• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 686)

MOzna konina, ale hypercoolerska. Takhle stylove vyfesakovanej film jsem od Matrixu nevidel. Dobre Timur a jeho parta, moc dobre(29.10.2008)

Po prvý krát v živote sa mi stala v kine zvláštna vec - celkom podvedome som šiel pri bozku (ktorý sa odohrával na plátne! :) zavrieť oči. Neviem, či to svedčí o absolútnom vžití sa do postáv, absolútnom vtiahnutí do deja, alebo len o šialenej kráse Angeliny Jolie. Viem len to, že nevidieť jedinú sekundu tohto popcornového skvostu by bol ťažký hriech.(19.7.2008)

totální námrd!!! Další velice povedená komixová akčňárna, která mě nadobro přikovala obrazovce - po první scéně si jsem totiž řekl jen něco jako "no do piči" a do konce filmu jsem od toho neodtrhl oči. Úmylsně nadnesené nápadité přestřelky, adrenalinové honičky v autech, výbuchy, brutalita, krev, vtip, Angelina a hlavně nepřekonatelná Bekmambetova vizuální stránka - z těch efektů bych si ho fakt nejradši vyhonil, zatajoval se mi dech a hodí se na ně cirkusácké motto "přistupte blíže a spatříte nevídané" - nezbývá než zatleskat rusákově umu a pustit se tento nářez co nejdřív znovu...(24.10.2008)

Řízná akční jednohubka, jejíž hlavní devízou je McAvoy se svým "I am sorry". Bohužel film kvůli svému přehnaně klipovitému stylu a bezduchosti vyšumí dřív, než byste řekli žigulík v pendolinu.(29.1.2009)

Velka skoda, ze dynamika uvodnej tretiny filmu nezostala zachovana, resp. ze film prestal ponukat nieco nove a tak mozno konstatovat, ze ide o priemerny akcnak, viacmenej kopirujuci Matrixovsku sablonu (ciastocne aj po obsahovej stranke), ktory po prvej tretine nema co ponuknut.(20.2.2009)

Popcornovka, kterou lze vidět vícekrát. Sexy Angie, sympatický James McAvoy, slušné akční kousky a nářezová hudba Danny Elfmana.(16.5.2009)

Další ze supermanských příběhu o hrdinovi, který zachrání svět, i když na začátku je to ten nejušlápnutější uředníček v bezejmenném boxu uprostřed obrovské místnosti anonymní firmy. Jako ženy sní o tom, že potkají krásného milionáře, tak muži čekají okdud se vynoří Angelina Jolie. Wanted je prostě pohádka pro frustované low-class managery, protože kdo by nechtěl poslat svou šéfovou do pr... a jít dělat téměř nezranitelného zabijáka. Takže to teď večer před obrazovkou může vypadat takto: Dobře miláčku, pustíme si Pretty Woman, ale hned potom Wanted. Rovnováha MUSÍ být zachována.(31.5.2009)

"Na vlka se ovce neposílají." Vědci v CERNu začnou za pět dní připravovat srážku dvou elektronů při rychlosti blížící se rychlosti světla. O pokusu říkají, že "je to asi jako kdybyste odpálili z každé strany Atlantiku jehlu a chtěli, aby se uprostřed cesty srazily". Když je možné udělat tohle, tak nemůže být problém někomu sestřelit kulku. Haha. Nelíbí se mi chování soupravy Pendolino na mostě (některé fyzikální zákony je nakonec třeba respektovat) a taky s tím, že scénář se snaží až moc křečovitě o to, aby nás zmátl. Když znáte pointu a ohlídnete se zpět, zjistíte že se dělo až moc divných a nepochopitelných věcí. Úplně na tom tuším, že komiks bylo třeba zpresovat a vznikl scénář, kterej vypadá tak jak vypadá. Jinak všechno to zoomovaní, oddalování, zpomalování, přetáčení zpět a zrychlování je úplně super. Krom hrátek s obrazem tady take máme samozřejmě analogické triky se zvukem a potud jsou obě nominace za zvuk (včetně té pro našeho Petra Forejta) pochopitelné. Jo, ve většině případech by něco takového stačilo na jasných pět hvězd bez dalších otázek, ale scénář se mi zdá tak vykonstruovaný, úmyslně zavádějící a policie je tady tak hrozně bezzubá, že nemůžu (nejde mi o přitom o všechny ty fantastické postřehy z imdb, jako že Bratrstvo muselo vynalézt před tisíci lety typ kódování, který se začal užívat až v roce 1986 nebo že zadání slov Wesley Gibson bez uvozovek do googlu vám nemůže vyhodit nula výsledků.). Bekmambetov je režisér, kterého stojí zato sledovat. Režiséři kteří vyrostli na tvorbě reklam a hudebních klipů jsou mi velmi sypatičtí. Ale scénaristé svou práci dost nezvládli. Wanted není Matrix ani Klub rváčů, ikdyž k oboum dílům odkazuje. A taky na mě samozřejmě moc nepůsobí ta cesta na exotickou Moravu. Nevím co je ne ní exotického. Mě příjde úplně obyčejná:)(25.3.2010)

Já mám filmy tohohle typu prostě rád, protože jsem na nich vyrůstal. Akce od začátku do konce, žádné zbytečné dialogy a filosofování o použitelnosti hovna. Pozitivní dojem navíc podtrhly povedené herecké výkony, ať už McAvoye nebo Jolie (tohle je vlastně vůbec první film, ve kterém jsem ji viděl... vždycky jsem ji bral jen jako partnerku Brada Pitta, která si k sobě stahuje sirotky ze zemí Třetího světa).(5.8.2010)

Akce, nakládačka, lázeň, akce, mrtvoly, lázeň, akce Pendolíno na kaši, lázeň, akce, krysí petardy a konec!No asi dobrý, jestli to teda má být jen o té akci?(18.4.2011)

Na nic nemyslete! Koukňete se jak to Angelina napálí ladovkou do pendolina a jak sou na Moravě ještě hlubší propasti, než je Macocha s Punkvou dohromady a jen sledujte! Pak napiště stejný hodnocení jako já a je vše v naprostém pořádku!!!Timur je prazvláštní režisér!!!(5.5.2011)

Thriller zcela jasně prosazující dobré efekty a slušný výdělek. Je to skutečně akční podívaná od začátku do konce, vyšperkovaná o hvězdy typu McAvoye a Angeliny Jolie. Co se týká obsahu a některých scén, pak je to samozřejmě místy ujeté a dějové nudné, ale je to akční. Kolikrát se Angelině poštěstí honit Pendolino žigulikem ?(8.7.2011)

• starbrejkr

Naprosto kolosální ptákovina. To jsem si zas jednou nic o filmu nezjistil a tentokrát to bylo ku škodě věci, protože jinak bych se tomu nejspíš vyhnul a nemusel tak tomuto oblíbenému filmu kazit hodnocení:-) V podstatě je to střelenej Matrix, kterej se bohužel neodehrává pouze v myslích hrdinů a v popisu žánr jednoznačně chybí položka "komedie". ... a beztak tím největším hrdinou je tady Pendolíno!(23.1.2012)

Já sice namám zrovna v oblibě "akční střílečky" , ale tohle se mi líbilo. mělo to svůj originální příběh, nápad a i trochu morálních hodnot- což se dnes ve filmech moc nevidí. Herci sou super, ale to co mě dostalo asi nejvíc byla kamera a prostředí. Prostředí hradu- základny bratrstva mě fakt dostalo...(prostě místo, kde je úplně všechno od mini léčivých bazénků po místnost s mrtvýma krávama/prasatama).(3.6.2012)

Krutej film. Timur Bekmambetov předvádí další ze svých extrémních jízd, v kterých se nechává občas inspirovat jinými filmy. Wanted je skvěle odsýpajícím moderním akčním filmem, který v mnoha momentech vypadá neskutečně cool, ale najdou se i chvíle hodné pousmání až k blbostem. Ty kéry Jolie fakt síla.(22.7.2012)

Comics jsem nečel a ani moc neznám, od režiséra Bekmambetova jsem žádný předchozí film neviděl, jen jsem viděl ukázky na obě hlídky, takže jsem byl alespoň trochu připraven na to, co mám čekat, ale nečekal jsem, že to zdaleka nestačí. Největším plusem Wanted je scénář, který se neštítí sprosté mluvy a obsahuje několik povedených hlášek a dále samozřejmě Bekmambetova režie (nedovedu si představit, že by pokračování měl točit někdo jiný), která se s ničím nepáře a přináší nám hodně "eRkový" film, kde je headshotů, obzvláště na začátku a na konci docela dost i s patřičným krvavým efektem, hodně zpomalovaček a situací popírající fyzikální zákony. A James McAvoy si pomalu propracovává mezi přední hollywoodské herce, protože tady mu toho ztroskotance na začátku a ultrabadassmotherfuckera na konci zkrátka věříte. P.S. Rok 2008 i když je jen teprve v půlce mi dělá obrovskou radost, že i v dnešní politicky korektní době a ratingovým strašákem PG-13 se najdou filmy, které na to kašlou a i přes absenci logiky či něčeho jiného zkrátka pobaví (jako Rambo, Doomsday a snad i Death Race). Jen tak dál.(27.6.2008)

Vůbec teď nebudu hodnotit můj vnitřní vztah k hradu Pernštejnu, kde se tato hollywoodská pecka odehrála, ač z velmi malinké části :) nebo vůbec to, že minimálně 40% scén bylo odsud. Když jsem kráčel do kina s popcornem a láhví 7upu měl jsem pár obav, jak se povede kamera, příběh a jak si s tím vůbec všeobecně T. Bekmambetov pohrál. Po úvodní lehce vtipné inscenaci jsem překapivě napínavě hltal každou další část filmu a snažil se předpokládat co se stane dál. Přes lehce matrixovské akční scény, přes tvrdý výcvik až po lehce "erotické" momenty s krásnou A. Jolie se film přehoupl k nečekanému konci, který zároveň byl takovým, že bych trochu čekal i pokračování, ale moc to scénáristům nedoporučuji, protože tenhle pocit z filmu můžou u mnoha lidí jen zkazit. 4/5(10.7.2008)

Až se mě někdy někdo zeptá, co znamená slovo "cool", nic mu neřeknu a pustím mu Wanted. Bekmambetov totiž stvořil takovou vizuální a akcí nabitou pecku, až se mi z toho zakřivily panenky. Je pravda, že příběh trochu pokulhává a mytologie o tkalcích je u mě WTF roku, ale o to tu ani tolik nešlo. Tady šlo v prní řadě o akci a cool look, což se taky povedlo. A fuckující Freeman se taky jen tak nevidí. 85%.(1.8.2008)

Novodobý akční film se vším všudy. Originální, svižný, perfektní efekty, dobrý herecký obsazení, v určitém bodě filmu překvapivý rozzuzlení a pořádná rána klavesnicí přes držku, co víc si přát.... ( snad jenom ta Angelina se mi zdála trošku pohublá, měla by přibrat :-)) ) 4*(6.8.2008)

Zábava až na prvním místě, jako by si řekli tvůrci Wanted a v čele s Timurem Bekmambetovem natočili snad nejlepší oddychový akčňák za poslední dobu. A že má primitivní scénář? No a co, hlavně že má svižnost, skvělé vizuální efekty, dobré herce (proměna McAvoye ze sráče do největšího killera široko daleko je prostě mazec) a hlavně vůbec nenudí. 8/10(9.8.2008)

Tak je to tu!!! Hodně dlouho jsem čekal až Wanted uvidím, protože jsem nějak promeškal kino. Zároveň je mi potěšením zhodnotit tenhle filmek. Slyšel jsem už kritiku na Angelinu i na samotný film, ale spíše jsem slýchal kladné ohlasy. Co se týče výkonu herců jsem spokojen, možná výkon Morgana Freemana byl takový na jedno brdo a nevýrazný. Přijde mi, že ať je hraje v Božským B., nebo třeba tady, tváří se pořád stejně - možná je až tak dobrý herec :-) . Mnoho akčních scén bylo hodně nereálných, ale otázkou je zda přistoupíte na to, že v tomhle filmu se to prostě děje a berete to jako fakt, nebo to odsoudíte a řeknete, že je to nemožné. Jako fanoušek bondovek a Matrixu samozřejmě beru tu možnost, že ve světě Wanted je to nějak možné, to bych potom musel odsoudit hodně dobrých filmů, kdybych řekl, že ne. Co bych tedy chtěl vytknout nejvíce? Možná fakt, že za celý příběh se toho zase tolik nestalo, možná je to tím, že Timur a spol věděli, že budou pokračovat minimálně dvě pokračování. Zhruba ve chvíli kdy jsem si myslel, že bude film tak v polovině jsem zjistil že zbývá posledních 15 minut filmu, takže to bude asi největší slabina. Pak také taková drobnost při vyobrazení východní Moravy, to si asi hráli na to aby to vypadalo dobře ve filmu a ne na to jak je to ve skutečnosti. Jinak ke kladům patří docela dobře provedené akční scény, aneb co v Matrixu, Mizerech a ostatních filmech ještě nebylo. Jamese McAvoie bych do téhle role opravdu netypoval, ale zhostil se jí opravdu dobře a stejně zdatně mu sekundovala Angelina. Každý nový film, se dnes už tradičně neobejde bez zvratů, ty z Wanted bych hodnotil kladně, filmu rozhodně neuškodily. Když bych tedy bral film jako celek, dostal by nějakých 75%, což bych moc novým akčním filmům nedal.(19.9.2008)