Trapasy (TV seriál)

Komedie

Česko, 2007 - 2012, 66x20 min

Josef Dvořák, Jiřina Bohdalová, Jan Budař, Martin Dejdar, Zdena Hadrbolcová, Dana Syslová, Svatopluk Skopal, Saša Rašilov nejml., Květa Fialová, Václav Postránecký, Dušan Klein, Barbora Seidlová, Veronika Freimanová, Karel Roden, Vojtěch Kotek, Jana Krausová, Miroslav Táborský, Marek Taclík, Arnošt Goldflam, Ondřej Havelka, Filip Blažek, Tereza Duchková, Michaela Maurerová, Jiří Strach, Vlastimil Zavřel, Rudolf Hrušínský ml., Michal Zelenka, Kateřina Pospíšilová, Daniel Rous, Dana Batulková, Bořivoj Navrátil, Irena Máchová, Markéta Frösslová, Petr Lněnička, Nela Boudová, Jan Hraběta, Miroslav Vladyka, Roman Štabrňák, Ernesto Čekan, Pavel Vondruška, Agáta Prachařová, David Matásek, Jakub Prachař, Ota Jirák, Luděk Munzar, Vladislav Beneš, Jana Boušková, Nina Divíšková, Martin Kavan, Anna Fixová, Eva Decastelo, Michaela Badinková, Valérie Zawadská, Jiří Pecha, Jan Šťastný, Ladislav Ondřej, Pavel Liška, Sabina Remundová, Ivo Niederle, Martha Issová, Zuzana Stivínová, Petr Vondráček, Miloň Čepelka, Klára Jandová, Lada Jelínková, Tereza Voříšková, Petra Černocká, Martin Písařík, Martin Sobotka, Jakub Grafnetr, Ladislav Gerendáš, Anna Šišková, David Suchařípa, Pavel Rímský, Patricie Solaříková, Jiří Schmiedt, Aleš Háma, Jakub Wehrenberg, Roman Vojtek, Ondřej Kavan, Simona Postlerová, Linda Rybová, Pavel Kříž, Ivo Jahelka, Jiří Mádl, Ivana Andrlová, Naďa Konvalinková, Lucie Benešová, Igor Bareš, Lumír Olšovský, Bohumil Klepl, Ester Janečková, Marek Vašut, Josef Polášek, Jan Dolanský, Ivo Šmoldas, Antonie Talacková Barešová, Helga Čočková, Mário Kubec, Leoš Semelka, Kateřina Sedláková, Chantal Poullain-Polívková, Zdeněk Hruška, Radana Herrmannová, Daniel Volný, Renáta Kubišová, Hana Šedová, Petra Hřebíčková, Karel Zima, Magdalena Zimová, Lucie Kožinová, Otmar Brancuzský, Martina Popperová, Martin Janouš, Simona Babčáková, Hana Czivišová-Hessová, Otakar Brousek ml., Zdeněk Žák, Tereza Kostková, Jaroslava Obermaierová, Iva Janžurová, Alois Švehlík, Tomáš Matonoha, Jana Paulová, David Prachař, Oldřich Vlach, Václav Knop, Jana Stryková, Zdeněk Srstka, Robert Nebřenský, Matěj Hádek, Klára Oltová, Vladimír Brabec, Ivan Trojan, Alena Štréblová, Radek Holub, Pavel Nový, Zdeněk Velen, Leoš Juráček, Míra Nosek, Kryštof Hádek, Martin Hofmann, Lukáš Jurek, Renata Rychlá, Zdeněk Mahdal, Malvína Pachlová, Jana Kepková, Jiří Wohanka, Jarmil Škvrna, Jiří Lábus, Jana Švandová, Jiří Ployhar ml., Monika Hilmerová, Ladislav Hampl, Pavlína Mourková, Jana Altmannová, Milan Duchek, Hynek Chmelař, Petr Čtvrtníček, Petr Varga, Miluše Bittnerová, Tomáš Turek, Jana Vaňková, Ivo Kubečka, Jana Riháková-Dolanská, Anna Marie Valentová, Eva Horká, Veronika Gajerová, Miroslav Hanuš, Naděžda Prchalová-Vicenová, Ondřej Brousek, Jana Synková, Robert Jašków, Jitka Čvančarová, Zdeněk Podhůrský, Liliana Malkina, Ondřej Rychlý, Berenika Kohoutová, David Vobořil, Petr Vágner, Diana Šoltýsová, Valentina Thielová, Stanislava Jachnická, Marta Richterová, Aneta Krejčíková, Vanda Švarcová, Lucie Černíková, Alexander Hemala, Lukáš Jůza, Jitka Smutná, Mariana Prachařová, Ivan Vodochodský, Vladimír Kulhavý, Barbora Janatková, Jiří Bábek, Petr Meissel, Jitka Sedláčková, Nancy Johannes, Pavel Soukup, Roman Říčař, Miroslav Kaman, Tomáš Havlík, Štěpán Škorpil, Jana Poláchová, Eva Kodešová, Marek Němec, Jan Monczka, Marcela Holubcová, Rita Veselá, Edita Zákravská, Kateřina Steinerová, Petr Halíček, Martin Holec, Martin Donutil, Oldřich Navrátil, Karel Heřmánek, Lenka Zahradnická, Pavel Řezníček, Marian Roden, Jan Skopeček, Jan Vlasák, Jaromír Dulava, Lucie Vondráčková, Michal Dlouhý, Pavla Tomicová, Lešek Semelka, Markéta Tannerová Šebesťáková, Ilona Holešínská, Vanda Hybnerová, Martin Učík, Radomír Švec, Martha Olšrová, Robert Vano, Veronika Zapadlová, Michaela Tomešová, Kateřina Fixová, Alena Konopíková, Vojtěch Havelka, Barbora Mottlová, Jan Vondráček, Zdeněk Mucha
  • lubospoti

Projekt, který si bral inspiraci v kdysi slavných Bakalářích. Ovšem autoři tak trochu pozapomněli na to, že z námětu musí nejdřív někdo šikovný napsat scénář. A v neposlední řadě ho musí také někdo slušně zahrát. Pár povídek sice dokázalo svou kvalitou úspěšně navázat na staré Bakaláře, ale většina povídek je spíš podprůměrná.(5.1.2014)

Hodnoceno po shlédnutí druhé série. Docela na úrovni, i co se týče diváckého studia, jehož průvodcem je Josef Dvořák se vždy docela zajímavým hereckým obsazením, které se poté vždy objeví v jednotlivých divácky vybraných příbězích (Trapasech). Novácká debilní rádoby bakalářská "To nevymyslíš", tomuhle nesahá ani po kotníky. První dvě povídky "Morče" a "Rivalové" mi sice utekly, ale ta poslední pod názvem "Omyl" nebyla vůbec špatná, ovšem šmrnc tomu teprve dala lady Květa Fialová v roli ženy upoutané na lůžku někde v blázinci. "Tomu se prý říká stařecká demence !?" A paní Fialová přitom byla zdravá jako řípa...:-) Prý už jde o třetí pokračování tohoto na Bakalářský způsob udělaného pořadu, ale já to viděl zatím poprvé. Tak honem rychle to napravit, vyloženě špatné to opravdu není, a jako vtipná odpočinková záležitost, když už v telce není co, to nakonec docela ušlo. Za 3* jako celek a to i po dnešku, určitě se jedná o nadprůměrnou tv zábavu, než kterou nám dokážou nabídnout v současnosti ostatní TV stanice. Třeba "Hrobníci" neměli vážně chybu.(28.4.2007)

• kingik

Zpočátku se to jevilo jako celkem zajímavé pokračování legendárních Bakalářů, ale chybí tomu kvalitní zpracování, ale samotné náměty diváků by v rukou zručnějšího tvůrce, mohly být výborné. Výběr herců není úplně špatný, ale dost se opakuje, a když se tentýž herec nebo herečka objeví v několika povídkách, tak to asi není dobře. Některé povídky jsou celkem vtipně zpracované, ale těch, které se nepovedly, je víc. Sezení s herci ve studiu, kteří se na povídkách podíleli, nepovažuji za příliš šťastné a výběr moderátorů mně nesedí. Ani Dvořák, ani Brousek za moc nestojí. Celkově tedy podprůměrný pořad.(8.11.2009)

• greymon

Některé povídky byly k popukání jiné zase až trapné, nebo humor podobným anekdotám. Tady převažují podle mého spíše humor, který mě nerozesměje a který se snaží být za každou cenu vtipný leč marně. I když byli tam některé díly, na které ráz vzpomínám do teď, ale to byly výjimky a také to nestačí. Opravdu trapasy.(15.10.2011)

Některé jsou zvláštní, některé bych sama za trapas možná ani nepovažovala, ale celkově jsou prostě skvělé a vtipné. Opravdu moc nechápu tak nízké hodnocení, takové pořady jsou tvořené pro to, aby se lidi zasmáli 'cizímu neštěstí', ne pro to, aby to odsoudili po jedné epizodě ... Já trapasy sleduju ráda a ráda se u nich zasměju, takže za mě určitě plný počet, abych to hodnocení aspoň minimálně zvýšila ...(9.3.2014)

• - Soutěžní otázka, kterou lze v čase 7:23 vidět na monitoru počítače, zní: „Jak se jmenuje členka Evropské komise, která má na starosti regionální politiku, a z jaké země pochází?“. Pod otázkou stojí, že odpovědi lze zasílat do konce prosince. Když jsou ale o vteřinu později vidět pravidla této soutěže celá, stojí v nich, že soutěž končí 31. 7. 2006. Dále v pravidlech stojí, že vyhodnocení proběhne až 17. 8. 2008, tedy více než 2 roky po ukončení soutěže. Pravidla obsahují také nesmyslné věty, jako například: „Soutěže o ... se může zúčastnit kterýkoliv z vystavovatelů výstavy.“ nebo „Název Ní výtvarný symbol jsou,“ (věta není dokončena). Dcera Svobodových (Patricie Solaříková) z monitoru čte soutěžní otázku: „Doplňte slogan: Když mám Fru-Fru, je to všechno v...“, v pravidlech se ale žádná taková věta nevyskytuje. (David7)

• - V epizodě „Turnaj“ má postava Václava Knopa po zásahu šipkou poraněnou ruku v obvazu, avšak v poslední scéně poté, co vyjde z hospody a raduje se po vítězství, již obvaz nemá. (151kbar151)