• rakovnik

Tento film jsem viděl snad nadesetkrát. Hrozně se divím, že můj oblíbený cimrmanolog zplodil tuto "taškařici", která mi ale bohužel nepřišla absolutně téměř vůbec vtipná. Prostě jsme si v tomto případě nesedli. Kdyby byl scénář zfilmován mezi válkami, tak možná, ale do dnešní doby se mi nehodí. Ani skvělé herecké obsazení nezvládne nezáživnost scénáře.(20.7.2015)

Film má pěknou zápletku, scénář je krásně vycizelovaný, herci podávají víceméně dobré výkony. Bohužel mi tu chybí to hlavní - humor. Na komedii je ho tu poměrně málo respektive není tak výrazný, jak by se slušelo. Konec vyznívá trochu do ztracena. Čtyři hvězdičky jen díky parodování Němců, které se díkybohu drží v určitých mezích, a zadku Kláry Apolenářové ;-)(2.8.2011)

• Johnner

Na komedii až příliš pomalé. Vtipy povětšinou postrádají pointu. Často jsem měl pocit, že je teď vhodná chvíle se usmát, ale nějak mi to nešlo. Raději nerozvádějme herecký výkony přestavitelů vedlejších postav, to už bychom šli opravdu do kanálu. Ocenit se ale musí odvaha probádat pro značně omezené české poměry neznámý žánr.(25.4.2008)

• Big Bear

Pokus obšlehnout staré válečné komedie jimž vévodí Velký flám (množstvím zvratů, záměn atd. - nikoliv dějově) , zde evidentně nevyšel a situaci nezachránila ani celá plejáda známých herců s Abrhámem v čele. Ani ten si se svojí postavou evidentně nevěděl moc rady... Navíc já prostě když někdo v dnešních komediích běží, zakopne, spadne a řekne jauvajs (a to 3 x po sobě) to už neberu moc jako chytrý humor... To se dalo akceptovat v němých groteskách. Zde těch různých pádů (navíc často špatně zahraných), vykulených rádoby vtipných výrazů atd...bylo zkrátka moc a hlavně často ve chvílích, kdy to vyznívalo spíše trapně.. Zkrátka - koukat se na to dá, občas se člověk i usměje převážně slovním dvojsmyslům, ale to je vše. Tu druhou hvězdičku dávám za nasazení autentické bojové techniky - především u závěrečné honičky . Ty Sdkfz by měly být vzorem nejednomu západnímu snímku, kdy režiséři mají nepochopitelnou zálibu v přestříkávání amerických halftracků M3A na šedo a domalovávají se na ně kříže... * *(25.1.2011)

• kingik

Pár situačních gagů nedělá dobrou komedii. Tvůrci filmu si neuvědomili, že bez pevné dějové struktury se film položí a k tomu sice úplně nedošlo, ale nechybělo málo. A to hlavně zásluhou dobrých herců, kteří přece jen vydolovali ze svých partů maximum navzdory vyvanulému scénáři a nezvládnuté režii.(3.11.2010)

• - Natáčení probíhalo v městečku Jevišovice. (M.B)

• - Scenáristé Jiří Šebánek a Miloň Čepelka se během práci na scénáři inspirovali francouzskými filmy s obdobnou tématikou. První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. (Lynette)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)