Za hranicí strachu

Andrés Levin

Eric Strand

Scénografie:

Tim Galvin

Označení horor bych u tohohle snímku zcela vypustil. Na film se dá dívat z pohledu všech Hostelů, Motelů smrti, Hor s očima i s krví, vybaví se i francouzská brutální vlna posledních let. Mě ale zaujaly dvě věci - připomínka, že jakákoliv víra ve své fanatické podobě je zvrhlost, za kterou platí nevinní. Kromě magora, co si myslí, že je bůh, nesmí chybět úchylná ženská, jež je jeho pravou rukou (tohle klišé je buď strašně oblíbené, a nebo je to pravda). Druhá věc je příjemně stupňované napětí (pro někoho možná nuda), které graduje s blížícím se koncem a očekávaným masakrem. Otázka, zda je opravdu jednoduché zabít člověka v krajní situaci, je záhy nastolena. Trochu mi vadilo, že když se parta mladých sjede, mně se kvůli tomu třese a rozplývá obraz....naštěstí jen krátce. Jinak peníze světu vládnou a nedělám si iluze, že nejen v Mexiku lze hravě koupit policii i kohokoliv jiného. Spravedlnost bývá jen v knihách a filmech (některých)...(27.11.2012)

Nic nového pod sluncem, ale úvod a závěr stojí za to.;-)(19.6.2011)

AFTER DARK HORRORFEST 2 (Borderland, Crazy Eights, Lake Dead, Mulberry St., Nightmare Man, The Deaths of Ian Stone, Tooth n Nail, Unearthed) Vôbec nie dejovo prehnaný a prekvapivo dobre natočený film. Hlavné postavy sú uveriteľné svojím strachom. Fu, až je to naozaj podľa skutočnosti tak ďakujem pekne. Mexické hranice – ďalšia destinácia kam moja noha nevkročí, dúfam. Nemám rád túto sériu After Dark Horror Festu plnú podradných filmov, ale tak ako sa v minulom ročníku objavil podarený film - nadprirodzený španielsky (záruka to kvality) THE ABANDONED, tak v tomto ročníku to je zrejme BORDERLAND.(24.3.2008)

• honajz

Zcela neoriginální typ survival hororu, vyznačující se všemi nectnostmi včetně roztřesené kamery a použití filtrů. Prostě v Mexiku je nějaká sekta. Vražděj lidi, pak je žerou - originální až na půdu. Sežerou poldu. Pak sem přijede grupa študáků z Jůesej, jako z USA, sou to děsní chujové a pařmeni, svoboda mladým, lítáme v tom a tak... Jenže pak narazej na tuhle sektičku, postupně tak nějak začnou ty mladý Amíci odpadávat, protože na kaniblaský sekty nejsou nějak cvičený, možná sou i chabrus na prsa, kdoví?. takže krev teče, nechutností přibejvá, mozky se baštěj na syrovo, ani cibulku do toho ty zvířata nedaj... Prostě a zkrátka další zbytečná hovadina, kerou snad ani nejde označit za horor, u hororu se člověk má bát, ale tady blije zhnusením. Možná by se na tyhle typy filmů měl vymyslet nějakej spešl název. protože vono ani to "survival" tak nějak neodpovídá ději, dyž tam všichni zhebnou. Což jsme věděli od samýho začátku. Navíc, když dáte disk do mašiny, vyskočí na vás ten ukřičenej protipirát, co je votravnej jak politici před volbama, pak ňáký trailery na filmy 12, Slídil, Winx club, Reservation Road, Lovci draků, Asterix a olympijské hry, ale jinak žádnej bonus, kamarádi. Koho to zajímá, film má širokoúhlý obraz 2,35:1, ale je to na prd, na týhle nudli akorát ještě víc člověk vidí, jak nechutně ta rozklepaná kamera je. A pak se vám chce zvracet i z ní. Jo, mám to - říkal bych těmhle filmům "vyprošťovák".(28.12.2014)

Realistická atmosféra, v celku presvedčivé herecké výkony, zaujímavá hudobná kulisa. Najdesivejšie pôsobí fakt, že je to natočené podľa skutočnej udalosti. Eli Roth (Hostel) môže len ticho závidieť.(17.4.2008)

• - Založeno na pravdivé události, která se stala v Mexiku v roce 1989, kdy skupina zvaná "narcosatanicos" zabila pro své satanistické rituály minimálně dvacet lidí. (Chatterer)