Film jako ideální pro nedělní večer. Co se mě týče, docela jsem se pobavil. Samozřejmě, že s takovýma Pelíškama se to nedá srovnávat, ale je to náš film, a rozhodně si jej cením výš než nějaké komedie z Hollywoodu. Děj je velmi spletitý ale s každým dalším spletení je zároveň vtipnější. Rozhodně nechápu, jak tomuto filmu někdo může dát odpad, to si rozhodně toto známé obsazení filmu nezaslouží a znamenalo by to, že Vám na rtech film nevykouzlil jediný úsměv a tomu nevěřím. 60%(22.6.2013)

• maverick10

Vcelku prijemne herecke obsazeni a svezi vitr v zatuchlem stereotypu ceske zanrove filmove tvorby. To je ale asi vsechno to dobre. Film v nemz jsem nenasel nejaky naznak pribehu, je to jako kdyz si pes dokolecka honi svuj ocas. I tady jsem si tak pripadal. Herci se vraceli na ta sama mista porad dokola a menili si prevleky casto uplne nesmyslne a to vsechno jen, aby pan reziser docilil humornych scen, ktere mi prisli prilis umele a krecovite. Ke vsem tem vyumelkovanym zmatkum bylo take treba aby postavy radeji nemluvili, aby doslo k zamene totoznosti, tak nam odpadla prace pana scenaristy, ktery sve stopy v tomto zbytecnem snimku rozhodne nezanechal.(19.7.2009)

Ten, kto caka kvazi "beznu" komediu bude asi sklamany. Cele je to totiz ponate skor staby "blazniva satira" a podla toho aj treba k filmu pristupovat. Obcas je to snad az prilis chaoticke, zmatene, ba priam az nepochopitelne, no napriek tomu si myslim, ze snimka ma svoje caro a nadpriemernu kvalitu. Dolezite je vsak jedno -- pocitat azda uplne so vsetkym. 60%.(17.6.2013)

(2x) ,,Vy prej máte rád kuželky... Tak si teda zahrajete, tady máte kuželku! A když se do něj trefíte, uvidíte, jak bude pěkně skákat... ale jestli se netrefíte, tak budete jako kuželky skákat vy!" :-) Akční komedie z 2.světové války s úžasným Vladimírem Brabcem v komické postavě kapitána Halbhubera. Spousta bláznivé akce s vojáky, tanky, zbraněmi a humorem z pera "cimrmanologů" Šebánka a Čepelky... Film v podstatě nemá jednoho hlavního hrdinu, ale celou řadu postaviček, které se rovním dílem zapájejí do akce plné záměn, přesunů a převleků. K tomu se nabízí i velice pestré hvězdné obsazení plné herců a komiků všeho druhu, takže si řada diváků různého zaměření a z každé generace může lehce přijít na své. Docela s podivením čumím na to nízké hodnocení... od něčeho takového přece není možné očekávat vysoko kvalitní artový film, ale především humor, dle mého názoru se výsledek povedl a své kvality rozhodně v sobě má. Líbilo, a to tak že velmi :-) 90%(6.2.2018)

• Karlos80

Alespoň za pokus to stálo ne? Když mohli francouzi natočit svůj Velký flám, Bažanty nebo Sedmou rotu proč ne něco podobného my:-)? Film naladěn na stejné vlně a připomínajíc především ty francouzské válečné situační komedie ze sedmdesátých let..A pak, kolik takto žánrově zaměřených filmů jsme kdy natočili? Konečný verdikt už ale nechám na každém z Vás...Dobré obsazení, ovšem jen průměrný scénář, ale stejně jsem toho názoru, že někteří z herců se prostě do svých rolí moc nehodili..Pořád je to ale jeden z těch v uvozovkách lepších Chlumského filmů..(16.3.2008)

• - Železničný strážny domček a závory v Rácovicích boli postavené filmármi ako rekvizita len pre potreby natáčania. (Raccoon.city)

• - Scenáristé Jiří Šebánek a Miloň Čepelka se během práci na scénáři inspirovali francouzskými filmy s obdobnou tématikou. První verzi scénáře spatřila světlo světa již v roce 1979. (Lynette)

• - Miloň Čepelka a Jiří Šebánek napsali scénář ještě v době normalizace pro Oldřicha Lipského, který si scénář objednal, z realizace tehdy nakonec sešlo. (bloom)