• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 685)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Zvuk, Zvukové efekty(30.1.2009)

Wanted je taková milá blbůstka, nacpaná hodně křečovitými přemrštěnými akčními scénami. To co film drží od toho, aby působil vysloveně blbě je humor a na akční film skvělý herecký výkon Jamese MAIvoye. Kdyby byly všechny te přelátající auta myšleny bez nadsázky, asi bych jen kroutil hlavou. Ale díky humoru se člověk nemusí cítit dotčen stupiditou některých scén a může naopak vychutnávat ty zajímavé nápady jako jsou adrenalinové stavy, či střelba za roh. Dávám krásné 3 body.(14.11.2008)

• A_FISH

Naposledy sem usnul u Vetřelce na čtvrtou, takže asi tak... .-) 47%?(30.6.2008)

Zaujímavé herecké obsadenie na čele s stále zaujímavejším J.McAvoyom. Film sa hemží agentami s všemožnými schopnosťami, ktorí dokážu strieľať do oblúka, vydržia množstvo úderov, zostrelia muchám krídla a i... Príbeh sa vysvetľovaním histórie a poslaním bratstva až tak nezaoberá, na pochopenie stačí jediná veta: Zabi jedného, zachrániš tisíc. Dôraz sa kladie hlavne na triky a spomalené zábery, ktoré naozaj pôsobia klipovo. Akcia aj keď nereálna, je celkom dobre zrežírovaná a mnohým určite pripomenie Matrix. V úlohe otca sa predstaví sympatický nemecký herec T.Kretschmann, ktorému v iných filmoch sekne hlavne nemecké uniforma. Najbližšie si ju opäť oblečie vo Valkýrii s T.Cruisom. Slušná akčná jednohubka, bohužiaľ iba na jedno pozretie. 60%.(25.1.2009)

• Hrabka

V žánrech chybí "fantasy blbost". Co si budem povídat, ten děj byl hrozný. Nechápu jak tomuto výplodu může někdo ubalit plný počet hvězd. Vždyť ten příběh a spousta scén (hlavně ke konci) je úplně dementních a celková idea filmu s tkalcovským stavem je taky stupidní! Přesto jsem se u filmu ani moc nenudil, k čemuž dopomohl dobrý výkon McAvoye, česká pasáž (btw kde je u nás propast mezi dvěma skalami, napříč kterou jezdí vlak? :-D) a taky akční scény, které se povedly, i když byly dost často hodně crazy. Každopádně ten příběh mě zklamal na plný čáře, takže lepší hodnocení dát nemůžu. A navíc jestli byl ten děj od začátku blbý, tak druhou polovinu byl ultrablbý a konec to zabil úplně. K tomu si dovolím převzat větu, kterou tu už někdo použil (ondrasz): "Střelme kulku dokola okolo stola la la." :-D 50%(6.6.2011)

Akce je skutečně parádní, vracející se záběry vyloženě potěší, ale ze sektářského společenství vrahů bez kritického zvážení příjímaného mladým člověkem jen proto, aby se vymanil z šedivé existence, je mi těžko od žaludku.(28.6.2008)

Ze začátku jediné, co mne zaujalo, byl depresivní a sebezdrcující stav Wesleyho, jelikož jsem se v něm částečně viděl. Troufám si tvrdit, že každý jsme někdy řešili podobné otázky a problémy, jako on. Druhá věc, která mi rozproudila krev v žilách, byla hudba při akční scéně, v níž Angelina Jolie doslova vládne vzduchu, zemi, zbraním i myšlenkovým pochodům svých nepřátel. I přes tato dvě pozitiva jsem chvíli zvažoval, zda snímek neopustím s razítkem "odloženo na neurčito", avšak vydržel jsem. A Wanted se mi odměnil! O chvíli později jsem si zvykl na Bekmambetův styl točení jednotlivých scén, nechal jsem se vtáhnout do zápletky ohledně Bratrstva a osudů Wesleyho a definitvně jsem zapudil úvodní obavy, zda oněch 110 minut u televize nebude ztrátou času, když se děj přemístil do lokalit, které jsou nám důvěrně známé! Scéna v žigulínu, pendolinu či na Pernštejně byla zkrátka trefou do černého. Příjemná akční podívaná, svým stylem originální a nenudící! Chce si to jen zvyknout a pak užívat každé minuty. Ačkoliv Angelina Jolie nepatří mezi moje oblíbenkyně, tak zde se mi zamlouvala. V záplavě akce jste si možná nevšimli těchto chybiček: 1) Závěrečná scéna - Sloan (M. Freeman) jde zabít Wesleyho do kanceláře. Když se na něj nastrčený "Wesley" otočí, tak si všimne na podlaze písmena X. V záběrech předtím po něm ovšem není ani památka. 2) Asi v 50. minutě a sedmé vteřině pokládá Wesley pistoli na stůl. Následně udělá několik kroků od něj a onu zbraň má ale v ruce. 3) Originální zvuk + titulky vs. dabing - V jedné ze závěrečných scén, v níž je Wesley u bankomatu, tak vidíme, že má na kontě 14,98 $, ale dabéři hovoří o 15,98 $.(14.11.2009)

• LiVentura

Tfuj.(9.6.2013)

Angelině to tentokrát slušelo v obličeji, ale ta vychrtlá postava byla hnus... Jako bláznivá akční řežba to funguje skvěle, ale přece jen bych Bekmambetovovi doporučil trošku přibrzdit, občas je to až nechtěná parodie!(13.1.2009)

Je až šialené čo sa deje v tomto filme, ale takýchto odvážnych filmov je málo. No a tento sa celom podaril ,akčné scény sú sakra dobre, strih je efektný, tempo nedrhne, dej je zaujímavý, má to dobré nápady a herci sú tiež fajn (James McAvoy, Angelina Jolie, Morgan Freeman,Thomas Kretschmann).Hlavne James McAvoy ma prekvapil a dokázal ,že vie hrať aj akčného hrdinu. 80% - 4*(25.5.2010)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já tomu nerozumím. Děláte svetry, nebo zabíjíte lidi?" Posvátný šicí stroj, krysí bomby, kulky létající za roh či automobilová honička, kde Angelina nabourá žigulem pendolino. V příběhu, kde se z absolutní nuly stane špičkový "dobrý" zabiják. "Zabitím jednoho možná zachráníš tisíce." Ve výsledku není příliš těžké označit film za přestylizovaný blábol, v němž se pohybují známí herci. 2* především za Angelinu Jolie, která zde ukáže tetování. - 30%.(30.4.2019)

až na "výpadek českých drah" :-) a speed-raceress angelinu v letitém, nicméně nadzvukově rychlém žigulu :-D prostě perfektní, čistě akční smršť plná skvělých záběrů a na míru ušité hudby... jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl! 90% p.s.: ochráncům zvířat (a hlodavců především) shlédnutí tohoto snímku nedoporučuji... ;-)(20.8.2008)

DOPI** to jsem ještě nežral takovou doslova kulervoucí akci. Pocelý film jsem nechápajícně a s úsměvem ( nebo úšklebkem? ) vrtěl hlavou. Film našlápnutý akcí jako tikající bomba, připravena k explozi. Bekmambetov útočí opravdu vostrýma, servíruje dech a očiberoucí akci za akcí. Když už si myslíte, že nic lepšího nemůže přijít, tak Vás Bekmambetov překvapí? spíše šokuje ještě nečím šílenějším a božským. Kdo kdy viděl řídit Angelinu "Žigula", který se posléze octne v ...:)) No opravdu nehorázná akce. Od filmu jsem očekával dost a dostal jsem daleko více, za 85kč takovou zábavu, to jsem naposled zažil u Transformers. Žádný Temný Rytíř, Wanted je blockbuster tohoto roku. Bekmambetovův první krůček do Hollywoodu se vydařil na 1. James McAvoy hraje realisticky, uvěřitelně, tak jako zbytek osazenstva. Krásná Angelina, luxusní autíčka, kupa bombastické akce a husté hudby!(24.8.2008)

Ajajajajaj! To se teda mohlo povést daleko lépe. Nepříliš sympatický hlavní hrdina doprovázený paní Kostitřasovou (na tu vyzáblost se fakt nedá dívat) se v lehce předvídatelné, vizuálně přitažlivé slátanině snaží někoho zastřelit. Dráhu několikrát zatočené střely jsem sice nepochopil (občas jsem na hodinách fyziky klimbal), ale to bylo jediné na co se mi dobře koukalo.(25.12.2008)

Akční film úplně jinak, žigulík a obří hlava Klause...aneb o tom jak jsme s jedním klukem vlezli do natáčecích prostor a nakonec nás od tamtud vyhodili :-((18.4.2010)

Rusák dává na prdel všem hollywoodským režisérům a dává na prdel i divákům. Naprosto ultimátní akce s nadpozemskou střihou skladbou, která, ač jsem nepočítal střihy za sekundu, nezabraňuje orientaci v prostoru, jak je poslední dobou v módě, a s podporou přesné hudby vytahuje diváka do osmého nebe. Je to letní blockbuster a jako takový je jej třeba brát. Věřím, že mnoho lidí bude nad scénářem a fyzikou kroutit hlavou, ale o to tu nejde.. Kupředu pádící technický pokrok je vidět především u krys, chlápci z Pixaru udělali od Ratatouille pěkný skok. Jediné, co mi trochu kazilo dojem, byly části z České republiky - vlakové nádraží nepříjemně připomínalo neslavný Hostel, ale je to čistě subjektivní a napodruhé to snad bude v pohodě.(27.6.2008)

Timur Bekmambetov se nezměnil a stále bazíruje na stejných věcech. A ačkoli se ho očividně snažili hollywoodští producenti mírnit, stále je ve Wanted cítit jeho chaotická ruka. A tolik nešvarů s tím spojených. Až na několik výjimek jsou akční pasáže pro Bekmambetova typicky zmatené, nesnažící se přehledně ukázat divákovi co se kde děje ale naopak ho nechává zmateného a dezorientovaného. Pomalu si začínám myslet, že Timura nikdo nenaučil základní pravidla filmového střihu a záběrových postupů. Vedení divákovi pozornosti při akčních pasážích selhává a nedokáže v tom chaosu vypíchnout ty opravdu důležité prvky. Bohužel, akční scény jsou ještě tak to nejlepší co může film nabídnout... Hlavní postavy jsou absolutně ploché a bez nějakých motivací, které by je hnaly dopředu nebo alespoň odůvodňovaly dělat to co ve filmu dělají. Přerod McAwoye z absolutního loosera na nebezpečně cool zabijáka je nulový, Bekmambetov se spokojí s tím, že se najednou z ničehonic McAwoy rozhodne, že tedy bude zabijákem, ale bez žádných důvodů, které by ho k tomu vedly. Nějaká psychologie zde tedy absolutně chybí i když scénář by k takovým scénám přímo naváděl (např.McAwoyův vývoj, finální konfrontace hlavních postav atd...) takže to nejde považovat za nic než Bekmambetovu neschopnost... A nevylepší to ani pár pěkných režisérských nápadů. Hrozné jsou také hlášky, které zní opravdu hloupě a možná zní dobře v comicsu ale zde znějí spíš vtipně. Na druhou stranu, závěrečný masakr vypadá opravdu cool, tedy až nebezpečně. To myslím v tom smyslu, že Bekmambetov zachází v zobrazování násilí na nebezpečné území. Přímo diváka vyzývá aby obdivoval tu "estetiku krve", rozstřelených hlav a rudých loužích. Až nebezpečně fašistický film...(24.6.2008)

• JohnnyD

Budem znieť ako hlúpy konzervatívec, ale tento film je odporne fašistický. Nevadia mi masakre, bitky, strieľanie do hláv, z hláv, i cez hlavy, všetko to je krásne popcornovo komiksové, ale ten dej a pôvodná myšlienka je odporná. Fašistické Star Wars. Tuctový príbeh o mladíkovi, ktorý zistí, že má dar a dostáva sa do mystického hnutia tkáčov. Tam zisťuje, že je jeho cieľom kvôli akémusi osudu zabíjať neznámych ľudí. Kým Michael Bay je len tak hlúpo popcornovo fašistický a cez všetky jeho filmy vanie nadsázka a smiešna naivita, Wanted je napriek riadnej dávke humoru zvrhlý, chorý fašistický odpad o nietzscheovských ubermensch, ktorí majú v rukách životy ostatných a tí ostatní by sa tomu mali prispôsobiť (aj smrťou) - kvôli lepšej budúcnosti. Fuck off!(20.3.2010)

Timurův styl je ihned skvěle rozpoznatelný - rychlá akce, zběsilý střih, upravování záběrů atd. A funguje to skvěle, a člověk prostě nemá šanci se nudit. McAvoy je pro mě hodně zajímavým objevem, a zastínil dokonce i "velkou matku" Angelinu. Samozřejmě mě potěšil Pernštejn (klášter na jihozápadní Moravě) a taky kaple z Křivoklátu, která snad nechybí v žádným filmu, co se u nás točí.. Naopak sekvence s pendolinem mi přišla přinejmenším ulítlá (jedeme hezky Polabskou nížinou nebo čím a náhle se octneme nad, snad kilometrovou, propastí. HUDBA: Danny Elfman - vítám užití moderní hudby v ryze moderním filmu (avšak, pro mě už trapné, orchestrální kompozice si Danny, či snad Timur, či producent, neodpustil)(4.9.2008)

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +chytrý scénář, inovativní réžie, wow akční scény, velice vydařený zvuk, dobře padnoucí hudba, morava (Pernštějn), žigulík, Klaus a Pendolino rulezz -tréningová část byla trošku natahovaná, příště možná větší rozpočet/// Připadal jsem si jako bych měl halušky. Nejeden by fakt řekl, že akční film už nemůže nic nového přinést, po zhlédnutí tohoto kousku však změníte názor. Je to paráda. Další Looser, který to natře nejen svým kolegům a svému okolí, ale nakonec vymastí aji všechny padouchy. Základní motiv je trošku podobný Storbreakerovi, ale zde se hraje na vážnější notu a je pěkně masitý a krvavý. Timur Bekmambetov se s ničím nemaže a pere to do nás. Fakt úžasná jízda. Poprvé jsem viděl na plátně Jamese McAvoye a nutno uznat, že má potenciál. Přerod nýmanda v akčního zabíjáka zvládl bez zaváhání. Po půroce jsem viděl v kině Angelinu a opět byla krásná, ale mě si opět nezískala. Je ale fakt, že akční poloha jí sluší. No a Morgan Freeman, tomu jsem jeho záporáka moc nevěřil, asi proto že 9 jeho rolí z 10 jsou klaďasové. Mimojiné poslední dobou mám pocit, že není film kde by nebyl buďto právě on nebo Samuel L. Jackson (viz. Jumper). Ale to jsem odbočil. Teď jsem zvědaví na předešlé počiny pana režiséra a taky na případné pokračování, které bych si dal a nebo si dám tenhle film za půl roku na DVD. Uvidíme, teď bych to viděl na poctivé 4*./// Celkem 81%///(1.7.2008)

80% - Akční jízda nejvyššího kalibru plná vynikajících nápadů a zajímavých příběhových zvratů. James McAvoy, změněný z klučíka, co do sebe nechá "kopat" ze všech stran, na nabušeného drsňáka - a to jedním z nejbrutálnějších a nejpoutavějších tréninků, co jsem kdy viděl! - Potetovaná Angelina, nadávající Freeman, tuny odzbrojujících akčních sekvencí a jeden tkalcovský stav, blbinec, který bych nejradši vyřadil. Jinak pro akci ála Matrix by se mi tu hodila kolonka sci-fi / fantasy. Suma sumárum: Neuvěřitelný zážitek...(19.10.2008)

1 3 4 5 6 7 8 9 22 43 64 85