Boy Culture

Scénografie:

Cecil Gentry

Kostýmy:

Ronald Leamon

Absolutně bezchybné! Časem jsem si zvykla dokonce i na ty homosexuální perverzní hlášky a sledovala film se zatajeým dechem.. Perverzní scény střídají romantiku - to je fantazie! Derek Magyar je neuvěřitelně charismatický a zahrál Xe jako vážně mužného gaye, to je fajn.. Jako protipól skvěle působil Jonathon Trent, jež si střihnul roli "zženštělé děvky", čímž mě vážně dostal.. Těšila jsem se na každou scénu s ním, byl tak roztomilý! :) Samozřejmě i Darryl a Patrick byli super, celé obsazení byli vynikající!!! Ještě teď mám z toho filmu husí kůži, to je prostě NÁDHERA!!!(14.1.2012)

Myslím, že teplejší film som v živote nevidela, čož mi samozrejme nevadí, inak by som si ho nevybrala. Nie je to žiadny klenot kinematografie, herci sú veľmi priemerný a zaváňa to Hollywoodským štýlom, ale príbeh a úvahy mladého prostitúta sa mi veľmi páčili. Podľa mňa je film o láske odvahe o náhodách, ktoré nás v živote stretnú a o tom, že ak sa človeku naskytne šanca milovať tak sa jej musí chopiť, lebo inak mu nenávratne zmizne a nie je nič horšie, ako premárnená príležitosť.(24.2.2014)

Klasicky film, který se neumí rozhodnout, čím vlastně je. Na jedné straně krutou životní story profesionálního prostituta, jež má překvapivě také srdce a touží ho darovat svému černošskému spolubydlícímu a na druhé komedií crazzy stylu, živenou zženštilým Joeym, který veškerý čas tráví výběrem oděvů a frivolní plavbou po místních gay klubech. Mezi tento mustr se ještě včleňuje sentimentální zpověď starého homosexuála Gregoryho, hraného velice dobře Patrickem Bauchauem, který naopak celý život skrývá svou orientaci a ani na sklonku života se neodváží vyznat lásku svému dávnému příteli. Nedá se říct, že film by neuměl zaujmout i interpretovat jednotlivé linie, ale pokaždé, když by měla nastat nějaká katarze, rozplyne se celek do podoby komedií a la Another Gay Movie a v tomto případě je takový humor skutečně nežádoucí. Brockův film je další z vyloženě promarněných šancí přinést do gay tématu čerstvý vítr. Takhle je to jen slabý průvan v nedýchatelném vzduchoprázdnu.(21.8.2011)

• JANARYBA

Docela zajímavé téma, život viděný očima 25 letého gaye, který žije v bytě se 2 dalšími homosexuály a jehož příjmy pramení z pravidelných dobře placených návštěv svých bohatých gay-klientů. Jeden z nich se od ostatních diametrálně odlišuje - tady měli tvůrci příležitost k rozvinutí docela zajímavého příběhu, ale absolutně nevěděli co s tím.. Není tu uvěřitelné vůbec nic ( vztah 3 hlavních postav je úplná křeč) , dialogy rádoby filosofující, ale o co tady tvůrcům vlastně šlo, jsem fakt nepochopila.(27.8.2008)

Boy Culture má dobrý scénář i výborné obsazení, Derek Magyar mi připomínal Channinga Tatuma a Jonathon Trent je fakt krásný:) Jediné, co se mi nepozdávalo, je amatérská kamera a celkové zpracování, které mi připadalo jako nějaký laciný studentský snímek. Scénář naštěstí vše zachraňuje, dočkáme se i nějaké té gradace, silných scén a chemie mezi chlapci se také docela drží.(6.12.2015)

• - X si na cestu na svatbu půjčí Jaguara XKR. (HellFire)

• - Spoiler: Xovo skutečné jméno je Alex. (HellFire)