Za hranicí strachu

Andrés Levin

Eric Strand

Scénografie:

Tim Galvin

Jak dlouho by asi v příhraničním mexickém městě vydržel zánovní Lincoln Navigator v rukou původního amerického majitele? Obávám se, že by se během několika hodin přestěhoval k novému majiteli, bez vědomí majitele předchozího. Dokonce pak proti jeho vůli. Ale hledat logiku v americkém filmu...to snad ne. Tudíž nemá cenu pozastavovat se nad faktem, že jeden zmrzačený policista společně s hamburgrožroutským uchem a jeho pinglicí vyřídí obávaný gang, před kterým se třesou veškeré místní Authorities.(28.12.2010)

Traja chalani cestujú do Mexika za dobrodružstvom a aj ho dostanú, ale škoda, že inač ako očakávali. Lebo jedného z nich uniesli a ty dvaja sa ho pokúšajú nájsť. Je to nekompromisné, niekedy kruté i akčné. Nieje to, čo som očakával, lebo príbeh sa toči okolo nadprirodzena a resp.ľudských obetí. Poviem na rovinu, že príbeh ma nebavil, ale celkové spracovanie bolo docela svižné.To bola banda vyčuránkov, tak to bolo značné, lebo asi desiati na jedného no, to boli machri. Boli tu odseknuté končatiny, vytrhnuté oči a iné ľudské malichernosti, ale tentokrát to išlo mimo mňa, lebo keď ma nebaví príbeh filmu, tak všetko ostatné nemá pre mňa až takú veľkú cenu. Ale čo sa mi najviac páčilo, že všetci záporaci boli zabíjateľný aj hneď na prví raz, tak taký príklad by si mali vziať všetky takéto podobné filmy. Film ma prekvapil, že hlavný King zomrel ako prvý a pre mňa to bolo dosť kľúčové, lebo to sa len tak nevidí, že hlavná záporná postava zomrie ako prvá a tým si u mňa troška vylepšil celkový dojem.(2.8.2014)

No, až nečekaně kvalitní thriller/horor, sice úvodní navnaďující porcovačka neni v pozdějším ději tolik zopakovaná, jak by si člověk přál, ale samotná úžasně temná a drsná atmosféra zapadákova v Mexico city to plně vynahrazuje a to co se nenaporcovalo v prvních 70ti minutách filmu, to se rychle a ve velkým stylu naporcuje v závěrečný půlhodině, tady stačí snad jen zdůraznit, že oblíbená zbraň ve filmu je mačeta. Mimochodem Sean Astin má tady fakt zajímavou postavu a docela mu sedne(26.7.2008)

• eraserhead666

Nejdřív to vypadalo, že to bude takový Hostel po mexicku (což by bylo zklamání už samo o sobě), ale nakonec to bylo ještě mnohem horší. Nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda, nuda. Film je zajímavý, asi jako tento můj komentář. Ale vydržel jsem to do konce.(6.1.2010)

Nebylo to špatný,spíš lepší(viz.moje hodnocení)-jako osnovu si to vzalo skutečný(možná ne ojedinělý)příběh a trochu se kolorovalo,aby zde zůčastnění si mohli před smrtí trochu víc zařvat (jako námět si to umím představit i pro hodně temný čistokrevný krimi),-ovšem nutno dodat,že francouzi(ale i španělé) mají v posledních deseti letech vo dost větší koule.Nebo menší zábrany.Nebo oboje.(12.4.2010)

• - Založeno na pravdivé události, která se stala v Mexiku v roce 1989, kdy skupina zvaná "narcosatanicos" zabila pro své satanistické rituály minimálně dvacet lidí. (Chatterer)