Happy End (studentský film)

Happy End

(festivalový název)

Krátkometrážní / Animovaný

Česko, 2015, 6 min

Zvuk:

Jiří Gráf

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (17)

Animace fajn, převyprávění černé historky ok. Faktor výjimečnosti jsem asi přímo neobjevil a i z dalších věcí, co jsem od Sasky viděl, myslím, že vypravěčsky i režijně má na víc, ale to není nutně špatně. Pětiminutový kraťas si vystačí s předvedením milé jednohubky. 3 a 1/2(28.11.2016)

Už použití zažitého názvu napovídá, že by se mohl příběh odvíjet pozpátku. I když jde o zpracování fousatého vtípku, změna prostředí i nasazení černého humoru spolehlivě zafungovalo. Jen tak dál!! Těším se na další dílka z dílny páně režiséra!(27.10.2016)

Fajn animace, fajn příběh (nijak dvakrát originální, ale dobře zpracovaný) a tak nějak je tu prostě všechno "fajn." Trochu mi tu vadí hrozná zkratkovitost, která příběh příliš zjednodušuje (ten si nevšimne, protože si otvírá pivo atp) a věřím, že by se to dalo určitě udělat lépe, ale jinak je veškeré řemeslo na dobré úrovni a nejenom proto, že tam hraje Alkehol (o=´(11.7.2017)

Jedná se vlastně o doslovně zfilmovanou anekdotu, kterou znam už velice dlouho - díky retrospektivnímu vyprávění to ovšem divák do poslední chvíle nepozná. Animace super.(23.9.2017)

Jednoduché, ale přitom nápadité. České želízko v boji za oscary? Budu držet palce :)(25.12.2016)

Fajn nápad s obrácenou časovou posloupností a překvapivý závěr/začátek, animace mě ale nenadchla. Sice jsem vlastenec, ale na Oscarech budu mít jiné favority.(3.1.2017)

Český animovaný kraťas, který vyniká jak kresbou, která je na první pohled hodně jednoduchá, ale přitom dostatečně atmosférická a hodí se k příběhu, který je vyprávěn. Právě ten příběh je další silnou stránkou, a to i ve smyslu obrácené chronologie. Ponta je černohumorná, což se k filmečku dobře hodí.(6.3.2017)

"An Oscar goes to..." :)(14.1.2017)

Malo to myšlienku, malo to pointu, malo to vtip....bolo to skvelé.(1.8.2017)

4* No konečně jsem se dočkal a našel jsem tady tento opěvovaný kraťas. Animačně slušné, atmosféra napjatá, ale nic z toho se nevyrovná schopnostem českého zdravotnictví ;))) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ](4.1.2017)

Geniální!(16.1.2016)

Your Funeral, My Trial.(4.5.2017)

Už dlouho jsem se nesmál během celého filmu!!(20.4.2016)

Netradičně bráno od konce do naprosto překvapivého začátku. 90%(22.10.2016)

Zábavné a originálne rozuzľujúce.(21.9.2017)

Skvělé od začátku do konce :D. Snad se poštěstí s tím Oscarem!(26.11.2016)

Pěkné výtvarné zpracování, skvělý nápad a hlavně dokonalá zápletka činí z Happy Endu snad nejlepší černou mikrohistorku, co jsem měl možnost shlédnout. Moc přeju úspěch na Oscarech.(3.12.2016)