Divoké ulice (festivalový název)

Savage Streets

Akční / Horor / Drama

USA, 1984, 93 min (Director's cut: 80 min)

Tak jsem si chtěl po delší době doplnit nějaký ten restík z let minulých a jsem rád, že jsem si "koupil" tento snímek. Plusy filmu jsou určitě: skvělý záporáci, velice znepokující rape, kozičky a bobříci, Linda Blair a nadupaný osmdesátkový soundtrack. Jediný mínus vidím v konečném zúčtování. Přece jen jsem čekal větší jízdu a absence gore taky zamrzi. Sice jsem dal původně trojec, ale po rozležení v hlavě zvyšuji na čtyřku.(14.9.2015)

Pokud nemáte pro béčka z 80. let takovou slabost jako já, odeberte si libovolný počet hvězdiček. Nemůžu si pomoct, ale tohle je prostě a jednoduše poctivé béčko, které odsýpá, baví a při kterém vám čas uteče, že ani nevíte jak. Nejhorší je, že se ani nestydím tomuto filmu dát plný počet nebo přiznat fakt, že se na něj musím někdy zase podívat. 100 %.(11.7.2014)

Excelentní osm desátkový Rape and Revenge! Scéna se znásilněním je znepokojující a velmi intenzivní, jelikož dívka nemůže ani křičet a cítil jsem vůči ní obrovskou lítost. Naštěstí její sestra Linda Blair je připravená na Revenge! Oblečená celá v černém, vyzbrojená kuší, procházející se ulicemi, hledajíc zplodinu, která ublížila jejím blízkým. Nechybí akce, nahota (Spousta Koz!), perfektní čtveřice záporáků, fajn holky a násilí! Celé je to špinavé, zručné a skvěle natočené. Pro fanoušky povinnost.(8.9.2013)

• nash.

Jeden z nejzábavnějších braků, co jsem si v poslední době mohl zopakovat. Parta drsných pseudopunkerských grázlů, těžký život středoškolský, zločin a trest přesně v duchu dobových "rape and revenge story". Linda Blair nahá, oblečená a schwarzenegerrovsky navlékající zbroj k závěrečné odplatě. To vše potaženo bezchybnou atmosférou laciného osmdesátkového béčka, počínaje Lindinou démonickou trvalou, konče soundtrackem. Zábavné afektovaným přehráváním, přesaturovanou stylizací všech postav i jejich pohybem v podřadném scénáři, který se svou pitomostí přehoupl do kategorie téměř kultovní legrace. Je to dáno i tím, že po více než čtvrt století od VHSkové premiéry se zatajený dech a nadšení podobným brakem nedotčeného diváka změnil v pobavený nadhled.(3.4.2012)

Braková zábava v štýle rape&revenge, ktorá v priebehu času trocha stratila zo svojho kúzla. Najväčšie pozitívum vidím v ukážkovej atmosfére 80. rokov, vizáži hercov, dobrej hudbe.... Zo snímku však dýcha veľká naivita, slabé hororové prvky a málo pútavý dej. Linda Blair bola fajn, to áno, ale mňa viac potešil Robert Dryer, ktorý je so svojim zjavom pre horory ako stvorený. Maskérom v jeho prípade stačí vyvinúť len minimálnu námahu a zabijak je na svete. 60/100(29.8.2015)