• Beky

Vydržel jsem to hodinu!! Pak jsem musel odejít, protože mi tekly nervy proudem!! Film nudí od začátku až dokonce, asi až dokonce, neviděl jsem to celý jak píšu!! Nepamatuju si na jedinou vtipnou scénu, jedná se o komedii a jako taková by měla obsahovat množství vtipných scének, tady se ale tak neděje!! Ani po hodině jsem nepřišel na to, o co ve filmu běží, to že dojde k několika záměnám ( no a co ) jsem si ale všimnul!! Takže by se to mělo na konci zase dát nějak dohromady, všichni se zase převlíknou a bude to ok!! Nevim jestli to bylo náladou, ale já prožil neskutečný utrpení, film mě nutil přemýšlet o strašných věcech, které bych na Chlumským spáchal a to jen proto, aby už nic netočil...!!...0%!! Jednou větou: Film má v některých momentech velice pěknou kameru, to musim uznat!!(17.3.2008)

• mh.mail

40% - Pokus o českou komedii z válečného období ve stylu Velkého flámu, Přátel kopretiny nebo Sedmé roty. Viděl jsem tenhle film minimálně dvakrát, možná dokonce třikrát a pořád nemůžu přijít na to, co je v něm špatně. Koukám na to, hrajou v tom kvalitní herci, technicky to není špatné, děj sice není nijak oslnivý, ale až tak úplně blbý taky ne, přesně identifikuji - toto je gag, tohle měla být velká švanda, ale čím to, že se u toho ani jednou nezasměju? Přitom pánové Čepelka a Šebánek patří k duchovním otcům Járy Cimrmana, ale zatímco u výtvorů pánů Svěráka a Smoljaka (a to i u těch více či méně infantilních) se směju neustále kolem dokola, tady ani ťuk. A přitom, jak už jsem psal, ty gagy tam jsou a nejsou úplně pitomé (snad jen záměna černoch - umouněný kominík je hóóódně ochotnická), jenom to prostě nefunguje. A tak mě napadá snad už jen osoba režiséra. Že to zaříznul způsob realizace. Fakt nevím. Ale na druhou stranu - u prvních dvou dílů Sedmé roty jsem se taky za břicho nepopadal a Přátelé kopretiny mi po letech taky nepřišli až tak moc. Takže možná je problém v přijímači, tedy ve mě.(10.6.2015)

• gudaulin

Na tenhle film jsem se vyloženě těšil do té míry, že jsem na něj svého času neváhal jít do kina. Očekával jsem komedii ve stylu mé oblíbené francouzské série o sedmé rotě, ale zklamání bylo úměrné míře očekávání. Jedna hvězdička je možná krutá, ale opravdu jsem čekal něco jiného. Herecký ansámbl, který se sešel na tomhle snímku, se předtím už několik let v české kinematografii nedal dohromady a herecké výkony spolu s několika netradičně obsazenými herci (Kříž s Brabcem coby zavedení klaďáci jsou obsazeni do rolí německých důstojníků) jsou vlastně jediným kladem tohoto dílka. Za špatný výsledek může mizerný scénář, kdy nezkušený scénárista nepochopil rozdíl mezi divadelní fraškou a filmovým reálem. Záměna kominíka za černocha může fungovat opravdu jen na divadle, ve filmu působí naivně a trapně. Přitom navozená situace skýtala řadu možností - už jen prohození oděvů mezi dvěma železničáři a dvěma německými zběhy, navíc výborně obsazenými Nogou a Šteindlerem, mohlo přivodit nekonečné množství skvělých gagů. Jedna z mála fungujících komických situací ostatně přijde, když se železničáři v německé uniformě vrátí domů a manželky je přivítají se zoufalým bědováním, že se těsně před koncem války přidali k Němcům. Režie je neslaná nemastná a je už jen posledním hřebíčkem do rakve, kterou stloukl scénárista. Tehle film měl zkrátka navíc. Celkový dojem: 25 %.(17.6.2006)

Tradičně. První napíše odpad , druhý se přidá, třetí dá hvězdičku a pak už se jen papouškuje. Ten film totiž není vůbec tak špatný, jak by z této "intelektuální" diskuze mohlo vypadat. Jedná se samozřejmě o film inspirovaný Sedmou rotou nebo Velkým flámem a výsledek není opravdu špatný. Netvrdím, že se jedná o něco extra originálního nebo nezapomenutelného, ale pokud tu někdo napíše "Nudil jsem se od první minuty" a nebo "Ani jednou jsem se nezasmál" je prostě s prominutím trapný pozér. To mu prostě nevěřím. :-)(2.3.2011)

• MRPitivier

Česká komedie o posledním válečném roku 1945, kdy německá armáda věděla, že válka je u konce a mohutně se stahovala. Dialogy slušné, děj už horší, ale pořád je to válečná komedie, která zlehčuje poslední dny války. Němci jsou ukázáni jako neschopní a Češi jako šťastlivci. Příliš zamotané až se člověk nevyzná! Místy velice vtipné!(15.11.2009)

• - Natáčení probíhalo v městečku Jevišovice a Černínu. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo. (bloom)