• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 686)

MOzna konina, ale hypercoolerska. Takhle stylove vyfesakovanej film jsem od Matrixu nevidel. Dobre Timur a jeho parta, moc dobre(29.10.2008)

Neskutečně přepálené audiovizuální, akční orgie, které nezpomalují a to ani tehdy, kdy by člověk nějakou tu vatu ocenil. Příběh je vzhledem k tempu na vedlejší koleji a jediná sympatická postava (Jolie), je na film o řádu superzabijáků přeci jen trochu málo. K tomu přiznávám, že McAvoy mi je hodně nesympatický odjakživa, ale opravdu si nepamatuji více otravnou postavu, než-li zde jeho hlavního hrdinu.(3.6.2012)

• Mylouch

Klucí se tak nějak ukojili na vizuálech, a přestože bez obrázků není film úplně to vono, taky to samo nestačí. 2-3*(10.6.2013)

Snímek má v sobě něco, co nedokážu přesně definovat. Je to, jako holka co se vám líbí a vy přesně nevíte proč. Neni nejhezčí ani nejchytřejší, ale přesto vás něčim přitahuje. Určitě mě jen tak neomrzí.(19.9.2014)

Kazdopadne velmi efektni film, hodne trikovy a po teto strance skvele zvladnuty. Celkove vzato se nad filmem nesmi premyslet,ale jako zabava/oddychovka (jak chcete) to funguje skvele.(1.8.2008)

Co na to říct... No patu to má, něco jako hlavu taky, ale hlava to není. Hustá akce!(22.8.2008)

Do půlky filmu snímek šlapal na plyn, otáčkoměr měl proklatě vysoko v červených hodnotách a útočil u mě na 5 hvězdiček, pak se něco stalo a film zpomalil na pěkné, ale jen 4 hvězdy. Naprosto neotřelá myšlenka se zahýbajícími kulkami, výcvik metodou bolesti a hlavně Timur Bekmambetov, režisér, který dostal kufry plné peněz a po kazašsku z toho udělal obrovský akční film s perfektními efekty, který hraje modernímu divákovi do noty. Scény jako z Matrixu, i když jeho kvalit samozřejmě nedosahují, doplněné o stále sexi Angelinu Jolie, která má rty jako nymfa a tělo jako bohyně. Posadte ji vedle hlavního protagonisty a máte rázem film, který by neměl chybět na udělení cen Oscarů 22.2.2009. Minimálně nominace si rozhodně zaslouží, o tom nemůže být řeč. Sice vycvičit zabijáka takových kvalit za 6 týdnů je trošku ukvapené, ale asi byl James McAvoy velice talentovaný a nedoceněný manažer účetnictví. Ve chvíli, kdy zabíjející mašina Angelina nastoupí do žigulíka neznámé řady, jsem nemohl potlačit úsměv, pak se rozjela proti chloubě Českých drah, Pendolinu, a udělala tam obří díru za několik desitek milionů. Vše v akčním stylu. Sice je v této scéně evidentně něco špatně a Pendolino nepřežije, ale kromě zvláštního obratu v ději a nepřekvapivě dobrého konce jsem se bavil, možná až moc. Film utekl jak ta voda. Hrátky se zpomaleným časem se mi zalíbily, proto přeji Wanted 22.2. nějakou sošku, aspoň jednu.(8.1.2009)

Když jsem se uvolil na 110 minut přistoupit na to, že kulky nelétaj rovně a James McAvoy může bejt kůl drsoň, očekával jsem parádní jízdu a pořádnou porci zábavy. A přesně to jsem taky dostal, bavil jsem se navýsost dobře a o to přece Timurovi šlo. Jsem nad očekávání spokojen(4.4.2009)

miestami prilis sci-fi(15.7.2009)

Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Angelina hraje velmi slušně, James předvádí také velmi kvalitní výkon. Vývojem mi film připomínal trochu Nabít a Zabít, efekty si trošku hrál na Matrix (ale kdo ne?!) a přidal také něco vlastního. Možná je to jenom můj dojem, ale kromě amerického klišé přidal Bekmambetov také duch své domoviny (vyšší pravda, oddanost pro věc aneb zemři pro pravdu). Pro mě určitě slušný filmový zážitek v rozumném časovém pásmu. Film, který se asi nezapíše mezi hity posledních let, ale něco do sebe má. (70%)(19.7.2009)

Dobrá akce i herci, ale děj dost zklamal. "Smíšené pocity" to je to, co můj dojem z Wanted přesně vystihuje. 70%(30.9.2009)

Vcelku efektná a vizuálne veľmi úchvatná zábavka, v ktorej však forma nekompromisne valcuje obsah... Aj napriek americkej prdoukcii, hviezdnemu obsadeniu a skvelým efektom som si všaki Bekmambetovove ruské Hliadky užil predsa len o niečo viac...(7.7.2010)

Hned jak jsem se na tenhle film dodíval jsem ho pouštěl znovu, protože tolik akce pohromadě jsem už dlouho neviděl. Na Jamese McAvoye jsem se dříve nějak moc nezaměřoval až po natočení tohoto akčňáku. Perfektní scénář, efekty luxusní! A šejdrem letící kulky? ... to jsou jen třešinky na tomhle nabušeném dortu! 95% CHYBA VE FILMU: Na konci filmu, kdy je Sloan v kanceláři a mysli si, že jde zabít Wesleyho, tak je jasně vidět, že tam to X z poznámkových papírků nejprve není.(2.6.2011)

• Sharlay

Největší filozofická otázka nabízející se tímto snímkem je: Jak daleko je ještě Hollywood schopen zajít? Wanted už očividně zašlo až moc daleko. Nebo ne? Hvězdné obsazení. Jasně. Paráda. Nicméně během závěrečné scény kdy kulka opíše třistašede mě napdalo, že místo Angeliny by se do té role hodil Jonny Knoxville, on ten film totiž dost připomíná Jackass, a ne jen nějaký klasický díl nebo film, ale přímo nějaký Ultimate blockbuster ("Proč jsi tady?" BUCH do obličeje + nožová bitka s řezníkem + ničení průmyslu městské hromadné dopravy jízdou načerno na střeše nadzemky atd.). Bouchačky taky ujdou, už se těším jak si na Aukru koupím vzduchovku co vystřelí a kulka přeletí celej New York, přitom sundá plechovku s pitím, pár oken a nakonec ještě chudáka Morgana co stojí na ixku. A to nemluvím o tom, že ta kulka pěkně vypadá. Daleko nejzajímavější je ovšem mytologie samotného Bratrstva. Celej pletací stroj osudu je vlastně počítač co vám uplete koho zabít a když se vám to nelíbí, upletete si ta jména sami, protože ten černoch co to vede je zmrd. Ještě štěstí, že moje mamka neumí číst a převádět binární čísla, kdoví co by udělala mně nebo tátovi, kdyby nám zašívala ponožky. V neposlední řadě bych se rád zmínil o tom, že Hollywoodští producenti si konečně u nějakého filmu nedomysleli všecko a zapomněli na jeden důležitý fakt: říkají nám, že zabíjet zlé lidi je v cajku, ale už nedomysleli jak k tomu přijdou ty ubohé stovky krys, jsou-li na skládce a nikomu neubližují a my je pošleme k někomu domů nacpané výbušninami, aby nám usnadnili práci zkolit pár odporných ničemů po vypití aspoň demižonu Red Bullu (nebo jiného energeťáku, který jak jsem viděl na Wesleym vás nakopne pořádně, když skáčete, běháte, střílíte a někdo se vás nožem snaží rozpárat jak rybu a vám to ani nepřijde a složíte se až chvíli po tom u bankomatu). Chudáci krysy miloučký. Snad se ochránci zvířat pořádně nasrali a zažalovali celý štáb, aby nebyla dvojka. Taky by bylo pěkně poděkovat té hodné duši co dala ten film na internet, abysme si to mohli stáhnout a neriskovali nývštěvu kina. Ta hodná milá paní co je u nás v tom okýnku a pěkně se směje a ráda si s vámi popovídá, když nemá fofr by byla celkem vystrašená kdybych po projekci k ní zašel a vyřvával, že v Třebíči vybírají program kina čůráci a že chci prachy zpátky. A ta scéna s tím vlakem a trabantem :-D :-D Neslyšel jsem ve zprávách o takovým neštěstí, zvláštní... Abych zkusil napodobit styl filmu, napíšu závěrečnou větu sloumoušnově: jjjjjjjjjddddddddděěěěěěětttttttteeeeeee sssssssss ttttttíííííímmmmmmmhhhhhhhlllllleeeeeeettttttttíííííííímmmmmmmm ddddddddoooooooopppppprrrrrrrrrdddddddddeeeeeeeeeellllllllleeeeeeeee(29.9.2011)

Skvělé efekty. Z efektů jsem byla nadšená! Výkony také celkem ušli ale jinak je film o ničem. Vůbec mě nezaujal.(26.6.2012)

Ach jo!  Čo to zase za tému sflmovali !!!!???? .... Kopec technických kúskov ..(dráhy strely)... chladný Freeman, ... obutulinovana Angelina a naivný McAvoy. Ten bol rozhodne lepší v Pokání (a to nezabúdam na Posledného škótskeho kráľa), ale .. toto ... mm .... nie .. nemusí.... . Akčne role mi na tomto hercovi akosi nesedia.  Zase jeden humbuk v snahe zarobiť tvorcom prašule a ľudia im to žeru a žeru a žeru ... slabé tri b. (15.2.2013)

Wanted je kvalitní výplach mozku. Je drsně drsný, akčně akční a efektně efektní. Srovnávat lze snad s Denní hlídkou, k Matrixu jen s úctou vzhlíží a pokud si můžu dovolit ještě jedno srovnání, tak Bourne nepotřeboval tolik mrtvých a rozsekaných těl a přesto byl desetkrát napínavější a zábavnější. Jako oddechovka ideální, koukat se na to rozhodně dá.(8.7.2008)

Paráda! Už dlouho jsem se v kině tak nebavil. Timure, promiň za ty křivdy, které vyšly z mých úst či klávesnice, protože tohle jsi fakt zvládl. Ač jsem měl po zhlédnutí prvních trailerů zlé předtuchy (Wanted vypadal jako chudý příbuzný od Matrixu), tak musím uznat, že jsem se protentokrát zmýlil. Tahle zvrácená, drsná akční jízda s pořádnou porcí černého humoru si totiž vůbec nebere servítky a daří se jí prakticky po celou dobu filmu udržovat svižné tempo. Toho je docíleno hlavně díky vcelku vynalézavým akčním scénám, ve kterým Timur dává na frak Bayovi či Wachovským. K tomu připočtěme černý humor (rozmlácená klávesnice, myši s bombou...), Angelinu sexy jak už dlouho ne, velmi slušné triky, spoust krve a v neposlední řadě i roztomilou reklamu na Pendolino, Václava Klause (který poněkud překvapivě zůstane ušetřen od kulky v hlavě, navzdory poslání Bratrstva :-D ) a taky na krásy Moravy, obzvláště pak na tu gigantickou propast:-). Problém jsem pak měl snad jedině s přerodem totální nuly na superhrdinu, ale to mi vadilo v každém podobném filmu, Matrixu nevyjímaje. A i posledních 10 minut na mě působilo tak nějak divně, ale ta divoká akce mi to pak zase vynahradila. Sečteno, podtrženo - Wanted je film, který můžu milovníkům tvrdší akce a černého humoru jen a jen doporučit. 90%(15.7.2008)

Já bych to zase tak moc do červena neviděl... Jistě, je to perfektní akčňáček s poměrně hvězdnou trojkou Jolie & McAvoy & Freeman, ale obsazení a sem tam pár efektů nedělá film filmem. Za herci hodně těžko pokulhává scénář, který mě teda zvlášť extra moc nenadchl. Strašně mi to moc připomíná Matrix, i když Wanted není až tak moc velká fantasmagorie. Nicméně to, že se dá zakřivit dráha kulky nebo že nějaký textilní stav říká kdo zrovna zemře, to už je fakt moc. To samé platí i u role Pendolina. Jako v Casinu Royale vypadalo fakt luxusně, zatímco tady na tom digitálním mostě (nebo takováhle roklinka v Čechách či někde na světě opravdu exsituje?) mohlo spolehlivě konkurovat Orient Expresu z roku X. Akční konec, kdy mi zemřela Angelina přímo před nosem, to vše dokonal. Takže pane Bekmambetove, dnes je to průměr.(21.7.2008)

Zběsilý akční nášup o prosťáčkovi, který se dozví, že jeho táta byl super špion, který byl ale nedávno zabit a jeho povinností je se pomstít. Je však třeba se vycvičit, k čemuž má po ruce krásnou Angelinu Jolie. Je však vše opravdu tak, jak se zdá? Vizuálně naprosto šílený, ale také výtečný akčňák, který jsem snad ještě nikdy neviděl. Skvělé herecké trio, parádní akce, suprové střihy. Snad jen Angelina v žiguliku dohánějící pendolíno je už i na mně moc. Nebýt přeci jen spíše nudných kecaných scén, bylo by to 100 %. Ale i tak nádhera.(25.7.2008)

Choose your destiny. Komixy mi moc nejedou, až na vyjímky. Ale tady žádná nenastala. Velice efektní věc, ktera je ale o ničem, jenom se na to hezky dívá. Přišlo mi to jako jeden veliký dlouhý trailer. Deset minut po konci filmu si vzpomenu jenom na Angelinin zadek. Jestli to za to stojí si vyhodnoťte sami. "Kill one, maybe save a thousand. "(27.7.2008)