poster

Wanted

 • USA

  Wanted

 • Německo

  Wanted

 • Slovensko

  Wanted

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 685)

 • Dannysek4U
  ****

  MOzna konina, ale hypercoolerska. Takhle stylove vyfesakovanej film jsem od Matrixu nevidel. Dobre Timur a jeho parta, moc dobre(29.10.2008)

 • Arx
  ****

  Svižná a hlavně zábavná podívaná se sexy Angelinou a skvělým Jamesem McAvoyem. Na reálnost zapomente. Film se snaží hlavně bavit a být cool. Velmi dobře se mu to ale daří a tak u mě jasné 4 hvězdičky. 80%(14.7.2008)

 • BadoXXII
  ****

  Jmenuji se Sloan. Tohle je Fox. A ti další kolem tebe umějí velmi dobře zabíjet. Být tebou, mířil bych na mě, ne na ně...... Rozhodne jeden z najlepších akčných filmov od roku 2000. Je to štýlové, má to potrebnú dynamiku, podarenú akciu a celé je to celkom dobre vymyslené.(14.9.2011)

 • H34D
  ****

  Film natolik osvěžující a s natolik originálními detaily, že si málem ani nepovšimnete, jak triviální zápletkou oplývá. Ono zde vůbec nejde o to, že se looser klasicky vypracuje na hrdinu, jde spíš o ten způsob, který je za každé situace chytlavý, zábavný, či vyloženě humorný. Akce se také odehrává v originálním stylu, nikdo se nesnaží ohýbat realitu do uvěřitelné formy, Wanted je zkrátka "mimo", ale jeho kouzlo spočívá v tom, že vám to absolutně nebude vadit. 8/10(21.10.2014)

 • Pumiiix
  *****

  Adrenalinová jízda od začátku do konce, dobře zahraná, trikově zcela přecpaná a na rozpočet více než dobře odvedená práce. Timur Bekmambetov si moji přízeň získal hlavně Denní Hlídkou a teďka i filmem Wanted. Scéna s žigulíkem mi učarovala spokojený dětský úsměv na tváři, stejně tak detaily v pendolínu, při otevření dveří fotka prezidenta Klause ;-) nebo při rozmlácení klávesnice o tvář kolegy „vychytávka“ s rozhozenými písmeny, které za letu složí nápis FUCK YOU ;-) jedna z největších akčních jízd, na které jsem byl v kině. 8+/10*(9.7.2008)

 • Shit
  *****

  Akční megacool jízda naprosto neskutečně nadupaná totálně hustou akcí, která je sice většinou strašně přehnaná, ale koho to sere, když se tam masakruje ve velkým stylu, neuvěřitelně nápaditě a každičká, třeba i sebemenší akční scéna, je dotáhnutá k dokonalýmu audiovizuálnímu orgasmu diváka. Krom toho McAvoy perfektní, Angelina Jolie nesmírně sexy, ostatně jako vždycky a závěrečná akce monumentálně dokonale vostrá, škoda jen trošku zbytečně dramatickýho a překombinovanýho konce, ale i tak to je parádní čistokrevná akční giga řežba se všim všudy v Timurově cool a vizuálně dokonalý režii.(4.7.2008)

 • Skejpr
  *****

  Je to sexy, je to cool, je to naspeedovaný, nekorektní, krvavý, nemá to logiku, a sedlo mi to naprosto dokonale!! A snad poprvé mi Angelina Jolie přijde vážně sexy!! Její krádež žigulíka je mimochodem scéna roku!!(28.6.2008)

 • Djoker
  ***

  Prvních deset minut jsem si liboval. Pak už se to zase zvrhlo v nelogickou akční slátaninu. Stylový to však rozhodně bylo a hlavně myšlenky hlavního hrdiny jsou místy i zábavné. Pří scéně s letícím varťasem jsem to chtěl sice vypnout, ale dobře, že jsem tak neučinil.(25.1.2010)

 • Pethushka
  ****

  Z toho filmu jsem docela vedle..jelikož nesnáším šikanování a týrání, chtěla jsem film nejprve vypnout. Mám Angelinu ráda, ale v tu chvíli jsem ji nenáviděla! Celý film mi vlastně přišel jako fikce a jako hloupé vybití se na mladém klukovi. Tento dojem to asi ve mě zanechat nemělo. Naštěstí konec vše vyrovnal a film se mi jako celek kupodivu líbil..MOŽNÁ byl i chytrý?!(9.2.2011)

 • M.a.t.t.
  *****

  Zatiaľ čo pri filmových adaptáciách Lukjanenkových Hliadok ma réžijný štýl Timura Bekmambetova samoúčelným vizuálnym besnením skôr odvádzal od komplikovaného a nie veľmi stráviteľne podaného príbehu, pri svojom prvom americkom pokuse sa mohol vyblázniť bez najmenších problémov. Wanted totiž našťastie nie je komplikované fantasy ale čistokrvný akčný film, v ktorom preštylizovaný vizuál s matrixovskými vychytávkami často popierajúcimi fyzikálne zákony, slúži ako pevná súčasť po väčšinu času priamočiaro nalinkovaného príbehu. Adaptácia komiksu o hrdinovi, ktorý nájde uplatnenie ako chladnokrvý a nemorálny superzabijak, snáď preto ani lepšieho režiséra, ako tohto ruského diabla dostať nemohla. Herecky veľmi zaujímavá a mimoriadna zábavná ultradrsná jazda od samého začiatku až do záverečných titulkov. Vďaka za ňu, Timur.(3.8.2008)

 • Zíza
  ****

  You can guess...(27.8.2008)

 • ORIN
  ****

  Dopustil jsem se dvou chyb, než to do mě Bekmambetov v kině našil. Příliš vysoká očekávání (to jsem byl ke snímku nejdříve velmi skeptický) a nevědomost, že film je komiksovým zpracováním. Od samého počátku jsem ho (narozdíl od tvůrců) bral příliš vážně. Mé "zhnusení" dosáhlo se závěrečným výstupem Angie Jolie. Vidím to tak na 70, čtvrtou hvězdu přeci jen přidávám, za song NIN a za našeho pana prezidenta...(17.7.2008)

 • Dudek
  ****

  Kazzašský dovoz, Timur Bekmambetov, dokazuje, že stopáž je pouze relativní. Jedním slovem strhující jízda, kde scéna střídá scénu takovým fofrem, že většina diváků ani nestačí vydechnout. Jistým odpočinkem je prostředí část, která ač nemá tak šílené tempo, neustále funguje a baví. Wanted není snímkem, který by si chtěl od začátku zakládat na brilantním nápadu a promyšleném scénáři, ale filmem, který chce hlavně bavit (a vydělávat) a to se mu daří na jedničku. Audiovizuální bomba, která dokáže bavit každou sekundou. Navíc opět v hlavní roli Česká republika, které poslední dobou může spousta známých postav děkovat za svou existenci.(1.8.2008)

 • choze
  *****

  "...OR SHOOT THIS MOTHERFUCKER..." Takhle se rozkopávají dveře do Hollywoodu. Bekmambetov nafasoval štědrých 75 mega, Morgana Freemana, Angelinu Jolie a nezfilmovatelný komiks a obratem dodal brutální a cool akční jízdu se sektářským podtextem (která ignoruje superhrdinský háv předlohy, ale zachovává jejího zlého ducha) napěchovanou přestřelenými scenáristickými a vizuálními nápady, mrtvolami a vybuchujícími krysami, s fuckujícím Freemanem navrch. Opravdová výhra je pak McAvoy, který si ukrutně dává sklíčenou kancelářskou krysu transformující se do vysmátého megacool zabijáka. Obsazení kvalitního herce do hlavní role béčkového akčňáku filmu zásadně pomáhá podobně jako obsazení schindlerovského Neesona do konkurenčních 96 HODIN.(26.6.2008)

 • robbiee
  **

  [imdb: 6.9/10] | me: Pár rokov dozadu by šlo o totálny prepadák,... vďaka za efekty v dnešnej dobe, ktoré urobili z tejto hlúposti aspoň niečo čo je fajn na oko. Inak nič. Slabý dej, totálne absurdné scény, proste rozprávka pre deti doplnená detailnými zábermi guľky vrtajúcej hlavy. Totálne nereálne a smiešne. Ak by nebolo efektov, nahej Angeliny vychádzajúcej z kryoregenerátora a Morgana Freemana bol by to totálny bordel,... Dokonca aj McAvoy je ako turbovrah nepresvedčivý. Je mi ľúto.(13.4.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Povedený akční film, který sice postrádá ostrost Hlídek, ale rozhodně má silný drive a umí zaujmout. Nenáročné, až to bolí, ale sympatické.(12.12.2009)

 • Morien
  ****

  Timurek nám po Hlídkách opět servíruje vizuálně strhující akční nářez, jehož největším záporem je pro mě přílišná brutalita, za niž mu ale zároveň přičítám malé plus, protože to si v dnešní době málokdo dovolí. Dalo by se polemizovat nad tím, že jisté pasáže jsou ve filmu silně samoúčelné, jenomže z toho úhlu pohledu je vlastně samoúčelný celý film a to je i častý problém většiny komiksových adaptací. Z hereckého ansáblu mě potěšil pouze jako vždy výborný (roztomilý) James McAvoy (kožená bunda mu sekne) a naprosto dechberoucí Lorna Scott v roli anorektické šéfky Janice (její seřvávací scény patří k nejlepším v celém filmu). Angelina je jenom na ozdobu, i když se objevují jakési snahy vtisknout její postavě duši, leč pro pro mě marné a nedotažené. Rovněž mě trochu zklamal Morgan Freeman - víceméně tam pořád postával a posedával a říkal, co měl, a to bylo asi tak všecko. Jo, a ještě jsem málem zapomněla na Kosťu 'Antona' Khabenského, jeho takřka cameo mě výtečně pobavilo. Čili jsem ve finále sedla filmu na lep - a ještě musím pochválit výtečný hudební doprovod od hudebního mága Dannyho Elfmana. Takže *s pohledem do dalekohledu sáhne na spoušť dáááálekonosné střelné zbraně*- "What the fuck have you done lately?" (21.8.2008) - A nyní update datovaný 31.1.2012 - Bože, ten komentář je snůška keců, se kterými kromě skvělé šéfky, krásného Jamese a dokonalého Kosti už vůbec nesouhlasím, ale na promítání tohoto filmu v kině mám velmi sentimentální vzpomínky a proto si je nebudu kazit či měnit odstraňováním hystericky nadšeného komentáře. --- 2014: Ježišmarja, škoda, že nelze časoprostorovým kontinuem do minulosti dávat facky. --- 2017: Tvoje bába nemůže časoprostorovým kontinuem do minulosti dávat facky.(21.8.2008)

 • Psema
  *****

  Obě Hlídky ze srdce nesnáším, ale Wanted jsem si zamiloval po prvním McAvoyovu vnitřním monologu. Nečekal jsem, že se Bekmambetov vizuálně uklidní natolik, aby konečně naservíroval originální, stylovou, cool a zároveň i přehlednou akci, nečekal jsem, že scénář bude mít tolik chytrých a nečekaně šikovně napsaných zákrutů a už vůbec jsem nečekal, že bude James McAvoy největším kick-ass motherf*ckerem sezóny. Angelinu sice stále nemusím a předzávěrečné digitální peklo s Pendolinem bylo trochu moc i na mě, ale víte co? Stačí si vzpomenout na nápady nabušenou závěrečnou přestřelku, kde McAvoy v jedné minutě postřílí snad padesát maníků těmi nejrozmanitějšími způsoby a musím jít na slabší, avšak naprosto zaslouženou devítku. A chudší výprava je mi vážně ukradená.(25.6.2008)

 • Lynn
  ****

  Jedno z velkých překvapení mezi tzv. "letními blockbustery". Místo akčního blábolu pro teenagery setsakramentský akční nářez, který vás nenechá na minutu vydechnout, nenchá vás spustit oči z plátna (ačkoli byste i chtěli, protože rány v něm fakt bolí) a nakonec vás dorazí vlastně docela nečekanou pointou. Jamese McAvoye definitivně řadím mezi své oblíbené herce - jím podaný přerod hlavního hrdiny z bezvýznamné kancelářské krysy v sebevědomého frajera s koltem u pasu nemá sebemenší chybičku! Jeden z několi mála příslibů do budoucna, kdy se vedle jmen jako Nicholson, Hanks, Hoffman budou skloňovat i jména Gyllenhaal, McAvoy, Hirsch...(4.8.2008)

 • Bebacek
  *

  Až nebudu vědět co by, pořídím si stav a v utkaném plátně budu luštit svůj osud.(27.1.2009)

 • Hal_Moore
  ****

  Nechci se opakovat po ostatních komentujících, ale opravdu mi to v mnohém přijde jako vypulírovaná verze Matrixu. Bullet time doveden k dokonalosti, kulky létající nejen za roh, ale někdy i několik mil, fuckující Morgan Freeman, český prezident a Angelina v žigulíku (snad ještě větší úlet než Brad Pitt v eMBéčku ve Spy Game), to všechno je strašně cool, stejně tak i režie a akční scény vůbec, kdyby... kdyby to už jednou nebylo u Bekmambetova k vidění. Tady se jen opakuje a našel jsem snad jen dva momenty, kdy mi ústa spadla až na podlahu - skok z jednoho mrakodrapu do druhého (připomnělo Cliffhanger) a poté mokrá nahá Angelina (i když jen zezadu). Asi na mě zapůsobilo příliš chvály a já se začal přespříliš těšit. Zbytek mi tak připadal strašně fádní a ke konci už mi Wanted neměl co nabídnout. Hodnotil bych někde na rozmezí sedmdesáti procent, tak řekněme sedmdesát jedna.(17.2.2009)

1 2 3 4 5 6 22 43 64 85
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace