Nine Inch Nails Live: Beside You in Time (koncert)

Hudební / Dokumentární

USA, 2007, 97 min

Rob Sheridan

Trent Reznor

Rob Sheridan

Hudební perfekcionalismus, podtržený bezchybným obrazem a zvukem. To je Beside You in Time. Trent Reznor tentokrát přitlačil na pilu, takže oproti minulému DVD And All That Could Have Been, je zážitek o něco živočišnější. V tomto případě tedy nemohu souhlasit s kolegou GodComplex. Pokud budu chtít pompézní velkolepou Show, sáhnu po AATCHB. Ovšem v případě, že dostanu chuť na minimalismus podpoření agresivitou a metalovým feelingem, sáhnu po BYIN.(31.8.2012)

Nebýt soundtracku k Lost Highway asi bych se k němu ani nedostal. Přál bych si, zažít takovýto koncert. Zcela jistě by to byla pro mě duševně a fyzicky náročná událost. Marylin Manson , kterému Trent Reznor psal texty, se o něm vyjádřil, jako o příteli, kterého nikdy neměl... Trent Reznor, skladatel, jenž si prošel(jako mnoho dalších artistů), drogovou a alkoholovou závislostí, ze kterých se úspěšně vyléčil r. 2002, je člověkem nesmírně všestraným a talentovaným , co se týče z hlediska hudebního. Jeho texty jsou plné alegorických textů, kdy se člověku svírá hrdlo, plné naděje, plné života - štestí i tragédií. Nabízí publiku dynamickou, energetickou explozi, kterou dodávají především kytary, klávesy a hlas. O bicí nemluvě. Industiálními prvky zobrazuje sílu, hrubost, oproti zvuku kláves a zpěvu ze "zákulisí svého já", které vyvolávají dojmy melancholie. Kdo to umí? Vybavuje se mi pouze Nirvana. Přikladem budiž Something I can never have. To, že si celou hudbu zkomponoval sám mu jen přidává na kreditu. Ale ke koncertu. Od úvodní písně nasazuje vysokou laťku, kterou dalšími songy pomyslně zvyšuje až do vyčerpávajícího závěru, kdy zazní skladby "Hurt", "The hand that feeds" a střelnou malinou, rozmačkanou borůvkou v jogurtu je píseň "Head like a hole". Ohromující závěr. I to svědčí o dobře zvolené chronologii písní. Ke složení kapely, nasazení, atmosféře, vizuálních efektů, kulturních vložek v podání projekce na plátno, provázeno emocemi - to už si musíte individuálně užít a vcítit, každý po svém.(24.9.2008)

Perfektný hudobný zážitok. Trent Reznor síce vymenil heroín za činky a nihilizmus za zdravý životný stýl, ale na koncertoch NIN stále dokáže v sebe namiešať tú dávku zlosti a túžby ničiť a drbať to do publika s takým istým zápalom, ako keď začínal s hudbou. Že už sa neváľa po zemi a nekope okolo seba? Ten pán má cez 40! Každopádne angažovanie Aarona Northa bolo dobrým ťahom, pretože okrem toho, že tento punkáč žije pre industrial, robí na scéne pekný bordel, takže v podstate zaskakuje za Trentovo mladé ja. Twiggy na base je ďaľšia dobrá voľba a navyše dáva tejto zostave NIN punc niečoho výnimočného.(29.8.2012)

Oproti predchozi AATCHB je Beside You In Time znatelne slabsi. Postrada dynamiku, akci, live feeling a je to cele prilis poklidne, cemuz napomaha i prehnane uhlazeny a utlumeny audio mix. Na druhou stranu vizualni kvalita kamer je na ukor akce mnohem hezci, ostrejsi a barevne bohatsi. Samotna performance je pak klasicky NIN standard, jiz ovsem citelne postradajici hyperaktivitu predchozich tours. 7/10(7.5.2008)

nie je o čom:-) Trent je proste ikona, ktorá valcuje hudobnú scénu už pomaly 20 rokov a keď si pozriete tento záznam z vystúpení a nejaký koncert z napr pred 10 rokoch uvidíte že Trent je stále rovnako brutálny a pritom krehký ako kedysi, proste to z neho neopadá. Pre mňa osobne je stále lepší a teším sa nato, čo v budúcnosti ešte vytvorí.(16.6.2007)