploatační béčko, které nevynechá jedinou příležitost, aby své hlavní atrakce doslova obnažilo. Sladkou třešničku představuje maniakální homoerotičnost záporáckého gangu chuligánů a čokoládovou polevou jsou náramně trapné scény ze středoškolského prostředí. Již tak dokonalé béčko bylo famózně umocněno grandiózním simultánním překladem na Festivalu otrlého diváka. Hlášky typu "prdel si dělej z plastelíny" či "Zahrajeme si hru. Jmenuje se: Schovej kabanos. Schovám ho do tebe tak hluboko, že ho nenajde ani Kryštof Kolumbus" pravidelně posílali publikum do kolen a přezpívaná ústřední píseň s refrénem "jsem dáma, jsi sráč" si vysloužila náležitě bouřlivé ovace. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Dneska už samozřejmě úsměvné, naivní, ale parádní béčko s tématikou Rape & Revenge. Tenhle klasický zástupce exploitačního subžánru ze školních lavic a špinavých ulic dal dohromady dvě nekorunované královny hororu: tehdy už profláklou Lindu Blair a začínající Linneu Quigley (tady ještě bez chirurgickýho zákroku). Násilí je mírné a není ho moc, vždyť očekávaná pomsta přichází až v poslední třetině, ale kompenzace je někde jinde - v nahotě. Savage Streets je totiž slušně bohatým na růžový bradavky, bílý zadky a černý bobry. A do toho všeho tu dupe pop-rockový eightees soundtrack. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Excelentní osm desátkový Rape and Revenge! Scéna se znásilněním je znepokojující a velmi intenzivní, jelikož dívka nemůže ani křičet a cítil jsem vůči ní obrovskou lítost. Naštěstí její sestra Linda Blair je připravená na Revenge! Oblečená celá v černém, vyzbrojená kuší, procházející se ulicemi, hledajíc zplodinu, která ublížila jejím blízkým. Nechybí akce, nahota (Spousta Koz!), perfektní čtveřice záporáků, fajn holky a násilí! Celé je to špinavé, zručné a skvěle natočené. Pro fanoušky povinnost. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (11)

  • Pokud by se Francine Anne Ramirez (Lisa Freeman) ve filmu vdala, bylo by jí pouze pouze 17 let. (Wade)

Reklama

Reklama