• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 686)

Když tak nad Wanted zapřemýšlím, tak mě nenapadá co tím tvůrci zamýšleli. Do jisté míry by se dalo říct, že se snažili natočit akční pecku, která by mohla konkurovat třeba Skále. Nějaký potenciál by se tady na to našel (zvlášť v hercích). Nakonec se nám ale dostalo filmu, jehož akce mě osobně místy připadá dost béčková, smysl pro žádný a celkový dojem je trochu rozpačitý.(5.10.2009)

Wanted je konečně filmem, který si na cool dojem jen vyloženě nehraje, ale který cool opravdu se vším všudy je. Ruský režisér Timur Bekmambetov si ostruhy vydobil už svou Noční a Denní hlídkou a právě tyhle jeho zkušenosti jsou ve Wanted dost patrné. Herci o něm před uvedením filmu do kin mluvili jako o "šíleném géniovi", a to měli pravdu, protože jen málo jeho kolegů má cit pro tak úžasně vytříbenou efektní podívanou. James McAvoy si rolí přehlíženého losera, z něhož tvrdý výcvik udělá stroj na zabíjení, může po Pokání udělat další úspěšný zářez a my se jen můžeme těšit na ty jeho příští. I když vedle takových hvězd, jakými jsou Angelina Jolie nebo Morgan Freeman, by se k dobrému výkonu nechal strhnout snad každý průměrný herec. Wanted je filmem, od kterého nesmíte čekat žádný smysl pro reálno, jinak tvrdě narazíte. A právě na tu přehnaně nereálnou akci jsem si zvykl asi až v polovině filmu. Výsledné vysoké hodnocení potom dávám až díky bombastickému závěru, který bych se v tu chvíli nebál srovnat ani s Matrixem či Equillibriem.80%(22.8.2008)

Fašizující poselství, že zabíjení je vlastně cool a že někde mezi námi běhá banda "vyvolených", kteří musí zabíjet ostatní, aby udrželi rovnováhu. Současně si film hraje na levičárnu ražení Fight Clubu (což je dost patrné) a na vrch bullet-time kam jen oko dohlédne. Přeefektovaná sračka, která se nám snaží vnutit, že je filmem s poselstvím. Blablabla. Žeru to, rád se na tu sračku podívám znova, ale neříkejte mi, že tohle je 5* film. Ten Fight Club z toho smrdí fakt děsně!(1.9.2008)

Rozhodně velmi zajímavý počin, abych řekl pravdu, tolik jsem od filmu určitě nečekal. Sází se tu zejména na akční scény, omáčka kolem v podobě organizace zabijáků je jen doplněk, na kterém se až tolik nestaví. Tedy, krom té jedné jedné chvíle ve filmu, kdy samozřejmě zjistíme, že všecno je vzhůru nohama. Co mě ale zklamalo, byly kulky létající za roh. V Matrixu bych neřekl ani pumpička, i kdyby se ta střela ještě ve vzduchu desetkrát otočila, ale v "normálním" světě to je opravdu moc..(18.9.2008)

Tento film ma skutočne zaujal, trochu mi to pripomínalo Matrix aj dejom aj hercami (Jolie=Trinity, Freeman=Morpheus, McAvoy=Neo). V každom prípade super akcia skoro celý film, tak takéto filmy ja fakt môžem a hodnotím piatimi hviezdičkami.(28.12.2008)

Pro milovníky akce ideální podívaná. Další akční komiks na plátně. Efektů je zde nad míru a děj také není špatný. Místama jde až za hranicí nemožného. Skvělé a kvalitní pokoukáníčko:-) 85%(10.1.2009)

Wesley Gibson (James McAvoy) je tím, komu se mezi lidmi standardně říká totální loser. V práci (dělá účetního) si z něj každej dělá ometáka, jeho nejlepší kámoš mu ojíždí jeho holku a Wesley nezvládne nic, než do sebe cpát prášky na uklidnění. To se ale jednoho dne změní, když se připlete do přestřelky (v lékárně), kde mu před tajemným zabijákem zachrání život krásná agentka Foxová (Angelina Jolie). Tím se Wesleymu představí prastaré bratrstvo zabijáků, jehož členem byl i Wesleyho otec - než byl zabit. Jako člen bratrstva Wesley absolvuje tvrdý výcvik, aby mohl svého otce pomstít ... Musím přiznat, že všem těm Nočním, Denním, Večerním, Odpoledním hlídkám Timura Bekmambetova jsem na chuť nepřišel, a tak jsem byl zvědav, co zvládne se standardním akčňákem se spoustou známých jmen. A tady Bekmambetov určitě nezklamal - sice do scénáře opět zamontoval to "prastaré" a "tajemné", nicméně to vůbec nepůsobí rušivě - ba naopak. S čím si ale Bekmambetov vyhrál jsou vizuální efekty, a to i v takových maličkostech, jako jsou rozprsknuté klávesy z klávesnice ve tvaru oblíbené nadávky. Dlouho jsem přemýšlel na hodnocení mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec mne k vyššímu hodnocení přesvědčilo částečné použití naší země ve filmu, včetně volebního plakátu Vašíka Klause. I když si tak říkám, takovou propast, do které zahučí celé pendolíno, jsem u nás nikde nepotkal :)(19.1.2010)

• Wall-E

Absolutně nezajímavé... a to i po obrazové stránce. Efekty, které se tu často opěvují mně vyloženě nudily a hlavní tahák Angelina tady vypadá hrozně...(28.9.2010)

Don´t Wanted !(29.9.2010)

Uff, docela rozprolcené chuťe na hodnocení. Na jednu stranu je to docela líbivá adrenalínová akce s né až tak špatným příběhem a dobrým hereckým obsazením. Na druhou stranu ale je to místy až moc přezpomalováno a předimenzováno abych pravdu řekl. Takže abych to zkrátil, kdo má rád akční filmy a nevadí mu složitější děj, rozhodně se bavit bude. Ostatní si mohou od mého hodnocení odečíst jednu hvězdičku.(27.5.2011)

dost dobře natočený akční film.. natáčel se na Perštejně :) kousek od mého domova :)(31.7.2011)

Akční thriller podle komiksu v rukách Timura Bekmambetova(který už v"noci nehlídkuje")je opravdu velmi akční,plný zpomalovaček,střílení a zničeného pendolína.Pro české fanoušky je tam navíc bonbónek v podobě českých lokací,luků a hájů.James McAvoy je slušný a uvěřitelný,Angelina Jolie stále šaramantní(zejména,když vystupuje z lázně...bez šatů)a Morgan Freeman má stále a pořád své neodolatelné charizma.Vše tady funguje bezchybně-zvuk,kamera,hudba a efekty,ale je toho jaksi příliš a divák má chvílemi pocit,že sleduje nějakou mohutnou reklamu.Taky režisérovi chybí cit pro vyprávění,hlavně kdy přitlačit na pilu a kdy ubrat a v několika scénách film zachraňují pouze herci.Zábava je to ale velmi slušná a na téměř dvě hodiny se dá bez potíží vypnout mozek a užít si to.S hodnocením jsem chvíli váhal,nakonec dávám přesně mezi,tedy slušných 70% a nevím,nevím,jestli budu ještě jezdit pendolínem.(20.8.2011)

Výborna akčka. Jenom mi tam hodně vadila dachau Angelina. Ne že by hrála špatně,ba naopak. Po Ellen Ripleyové je to jediná dcérka která je s kvérem neuvěřitelně zručná a sexy ale vypadala tady jak kdyby nedostala rok nažrat(26.10.2011)

• Jazzzz

Krásné efekty, některé jsou opravdu úchvatné... Bohužel jsou zasazeny do tak ubohého filmu, že je člověku skoro až špatně z toho co jsou schopní dnešní filmový tvůrci pustit na filmové plátno. Jak smutné je, že herci jako Morgan Freeman na starý kolena hraje cokoliv mu nabídnou a herec jeho velikosti se objevuje ve filmových bracích jako je tento.(8.6.2012)

Morgan Freeman jako záporák, to je samo o sobě dost drsný. Celkem akční snímek s Angelinou a Kvakkvojem v hlavní roli. Zase jiný pohled na věc a zase něco jiného co tu ještě nebylo. K tomu ještě skvělé završení celého filmu, no bomba. Myslím že Wanted splnil svůj účel a druhý díl je zbytečný, i když už neodvratný.(1.12.2012)

„Mám přítelkyni....tohle je můj nejlepší kamarád Barry. Š*ká ji na jídelním stole z Ikei, který jsem koupil za skvělou cennu."(24.5.2015)

Slow-mo zábery zastavujú dych (film bol zrejme natočený iba kvôli nim) ale ináč ide o gýč všetkých gýčov. Čo z filmom v ktorom presne vieme čo bude za 10 minúť? Asi len kochať sa geniálnou songou od Nine Inch Nails, inak to nevidím. Dodám nejaké ďalšie výkriky do ticha pretože sa mi nechce formulovať zmysluplný komentár: Morgan Freeman hrá sám seba. Angelina Jolie má anorekticky tenké ruky ale i tak je stále sexy. Ten najväčší twist som prekvapivo tušil len 2 minúty dopredu. Záverečná bitka nebola epicky prehnaná, ale komicky prehnaná. McAvoya mám rád. Americká neschopnosť použiť v Česku české nápisy (z rozhlasu sa ozýva rumunština) ma vždy bavila. Kravina so super efektami. 3*(30.9.2015)

původní komiks je nehorázná pecka! tato adaptace není špatná, ale potenciál předlohy je těžce zkrouhnut (je jasné proč). veškeré klady, které bekmambetův snímek přináší jsou obsaženy v předloze. jen nejsou využity natolik, aby opravdu uhranuly. uhranout mohou jen opravdového ignoranta. bekmambetov přináší přeexponované kopie známých postupů . silné momenty však nechybí. jsem zvědav na příští film tohoto kazaškého buzíka. PS:jaký kurva tkalci ?!(27.6.2008)

Silné 4*. Parádna akčná jazda od začiatku až do konca, nabitá super vtipmi a plná režíjnych nápadov. Filnále je už len lahôdka. Dajte Timurovi dostatok peňazí, hollywoodske hviezdy a vznikne z toho...nezabudnuteľný filmový zážitok. Príjemné prekvapenie.(29.6.2008)

Tak dlouho se mluvilo v souvislosti s Hlídkami o "ruském Matrixu", až Bekmambetovi jeho obdobu přiklepli samotní hollywoodští producenti. Anarchistická verze o Vyvoleném se kříží s Harry Potterem (a Terminátorem) a dává tak vzniknout třeskuté omeletě o ušlápnutém maníkovi a splnění jeho snů. Tedy toho, co chceme každý -- něco znamenat. Pomalu už mě řeči o genialitě ruského režiséra začínají unavovat -- Hlídky jsou změtí chaosu a Wanted je pouze mixem 100x viděného (zkušenější diváci rychle rozpoznají, jaké zákruty scénář chystá do budoucna). Bekmambetov zkrátka nikdy dobrý režisér nebude, jeho styl je neoriginální a pouze odkoukaný -- není v něm ani známka vlastní osobnosti (a tu bych našel i u Michaela Baye). Pouze variuje, variuje a variuje. Jediným skutečným přínosem je James McAvoy: ten kluk má charisma ještě větší než Shia a jeho nakrknutý výraz se mi z paměti jen tak nevymaže. Což se nedá říct o tom okolo ...(5.7.2008)

Nebyl to špatný film, ale já zase nejsem tak velkým fanouškem tohoto žánru. Brutální trénink v tomto filmu byl svérázný, nicméně hodilo se to a je to velmi dobrý prvek. Kdysi jsem viděl film s podobným tréninkem, jenže si nemohu za nic na světě vzpomenout na název. Takže novinka to není. Děj byl jednoduchý, na konci se vše ale otočilo proti divákovu očekávání, což je dobré. Angelina byla dobrá mrcha, což jí hodně přidalo na hereckém výkonu. Ostatní herci také nebyli špatní. Takže mé hodnocení je nižší než by někdo mohl očekávat proto, že v konečné dlouhé akční scéně hlavní hrdina vše celkem s přehledem vyřeší... A to je trochu nereálné (i v takovémto filmu), uvážíme-li, že z obyčejného úředníčka se stal zabijákem po pouhém šestitýdenním tréninku. Ale akční řežba to byla, to je fakt.(4.8.2008)