Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

pfa

Většinou "dvojiky" ještě nebývají až tak nejhorším pokračováním, ale moucha 2 je. Musím říct bohužel, ale tento film je o dost dole. Není to nějak špatný horor, to zas nechci nikoho odrazovat, ovšem s tou "náladou" první Mouchy zde nepočítejte. Je to poněkud odlišný, řekněme, samostatný film. [5/1O] ()

Specs

Hláška: Martin Brundle: - "Viděl jsem vás na kazetě. Byl jste tam tu noc, co otec zemřel. Pracoval na léku." Stathis Borans: - "Proto ses přivlekl až sem? Najít lék?" Martin Brundle: - "Jste má jediná naděje." Stathis Borans: - "Chlapče, to poslední, co jsem, je něčí naděje. O tom vážně nechtěj slyšet." Martin Brundle: - "Musím to vědět." Stathis Borans: - "Brundle mi ukradl dívku. Tvoji matku. Přivedl ji do těhotenství a způsobil její smrt. Rozpustil mi ruku a nohu v muším slizu. Neměl jsem ho rád. Šel mi na nervy. Pokud jde o ten lék, na kterém pracoval, táhl tvoji matku, která kopala a křičela, do telepodu, že se spojí do jednoho krásného těla. Tak mu tvoje matka vystřelila mozek brokovnicí. To je tvůj lék. Odejděte." Beth Logan: - "Bastarde! Kde je váš soucit?" Stathis Borans: - "Vzdal jsem to. Stálo mě to ruku a nohu." Martin Brundle: - "Stálo vás to víc." ()

spikey1

když vytvoříte kult, v podstatě každého napadne udělat pokračování, a když se to neohlídá, chytne se toho špatný scénárista, špatný režisér a kupa špatných herců. to se přesně stalo Mouše, po prvním dílu, který prohlašuju za jeden z nejkultovnějších hororů se úplně zbytečně z odpadu a špíny vylíhla i Moucha 2, myslím že někdo zapoměl vynést koš, jinak by to tady neskončilo. ()

fiLLthe3DD

Stejná (možná ještě horší) sračka jako první díl,nebýt mobilu tak se asi zblázním nudou(proto nehodnotím). Ale vidět to celé tak se asi rozhoduji mezi: dvěma *(masky,někteří herci,hudba),jednou * za masky a ODPADem! za scény se psem(extrémně zvrhlá scéna) no a závěr též jedna velká krutost(necháme doktora žít v zrůdné podobě tak jako to on dělal již zmíněnému zvířeti-čímž se sami staneme takovou zrůdou jako byl on)... No a kdybych to měl porovnat s jedničkou(též neohodnocena) tak ta měla alespoň slušný námět a když už bych ji měl ohodnotit tak průměrem-ale tohle?!? The fly II není film,to je ZLOČIN PROTI LIDSKOSTI!!! ()

sedm.1

Další z pokračování,které nemělo vzniknout a které dělá svému předchůdci akorát tak ostudu.Neskutečně nastavovaná kaše,mizerné herecké výkony,pitomoučký děj,téměř až "edwoodovsky" natočeno a ty dva,tři povedenější krvavější efekty ke konci filmu celý ten nesmysl nezachrání.Zbytečnost! ()

Han22

Zajímavý. Tenhle film jsem viděl naposledy někde v roce 99 na videu a vůbec se mi nelíbil. A dnes jsem byl příjemně překvapen. Moucha 2 není špatný film, naopak je to skvělý film, jen o něco slabší než geniální Cronenbergův první díl. Opět tu máme obyčejného hlavního hrdinu, syna dvojice z prvního dílu, který se snaží žít normální život. Přestože má zrychlený růst a žije v laboratoři, naučí se normálně fungovat, najde si přítelkyni a dokonce sám pracuje na teleportaci. Než se začíná i on měnit. Psychologie ani pozvolný pád hrdiny na dno jedničky nedosahuje, ale je to natočeno docela slušně, a podpořeno výborným Ericem Stoltzem v hlavní roli. A v závěru přijde solidně akčně-hororový nářez plný výborných masek a gore a navíc i zcela nečekaný happyend. Možná to není tak skvělý film, ale prostě mě to dneska sedlo. ()

iXtr3m3

Veľký zošup oproti prvej časti, ale minimálne kvôli skvelej animatronike ešte tie slabšie tri hviezdy dám, ale inak jednotka neprekonateľne lepšia. ()

DocBrown

To zase nekdo dostal napad vydelat na uspesnem filmu. Napad by ani nebyl tak spatny, ale samotny scenar byl hodne slaby. Vcetne snahy o happy-end ()

POciSEM

Na jednicku nema ale v hnusarnach co se tady predvedou ji muze konkurovat. Jak by rekl Seth Brundle. Blitinka v zaveru tece proudem a nejeden face se pod ni roztece na vlacny pudink. Hrdinove jsou sympaticky a zaporaci v cele s hlavnim panem doktorem radne slizky. Trochu pomalejsi rozjezd je vykompenzovanej slusnym masakrem v zaveru a Dr.Mengele je po zasluze potrestan (nutno dodat ze opravdu drsne). Neni duvod nenapalit tomuhle bijaku plnej pocet ()

prezdivaka

O kolik více latexu, o tolik méně invence. Bohužel tady není ani stopa po příběhu. Vše jsou jen posbíraná klišé z různých špatných filmů. ()

Paldiny

Výskum sa blíži ku koncu a kto iný má stáť za odhalením rébusu než vlastná krv Setha Brundla. Ten ako pokusný králik prevezme vedecký experiment svojho otca, aby zistil, že prežiť môže len ten silnejší. Vzhľadom na povinné vyústenie deja mladý Martin neprejde tak explicitnou premenou ako otčím, zato sa s obstojným skóre vysporiada s tými, ktorí mu mali za zle jeho existenciu. Tým, že pôvodný maskér povýšil na režiséra utrpela povesná zvrátenosť slávneho predchodcu. Dvojka kladie väčší dôraz na humanitu (dojemný osud psíka) aká našťastie v rukách šikovných maskérov nevyznieva smiešne. Príbeh rovnako pracuje s odkazom predchodcu čím ho môžeme nazvať regulárnym pokračovaním a to dnes hodnotím vyššie než za detstva. ()

Klay

Poněkud prázdný film...když si odmyslíte tu proměnu v monstrum, tak vám vyjde jen televizní drama o trochu "jiném" mladíkovi. Do hororové atmosféry se to přepne až v poslední půlhodině, kdy se tvůrci vytáhnou pár pěkně udělanými nechutnostmi. Jednička byla co do dějové struktury v podstatě stejná, jen měla eso v rukávu v podobě Cronenberga, který skvěle vystihl atmosféru beznaděje a utrpení. O něčem takovém si může tenhle neznámý neumětel Walas nechat jen zdát. ()

gumolit

Oproti jednotke veľmi slabé možno keby sa toho ujal Cronnenberg tak to vyjde , ale viac ako polka filmu je v podstate nuda a na konci sa to trochu rozbehne a tie vyvraždovacie scény sú aj trochu brutálne najmä tá s tým výťahom alebo kyselinou mi utkvela v pamäti .Inak aj Eric Stolz stojí za to len fakt škoda slabého scenára až tak som sa nedesil z toho ako u prvého dielu ! ()

rsimonyi

Slabší, ale stále vcelku dobré pokračování filmu Moucha. Martin trpící stejnou poruchou jako otec se nevyhnutelně blíží ke své proměně v nepříjemný obří hmyz. ()

Nightbreed

Ja si nemôžem pomôcť ale mucha 2 sa mi páči takmer rovnako ako jednotka. A bolo tu zopár pekne nechutných ale krásne spravených záberov. A posledne minúty filmu sú fakt super uletené.70% ()

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami