• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 686)

Luxusně padnoucí role pro Jolie, ale jinak mi tam nic moc extra super nepřišlo. McAvoy je sice v pohodě, ale do kina bych se kvuli němu jen stěží vydal. Kdo opravdu hodně překvapil je Bekmambetov, který konečně našel zlatou střední cestu mezi tím co je cool a co je přehledné. Určitě mne zaujala Jolie řídící starou ruskou hajtru a že jsem slyšel Freemanovo snad první vulgární slovo. Nic extra, pokračování bych oželel.(25.9.2008)

Tak je to tu!!! Hodně dlouho jsem čekal až Wanted uvidím, protože jsem nějak promeškal kino. Zároveň je mi potěšením zhodnotit tenhle filmek. Slyšel jsem už kritiku na Angelinu i na samotný film, ale spíše jsem slýchal kladné ohlasy. Co se týče výkonu herců jsem spokojen, možná výkon Morgana Freemana byl takový na jedno brdo a nevýrazný. Přijde mi, že ať je hraje v Božským B., nebo třeba tady, tváří se pořád stejně - možná je až tak dobrý herec :-) . Mnoho akčních scén bylo hodně nereálných, ale otázkou je zda přistoupíte na to, že v tomhle filmu se to prostě děje a berete to jako fakt, nebo to odsoudíte a řeknete, že je to nemožné. Jako fanoušek bondovek a Matrixu samozřejmě beru tu možnost, že ve světě Wanted je to nějak možné, to bych potom musel odsoudit hodně dobrých filmů, kdybych řekl, že ne. Co bych tedy chtěl vytknout nejvíce? Možná fakt, že za celý příběh se toho zase tolik nestalo, možná je to tím, že Timur a spol věděli, že budou pokračovat minimálně dvě pokračování. Zhruba ve chvíli kdy jsem si myslel, že bude film tak v polovině jsem zjistil že zbývá posledních 15 minut filmu, takže to bude asi největší slabina. Pak také taková drobnost při vyobrazení východní Moravy, to si asi hráli na to aby to vypadalo dobře ve filmu a ne na to jak je to ve skutečnosti. Jinak ke kladům patří docela dobře provedené akční scény, aneb co v Matrixu, Mizerech a ostatních filmech ještě nebylo. Jamese McAvoie bych do téhle role opravdu netypoval, ale zhostil se jí opravdu dobře a stejně zdatně mu sekundovala Angelina. Každý nový film, se dnes už tradičně neobejde bez zvratů, ty z Wanted bych hodnotil kladně, filmu rozhodně neuškodily. Když bych tedy bral film jako celek, dostal by nějakých 75%, což bych moc novým akčním filmům nedal.(19.9.2008)

Teda, takhle nám rozmlátit jediný pořádný vlak:o)). Wanted mě bavil od začátku až dokonce a nijak mi nevadilo, že kulky létaly do zatáčky. Všechno se stalo tak jak mělo, kamera byla výborná a Morgan Freeman ještě chartismatičtější než obvykle. Jen mě trochu naštvala prvoplánovitost v jedné scéně. Angelina Jolie nosí v celém filmu výhradně kalhoty, Jen ve scéně, kde řídí auto nohama z přední kapoty, má šaty a McAvoyovy se taknaskýtá jistě zajímavý pohled :-)))(10.12.2008)

637. hodnocený film: Dokoukal jsem tenhle fil předevčírem a musím říct, že je to další pecka roku 2008. Vynikající akce, i když někdy hodně přitažená za vlasy, ale k tomuhle žánru to patří. Vynikajcící práce kamery a střihu. Herecké výkony jsou na hodně slušné úrovni, ale co je na tomhle filmu asi nejpřitažlivější, tak to je příběh a právě práce kamery. Příběh je sám o sobě hodně slušný, když seznam budoucí obětí Bratrstva udává přednastavený rytmus tkalcovského stavu, který vyšívá jedno jméno za druhým a Bratrstvo pak následně koná. 5* je asi pro tenhle snímek moc, ale 4* se mi zdají za tenhle nápad málo. 5*(25.12.2008)

Chmjoooo.... Co dodat, ono střílet za roh by se šiklo, ehm. Je to tak přestřelené, až se vlastně nedá říct, že je to blbost. Ono totiž uplatňovat podobná měřítka, jde jen do určité míry, pak už se prostě buď nechá jeden unést, anebo nenechá. Já se nechal a i když to místy vážně bolelo, tak nemůžu říct, že mi to jako model "béčka" pro jedenadvacáté století nesedlo. Jen ta naháněčka pendolina v žigulíku být nemusela!(14.3.2010)

Parádní efekty a hvězdné obsazení. Jinak příběh stojí za prd musím podotknout. Jako pobavení pro dlouhý chvíle je to jako dělané :-) 3 * jsou tak akorát. A Angelina je fakt kost !(9.4.2012)

• SallyZen

Zajímavý nápad a přehnané efekty. Na těchto dvou entitách film staví. Samozřejmě někdo to vidí právě opačně, ale pravdou je, že mě ty efekty moc nebavili. Jo líbili se mi ve scéně, letící kulky úplně na konci, jinak ale ne. Po téměř 3/4 filmu sem zažíval podprůměrný zážitek, tolik mě to nebavilo, čekal jsem víc. V okamžiku (SPOILER:................ zrady.................. KONEC SPOILERU) ... to film trochu vytáhl, ale i tak to byla bída. Hudba mi tu docela sedla, což jsem od Elfího muže nečekal. Jinak celkem jsem se zasmál u pendolína v horách. 45%(5.6.2012)

Matrix bez filozofovania a logiky, ale zato nesmierne zábavný. Akcia je zvládnutá na výbornú, hudba bravúrna (vysvetlenie prišlo až počas záverečných titulkov - Danny Elfman), James McAvoy sa týmto snímkom definitívne zapísal medzi hollywoodsku elitu (úplne oprávnene, avšak rozhodne nie len za Wanted), Angelina mi aj napriek značne vychudnutej postave pripadala nesmierne sexi a Morgan Freeman je väčší frajer než som si kedy myslel. Zopár nedostatkov Wanted určite má, ale bohato to vynahrádzajú neočakávané situácie, zaujímavé zvraty a hlavne bombastická akcia - niektoré scény mi doslova vyrážali dych a počas Wesleyho likvidačného behu som prežíval maximálnu možnú akčnú extázu. Kvôli veľkému množstvu vysokých hodnotení sa pomaly začínam cítiť trochu hlúpo, ale zatiaľ ma ani jeden letný (veľko)film roku 2008 nesklamal a Wanted nie je žiadnou výnimkou. Ale choďte na to, preboha, do kina... Bolo by fakt hriechom vidieť tento "nářez" len na DVDčku, alebo nedajbože vo fekálnej kvalite nejakého kinoripu.(27.6.2008)

Božská komiksová jízda se vším všudy. James McAvoy je naprosto výborný a jeho cynické komentáře s ním. Angelina Jolie je kočka a ještě k tomu jí role naprosto sedla a je v ní skvostná. Děj našlapaný, režie neokoukaná a efekty ... Po přečtení komiksu se mi to líbí naprosto stejně, neboť to má s původním komiksem společné pouze jméno hlavního hrdiny a klan zabijáků, který je ovšem také úplně jiný. Není tu brutální vraždění všech, žádné cestování mezi dimenzemi apod, čímž byl komiks tak zábavný, ale ve filmu je plno jiných úžasných věcí, i když je pravdou, že byla předloha pořádně vomrdaná do prdele, ale tentokrát mi to vůbec nevadí. je to naprosto neskutečná jízda.(27.6.2008)

Konečně jsme se dočkali od Timura Bekmambetova pořádné akce. Doufám, že mu tak to filmy budou šlapat dál. Celý film je na 80%, ale pak příjde závěrečná řež a hodnocení se posouvá nahoru..(17.7.2008)

Když u toho člověk nepřemýšlí a neřeší že tohle by se stát nemohlo tak se u toho i docela pobaví a pokouká, a nebo si prostě vytvoří veselý náhled a příjemně se nasměje. Podívaná se povedla, efekty bych taky označil za zdařilé, osazenstvo filmu je taky gut, prostě taková akční pecka kterou musíte brát s rezervou a určitě se svkěle pobavíte...(29.7.2008)

Vďaka ti Timur Bekmambetov za ten naj akčňák, aký som mala možnosť vidieť!!!Keby sa v slovníku nachádzal výraz "akčný nárez" vkľude by k tomu stačila jedna vysvetlivka a to Wanted...Výborné efekty, nájazdy kamery, spomalenia, zrýchlenia, niekedy až neprehľadná akcia spôsobia to, že tá hoďka a pol uplynie takou rýchlosťou ako vystrelená strela z Jamesovej McAvoyovej zbrane...A navyše hudobným podmazom je zase perfektný Danny Elfman, ktorého hudba jednoduch nemá chybu...Krásy ČR spestrené digitálnym mostíkom, ktorý by ste však v ČR hľadali asi márne...Mimochodom herci - Morgan Freeman = klasika, ako vždy výborný, Angelina konečne úloha ktorá jej na 100% sadne ako uliata (a chlapi určite celú minutáž & pri jej akčných-akrobatických scénkach slintali asi tak, že potom museli kinosálu ešte dlho zmývať:-)), no a James, mám ho rada, ale prvýkrát po toľkých filmoch, čo som s ním videla pociťujem, že sem tie jeho modré oči na 100% nepasujú & chcelo by to niekoho iného (síce v úlohe buzerovaného účtovníka sa to ešte dá, avšak, keď sa z neho stáva akčný hrdina, nie je zlý, ale proste mi tam nesedí až tak ako napr Angelina) no a ešte jeden a to podfukár Marc Warren z môjho najobľúbenejšieho seriálu - potešil ma jeho taký malý akčno-zabijácky štek:-))(31.7.2008)

Wesley Gibson je absolutni looser, co denne polika po kilech prasky na uklidneni. Neni si tak docela jisty kdo vlastne je, ale od toho tu je slicna Angelina Jolie, aby mu s tim otaznikem trochu pomohla. Nasleduje kolotoc svizne a napadite akce, drsny trenink pri kterem McAvoy neustale zmatene opakuje "what the FUCK?!", dalsi akce, a pak dalsi.. vubec je to docela nadupany film, a kdyz McAvoy v zaverecne akci totalne nasrany proskoci sklem, a za revu agresivni hudby strili obouruc jednoho parchanta za druhym, tak jenom cumite a rikate si "jo, to je machr..." Celych tech 110 min jsem se opravdu bajecne pobavil, takze bych to hodil tak na 85%, takova hranice mezi 4 a 5ti *.(5.8.2008)

Chvilka váhání jestli je to za tři nebo čtyři hvězdy, ale když si vzpomenu na Angelinu jak se prohání starym dobrym žigulem a pokusim se zapomenout, co mě učili kdysi dávno ve škole v hodinách fyziky, tak mi nezbývá než zaokrouhlit nahoru. Wanted je jízda jako prase, sice jízda plná podivností, ale proč ne, vždyť fyzikální zákony si můžu užít na ostro, až zase někde padnu na hubu... ve filmu na ně snad můžu na chvilku zapomenout.(12.8.2008)

• messiah

Nablýskaná (půl hvězdy) a do jisté míry celkem zábavná (hvězda) totální blbina s pěkným obsazením (půl hvězda), destrukcí pendolina českých drah a naprosto úchvatným žigulíkem. Pokud se někdo chystá se na film nepodívat, o nic nepřijde. Na zabití času super. Víc nemám co napsat...štědré dvě hvězdy.(4.12.2008)

Vizuální brutální lahůdka, která nerespektuje zákony fyziky, ale má takový akční náboj, že se může jít realita vycpat. Zajímavý příběh s pár zvraty, skvěle zahraná ústřední postava, skvělé akční scény, zajímavé automobilové honičky, je toho dost, co stojí na Wanted za to. Škoda jen lacinější trikových efektů a toho, že Angelina nevypadá sexy, ale spíše jako vyschlá křížala :).(13.12.2008)

• daEmoNickY

Ušetřím ti čas 1: zatáčení dráhy kulky http://www.youtube.com/watch?v=ct4-qVqfSeI 2: záběr s klávesnicí http://www.youtube.com/watch?v=ulQZ-4hiB4U .(1.1.2009)

Od chvíle, co jsem o filmu slyšel, jsem ani jednou nijak silně nezatoužil ho vidět. No a pak se dívám a dívám, zezačátku si u něj píšu smsky a na icq, a pak se do toho dostávám víc a víc a zjišťuju, jak úžasný to všechno je. Příšerně vyzáblá Angelina moje nadšení neprobouzí, ale James McAvoy je fantastický jako srábek i jako profesionální zabiják a dokonce i jako chlápek, co zjišťuje, co všechno v něm je skryto. Pak přijde scéna s pendolinem a nádherná akční béčkovost je úplná. Rozhodně se nebudu zlobit, když se dočkáme dalšího dílu.(14.1.2009)

Wanted ma príjemne prekvapil po všetkých stránkach. Príbeh nie je nijak moc originálny, dej však baví počas celého filmu. Herecky veľmi príťažlivé, McAvoy, Jolie, Kretschmann a Freeman ma potešili. Proti Berkmambetovej réžii tentokrát nemám príliš výhrad. Všetko tu spolu pekne ladí, technicky je film na vysokej úrovni, kamera, zvuk, efekty, strih parádny. Čo sa akcie týka, tak nemám výhrad. Akcie sú moc coolové, efektné. Prestrelky či naháňačky priam neuveritelné. Na svoj 75 milónový rozpočet sme dostali poriadnu porciu všetkého čo obyčajný konzumný divák potrebuje. Takýto komerčný filmík si určite rád zopakujem a teším sa na druhé a tretie pokračovanie, no dúfam, že od toho tvorcovia neupustia. Tomuto vravím zážitok z filmu. 80%(23.1.2009)

• Rodriguez

Nic úchvatného, jen další Matrix.(11.3.2009)

Nějak jsem nepochopil některá vysoká hodnocení a nadšení z filmu. Stejně tak jako jsem nepochopil jak dokáží lítat kulky dokola nebo za sloupy. Nevím jestli se má jednat o novou generaci akčňáren ve kterých už musí být akční věci ještě přehnanější. Například v Die Hard jsou taky kousky, které ve skutečnosti neuděláte, nicméně tomu pořád člověk ještě uvěří, tohle už ale zavání uchylností. Člověk si pak řiká, jestli to autor opravdu myslí vážně nebo jen paroduje akční filmy. Pokud někdo tvrdí že je tam Angelina sexy tak už musel teda hodně klesnout, mě tady naopak připadala jako z koncentráku, je vidět že jí ty dětičky dávaj pěkně zabrat. Jediné plus má snad zajímavý příběh a dějový zvrat a samozřejmě Morgan Freeman.(14.4.2009)