• bassator

19. 1. 2010 - 0%(13.2.2010)

Příjemná komedie z konce války ,kdy několik jedinců je nuceno obléct si německé uniformy a dělat nácky. Zároveň je setřelen černošský letec a němci utíkají ,jelikož jim je jasný že konec se blíží. Spousta dobrých herců a pěkné prostředí tomu dává ten pravý náboj.(24.12.2007)

Scénář: Miloš Čepelka, Jiří Šebánek .. Nečekejte zázrak a budete se místy bavit.(12.3.2004)

• Hejtmy

Pokus našich českých filmařů o komedii z druhé světové války, snaha napodobit francouzské kolegy je více než patrná. Obrovský, ale opravdu obrovský potenciál v podobě herecké obsazení promrhaný podivným scénářem a trapnými pokusy o vtip. Víc není moc co dodat, nezasmějete se, což je u komedie trošku chyba, a ani nic jiného vám tento film nedá. Přesto jsou mnohem horší filmy, takže 2* jsou tak akorát.(17.3.2008)

Umím si představit, že můj otec při sledování této válečné taškařice hýkal nadšením a hned sháněl DVD, aby mohl hýkat alespoň 5x do roka. Za sebe mohu říct jen tolik, že toto není maj kajnd of hjůmr. Dalo se, netrpěla jsem, ale záchvaty smíchu se nekonaly - převažovala jakási lehká netrpělivost, kdy už se konečně začnu bavit... Přeplácané a křečovité, sem tam záblesk čehosi lepšího, ve výsledku průměr. Mohlo to být i horší, ovšem dlužno zdůraznit můj index očekávání: NULA. 51%(23.8.2010)

• - Natáčení probíhalo v městečku Jevišovice. (M.B)

• - Scenáristé Jiří Šebánek a Miloň Čepelka se během práci na scénáři inspirovali francouzskými filmy s obdobnou tématikou. První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. (Lynette)

• - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo. (bloom)