12 podmínek k dědictví

• Česko Poslední dárek (více)

Jason se domníval, že jeho dědictvím bude spousta peněz. Leč dostalo se mu obrovského překvapení...
Film podle bestselleru "The Ultimate Gift" od Jima Stovalla. Tento příběh vysílá odrostlé důvěřivé dítě Jasona Stevense na dlouhou cestu poznání, kdy musí nalézt odpověď na jednu zásadní otázku: jaký je vztah mezi bohatstvím a štěstím? Jason měl velmi jednoduchý vztah ke svému neuvěřitelně bohatému otci, Howardu "Redovi" Stevensi. Nenáviděl ho. Žádné důvěrné rozhovory a vřelá obětí, jen cinkání spousty studených mincí. Takže Jason tak nějak předpokládal, že čtení otcovi závěti bude jen další peněžní transakcí, jenž mu umožní žít nerušeně dál hýřivým životem, na který byl zvyklý. Ale Red mu místo toho zanechal něco úplně jiného. Připravil pro něj plán, skutečnou zkoušku životem. A sice 12 úkolů, kterým Red říká "dárky". Každý z nich Jasona svérázným způsobem zkouší a všechny dohromady ho změní navždy... (oficiální text distributora)

beso74

Áno, súhlasím s tým, že film je dosť predvidateľný, ale ak je nejaký film natočený o vnútornej premene človeka, je predsa nefer vyčítať mu, že sa ten človek na konci zmenil... Nemám v láske presladené príbehy, ale tento , s riadne horkastou príchuťou, je pozerateľný. A malá slečna menom Abigail Breslin je rozkošne úžasná a úžasne rozkošná, jej prístup k životu mi pripravil ten pravý filmový zážitok... ()

Bezmenny

Nebol som objektívny...bol som až veľmi osobný. Určite to má nedostatky.....ale tie nedokážem rozoznať. Príjemné pozeranie prajem. ()

casef

Ač to má hodně předvídatelný děj, tak mě to dokázalo udržet ve střehu a očekávat další vývoj. Některé scény sice byly poněkud přehnané (hlavně ta v té džungli), dívalo se na film velice mile. A nebylo by na škodu, kdyby si takovým to poznaním prošlo více lidí. ()

Megynka

Jeden z nejlepších filmů o tom, že za peníze si opravdu všechno nekoupíte ... kéž by takhle každý napravoval každého ... ♥ ... ()

maruli

Pár minut po dokoukání filmu jsem setřela slzu a jdu napsat komentář. Líbilo? Jistěže. Každá minuta. Protože mi připomněl, že všechno je dar a ne samozřejmost. Že vydržet neúspěch znamená uspět. Že ztratit všechno není konec, ale začátek. Že odpuštění nejvíce pomůže tomu, kdo odpustí. Že to největší přání může být někdy jen "obyčejný" den. Že se nemáme bát snít. Že není nikdy pozdě. ()

dogma97 odpad!

Hloupý film pro jednoduché lidi. Nebo pro děti do 11 let. Jestli toto není zneužívání dětí, tak už nevím... Opravuji: hloupý film pro hloupé lidi. A je hodně smutné, že 7 z nich je v mé 20. ()

Scraffy

Taký priemerný film na večer pre celú rodinu, kde sa budú všetci od smiechu až po zemi váľať. Na mňa to však nijako nepôsobí. Klasický scenár, ktorý neprináša nič prevratného. ()

Mes-siah

mohlo byť aj za 4* no to by musel byť len o malinko silnejší príbeh. Nemôžem dať 4*, proste nemožem, by som ubližil iným lepšim filmom. Ale aj tak to bol sympatický film. ()

lusa

Dobrý deduško, premena rozmaznaného arogatného pičusa na charitatívnu studňu lásky, na mňa to nefungovalo, strašne veľa pátosu a neuveriteľného deja. I napriek tomu 3*, lebo som sa nenudila. ()

jafuska

film, který má určitě něco do sebe, jsou v něm emoce, dědictví který zkomplikuje mladému muži, jeho nalezení lásky, aniž by to čekal, drama to určitě není, ale některé zápletky jsou odlišné od ostatních, docela zmatené, že? ale holt toto je vše ve filmu, at si každý udělá ůsudek sám,rozhodující je, že mě se to líbilo. ()

DJ Kritik

Milá rodinná komédia cez slzy, kde ale príbeh nabáda k riešeniu už od začiatku. Ale u takéhoto typu filmu to nie je prekážka. Skôr mi trochu vadilo, že tu nie je nič nové. Potenciál sa vystrieľa zbytočne v polovici filmu a následne už len človek dopozerá priemerný film. Nič to, ako rodinný film určite áno, ale len ako priemer v tejto kategórii. Vtiahnutie do deja: *** Humor: ** Dramatičnosť: ** Romantika: * ()

dragosta

Podle obalu a prvních minut jsem čekala, že tento film bude tak průměr, spíš podprůměr...ale kdepak, nakonec mě mile překvapil. Od začátku je sice jasné, kam postava hlavniho hrdiny spěje, ale přeměna se odehrává celkem pomalu a přirozeně. A Abigail je zase výborná. Někoho by mohlo zmást, že z 12 podmínek je ve filmu vidět asi 6, ale když se vydržíte podívat i na titulky, zjistíte, kam se zbytek schoval..=o) ()

L3nour

Krásný film, který ukazuje, že v každém z nás je něco dobrého (i v sebehorším člověku, protože se všichni přirozeně dobří rodíme, špatné zvyky získáváme až časem, v průběhu dospívání a dospělosti..). Také nám sděluje jednu pravdu, a to že nejdůležitější je láska, rodina, přátelství, víra a určitě ne peníze (protože za ně si tyhle věci nekoupíme). Nejlepší hláška z filmu: "Když jsme se potkali, vypadal jsem jak pobuda." "Nic si nenamlouvej.. Tys byl pobuda" :) ()

kaulinecka2

Úžasný film s nečekaně zajímavou myšlenkou. Ze začátku se mi to zdálo jako nějaké nudné drama o ničem, ale nakonec to překvapilo. Na film jsem se dívala kvůli Drew Fullerovi, který nezklamal. Roli zahrál úžasně. Zároveň mně i dost nadchla Abigail Breslin, které mi ke konci filmu bylo až líto. Až na ten přehnaný začátek rozdělování dědictví, nemám co vytknout, takže 4 hvězdičky. ()

Avarga

Film vyšumí do prázdna jak pálivý prd. Nejdříve si ho pořádně uvědomujete, ale když skončí, nic po něm nezbude. Dabing byl občas na facku a vůbec celkově film obsahoval sortu hluchých míst. O moralitách se nebavím :x Nicméně v něčem dokázal zatahat za ty pravé nitky, proto dostává 3*... Mohlo to být natočeno lépe. ()