Divoké ulice (festivalový název)

Savage Streets

Akční / Horor / Drama

USA, 1984, 93 min (Director's cut: 80 min)

Opomínaný rape & revenge, ktorý sa bez problémov môže rovnať najslávnejším kúskom tohto drsného subžánru zo 70. rokov. Štabajzna Linda Blair tu dokazuje, že s nahotou nemá žiaden problém a jej postava Brenda je vulgárnejšia a oplzlejšia, než démonom posadnutá Regan z kontroverzného Exorcistu. Trochu mi tu vadili snáď iba pre 80. roky typicky afektované herecké výkony a osobne by som si prial o čosi viac krvavejšie finále, inak je pre mňa Savage Streets pozitívnym prekvapením.(28.7.2010)

Vymítač ďábla evidentně selhal, protože jinak než posedlostí si strašlivě afektované herectví a démonickou trvalou Lindy Blair nelze vykládat. "Savage Streets" jsou famózně přímočaré osmdesátkové exploatační béčko, které nevynechá jedinou příležitost, aby své hlavní atrakce doslova obnažilo. Sladkou třešničku představuje maniakální homoerotičnost záporáckého gangu chuligánů a čokoládovou polevou jsou náramně trapné scény ze středoškolského prostředí. Již tak dokonalé béčko bylo famózně umocněno grandiózním simultánním překladem na Festivalu otrlého diváka. Hlášky typu "prdel si dělej z plastelíny" či "Zahrajeme si hru. Jmenuje se: Schovej kabanos. Schovám ho do tebe tak hluboko, že ho nenajde ani Kryštof Kolumbus" pravidelně posílali publikum do kolen a přezpívaná ústřední píseň s refrénem "jsem dáma, jsi sráč" si vysloužila náležitě bouřlivé ovace.(5.2.2011)

Tohle mi úplně unikalo, ke snímku jsem se dostal docela náhodou. A ještě že tak!! Nemusím tyhle 80.kový fláky, ale najdou se mezi nima i skvosty. Tohle je rozhodně jeden z nich!! To, co vypadá nejdřív jako "beverlihylská" školní šaškárna se rychle přehoupne v krutej snímek. Kde na svoji dobu cudných 80.tek se odehraje fakt krutý znásilnění nádherný a nevinný holky...o to drsnější její sestra se pak časem postará o pomstu. Banda psychopatických pouličních pankáčů byla excelentně zahraná a fakt jsem je nenáviděl a přál jim to úplně nejhorší. Ve chvíli, kdy hlavní hrdinka nevydrží tlak uvnitř sebe po zabití její kamarádky (úúžasná scéna ve vaně!!) stejnýma šmejdama, rozjede se film na úplně jiný vlně. Temný, depresivní, nekompromisní ... pomsta je zde skutečně sladší než "perník", všichni dostanou co pro to, naprostý finále a střet s hlavní gorilou je pak již naprosto hororovým ztvárněním vygradovaným na maximum a divák si libuje v pomstě, která je ještě krutější, než si dokázal představit ... Absolutní pecka!! Obsahuje špičkovou hudbu - soundtrack, ktererý to všechno ještě umocňuje. Nebojí se nahoty, násilí, vulgarismů. U mne není co řešit, jako milovník exploiterů tohle radostně oceňuju na plný počet *. Ten film má všechno, co takový pořádný "rape and revenge" mít má ...(20.2.2013)

Svého času kultovní záležitost mezi 80's videomaniaky. Sice je to celé průhledné skoro jako "svěcená voda", kterou na Lindu Blair kropil Jason Miller v Exorcistovi, ale nudit se nebudete ani chvíli. Pro milovníky eightees a přímočaře drsné zábavy v jednom, je tohle jasná povinnost. Navíc, Linda jako černý anděl pomsty je prostě neodolatelná. :-) A ještě něco: Kde dneska uvidíte film, ve kterém se brutálně znásilňují nezletilé holčičky, že.(18.11.2006)

Excelentní osm desátkový Rape and Revenge! Scéna se znásilněním je znepokojující a velmi intenzivní, jelikož dívka nemůže ani křičet a cítil jsem vůči ní obrovskou lítost. Naštěstí její sestra Linda Blair je připravená na Revenge! Oblečená celá v černém, vyzbrojená kuší, procházející se ulicemi, hledajíc zplodinu, která ublížila jejím blízkým. Nechybí akce, nahota (Spousta Koz!), perfektní čtveřice záporáků, fajn holky a násilí! Celé je to špinavé, zručné a skvěle natočené. Pro fanoušky povinnost.(8.9.2013)