• Big Bear

Pokus obšlehnout staré válečné komedie jimž vévodí Velký flám (množstvím zvratů, záměn atd. - nikoliv dějově) , zde evidentně nevyšel a situaci nezachránila ani celá plejáda známých herců s Abrhámem v čele. Ani ten si se svojí postavou evidentně nevěděl moc rady... Navíc já prostě když někdo v dnešních komediích běží, zakopne, spadne a řekne jauvajs (a to 3 x po sobě) to už neberu moc jako chytrý humor... To se dalo akceptovat v němých groteskách. Zde těch různých pádů (navíc často špatně zahraných), vykulených rádoby vtipných výrazů atd...bylo zkrátka moc a hlavně často ve chvílích, kdy to vyznívalo spíše trapně.. Zkrátka - koukat se na to dá, občas se člověk i usměje převážně slovním dvojsmyslům, ale to je vše. Tu druhou hvězdičku dávám za nasazení autentické bojové techniky - především u závěrečné honičky . Ty Sdkfz by měly být vzorem nejednomu západnímu snímku, kdy režiséři mají nepochopitelnou zálibu v přestříkávání amerických halftracků M3A na šedo a domalovávají se na ně kříže... * *(25.1.2011)

• Beky

Vydržel jsem to hodinu!! Pak jsem musel odejít, protože mi tekly nervy proudem!! Film nudí od začátku až dokonce, asi až dokonce, neviděl jsem to celý jak píšu!! Nepamatuju si na jedinou vtipnou scénu, jedná se o komedii a jako taková by měla obsahovat množství vtipných scének, tady se ale tak neděje!! Ani po hodině jsem nepřišel na to, o co ve filmu běží, to že dojde k několika záměnám ( no a co ) jsem si ale všimnul!! Takže by se to mělo na konci zase dát nějak dohromady, všichni se zase převlíknou a bude to ok!! Nevim jestli to bylo náladou, ale já prožil neskutečný utrpení, film mě nutil přemýšlet o strašných věcech, které bych na Chlumským spáchal a to jen proto, aby už nic netočil...!!...0%!! Jednou větou: Film má v některých momentech velice pěknou kameru, to musim uznat!!(17.3.2008)

Tradičně. První napíše odpad , druhý se přidá, třetí dá hvězdičku a pak už se jen papouškuje. Ten film totiž není vůbec tak špatný, jak by z této "intelektuální" diskuze mohlo vypadat. Jedná se samozřejmě o film inspirovaný Sedmou rotou nebo Velkým flámem a výsledek není opravdu špatný. Netvrdím, že se jedná o něco extra originálního nebo nezapomenutelného, ale pokud tu někdo napíše "Nudil jsem se od první minuty" a nebo "Ani jednou jsem se nezasmál" je prostě s prominutím trapný pozér. To mu prostě nevěřím. :-)(2.3.2011)

Film má pěknou zápletku, scénář je krásně vycizelovaný, herci podávají víceméně dobré výkony. Bohužel mi tu chybí to hlavní - humor. Na komedii je ho tu poměrně málo respektive není tak výrazný, jak by se slušelo. Konec vyznívá trochu do ztracena. Čtyři hvězdičky jen díky parodování Němců, které se díkybohu drží v určitých mezích, a zadku Kláry Apolenářové ;-)(2.8.2011)

Krásně rozporuplná fraška. Pochopím, když v tomhle snímku někdo uvidí skrytou genialitu, zároveň ale pochopím, když někdo nebude váhat s odpadním hodnocením. Já se ale bavil a zápletky, kterých je ve filmu snad asi tisíc, byli prostě vtipný... No... I když někdy taky ne... Ale výsledný dojem byl přinejmenším 60-ti procentní...(10.1.2009)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Natáčení probíhalo v městečku Jevišovice a Černínu. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Scenáristé Jiří Šebánek a Miloň Čepelka se během práci na scénáři inspirovali francouzskými filmy s obdobnou tématikou. První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. (Lynette)