• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 685)

Čím je Wanted zajímavý? Je zajímavý tím, že přestože jde lineárně z bodu A do bodu B, nabízí několikeré čtení. 1, Scenáristické čtení: McAvoy totiž není jen onen profláknutý symbol nudného života. McAvoy zde zastupuje samotného scénáristu (autora komiksu), který napsal film v podobné kancelářské kóji, i jemu zahýbala holka, i on vedl totálně loserovskou a všední existenci. A skrze scénář to všem natřel. Je to čisté autorství. 2, Politické čtení: Politicky jde Wanted z neo-konzervativních hodnot k liberalitě, ovšem nepokračuje k anarchii, ale naopak zpět k fašismu. Hrdina se sice těsně před koncem filmu dotýká Frankfurtské školy Nové levice, kdy odmítá jakoukoliv moc (protože na levici a pravici nezáleží, moc jako moc, establishment jako establishment), ale v závěru se vrací k extrémní pravici, protože McAvoy je v jistých scénách bezprecedentním záporákem, sic filmem líčen jako klaďas. 3, Sociologické čtení: Wanted je filmem o typické frustrovanosti a klidně by mohl skončit jako evropský art. Jenže hollywoodská stylizovanost ho povýšila a „evropské“ hrdiny zasadila do fiktivního světa, rozpustila je v něm a nakonec jim dovolila, aby ho ovládli. Můžeme mluvit o tendenci „supermanů z lidu", viz třeba Neo, Kulhánkův Noční klub, Michael Angarano ze Zakázaného království nebo Shia z Transformerů. 4, Ideologické čtení: McAvoy jako Nietzscheho nadčlověk nám říká něco ve stylu: Vemte osud do svých rukou, přičemž neustále rozbíjená zrcadla značí ono rozhraní mezi společností a geny. Ideologické vyznění a poselství filmu je tedy dost problematické a nelze ho brát na lehkou váhu. 5, Sémantické čtení: Spoilerovský zvrat Wanted dovoluje číst všechny znaky před tímto zvratem jinak, dovoluje na ně přikládat druhou (a tentokráte správnou) kódovou mřížku. A i to je důvod, proč Wanted, byť hollywoodsky čitelný spektákl, dovoluje, ba dokonce vyžaduje, dvojité zhlédnutí. 6, Etické čtení: Zatímco mrav či obyčej dovoluje rozlišit, kdo je vychovaný a kdo nevychovaný, v morálce už jde o rozlišení vážnější, totiž individuální: co je správné a co je špatné. Mrav vyžaduje, abych něco dělal nebo nedělal, ale neptá se proč. V morálce se tomuto rozlišení vyhnout nelze. Proto i McAvoy musí řešit, zda má právo zabíjet. 7, Noetické čtení: Neboli filozofie poznání, tedy zjištění a nahlédnutí pravého stavu věcí. Ovšem spíše než otázku apriorního rozumu a aposteriorní zkušenosti („zahýbající kulky") tematizuje film skryté hranice člověka. ____ P:S. Hlavní kameraman pracoval na MI3, Mizerové, Bourne, Piráti z Karibiku a v prvé řadě on dokázal zachránit nižší rozpočet. ____ P:S.S. Předloha od Marka Millara je mnohem komiksovější, drsnější, motherfuckerovější a obsáhlejší než film, který celou řadu věcí změnil a pominul. Doporučuji ji.(31.7.2008)

very lovely, ale napodruhé to ztrácí lesk, nebo když pár debilu odděláte sami, stává se z toho nudnej stereotyp. 2019. Zajímavej komentář - You bother too much - Why are you here - You are pussy - Its not question of why, but what - Let your instincts guid you - I dont know who I am - I dont want that person dead, fate does - 555(28.12.2013)

Neviem , žiadne veľké prekvapenie sa nekonalo ak mám pravdu povedať čakal som to lepšie.James je sympaťák a krásna Angelina Jolie mu po boku je skvelá zostava no proste to nebolo ono.Pri niektorých scénach sa mi zastavil rozum.Bolo to akciou nadupané to je fakt ale to bolo asi tak všetko.Neviem prišlo mi to ako taký trošku nadpriemerový film pre mňa 4* a 75%.(5.3.2014)

Efektní a zajímavý film. Nenajdete nudné části, mrkne na Vás docela dost zajímavě zpracovaných momentů, herci super, parádní film, který nemáte problém pustit si znova.(7.9.2014)

Příjemně překvapivý film. Taková střílející oddechovka, s netradičním rozuzlením. Pobaví a člověk se nenudí.(22.9.2014)

Velké překvapení roku! Moc jsem si od tohohle filmu nesliboval, ale dostal jsem parádní nářez, zjistil jsem že existuje nějaký McAvoy a Angelina se rozloučila s Hollywoodem ve velkém stylu. Zajímavě sepsaný scénář, kde kulky létají za roh, příběh se čím dál víc zamotává a kde tečou hektolitry krve. Takhle má vypadat akční film 21. století.(7.12.2014)

Prerod nuly na hrdinu - čekd. Badass ženská rola - čekd. Strhujúci záver - čekd. Postavy, o ktorých chcete samostatné spin-offy - čekd. Over the top momenty (2x auto) - čekd. Hudba - čekd. Hollywood at its finest. A to to celé režíroval Rus!(6.1.2015)

Film je hezky akční a Angelina Jolie je tady moc drsná a moc krásná. Možná by mohla mít pár kilo navíc a taky víc centimetrů v bocích. Ale to je věc názoru. A můj názor - to si můžete všichni někam poznamenat - můj názor je zase moje věc!!!(12.4.2015)

Veľmi zábavná záležitosť. Isteže, bolo tu viacero scén, ktoré boli zbytočne exhibične poňaté a aj logika príbehu bola často krát trochu mimo, ale podstatnú časť filmu som bol vo vytržení. Najmä akcia ma dostávala do kolien, a to som človek, ktorý inklinuje skôr k realistickej a civilnejšej akcii než týmto variáciám "ála Matrix". Výborný príbeh, akcia fakt prvotriedna a aj odľahčené humorné scénky sem výborne zapasovali. Obsadenie celkom OK, respektíve na Angelinu sa aspoň dobre pozerá a Morgan Freeman ma v zápornej úlohe milo prekvapil. McAvoy nie je vyslovene môj obľúbený herec, ale vôbec mi nevadil. Takže, na to, že som zhliadnutie tohto filmu dlho odkladal a nič som nečakal som bol príjemne prekvapený a čoskoro si túto jazdu zrejme zopakujem. 75%.(17.8.2015)

Tak to byl ku*va nářez!. Navíc, závěr filmu, tak ten mě dostal, jeden z nejlepších který jsem kdy viděl! Klobouk dolů, víc takových akčňáků... 8/10(26.9.2015)

Skvělý film po všech stránkách.Hlavním pozitivem je obsazení.Časem si obstarám i komiks...(11.10.2015)

• Bau.Baushka

Mám ráda Angelinu se zbraní, ale pro dobré hodnocení je to sakra málo. Kdyby to bylo alespoň trochu reálnější a víc příběhové než efektní...(21.8.2016)

Zlamu si vaz. Dejte me do solneho blaticka. Moderni akcni film. Jen tech "radoby" vtipnych momentu bych dal reziserem mene. To dojem docela slusnemu akcnaku kazilo(8.2.2017)

Libůstka prostě! ! !(28.3.2017)

Angelina pokazde slizne film tohoto typu. Tomb Rider, Pan a pani Smith, Wanted. Muj oblibeny zanr to rozhodne neni. A musim konstatovat, ze mi to misty pripadlo jako becko, ktere uz nepotrebuji nikdy videt. Nezanechalo to ve mne dojem, a pod prijemnym zazitkem si predstavuji neco jineho. Tak tak 60%.(18.4.2017)

• Urgost

20%(21.5.2017)

Balistika dostala obloukovej kopanec do prdele. Tři za to, že sem po Psím poslání potřeboval popcorn, pepsi a narovnat emoce a taky proto, že Timur je Sovět a já mám pro bratrský snažení slabost.(30.7.2017)

75%(2.11.2017)

Ve vyctu zanru zapomneli uvest "sci-fi". Jinak je to vcelku vtipne.(3.1.2018)

Podle mého by si film zasloužil těch 77% :)(23.6.2019)

Já nevím, kdo jsem. Takže Angelína honí Pendolíno ve staré Ladě 1200, aby potom to Pendolíno spadlo do jakési téměř nekonečné propasti. Angelíně tyhle akční holky šly, o tom žádná. Ale co dál? Mě to přišlo psíš jak na hraně komixu umět ohnout dráhu kulky. Ale i po 10 letech se na to dá normálně dívat. 70%(3.7.2019)