• topi
  ***

  Inscenace brněnské televize, která je taková zbytečně roztáhlá a než se začne něco pořádně dít, tak jsme u konce. Herci nejsou špatní, ale hrají tak jen na půl plynu a moc mě neseděl Oldřich Navrátil v roli Pečorina. Naopak jeho protivník Grušnický v roli Františka Staňka sedí výborně. Navíc mě vadilo, že když hrála hudba (výborný Jiří Bulis), tak se vždy úplně ztlumila, když začali postavy mezi sebou hovořit, vyznělo to, jako by někdo zltumoval gramofon. Nebo veškeré scény točené v exteriérech se odehrávaly jen na dvou místech. Chápu, že rozpočet nebyl asi velký, ale i tak se dala povídka lépe zpracovat.(25.1.2016)

 • BigBang
  ****

  Standardní výkon brněnské TV své doby. Pěkná kostýmovaná inscenace s civilním projevem herců.(26.5.2013)

 • Kovaja
  ****

  Olda Navrátil v roli Pečorina podle knižní předlohy MJ Lermontova. Chvilku jsem si zvykal že tenhle samorost ztvárnil ruského bohéma a rozervance ale po shlédnutí filmu jsem si řekl,, proč néé. Film jsem si pustil hned po odložení knížky a bylo krásné si spojovat text knihy s filmem. Za mě palec hore. Kniha o fous lepší ale na to jsem už zvyklý. Hezký počin.:-))(29.10.2019)

 • NinadeL
  ***

  Pravda, není zcela ideální vnímat Lermontova jen skrze svět českých a slovenských inscenací. Ale minimálně tato Komtesa Mary společně s Čudným človekem Vido Horňáka a Dvěma bratry Petra Weigla již tvoří určitý korpus, na kterém lze stavět jisté poznání. Jsem zamilovaná do zdejší plavovlasé Hany Maciuchové, která svými půvaby a dikcí ční nad všemi...(20.11.2016)

 • Chřástal
  ***

  Ukázka ruskou literaturou definovaného „zbytečného člověka“ v podání Oldřicha Navrátila. Proti jeho chladnému Pečorinovi s rentgenovým pohledem nemá komtesa šanci (koneckonců rok předtím si Navrátil střihnul Emila Nádeníčka), přestože za jeho jednáním není láska ani touha. Je jasné, kam to spěje. Žádná filmařská kouzla (jako třeba v Oněginovi), ale dobře zahraný, komorní (i duelanti při souboji na pistole stojí asi čtyři metry od sebe) film.(9.2.2014)