Jaký otec, takový syn. Navenek vypadá Martin (Eric Stoltz) jako normální zdravé dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Film Moucha II. je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti. (Magic Box)

Klajnik

První Moucha mi utkvěla v mysli primárně kvůli skvělým maskám. O ty divák nepřijde ani zde, jenže proces přeměny je zrychlený a zjednodušený oproti jedničce. Zkrátka to samé, ale hůř, číní dvojku nepamětihodným filmem. Jelikož je i celková atmosféra či výstavba příběhu dvojky slabší, tak film nelze považovat za děsivý. Po pár letech jsem zapomněl, že nějaká Moucha 2 existuje. ()

Flopik

Pokračovanie rozhodne oveľa horšie ako jednotka. V podstate je to presne ten istý príbeh, len bez atmosféry, s viac efektami (ktoré sú ale miestami skôr horšie) a hlavne na svoju dĺžku sa tam dlho nič nedeje. Pri jednotke som bol na konci reálne znechutený, tuto by som povedal, že masky slabšie.  Celkovo vo všetkom slabšie. Samozrejme má to aj svetlé chvíle, niektoré masky sa podarili na výbornú to ale však na dobrý film nestačí. Oproti jednotke na 2* ale celkovo to je ten priemer. ()

pend

Zbytečné pokračování úspěšného filmu, jediné, co snese kritiku, je pár triků, ale to je málo. ()

Darren98

Dvakrát jsem coby dualogii zhlédl Goldblum-Stoltzův příběh, nejprve znechucen v raném dětství, posléze až nostalgicky v pubertě. Vnímal jsem pokračování jako horší díl přitom s pořádnější mouchou, především jsem se podobně (de)formoval i já v kluka, který veškeré nejodpornější bytosti z filmů či kreseb nazýval Mouchou dvě, ať už myslel mouchu, psa, závěrečného mutanta (nejvíc), nebo samotný film. Ovšem po letech dospívání v hororovém žánru s neodcházejícími vzpomínkami na nejhorší start do života mého oblíbeného protagonisty jsem chtěl napůl kultovní hororovou dvojici zhlédnout napotřetí; nepovinně taky starší uznávanou klasiku ale především dát novou šanci navazujícímu podle-všeho Béčku. Hodnocení mi tehdy musel narušovat jak nezájem negativně emotivních filmů, tak nadprůměrné množství špičkových obludností (včetně nejtraumatičtějšího zážitku dětskému divákovi ve formě scény se psem), protože druhou Mouchu teď vidím jako skvělé hororové sci-fi. V technické stránce vyniknou masky alespoň jako spolehlivé hýbnutí žaludkem u slabých povah, a hudba jako jedna opakovávaná působivá skladba; z hlediska dynamičtějšího příběhu však překvapí hlavní hrdina Martin, jelikož v málokterém hororu fandíte titulnímu zabijákovi v masakrovací poslední třetině jako tomuto milovníkovi psů. Nejenže shledávám jedničku horší, ale rozhodl jsem se ji tentokrát vidět jako druhou (prequel), což oběma filmům pomohlo a toto pořadí doporučuji. ()

Aurus

4,5/10. První díl je velmi dobrý ale bohužel toto pokračování takové kvality nedosahuje což je škoda. Příběh ujde, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela průměrná, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela povedená. No za mě docela sklamání. Film má 46% zaslouženě. ()

Hapretor

Vykradačka vetřelce. Konec mi přes happy end nevadil. Martinovi sem fandil. Naštěstí se poučil z otcovi chyby a dobře to dopadlo. Hororová komedie s trochou romantiky a místy i drama. ()

MickeyStuma

Úspěch výtečného remaku si vynutil pokračování, které však již ničím nepřekvapí. Ono ani není čím, protože námět byl zcela vyčerpán. A tak tvůrci využili těhotenství přítelkyně onoho vědce, která porodila syna, a který pochopitelně po otci zdědil mouchou upravené geny. A tak když si prošel pubertou, začala u něj přeměna také. Atmosféra již nesází na psychologii dotyčné postižené osoby, ale více na akci. Ve výsledku je to ale málo. Dokonce celkový dojem dosti sráží mnohé nelogičnosti. Ten závěrečný snad ani nemá cenu komentovat. Maskéři i pracovníci na vizuální efekty však opět odvedli dobrou práci. Monstru je tentokrát dáno více prostoru, takže si ho divák užije dosti. Pokračování je tedy něco slabší a to hlavně vinou ne originality. Hodně z jedničky opisuje, což nikdy nedělalo dobrotu. A nezabránilo tomu ani více akce, i když je fakt, že to vlastně celé drží nad vodou. ()

Ombak▼Penari

Z jedničky jsem nadšený nebyl, ale na srovnání s dvojkou je krásně vidět, o kolik je Cronenberg lepší režisér. Dvojka je totiž jen slabým odvarem s výrazně nudnou první polovinou a druhou polovinou vykradenou z Vetřelce, někdy téměř doslova. Postavy vcelku nesympatické a nezajímavé, s prvním dílem se to dá srovnávat snad jen co do nechutnosti. Banální děj, zbytečné scény a dialogy, nelogičnosti a vyloženě hloupé jednání postav sráží snímek výrazně dolů. Netvrdím, že se na to vyloženě nedá dívat, ale po shlédnutí jsem si náhle uvědomil řadu kladů, kterými oplývá Cronenbergův originál. ()

Rathalos

Mucha dva uz sice nema taky potencial ako jednotka,ale aj tak je to vydarena hororova klasika,ktora sa mi rata,4 hviezdicky z fleku...:-) ()

helloween93

“Throwback Thursday #56” - V roce 1989 šlo do kin pokracování Cronenbergovi Mouchy, režie se ve druhém díle ujal autor masek z jedničky - Chris Walas. Dvojka navazuje na první díl, kdy je děj zaměřen na potomka vědce Setha Brundela a reportérky Veronicy Quaife. Hraje ho Eric Stoltz, který vyrůstá pod dozorem společnosti, která financovala Brundelův výzkum. Dále už si asi každý domyslí, jak ušlechtilé úmysly může mít společnost s potomkem Brundlefly…Dvojka se úplně odklonila od psychologicky zaměřené jedničky, zcela zde chybí postupná proměna v Mouchu a víc jak hodinu divák sleduje Stoltze v zařízení, kdy poté uteče a zase je nucen se vrátit, protože u něho nastala proměna. Režisér Walas chtěl vytvořit víc mutací, dát tam déle to finální monstrum a celé to mělo působit asi víc akčně (nakonci je souboj monstrum vs zlá korporace). Korunu tomu nasazuje velmi béčkový, až pohádkově naivní konec, který je zcela v rozporu z depresivně pojatým Cronenbergovým prvním dílem. Proti zajímavě pojatému prvnímu dílu, působí The Fly 2 směšně a divím se, že se film vyhnul nominacím na Golden Raspberry Award. Shlédnuto na Prima Max. 2* ()

Denny

Je to slušný horror,který však v porovnání s hlubokou symbolikou a logickým uspořádáním prvního dílu působí jen jako velmi slabý, plochý a roztříštěný odvar. ()

hribisko

Příběh nulový, akce mikrominimální, mutace čokla směšná, atmosféra totálně v prdeli a to muší monstrum, ten výklubek, vypadalo uplně jak ty plastové výlisky, takové ty figurky, co bývaly k sehnání na poutích koncem osmdesátek. ()

ceBBek

Na druhý díl to nedopadlo zas tak hrozně. Ale narozdíl od jedničky jsem už občas pokoukával po hodinách... ()

Kingjiri

Po skvělym prvnim dílu asi nikoho nepřekvapí, že vyletěla do světa i moucha s pořadovym číslem dva. Zároveň ale asi taky nikoho nepřekvapí, že po výměně režiséra a představitele hlavní role působí druhej díl jako "chudej příbuznej". O nějaký psychologii postavy při proměně v mouchu už nemůže být ani řeč. Vizuálně se moucha opět povedla, ale svym chovánim dělá z druhýho dílu obyčejnej vyvražďovací horor. Na druhou stranu jsem ale za akční a vyvražďovací závěr vlastně rád, protože to je jedinej důvod, proč přidávám druhou hvězdu. ()

AxelWers

Film beriem ako priame pokračovanie pôvodného filmu, aj keď s iným dejom a inými hercami. A úplný záver bolo asi to najnechutnejšie čo som v živote videl, niekoľko týždňov mi bolo na tyčku. ()

Kadas97

Zaujímavo poňaté pokračovanie príbehu ľudskej muchy. Výborné masky, ale príbeh už trochu pokulháva. 4 z 10 ()

chlebos

To bylo hodně slaboučké. To jak si Stoltz vyndavá to oko a ještě k tomu tam placá ty nesmysly je opravdu jen pro silné povahy. To snad není ani B to je nějaký Z. ()

Darabontova procházka s mrtvolami

Darabontova procházka s mrtvolami