• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 685)

Když tak nad Wanted zapřemýšlím, tak mě nenapadá co tím tvůrci zamýšleli. Do jisté míry by se dalo říct, že se snažili natočit akční pecku, která by mohla konkurovat třeba Skále. Nějaký potenciál by se tady na to našel (zvlášť v hercích). Nakonec se nám ale dostalo filmu, jehož akce mě osobně místy připadá dost béčková, smysl pro žádný a celkový dojem je trochu rozpačitý.(5.10.2009)

• gudaulin

Wanted je jako obří lesklá bublina, která poutá pozornost a funguje jako pouťová atrakce, jenže její životnost je strašně krátká a nezůstává po ní nic hodnotného. Efektní akční scény nemůžou zastřít, že myšlenkově je film strašně plytký a nevytváří žádný funkční fantasy svět, který by diváka pohltil. O to víc pak vyniknou hlouposti typu zahýbajících kulek nebo superzabijáků skákajících z jednoho mrakodrapu na druhý. Ne, že by se v současné kinematografii zejména to druhé v hojné míře nevyskytovalo, ale tady je všechno podřízené vizuálu a akci, takže ve výsledku se to u mě míjí účinkem. Celkový dojem: 15 %. Je to přesně ten druh akčního filmu, který mě velkým obloukem míjí a v praxi spíš vadí, protože obrovské množství energie a finančních prostředků by se dalo ve filmové branži využít smysluplněji...(25.3.2011)

Žiguli držící krok s Pendolinem? Teď nevím, jestli je to ostuda pro ČD, nebo velké vítězství konstruktérů z Togliatty.. Širokou ruskou duší pojatá, americkými penězi zaplacená a o něco méně fantaskní mutace Matrixu, bezostyšně loupící nejen ve vodách Klubu rváčů a přitom (alespoň mně) poskytující podobný myšlenkový přesah jako snímek Fandy, ó Fandy. Z tkalcovského stavu osudu vyjelo plátno s jménem Timur Bekmambetov a mám jisté obavy, že za pár let průjmem i nedostatkem toaletního papíru trpící Hollywood si ho vezme sebou na toaletu.. Fascinují mě někteří zdejší mužští uživatelé, kteří nazývají Jolie kostlivcem, vychrtlinou apod. a přitom kdyby na nich v ložnici párkrát "zachrastila kostmi", tak mají jazyk venku jak Fantozzi při sledování večerní erotiky a druhý den hned ráno běží vyřizovat adopci afrického chlapečka..(19.11.2009)

Vizuálna lahôdka s bullet-time spomaleniami, ako sa patrý. James McAvoy alias osud Spidermana, Angelina Jolie alias sen každého loosera, a Morgan Freeman vo väčnej pozícií boha. K dobrej zábave nič iného netreba. Ako prídavok ♫ je tiež trafená.(11.1.2009)

Nová krev v hollywoodských žilách - jev stálé vzácnější, neboť originalita není v poslední době žádaným zbožím (viz. neúspěch Speed Racera). O to víc potěší, když dostane šanci režisér-vizionář, který své představy zrealizuje i za cenu sníženého rozpočtu, zato s Angelinou, Morganem a Jamesem McAvoyem v hlavních rolích! Wanted je ostrá, politicky nekorektní, eRková a z řetězu utržená jízda, kterou si nejlépe užije Čech znuděný současnou mainstreamovou produkcí. Vždyť kde jinde najdete takový gejzír geniálních nápadů (namátkou přelet auta nad autem za zvuků duetu Time to Say Goodbye nebo klávesnice zformovaná do podoby Fuck you, kde poslední písmeno nahrazuje zubní stolička), rámovaný fyzikální zákony popírající akcí a nečekaně přehledným dějem. McAvoy je sympaťák už jako "největší nula 21.století", Angelina je... prostě Angelina a ani Freeman neslevuje ze svého standardu. Jedinou výtku směřuji k prostřední části filmu, resp. praktickému využití schopností hlavního hrdiny - evidentně chyběly peníze, tudíž akční vrchol(y) nejsou tak strhující, jak by se slušelo, ale to už bych chtěl moc... Teď se jen modlím, aby to vydělalo a já se mohl těšit na druhý díl, nejlépe s dalším českým politikem (Václav Klaus zde visí na plakátě v Pendolinu). 90%(26.6.2008)

Paráda, akční film jak se patří s nápaditou a cool akcí, s výborným obsazením a se stylovou hudbou. Čekal jsem scénaristickou křeč, kde především půjde o akční scény, ale opak je pravdou a je radost zjistit, že k tomuto skvostu kralují i dialogy s příběhem. Už od začátku má film dobré tempo a co říci o závěru? No paráda, takovou akční jízdu jsem si přál z hlouby duše. Poslední věta před koncem mě zavedla k zamyšlení... ehm. Mé hodnocení velmi silné 4 hvězdičky... S jistotou tvrdím, že nikdy nepojedu pendolínem...(28.6.2008)

Túto dokonalú porciu zábavy uvaril Bekmambetov presne podľa môjho gusta. Recept starej mamy s využitím najnovších technológií. A práve tomuto ruskému vizionárovi som pred premiérou nedával veľké šance. Spojenie mega-rozpočtu a vlastnej réžie nad celým, finálnym výzorom oboch predchádzajúcich snímkov nedopadlo najuspokojivejšie. Ešte vyšší rozpočet, absolútne megahviezdy a štúdiá dýchajúce na krk, to určite neboli poľahčujúce okolnosti, s ktorými sa musel popasovať. Je ale vidno, že Timurov štýl sadne oveľa viac syrovej, priamej a ostrej akcii, než nejakej fantasy zápletky v nej. Od začiatku vedel, čo chce divákovi ponúknuť a čo divák chce. A aj to dostane. Opäť nesklamali hlášky s originalitou nadovšetko. Navyše fuck-ujúci Freeman, no nedaj tomu plné. 90%.(8.7.2008)

poměrně zdařilá akční jízda pro děcka, s velmi netypickým drsňákem, sexy anorektičkou angelinou (víc sexy už byl snad jen ten žigul), pár skvělými nápady a hodně povedeným finále.. nic víc, nic míň..(17.10.2008)

Kvalitní nářez:) Angelina Jolie dokázala z legendárního vozidla "Lada" vytáhnout to, co nikdo předtím, a když James McAvoy přijede do Česka, tak vybuchuje Pernštejn:) Co na tom, že realistická stránka děje i činů je přinejmenším pochybná. Podívaná je to akční, dynamická, skvěle obsazená (až na Angelinu, na níž mi vždycky vadí ta její našpulená pusa:) Fenomenální je především také kamera. Zpomalené záběry a průlety vším možným. Efektní, i když docela nerealistická scéna s Pindolinem a jeho pádem do hlubin. A jak lahodné bylo slyšet z Jamesových skotských úst znít slovo "Morava.":) Mrzí mě, že se tady v Česku procházel polonahý a já u toho nebyla. Mrzí mě, že jsem nestála na tom nádraží, kde probíhala zuřivá honička:) Říkala jsem si, že celý děj je příliš jednoduchý na to, aby v něm nebyla skryta nějaká pointa či překvapivý zvrat. A taky, že jo. Sice jsem nijak šokována nebyla, dalo by se v něm najít spousta mezer a případných nedotažeností, ale i tak vše nakonec vyznělo působivě. SPOILER: Thomas Kretschmann jako taťka Jamese! Cha, tak to se povedlo:D KONEC SPOILERU.(5.6.2012)

Paráda. Nejen že akce je skvělá, ale navíc Wanted je překvapivě chytrým filmem. TImur boduje.(24.9.2008)

Here we are! Here we stay! Here we die! (…die? For efect?) Přiznám se, že jsem až do dneška neviděl ani jednu z obou „zauralních“ hlídek bodrého mužika Timura Bekmambetova a až na pár kámarádovo upomínek a jeden akčně vulkanoidní trailer, nevěděl jsem do čeho jdu. A po pár minutách (snažíc se uvelebit svou rachitickou zadnici na starodávný lavičce letního kina, vyloženě zírajíc na plátno, s potutelným, sarkastickým úsměvem a jiskrou zájmu v oku) bylo mi jasný, že tady se z nabídnutého rozpočtu kreativně „posral.“ Tvrdý výraz? Zkusíme to jinak, strýček Timur přetaktoval žánr akčního filmu do podoby antigravitačně-antifyzikálního full throttle blocbaster orgasmu se vším možným záběrovým (kamerově i nápadově [pozn.: myšlena nápadovost scén, nikoliv scénáře jako takového]) maximalismem, jenž je v současné, stále více nespoutané hi-tech době, možno vyprodukovat. Strhující, vysokooktanové tempo, nekompromisní, na krev jdoucí klipové vedení záběru, našlapaný hudební doprovod Dannyho Elfmana a hlavně a především tvůrčí nadhled, šmrnc, lehkost a všudypřítomné střípky nenuceného humoru (které, pokud si stejný nadhled udržíte i vy, dělají z nelogický akční slátaniny až neskutečnou zábavu od začátku do konce). Jasně, co se vedení příběhu, kostry děje a pro mě taky v oblasti dialogů (postrádal jsem víc úderných hlášek na úkor toho mentoringu a možná i všudypřítomného cynického životazpytu), má Wanted asi stejné rezervy, jako poprsí 18tileté dívky v podprdě její 60tileté tety. Ale mam takové tušení, že Timur razí spíš cestu ala Michael Bay - akce, akce, bouračky, akce, adrenalin a tam někde na druhý koleji nějakej ten děj, co drží to celé pohromadě. Angelina Jolie měla tentýž rebelskej šmrnc, co před osmi lety v Gone in Sixty Seconds a James McAvoy zas takovou tu úvodní LaBeoufovu vyjukanost z Transformerů. Všechno dohromady pak drtí každej papírek s Lincolnem, lisuje i poslední zrnka logiky a co je hlavní, funguje na víc než slušných 80%. Kdybych odložil ten nadhled, dal bych 8/10, jenže mě je s mým nadhledem zatraceně dobře (na těch 110 minut jsem si odložil aspoň mozek, abych nenamáhal krční páteř) a tak si s klidným svědomím dovolím pro tuhle „ptákovinu“ (možná nadsazených) [8/10].(15.8.2008)

• Ainy

My máme u nás někde takovou bezednou propast ve skalnatých horách, přes kterou jezdí Pendolíno Českých drah? Ovšem kam se hrabe ono Pendolíno před starou, ruskou Ladou! Jenom si vzpomenu na scénu, kdy s ní Andželína dojela náš rychlovlak a ve složitém terénu byla dokonce rychlejší, tak musím přestat psát tento komentář a nejdřív se dosmát! (fotka Václava Klause uvnitř vagónu mě rovnou poskládala pod konferenční stolek). Akční, sci-fi fantaskní bublina, naplněná bezmyšlenkovitými nápady, jenž mě nijak zvlášť neohromila. Ale rozesmála, to ano!(30.7.2017)

Ze země, jenž se nazývá Kazachstán, povstal on! Velký akce pán! Bouchací a pískací mišišky, akce jako řemen a k tomu i chytrý scénář. McAvoy je sympaťák a s Angelinou mu jde hraní na partu fakt dobře. Slizoun Freeman se mi tak znechutil, že nedokážu pochopit jak se mi mohl líbit jako klaďas, záporák je ještě lepší. Bekmambetov proráží do Hollywoodu v obrovském stylu, dovoluji si tvrdit, že od Matrixu nevznikl tak kvalitní akční a lehounce filozofický filmek. Pokud jsem snad na začátku měl 4 hvězdičkový pocit, poslední půl hodinka to smetla ze stolu. A Konstantin "Anton" Chabenskij je s krysami fakt bomba!(26.6.2008)

Aneb jak se Češi rozloučili s Pendolinem (nebo jeho karikaturou) a to skončilo v nějakém obřím kaňonu, o kterém na mapách naší vlasti není ani zmínka. Ne, teď bez srandy. Bekmambetov po opravdu zdatně předělaných hlídkách přichází s adaptací ultrabrutálního komiksu, který vypráví příběh jedné kancelářské krysy, jejíž otec nebyl zdaleka takový, jako on. A díky němu se i z ní stane zabijáckej borec bez citu.. Kočka Fox Jolie, slizký Freeman v jedné ze svých nejzajimavějších rolí, kupa hnusných badassů a jedno temné tajemství. To vše podáno takovým stylem a s takovou hravostí, že zůstává rozum stát. Timur daleko převyšuje zbytek své party, o které stejně nikdo neslyšel od dávných dob a natáčí jednu pecku za druhou. Zatáčení kulek, skoky mezi mrakodrapy, zpomalené srážení kulek, totální masakry, to vše nám přináší Wanted. Jeden z nejlepších a nejefektivnějších filmů století. F*ck you! Danny Elfman se znovu vyznamenal, jeho Little things mi zní v uších do teď.(18.10.2008)

Bekmambetov si do hollywoodu priniesol svoj vlastný štýl. Neuhladený, divoký, zbesilý a špinavý. Nikdy pred tým nebol za americké prachy natočený blockbuster, ktorý by uhladenú tváričku vymenil za krvou zamazanú, rozbitú papuľu. Taký je Wanted. Brutálne zábavný akčný holocaust, ktorý vám svojim drsným lookom a tempom vyrazí dych. A že je to len pop rozprávka? Áno, ale zato poriadne krvavá. Toto je film, ktorý som túžil vidieť, keď som dopozeral Matrix. (9/10)(28.1.2009)

• Hellboy

Opravdu naprostá blbost. Myslím, že pro tenhle film se skvěle hodí termín pastiš. Je to taková akčňárna plná scén, které připomínají jiné slavnější filmy (Terminátor 2, Matrix..) ale tady jsou prostě dotažené do konce..vlastně spíš přetažené do nesmyslna. Komiksovou předlohu jsem si přečet (až po zhlédnutí filmu) a je o DOST lepší, ale co hlavně - byla o něčem úplně jinym!!:) Obecně to s comicsovými adaptacemi bývá tak, že na papíře může lecos působit skvěle, jenže na plátně je to blbost. A tak je to přesně ve Wanted. Když začal Morgan Freeman, největší žijící mudrc, vykládat: "Toto je stav osudu..." tak jsem se málem zadusil smíchy. Komickejch scén tu bylo naštěstí docela dost, ale stejně měl ten film být méně vážný. Díkybohu, že jsem to viděl v kině, protože kdybych to viděl jen doma na malé obrazovce, tak bych tomu musel dát maximálně 1*. Na druhou stranu je mi líto, že jsem to viděl v kině a vyhazoval za to peníze. Velké výhrady mám ke způsobu natáčení akčních scén - to už dneska nikdo neumí natočit pořádně zběsilou akci bez toho pitomýho klipovitýho střihu? Ten mě fakt vadil! A co mi dále vadilo, byla jistá předvídatelnost - nevěděl jsem přesně, co se stane, to je jasný, ale tak nějak jsem vždy tušil, jakým směrem se bude film asi tak ubírat. Vůči hercům nemám výhrady, vůči trikům také ne, vůbec mi nevadila úvodní akce, ani ohebné trajektorie kulek a popírání fyzikálních zákonů, to všechno je supr, je to prostě průměrný scénář a strašná režie akčních scén. Jak tu ten film mohlo (momentálně - 27.6.2008) 172 lidí lidí ohodnotit celkem na 82% nepochopim!!! Je mi jasný, že to bude klesat, ale stejně...lidi, vzpamatujte se, zapomeňte na tenhle průměr a koukněte se na opravdové akce jako je Terminátor 2, Matrix, Crank, nebo si aspoň sežeňte ten comics..!!!(27.6.2008)

Akce, akce, akce, krev, fuck, krev, akce + hlášek jak namrdaných...to celé v nablýskané režii Timura a jeho party. Na filmu jsem byl už dvakrát a i napodruhé je to prostě ABSOLUTKA jak děvka! McAvoy je borec a hromadná vyvražďovačka na konci, kdy se "nějakou tu chvilku" střílí skrz hlavu jedné oběti, vám prostě urve koule!(29.6.2008)

Timur na úvod namlsá, narobí chute, ale potom hádže len také "drobky". Aj keď ten záver mi príde best-of, tak už má človek taký absťák po krivkách, že to proste nezasýti. Každopádne sa pri tejto výtke pohybujem v takých leveloch, o ktorým sa mnohým áčkovým blockbusterom ani nesníva. Vizuálne obžerstvo plné nápadov a drzého štýlu. V dvojke poprosím viac curvenia guliek, tunovaných žigulíkov, Angelinych tetovačiek a budem v siedmom nebi. 90%(9.7.2008)

• hellstruck

Co tohle bylo?Tápala jsem po celý film a tápu i teď.Čekala jsem solidní nářez a dostala jsem spíše solidní kravinu.Škoda.Angelina je dobrá a McAvoy jakbysmet, ale mne to přišlo vtipné v momentech,kdy spíš nemělo.(27.11.2011)

Mozek jsem nechal doma, koupil jsem si popcorn a sednul do sedačky. A celkem jsem se bavil... Chvílemi docela hodně, chvílemi ani moc ne. Kašlu na zatáčející kulky, zpomalované detaily, "kulervoucí akci" (krom poslední přestřelky, v níž Wesley vymaže několik desítek protivníků, mě v podstatě žádná akční scéna nezdvihla ze sedačky) a absenci logiky ve prospěch zábavy. Kašlu i na moralizování, srovnávání s "Klubem rváčů" nebo "Matrixem". Kašlu na to všechno. "Wanted" je pro mě průměr, na který se možná za pár let podívám v televizi. Důvod? Prostě mě nevtáhnul. A říkám jediné - nebýt vynikajících herců, šel bych s hodnocením ještě níž. Angelina Jolie a Morgan Freeman jsou jistota. Ale James McAvoye si ještě ověřím v "Pokání", a pak si ho s největší pravděpodobností zařadím mezi nejlepší a nejcharizmatičtější herce současnosti. Protože díky němu "Wanted" funguje bezchybně aspoň v tom nejzákladnějším, v postavě a přerodu hlavního hrdiny. He´s a man!(8.7.2008)

Prvně jsem ohodnotil 4 - hvězdami, ovšem po druhém zhlédnutí musím uznat, že mezi akčňáky posledních let nemá velkou konkurenci... Wanted - divoká jízda za 90%.(17.2.2009)

1 2 3 4 5 6 7 22 43 64 85