Trapasy

(TV seriál)
Komedie
Česko, (2007–2012)

Josef Dvořák, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Martin Dejdar, Zdena Hadrbolcová, Dana Syslová, Svatopluk Skopal, Saša Rašilov nejml., Květa Fialová, Václav Postránecký, Dušan Klein, (více)

Série(5) / Epizody(66)

V tomto pořadu České televize uvidíte v každém díle vždy tři humorné příběhy, natočené podle námětů televizních diváků. (Česká televize)

Deimos

TV/// Obsazení 6(10)/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 5/10/// +samozřejmě plejáda českých herců, občas zajímavé vyzpovídání herců ve studiu, Dvořák jako uvaděč a průvodce je mnohem lepší než Novácký Vladyka -aby jste zhlédli všechny herce, musíte pochopitelně vidět všechny příběhy, pravděpodobně zaměřeno jen na trapasy(Novácký pokus měl větší záběr), někdy samotné vyzpovídání herců bylo zdlouhavé a nezajímavé/// Pozn. Prozatím jsem viděl jen 4. sérii. Ale jedno jsem postřehl. A to hned záhy, že se jedná o rukopis Tomáše Krejčího, napovědělo tomu i obsazení herci, kteří hráli především v Redakci a Horákovýh a samožřejmě taky kamera a hudební motivy. A teď jednotlivé povídky 10.Boty-možná zajímavá povídka, ale zde mi byly dost nesympatické herecké výkony a rovněž to hodně kazily pohledy do kamery a hudba podobná té z redakce(4/10) 11.Nápadník-velice dobrý námět, vtipné scény. Navíc je to pěkné a úsměvné, klidně bych si to zopakoval, protože jsem se nasmál(8/10) 12.Hrobníci-pro mě velice utahané, nezajímavé, hodně nesympatičtí herci, včele s Vladykou a slabá hudba(2/10). Prozatím tedy za 2, ale díky hercům bych rád později přihodil 1*/// Celkem 44%/// ()

Hromino

Už samotný seriál je jeden velký trapas. Stokrát omleté příběhy a trapasy ze života, tuctová vykrádačka Bakalářů a odpadový bratr To nevymyslíš; jediným skutečně dobrým přínosem pro film je Josef Dvořák, který opravdu dobře moderuje tento pořad. Trapasy jsou jen samé trapasy, a ty trapasy jsou plné malých rádobytrapásků, které jsou ještě trapněji natočeny. ()

Faidra

Trapasy? Tohle? Heleďte, vážení aktéři, pokud jste nikdy nezvedli telefon v době, kdy jste čekali, že vám zavolá váš protějšek, a nepronesli do sluchátka: "Zdar borče, doufám, že mě dneska večer rozpálíš doběla... jééé, to seš ty, tati?," nezaparkovali šéfovo auto tak šikovně, že se po pár minutách rozjelo a zastavilo se o padesát metrů dál o starostův bourák, a nebyli nuceni přelézat zeď s lodičkama za výstřihem a netušenou policejní hlídkou za rohem... tak nevíte, co je to trapas, a čekat, že se po takových zkušenostech budu tomuhle vašemu pokusu smát, je daleko za hranicemi veškeré trapnosti! ()

Karlos80

Hodnoceno po shlédnutí druhé série. Docela na úrovni, i co se týče diváckého studia, jehož průvodcem je Josef Dvořák se vždy docela zajímavým hereckým obsazením, které se poté vždy objeví v jednotlivých divácky vybraných příbězích (Trapasech). Novácká debilní rádoby bakalářská "To nevymyslíš", tomuhle nesahá ani po kotníky. První dvě povídky "Morče" a "Rivalové" mi sice utekly, ale ta poslední pod názvem "Omyl" nebyla vůbec špatná, ovšem šmrnc tomu teprve dala lady Květa Fialová v roli ženy upoutané na lůžku někde v blázinci. "Tomu se prý říká stařecká demence !?" A paní Fialová přitom byla zdravá jako řípa...:-) Prý už jde o třetí pokračování tohoto na Bakalářský způsob udělaného pořadu, ale já to viděl zatím poprvé. Tak honem rychle to napravit, vyloženě špatné to opravdu není, a jako vtipná odpočinková záležitost, když už v telce není co, to nakonec docela ušlo. Za 3* jako celek a to i po dnešku, určitě se jedná o nadprůměrnou tv zábavu, než kterou nám dokážou nabídnout v současnosti ostatní TV stanice. Třeba "Hrobníci" neměli vážně chybu. ()

Jara.Cimrman.jr

Trapas je situace, během které se člověk stydí za něco, co udělal. Jenže já jsem vesměs viděl příběhy, ve kterých jsem se styděl za námět, scénář i herce. Trapas se nám tu prostě nenápadně zaměnil za trapnost. Přesto byly některé příběhy celkem koukatelné, ale ten odpadový balast kolem nich mi nedovolí dát vyšší hodnocení. ()

• V epizodě „Turnaj“ má postava Václava Knopa po zásahu šipkou poraněnou ruku v obvazu, avšak v poslední scéně poté, co vyjde z hospody a raduje se po vítězství, již obvaz nemá. (stenrik)
  • Postava policisty Smolíka (Miroslav Táborský) se do telefonu představuje hodností nadstrážmistra. Na uniformě má ale celou povídku hodnost nadpraporčíka. (azcr)
  • Soutěžní otázka, kterou lze v čase 7:23 vidět na monitoru počítače, zní: „Jak se jmenuje členka Evropské komise, která má na starosti regionální politiku, a z jaké země pochází?“. Pod otázkou stojí, že odpovědi lze zasílat do konce prosince. Když jsou ale o vteřinu později vidět pravidla této soutěže celá, stojí v nich, že soutěž končí 31. 7. 2006. Dále v pravidlech stojí, že vyhodnocení proběhne až 17. 8. 2008, tedy více než 2 roky po ukončení soutěže. Pravidla obsahují také nesmyslné věty, jako například: „Soutěže o ... se může zúčastnit kterýkoliv z vystavovatelů výstavy.“ nebo „Název Ní výtvarný symbol jsou,“ (věta není dokončena). Dcera Svobodových (Patricie Solaříková) z monitoru čte soutěžní otázku: „Doplňte slogan: Když mám Fru-Fru, je to všechno v...“, v pravidlech se ale žádná taková věta nevyskytuje. (David7)