Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Flego

No, bola to riadna pecka ! Timur so svojou hviezdnou družinou ( na čele so skvelým Jamesom McAvoyom ) roztočil šialenú jazdu popierajúcu fyzikálne zákony. S podporou agresívnej hudby a cingotom dolárov natočil svieži akčný nárez. ()

sharky

Zajímavý námět proměněný scénáristy v naprostý shit. Filmu chybí zdravý nadhled a vtipné hlášky. Díky přehnaně bombastické akci má ze všech žánrů nejblíž k parodii. Hlavní hrdina se změní z ňoumy na super zabijáka a tuto druhou polohu jsem Jamesi McAvoyovi, jinak dobrému herci, nevěřil ani jedinou vteřinu. Jediné dobré na celém snímku je Dannyho hudba. Bombastické vizuální efekty ještě neudělají automaticky dobrý film. ()

Jinny

Bekmambetov má jasně čitelný rukopis, opakuje ale stejné chyby, kterých se dopustil u Noční i Denní hlídky. Totiž že není příliš dobrý vypravěč příběhů a vlastně mu na tom ani moc nezáleží. Vznikl tak vizuálně působivý, ale jinak průměrný akční film. McAvoy příliš nezaujme a Angelina Jolie je prostě... Angelina Jolie v posledních deseti filmech. Čím to, že všechny její film mají problémy s neuvěřitelnými zápletkami? ()

rikitiki

To je snad legrace! Můj oblíbený herec s rošťáckým úsměvem v takové nechtěné parodii? Obrazová stránka je opulentní a dramatická, jak už to u komiksových předělávek bývá, ale i když se trikaři, kameraman i režisér snažili, námět a scénář je táhl ke dnu, jakoby měli k nohám přivázaný tkalcovský stav.___ Hlavní hrdina si nemůže získat sympatie a naopak jen mu patří nudná ubíjející práce v účtařské kóji a protivná nevěrná milenka. Nic ho nebaví, nic ho netěší a za ničím nejde. Po zjištění své pravé identity se prý - podle svých slov - změní. Jenomže ne. Vždy uvěří první krávovině,kterou mu někdo nakecá a hned podle toho změní své chování. - Jsem po otci členem tajné tkalcovské organizace, kdy pokyny k vraždě vydává bůhvíkým ovládáný tkalcovský stav - o on řekne: bezva. Pak se zamyslí, jestli má bůhvíproč zabíjet jemu naprosto neznámé lidi, ale vyslechne si za vlasy přitaženou historku - a řekne: tak teda jo. Pak tu máme dějový zvrat jako z Hvězdných válek: a on řekne zas: tak teda jo, všichni mi lhali. ____Vůbec jsem si připadla jak v katalogu filmových vykrádaček: začátek z Matrixu, scéna s krysami připomínala Muže z Acapulca ("ta krysa má zuby napuštěné prudkým jedem") a zároveň i Batmana (Tučňákova tučňáčí armáda), střílečky ze Sejmi je všechny, už zmíněné Hvězdné války atd. ____ Popravdě, bavil mě jenom začátek, pak už to bylo neúmyslně legrační. Jen jsem se bavila tím, jaké to máme na Moravě strmé propasti s viadukty (že by Macocha?) Jo, a taky je to asi jediný americký velkofilm, ve kterém hraje český prezident. Klaus musel mít radost, když se tam viděl na plakátech ve vlaku. /23. 1. 2011/ ()

honajz

Akčňáků mírně říznutých sci-fi není nikdy dost a ruský režisér Timur Bekmambetov by měl vědět, jak je točit. Není divu, že využil šance natáčet v USA a s Angelinou Jolie či Morganem Freemanem. Alespoň zpočátku je to pěkné pokoukání - Bekambetov se zhlédl ve zpomaleném stylu, jak jej známe nejen z reklam, ale i Matrixe, a tak si užijedme spousty zpomalených záběrů na letící kulky, vystřelující posléze z čela darebů za proudu krve... Roztříštěného skla v efektní kompozici a padající i s chlápkem dolů k zemi...   Příběh v té chvíli zas tak zajímavý není - sledujeme naprostého nýmanda, mladého kluka, který je v práci všem spíše pro smích, ale uvnitř tuší, že je předurčen k vyšším cílům. Sice pro to nic nedělá, ale ve filmu, ve skutečnosti asi nikoliv, se může stát, že ho najednou vyzvedne krásná ženská a pokusí se z něho udělat chlapa. Tedy ne v sexuálním slova smyslu, ale aby se uměl prát, aby uměl střílet a aby kulky (z pistole) létaly za roh.   I zde se mladík hodně dlouho, až nečekaně na tak dlouhý film, trápí a nic mu nejde. Postupně i poznává Bratrstvo a jeho význam pro svět, kdy záhadný tkalcovský stroj osudu dává vědět, koho je třeba zabít, aby se nestal příštím Hitlerem. Jenže - je tu pořád podivný odpadlík, který také skrývá jedno tajemství... Efektní plášť si pan režisér zkusil už na Noční a Denní hlídce a zůstává mu věren i v tomto filmu. Jeho bombastické scény mají vyrazit dech. Ale popravdě třeba pád Pendolina do hlubin, kdy se nezabývá otázkou smrti mnoha nevinných cestujících, neb mladík konečně pozná Pravdu (a bude osvobozen... ehm...), je už skutečně krapet přestřelený efekt. Stejně tak je sice hezké, že využil exteriéru jednoho českého hradu, ale k naprosto nicotné scénce.   Nehledě na to, že už posléze neudrží tempo filmu, takže i přes velkolepu bombastičnost scén se vkrádá trochu nuda - zvláště když už jsou karty rozdány. Ale zas po oné řemeslné stránce a co se akčních scén týče, jde o jeden z mála nadprůměrných snímků poslední doby. (A pak si vyberte :-)) Dva disky jsou zabaleny v příjemném steelbooku. 1. disk nabízí kromě filmu samotného (v sice ne úplně špičkové, ale i tak nadstandardní kvalitě) také na úvod trailery na filmy Death Race, Po přečtení spalte, Hellboy 2, Mumie 3, Frost/Nixon - všechny s CZ titulky, a v bonusech natáčení honičky s auty (7:36) a sestřih dalších záběrů z natáčení včetně České republiky (7:31) - rovněž vše s CZ titulky.   2. disk je pak jen čistě bonusový a všechny bonusy lze pustit s CZ titulky. Najdeme zde tedy rozšířené scény (1:59), rozhovory s herci a tvůrci o filmu (20:00), dokument kaskadéři na střeše vozu metra (2:31 - po skončení tohoto dokumentu získáte kód ke skryté funkci), speciální efekty (8:28), počítačové speciální efekty (8:07), dokument o komiksové předloze (8:06), rozhovor s režisérem (9:06), osm animovanýc scén z komiksu (13:56), videosměsku z filmu k písni Little Things (3:34), a konečně dokument o výrobě  videohry (10:02). Na stránce s hlavním menu stiskněte šipku dolů a objevíte skrytou funkci - Code of Fraternity - jež nabídne nějaké ty vtípky McAvoye (1:57). A rovněž 1., 2. a 3. stránka bonusů nabízí ve svých skrytých včelkách kódy pro hru (další najdete po skončení těch kterých dokumentů). () (méně) (více)

MM11

Není to tak dávno, co všichni jen trochu obezřetní zkoumali tajemství Matrixu. Mimořádný smysl pro časovou iracionalitu a přitom háv jakéhosi správného pojetí blížící se budoucnosti. A narodily se první dítka... Efektní scénáristická díra vášnivého Ruského opisovače osvědčených Amerických kumštů Bekmambetova híří takovou dávkou energie, že až místy zapomente na mnohé. Budete ohromeni nakažlivou režisérovou zapáleností, aniž byste cítili neskutečně připitomnělou zápletku, klišé vršené v pyramidě a jalové herce. Bekmambetov místy až komiksovou neskutečnost přesně vyjádřil. Ten film prostě ví, co chce. Je si vědom své vnitřní jednoduchosti a obalil se tudíž bezvadným zevnějškem. Přistupte na tu hru a budete nadšeni, vážně mínící diváci ať lístek spálí. ()

Deschain

Super aj po prečítaní komiksu. Ktorý je naozaj iný a o inom, ale mne je to úplne jedno. Wanted si môžem pozrieť kedykoľvek. McAvoy je vážne badass a to by som o ňom snáď nikdy nepovedala. ()

Scrytcher

Jakožto znalec původního comicsu mi rozum zakazuje dát plnou palbu. Ovšem jako filmovému fanouškovi mi Wanted nabídlo hodně. Hodně - myšleno nabušenou perfektně prostříhanou akcí, hlavního hrdinu s koulema a pohled do českých a moravských koutů. Škoda jen toho rapidně okleštěného scénáře. 80% ()

Thomick

Mix hrozitánsky cool akce a nepřeberného množství kýčovitých záběrů sráží poněkud laciný scénář. Mezi prvotřídní výrůstky svého žánru ho naopak vyzdvihují nápadité triky a neutuchající tempo. Holt logika pokulhává, ale v žádném případě se nenudíte. James McAvoy má talentu na rozdávání a na Angie je povětšinou příjemný pohled. :-) Nejisté čtyři hvězdy. 65%. ()

TheEvilTwin

Na to, že je režisér starý rusák, je Wanted až typicky americký akčňák. Celý tenhle motiv o prastarém klanu zabijáků ohýbajících kulky je sám o sobě dobrá látka ke zpracování, ale jen za předpokladu, že divák jaksi vypne logiku, přistoupí na pravidla a nebude mu vadit skákání z oken jak v Matrixu nebo nekončící regenerační lázně ve vosku poté, co se postavy navzájem rozřežou na cucky. Velkým plusem je taky hlavní dvojka McAvoy a Jolie, kteří do filmu přinášejí klasický americký styl a když se na výsledek podívám jako celek, vychází mi slušná nenáročná akční zábava, u které člověk jednoduše vypne a kouká. Průměrná trojhvězda - ničím neoslní, ale zároveň nijak nenudí. ()

Othello

Subjektivně to na pět hvězd není. To by se ve Wanted muselo víc fuckovat a střílet do hlav namísto vysvětlování proč to vlastně dělat, jenomže z hlediska multiplexáckého blockbusteru je Bekmambetovo dílo skutečnou evolucí z několika důvodů. 1)Jasně dokazuje, jak akčnímu filmu slučí pořádná dávka krve a násilí 2)Má koule na to, posílat do prdele lidi, kteří vynaložili nemalé prostředky na jeho shlédnutí, viz scéna s klávesnicí nebo poslední hrdinova věta ("And what the fuck have you done lately?" - koukali se na Wanted) 3)Zatímco v jiných snímcích se hrdina zrodí ze svého osobního srabu (školní lůzr - Kick-Ass, Spider-Man; personální trauma - Batman), ve Wanted se Wesleyho nahoněné já vynoří ze srabu, ve kterém se zmítá celá společnost. Takže zatímco Bruce Wayne, Peter Parker a podobní jsou jiní ještě před proměnou v nadčlověka, Wesley Gibson je stejný jako my všichni a z tohoto stavu povstane.Vlastně je to takový podvědomý hrdina v každém z nás 4)Morgan Freeman tam řekne "Shoot that motherfucker!" 5)Základní existencionální otázka je v závěru řečena před bankomatem - což je velmi ze života -) 6)Začal jsem mít rád Angelinu Jolie 7)Civilizační psychické "choroby" (návaly stresu, uvědomění, apatie) jsou zde prezentovány jako zárodky superschopností a tedy Wanted dává naději, že moje neschopnost soustředění, roztěkanost a zádumčivost mi také jednou umožní prorážení kovových zábradlí, zatáčení střel či masakrování dvousetkilových borců... ()

Ilicka

May contain spoilers!!! Před Wanted jsem s tvorbou Timura Bekmambetova (fu*k the name) neměla žádné zkušenosti. Není proto divu, že během několik úvodních minut jsem málem šokem přišla o oči:) Plátno bylo rozpohybované, filmová realita se vysmívala zákonům fyziky, jakožto sklo se tříštila na kousíčky, vlnila se a ohýbala. A mezitím vším modrooký Wesley Gibson, drze odkazující k Fincherovi. Když jsem se po půlhodině jakžtakž zvládla uklidnit, oko si zvyklo, ale hlava se začala nudit. To jsem ale netušila, že Timur B. (víte, koho myslím) triumfy ještě nevynesl všechny. Ani zdaleka. Vrchol přisvištěl s pendolinem, které vykolejilo kdesi u Polomi, za mírné asistence Angeliny Jolie v žigulu. Ani Václav Klaus ho nezachránil... A James McAvoy dokázal, že i s klukovským vzhledem se herec může prosadit na poli akčních filmů a nevypadat směšně. Taky téměř všechny ostatní postavy (nejen obrazně) rozstřílel na kusy, Angelina Jolie je fakt jen "cool" učitelka a Morgan Freeman opakuje osvědčenou polohu Pana Božského, tentokráte v eRkovější verzi. Wanted má obsah podřízen formě, pro B. jsou projektily svištící hlavou nešťastníka důležitější než osoba sama, peníze na scénář (Nepotřebujeme originální příběh, stačí být drsný a cool!) a výpravu(Masokombinát spojený s tkalcovskou dílnou, to je nápad!) padly převážně na ještě více kulek, více krve a triků. A přesto jsem z kina odcházela v rozesmáté náladě pohvizdujíc si Elfmannovo hudební téma. PS: Když jsem na záchodě v multiplexu potkala dvě ženy středního věku, které na Wanted svorně nadávaly (Jo, ono je fajn jít do kina na Angelinu a nezjistit si, o čem je film), měla jsem chuť popadnout klávesnici a... (však víte, ne?) PPS: http://www.imdb.com/title/tt0493464/parentalguide ()

claudel

První půlhodinku jsem si v duchu říkal, že jde o opravdový akční nářez, pak se celý děj nějak rozmělnil, až mě to téměř začalo nudit, ale zásadním dějovým zvratem se to posunulo do velkého finále, které moje hodnocení asi nadobro zvýšilo. I když váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Rozhodně mi Timur víc učaroval než v Noční hlídce a James McAvoy mě dostal už před natáčením svojí hláškou, že by raději pozřel svůj výkal, než aby zašel do posilovny. Je to celé hodně nadsazené, nereálné a pro fyziky asi dost útrpné, ale pro pobavení s colou a popcornem v ruce výtečné. A má na to našlápnuto na dvojku?!? ()

Sofia

Když se na konci James McAvoy zeptal – „What have you done lately?“ , tak jsem si jen v duchu odpověděla – koukala na snůšku nelogických nesmyslů, efektně zabalených do estetického hávu Matrixu a Hostelu dohromady. Angelina se celou dobu tvářila jako bůh pomsty a já přemýšlela nad tím, jestli byla voda v té vaně studená nebo teplá...ani výbušný soundtrack a zatáčející se kulky to u mě nad průměr nevytáhly. ()

eraserhead666

Neuvěřitelně přehnanej film, kterýmu nevěřím snad ani krásu Angeliny Jolie. Kde jsou ty doby zlatých akčních filmů z konce 80´ a začátku 90´ let, kde sice hlavního hrdinu praštili kolejnicí a on byl schopnej stále zatančit elegantně valčík, ale přesto mu to šlo s trochou nadsázky věřit. Tohle je prostě akční slátanina tak zběsile a rychle nasnímaná, až se na to skoro nedá koukat. Je trochu smutné, že Angelině tyhle role docela sednou a jak to tak vypadá, dost si je užívá, když dokáže podat i mnohem lepší výkony v lepších, charakternějších rolích (Gia, Narušení). Jen doufám, že nezůstane jen u těchle. 1.5* ()

Jenda

Jednoduše strašná pitomost. Není to sice nuda, stále se něco děje, ale často klišoidní a plné nesmyslů (Střílení za roh nesu opravdu nelibě). Navíc James McAvoy není můj oblíbenec a asi mi ten film i kazí. Jako ohromné plus, které mě potěšilo je účast Konstantina Chabenského. Odmítám mít ale rád film, který je de facto postaven na snaze udělat z diváků idioty zatáčením střel. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V