• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 686)

Akční nátěr, se spoustou krve, ostrou mluvou, koncepčně podobný Matrixu a to jak nasnímáním, tak obsazením. McAvoy je borec a po tomhle spektáklu už mu asi sežeru všechno. Angelina je navíc poprvé vážně sexy. Více zde(28.6.2008)

Běžte do hajzlu (nebo na Matrix) vy pseudointelektuálové, pro které Wanted nebylo dostatečně na výši. Tomuhle já totiž říkám akce v pravém slova smyslu. Málo řečí, plno šíleně - úchylných situací a jeden überkůl otloukánek, který všem nakonec nakope prdel! Tak to má být a Bekmambetov to ví moc dobře... Pro mě velice příjemné překvapení.(9.12.2008)

Fyzika neexistuje! To je ústřední téma tohohle filmu. A jsem z něho velmi rozpolcen. Už při sledování ukázky jsem si říkal: "Aha, další film kde se z totálního n00ba stane během měsíce největší borec na světě." A světe div se, ono se to stalo přesně jak jsem předzvěděl. Což o to, filmek je to dobrý. Akce teče odzdola nahoru a obráceně a díky efektům jsem tady napsané čtyři hvězdičky, ale neodpustím si těch pár poznatků, které jsem si odnesl z filmu. Tak například to, jak Angelina jede vedle Pendolina v žigulu, to jsem fakt namohl. Střílení za roh, to mě dostalo ještě víc. Kulka která se během letu rozpadne jako raketa, to nezní uplně blbě, nebýt toho že letěla asi deset kiláků a trefila se na milimetr přesně. Chlapík si vyskočí z okna a najednou je z něj Superman, Flash, Green latern a Batman dohromady. Ne vážně, v tomhle filmu je něco jako skutečnost jenom sranda zabalená v pytlíku od čipsů. Velkým přínosem pro ten film byly komické dialogy a totálně mě dostala scéna s tou šéfovou a jak dostane ten balík klávesnicí po hlavě. A avíc to mělo konec, který jsem chtěl. Takže tři a půl hvězdičky plus. A mimochodem, všimli jsem si taky, že je Angelina nějaká pohublá? Takový tenounký ručičky, hm.(30.12.2008)

Extrémne, ale extremné šialená, preštylizovaná a deštruktívna záležitosť, ktorá okolo učebnice fyziky ani len nešla. Našťastie to nevadí, pretože ochromený a úžasnutý divák neveriaci vlastným očiam podľahne Bekmambetovmu hyperdeštrukčnému infernu akosi automaticky a slovné perly typu "Ako by si strieľal, keby ti nepovedali, že guľka letí priamo?" si uvedomuje až keď sa dvíha zo sedačky na odchod ....Každý vie, že že by Angeline vpálil guľku medzi oči a žiadne dôverovanie inštinktom alebo forhandové šklbanie rukou, že si takmer vykĺbi lakeť, by tomu nezabránilo, ale keď vo filme nie je jediná scéna, ktorá by sa čo len obtrela o realitu, tak je úplne bezproblémové pristúpiť na takúto hru, podobné šialenosti prijať a prefiltorovať ich podvedome na čistý pocit zábavy....miestami to lízalo hranicu únosnosti a scéna 5 krát spomalená a 5 krát zrýchlená v priebehu 20 sekúnd proste prestáva byť cool a začína byť otravná (rovnako ako opakované zrážanie sa guliek), no podaktoré momenty boli doslova vrcholom práce s bullet timom (zaverečná prestrelka)(9.1.2009)

Wow, tak tohle jsem nečekala. Zezačátku hodně dobrá komedie, pak se to "zvrhlo" v suprovou akční honičku, u které už zůstalo. Propracované efekty a akčňárna, jak má být - to je tenhle film. Konec byl brilantní.(17.5.2009)

Je to komiks a tak se to musí brát. Je jasné, že akce je nemožná a totálně přehnaná. Ale mně se na to prostě fajn koukalo. Bekmambetov se nebál a totálně se odvázal a servíruje dokonalé vizuální scény (srážející se kulky, kulky lítající všemi směry, zběsile jezdící a poletující auta) a užívá si to. Podařilo se mu taky dobře obsadit Jamese McAvoye, který skvěle plní úlohu nýmanda, který se stane drsňákem. Angelinu nemusím, ale tady mi nijak nevadila, i když nebyla tak úplně sexy. Scénář je fakt jednoduchý, ale o to v tomhle případě ani nejde, že? Freeman a Stamp jsou cool, i když mají jen malé role. Možná se měli tvůrci vykašlat na totálně nesmyslnou honičku pendolina s žigulem, protože to už je fakt moc. To už se mi tvořil i úsměv na rtech. Já jsem si každopádně Wanted užil a klidně ho dám ještě jednou. Pro mě za 80%.(11.4.2010)

Skupina tkalců po staletí hledá pod lupou chyby tkalcovského stroje v plátně, převádí je do binárního kódu, ze kterého jim dalším převodem vyjde jméno náhodného člověka na odstřelení. Vskutku céčková záležitost. Kulky létají obloukem, to se dá zkousnout. Gil Grissom by se hodně navztekal. Skákání přes mosty, střílení z auta vzhůru nohama, i ta Lada ve 150 km/h, to se všechno dá. Ve sprintu přeskočit sto metrů mezi budovama, to se už nedá zkousnout. Vylézt z Pendolina po pádu do propasti, to se nedá. Jedna kulka obletí přesný kruh a zabije já nevim... osm lidí, to se taky nedá. Prostě to vypadá trapně (pokud to nedělá Chuck Norris nebo před patnácti lety Steven Seagal). Na druhou stranu je to moc pěkně technicky odpracované a McAvoy je sympaťák.(4.6.2010)

Úžasná Angelina, úžasná akce, napínačka... Celou dobu jsem byla na vážkách, jestli je ta Fox vlastně dobrá nebo špatná.(11.6.2012)

• ilemas

To je film pro debily nebo co? A tak vysoké hodnocení. Můj instikt mě opět nezklamal. Dlouhá léta jsem se tomuto filmu vyhýbal, až včera v dobré náladě navrátivší se z kina z Everestu s petkou burčáku sedl k tv a zkusil se na to podívat. Už v prvních minutách jsem to chtěl vzdát, nakonec jsem vydržel do druhé reklamy a znechuceně pak tv vypnul. neustále se nestačím divit, jaké kraviny se točí a ještě s takovým hereckým obsazením, to mě hlava nebere.(27.9.2015)

Překvapivě výborně nápaditý snímek . Čistokrevný akčňák plný potu, krve a slz s dlouhou šňůrou vizuálních nápadů. Člověk tehdy přál Timurovi velkou budoucnost, ale asi to nestačilo a je to škoda. Akční sekvence jsou totiž ve Wanted na jedničku a zvládne přitom táhnout skvěle i celý děj, který několikrát překvapí a vyvine se nečekaným směrem. Za mně osobně kultovka, která neomrzí ani po x shlédnutích(8.9.2016)

Wanted chce byt drsnym, kultovym filmom. Chce byt filmom na okraji moralky, skaredym, vrazednym, bezcitnym. Oslavou profesionalneho zabijaniia. Zaroven chce byt filmom so slusnym rozpoctom a slusnymi trikmi. Lenze tieto dve veci zladit nejdu. To, co sa da v komikse za par supov - kaslat na moralku a vrazdit si zo zabavy s ksichtom eminema a v kostyme macacej zeny s tvarou hally berry - to v takomto velkom filme nejde. Respketive ide, ale iba nelogickou obklukou. A tak posledny skotsky lekar vrazdi so zabavy ale tvari sa, ze vrazdi pre vyssie dobro. Nik mu neveri, ale inac nasytit vlka a nezabit kozu nejde. Len tak, nejasne, neurcite, zle.Hollywood v tomto ma slusnu prax. Ked som J. Cusackovi v jednoduchej komedii Grosse Pointe Blank veril, ze je v podsate slusny clovek s jedinou chybou, ze je moralne flexibilny a dokaze bez problemov stlacit kedykolvek kohutik, tak hl. hrdninom s wanted to neverim. Ti su len sucasnym hollwyoodskym nepisanym kodexom nuteni byt moralne flexibilni, v skutocnosti su prehnili. Skoda, vecna skoda takych a inych logickych dier, inac by tento rusky spinavy matrix mohol ist na plne gule. Takto ide len na gule 10 nasobne spomalene. NMozno raz, ked ho bekmabetov natoci doma, ale len niekde v EU, tak to dopadne lepsie. Takto amaerika opat raz zozrala pribeh a ponechala efektne pozlatko vyocujucej sa stylovosti.(3.7.2008)

Dejte pokoj s fyzikou! Sbalte si ergonomické klávasnice a nepřátelé pomažtě burákovým máslem a pak odpalte na měsíc společně se zbytky chrupu. Žádný med kolem pusy. Akce s velkým A. Nejlepší kinozážitek od Společenstva prstenu a další obývákové projekce stejně dobré, pokaždé najdu nový prvek, který mi předtím unikl. Sebeironizující roztomilý James a suveréní Angelina nehrají, ale jsou.(5.7.2008)

Po prvých 15min. som myslel že odpadnem a chcel som to vypnúť, no nejako som sa premohol. Pre všetkých toto nieje, nieje a ešte raz nieje realistický film! Je natočený netradičným štýlom rusa Bekmambetova. Pochopil som to a ďalej som sa tým už nezaoberal a nevadilo mi to pretože do tohto diela tento prvok pasuje. Áno dalo by sa polemizovať prečo je to tak, prečo sa dajú muchám odstreliť krídla, prečo sa projektily vo vzduchu zrazia, ale musím uznať že na všetky tie nezmysly (a to zbožňujem zbrane!) sa skutočne dobre pozerá. Krásne spomalené efekty, dobrá hudba, herci tak akurát (hlavne James McAvoy ma prekvapil) a všetok ten guľáš sa pekne premiešal v mojej hlave a mal som z toho taký dobrý pocit že som si hneď musel siahnuť po mojej obľúbenej TT33. Je mi jedno, čo kto na tento film hovorí seriem na to. Wanted mi urobil príjemný večerný zážitok. 80%(12.12.2008)

Existenciální myšlenka je jak z reklamy na MTv, akce je taky vyloženě na efekt, příběh by možná za něco stál, kdyby to vzal do ruky někdo jiný. Angelina je hrozně vyhublá, Morgan zas mentoruje. Český lokace a reklama na pendolíno taky potěší. Celkově efektní vymejvárna mozku.(14.12.2008)

Tenhle film se mi moc líbil , až na ten konec ten byl trošku nesmyslnej, kdo viděl dá mi za pravdu :)(19.6.2010)

Sice moc nemusim přehnaný filmy, ale tenhle mě celkem bavil. Čekal jsem hodně málo a vlastně jsem ani netušil co čekat a kupodivu to nebylo zas tak špatný. Film se musí brát s hodně velkou nadsázkou, má svůj styl a po vizuální stránce je na co koukat. Angelinu Jolie moc nemusím, ale tenhle film aspoň pro mě aspoň o jednu hvězdičku pozvedla. Celkem slabší 4, 70%.(27.11.2010)

• apacka

Wanted je hlavně pro lidi, co maj rádi zbytečný filmy.(15.2.2015)

Wanted nabízí stylový způsob provedení, uvěřitelný přerod ňoumy v drsňáka roku v podání Jamese McAvoye, příběh prodchnutý osudovostí a Bekmambetovu šílenou zálibu v automobilových prostocvicích alá Sped racer. Fakt! A vůbec to není směšné, nepočítám-li úmyslně humorné chvilky bezbřehé nulovosti Wesleyho Gibsona před setkání s tajemnou, potetovanou ženštinou, což mu změní život radikálně a nám přinese čistou akční zábavu, jež oplývá neskrývanou brutalitou, kterou si Bekmambetov přivezl spolu s Konstantinem Chabenskijm z Ruska.(23.6.2008)

Já sem byl víc než spokojen. Je pravda, že příběh zde byl tak trochu ve vedlejší roli a zobrazení násilí bylo už možná až trošku moc živé. Ale tolik režíjních vychytávek sem už hodně dlouho neviděl. S tak malým rozpočtem dokázal Bekmambetov hotové zázraky. Akorát teda pendolíno v rokli už bylo trošku moc. James McAvoyovi roli dokonale sedla a Angelina Jolie dokázala, že ještě nepatří do starého železa a po 5 letech mi zas dokázala, že může být neskutečně sexy. I když sem napsal, že o příběh tolik nejde, tak několik závěrečných zvratů bylo super a ani mě nenapadlo, že to takhle dopadne. No a sem docela zvědavej o čem chtějí tvůrci natočit druhý díl.(10.7.2008)

Nevím. Stává se to málokdy, ale vážně vůbec nejsem rozhodnutá, jak Wanted hodnotit. Na jednu stranu mě nereálné scény (jako například vlak, přežití jeho pádu z mostu, volný pád hlavního hrdiny stojícího při něm snad na svém pravém otci atp.) téměř pobuřovaly, na druhou stranu i docela pobavily, ale nějak jsem sama nepochopila, jestli to měl být účel. A o to mi jde. Jestli se jedná o záměr natočit komediální absurdní akčňák, skoro parodii, dávám 4 hvězdičky, kdyby mělo být všechno myšleno seriózně (jak to taky určitě někteří návštěvníci kin chápají), zbydou jen 2. Bylo mi divné, proč se z celého sálu směju jen já a pár mých kamarádů. Kromě uvedených sporných scén, automobilových honiček, které mě příliš neberou, stejně tak jako Angelina Jolie, se ve Wanted dá nalézt jistě i něco kvalitního, povedeného. Třeba kamera, zaměření na detaily, jednoznačně efekty, triky. A šéfová Janice se svou koblihou. Prozatím ***, uvidíme, jak se mi to ještě rozleží v hlavě...(13.7.2008)

Po prvý krát v živote sa mi stala v kine zvláštna vec - celkom podvedome som šiel pri bozku (ktorý sa odohrával na plátne! :) zavrieť oči. Neviem, či to svedčí o absolútnom vžití sa do postáv, absolútnom vtiahnutí do deja, alebo len o šialenej kráse Angeliny Jolie. Viem len to, že nevidieť jedinú sekundu tohto popcornového skvostu by bol ťažký hriech.(19.7.2008)