• Německo

Akční / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2008, 110 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 686)

Někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Angelina hraje velmi slušně, James předvádí také velmi kvalitní výkon. Vývojem mi film připomínal trochu Nabít a Zabít, efekty si trošku hrál na Matrix (ale kdo ne?!) a přidal také něco vlastního. Možná je to jenom můj dojem, ale kromě amerického klišé přidal Bekmambetov také duch své domoviny (vyšší pravda, oddanost pro věc aneb zemři pro pravdu). Pro mě určitě slušný filmový zážitek v rozumném časovém pásmu. Film, který se asi nezapíše mezi hity posledních let, ale něco do sebe má. (70%)(19.7.2009)

KINO/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 9/10/// +chytrý scénář, inovativní réžie, wow akční scény, velice vydařený zvuk, dobře padnoucí hudba, morava (Pernštějn), žigulík, Klaus a Pendolino rulezz -tréningová část byla trošku natahovaná, příště možná větší rozpočet/// Připadal jsem si jako bych měl halušky. Nejeden by fakt řekl, že akční film už nemůže nic nového přinést, po zhlédnutí tohoto kousku však změníte názor. Je to paráda. Další Looser, který to natře nejen svým kolegům a svému okolí, ale nakonec vymastí aji všechny padouchy. Základní motiv je trošku podobný Storbreakerovi, ale zde se hraje na vážnější notu a je pěkně masitý a krvavý. Timur Bekmambetov se s ničím nemaže a pere to do nás. Fakt úžasná jízda. Poprvé jsem viděl na plátně Jamese McAvoye a nutno uznat, že má potenciál. Přerod nýmanda v akčního zabíjáka zvládl bez zaváhání. Po půroce jsem viděl v kině Angelinu a opět byla krásná, ale mě si opět nezískala. Je ale fakt, že akční poloha jí sluší. No a Morgan Freeman, tomu jsem jeho záporáka moc nevěřil, asi proto že 9 jeho rolí z 10 jsou klaďasové. Mimojiné poslední dobou mám pocit, že není film kde by nebyl buďto právě on nebo Samuel L. Jackson (viz. Jumper). Ale to jsem odbočil. Teď jsem zvědaví na předešlé počiny pana režiséra a taky na případné pokračování, které bych si dal a nebo si dám tenhle film za půl roku na DVD. Uvidíme, teď bych to viděl na poctivé 4*./// Celkem 81%///(1.7.2008)

5.hvězdička za Václava Klause.(6.7.2008)

A co na to Jiří Kulhánek?(5.7.2009)

• salahadin

Jedna z nejméně hezkých celebrit už několikrát dokázala, že je nadčlověk (alias Lara Croft) a tak nějak už mi její hypercool akční excesy a sukcesy v oblasti překonávání biologických limitů lezou na nervy...Wanted je filmové béčko. Na efektnost z vysoka kašlu, ta nikdy nezakryje dementnost filmu a ani tento film není výjimkou. Někdy chci vidět Angelinu v roli obyčejné prodavačky v samoobsluze, kterak váží pomeranče a počítá rohlíky...nemá make-up, ani drsňácký hadry ani rozličné druhy kvérů v pazourách...to bude teprve efektní podívaná.(26.4.2009)

Nabušená anarchistická akce, která sice mohla být ještě o chlup víc anarchistická (comics je), ale i tak splnila veškerá očekávání. Zadek Angeliny Jolie, Václav Klaus ve vedlejší roli a hodně krve, fuckování a originálních akčních scén. Přesně film podle mého gusta. Yeah!(23.6.2008)

Nekompromisní akční nářez. Timur a jeho parta vypálili řízenou kulku přímo do mozkovny všech milovníků akce. Bay is dead, long life Bekmambetov.....pussy, pussy.(18.12.2008)

Akční nářez, který neurazí se skvělou Angelinou Jolie, Morgenem Freemanem a Jamesem McAvoyem.. 8/10 = 85%(7.8.2011)

• Webb

Nemám rád tenhle typ filmu značky "jen pro efekt". Hlavu jsem si málem ukroutil nad samými nesmysly typu zpomalení času, zahýbání kulek, srážení kulek, srážka auta s vlakem (kde se auto dostalo do vlaku - nesmysl, stejně jako fakt, že tam nebyl žádný nájezd aby se auto dostalo takto vysoko), Angelina dala auto kapotou dolů a v tu chvíli James druhý auto zase kapotou nahoru a následný převrácení auta ve vzduchu zatím co James střelí chlapíka pod sebou střešním okýnkem do hlavy. Mizerný scénář, nudná režie, ani na okamžik jsem se nedostal do děje a jenom nervózně koukal na hodinky. Angelina neumí hrát a její roli se opravdu nedá věřit (mimochodem zkrášlení jejich očí tolika černé barvy se mi zhnusilo). Tento film mi nic nedal ba spíše naopak vzal skoro 2 hodiny mého života.(25.9.2008)

Naštvaný James McAvoy, pobíhající po městě s pistolí a kudlou a k němu Angelina Jolie se stejným náčiním, akorát, že celý film "odehrála" s jedním výrazem. Když to berete jako komedii, docela slušně se pobavíte nad některýma scénama, pokud to berete jako skutečný akční film, tak to snad nemůžete myslet vážně. Já se občas pobavila, takže to vezmu jako komedii a dám tomu 3* protože Angelina Jolie, střílející do zatáčky, tak, že sejme asi 10 lidí, stojících v kruhu jednou kulkou, to je fakt vrchol kinematografie.(3.6.2012)

Nemám problém si užít naprosto vymaštěnou, šejkrem brutálně protřepanou kulervoucí šílenost, jakou třeba byla Denní hlídka Timura Bekmambetova. S takovými filmy mívám problémy v případě, že jsou viditelně zakotveny v realitě, i když ten termín je ve filmové branži dosti zavádějící. Matrix má svou alternativní realitu, podobně mají ruské Hlídky své strany Temna a Světla. Wanted má akorát tak uzdravující vosk a přesvědčující argument ústředních nadlidí, tedy Bratrstva, že kulky létají za roh. A když to řekne Morgan Freeman, tak mu, kurva, raději věřte. Timur řádí jako v Rusku, ale bez fantaskního, neřku li přímo comicsového, pozadí je to celé mimo rozum. Asi bych se potřeboval pořádně zhulákat, nebo by mi někdo musel přiložit pistoli k hlavě, vypumpovat tak adrenalin na maximum, abych dokázal vnímat Wanted tím správným způsobem. Nicméně ve filmu je spousta vtipných (fuck yo"zub") a bad motherfucker (vystřílení tovární haly) momentů, které mě nenechají tuto "megasuperpíčovinu" zatratit.(1.7.2008)

• Carol Pifková

Ježiš to bola kravina ako sorry ale tá prehnaná akcia bola až smiešna.(13.1.2013)

Popina! Ale ten mladej skot me posledni dobou nejak nadchnul. James McAvoy nam bezesporu roste do zajimavych hereckych proporci. Asi ne kazdemu sedne Bekmambetovuv reziserky styl, ale me rozhodne neurazi.(10.12.2008)

Herci samozřejmě skvělí a také dost sexy, ale Wanted je zcela jednostrannou exhibicí svého režiséra. Bekmambetov je sice vizuální gurmán a velký fanoušek přímočaré filmové akce, díky čemuž film neskutečně odsýpá a jednotlivé scény se vzájemně přehání v efektivitě triků a rytmického střihu, ale jaksi zapomněl na to, že také čistokrevný akční nářez by měl převyprávět plnohodnotně svůj příběh. Wanted se sice o nějaký stylový děj snaží a najde se v něm dokonce i jeden velký zvrat (který se vynoří na povrch jak jinak než v průběhu té nejzběsilejší akční sekvence), ale všechno působí strašně moc plytce, povrchně.... Zážitkový potenciál pro vypnuté mozky tomu nikdo upřít nemůže, ale bohužel, v nabité hollywoodské konkurenci vyžaduji trochu víc. 70%(1.3.2012)

• ed_wood

Jeden z najtrápnejších filmov tohto roku.(12.1.2009)

• mzss1

Tak teda, jsem v ohromném šoku, opravdu. Co to mělo znamenat ? Mám hrozně moc v oblibě akční filmy, některé i z mé strany lehce nadhodnocuju, ale tenhle paskvil ? Opravdu nevím kde mám začít. Hodnocení zde v červených barvách ? Tak každý má svůj názor, nikomu neberu. Spomalovačky, během níž jsou rádoby střeštěné vtipné momenty - to mě dostalo. Nesympatický hlavní hrdina, nelogičnost téměř ve všech scénách a trapný ubohý zvrat spojený se závěrem. Akční scény zdigitalizované, spomalené, avšak technická stránka byla celkem slušná, což je jedním z mála kladů filmů, ještě hudba solidní. Angelina Jolie také ušla, zato Freeman mě zde štval. Fakt otřesné, blbý příběh, rádoby pubertální hrdina, trapně vtipně založené scény, které jsu především v akci. Připomnělo mi to střeštěnou kravinu Zastav a nepřežiješ 1 a 2. Nemám slov, nemůžu dále pokračovat popisovat film. Trošku nadhodnocuju, odpad nedám, znám horší, ale i tak je to slabota. Takže takhle s hodně odřenýma ušima: 13% = *(26.3.2013)

No upřímně sem čekala něco úplně jiného, myslela sem, že to bude lepší. Za 1. všechna ta akce byla tak přehnaná a nereálná a to nejen někdy, ale pořád, za 2. zpomalené záběry byly moc časté a štvaly mě. A za 3. nakonec mě pobouřili zabijáci, kteří mu celou dobu lhali a a manipulovali s nim, chudák zabil svýho toce, aniž by věděl kdo to je. Angelina působila jako mrcha, i když s nim byla za dobře. A James vypadal naivně a neznale, i když mezi ně už patřil. Konec mě překvapil, vlastně to skončilo naprosto trapně a nedomyšleně... nevim co si o tom mám myslet. Film nebyl zrovna nadupaný zábavou a akcí, jak se možná zdá. Přišlo mi to takový chudší, než sem si představovala. V některých částech, kdy se třeba v momentech záhadně vraceli v ději a já se v tom ztrácela. A jediný správný konec byl - že prolítla kulka hlavou Freemanovi. The end.(7.2.2009)

To jsou dnešní diváci fakt tolik senzacechtiví, že seřerou i tak nereálné scény? Kulky střílí za roh; léčebná lázeň, která vyléčí v několika hodinách - dejme tomu, máme tu nádech sci-fi; několikrát zmlácený hrdina, který se stále drží na nohou (zatímco sebeodolnější voják by dávno nevstal) - blbost, na kterou jsme si už bohužel taky zvykli; ale když spadne vlak ze sta metrů a přežijou v něm právě tři hlavní postavy, to je nebetyčná kravina, která mi brání vnímat jinak vcelku slušný akční flm vážně. Někdo by se měl konečně probudit! ### Když vezmu v potaz dobrý střih a kameru, je to letos zatím jeden z nejlepe provedených akčních snímků, avšak celkový příběh jsem nepobral. Poslední čtvrthodina se má tvářit jako velké překvapení (což je), ale nakonec dokonale mate diváka. Navíc jsem celých 110 minut nebyl pořádně vtažen do děje, jak se na správný akční film sluší a patří, proto jen 3*.(28.7.2008)

,,Pletete svetry, nebo zabíjíte lidi?" S comicsovými adaptacemi je problém, málokdy se povedou. V případě Wanted bych doporučil skvělý comics raději nečíst, jelikož film s ním má málo společného. Řekněme, že se malilinko inspiroval.... Po vytěsnění comicsu z mysli nám zůstává báječná zábava, která má asi nejblíže ke klasickým bondovkám. Ty jsou také parodiemi původního žánru. Nikdo snad nevěří, že Bond vpohodě vyskočí ze vzlétávajícího letadla v autě stejně, jako že hrdinové Wanted ohýbají kulky, chytají tkalcovský člunek či pobíhají po střeše vlaku a poletují v autech, jak se jim zlíbí. Nereálná nadsázka povýšila akci na zábavu, kdy máte chvílemi pocit, že se na plátně mihl Spider-Man, Fury nebo rovnou Superman a pokusili se vás vtáhnout do Matrixu, kde je všechno možné. Akce stíhá akci a jízda na horské dráze nemá konce. Nehchte se očarovat triky a honičkami a kašlete na příběh. Forma jasně vítězí, ale to přece slibovaly všechny upoutávky, tudíž je dobré se na to připravit. Výbornou hudbu doplňuje jak klasika, tak třeba Nine Inch Nails a letící kulka jistě připomene jeden postarší klip od Korn. Zábava, nic ví....mně se to líbilo.(2.6.2012)

Tak prostučký, kravinami prepletený dej sa vidí málokedy. Chlapec nula, jedného dňa zistí, že vlastne nie je nula a po počiatočnej nedôvere začne trénovať na neohrozeného najlepšieho zabijaka na svete a to pod prísnym patronátom Lary Croft a postaršieho pána s oblúkovou strelou. Ide mu to celkom dobre, veď má talent po otcovi, a tak za pár týždňov dostane diplom cvičeného super elitného zabijaka (myslím, že aj Seagal by pred ním pustil do gatí) a pošlú ho do práce. Na konci síce príde niečo málo zápletky, ktorá troška pomôže vytrhnúť myseľ zo stereotypnej nudy, ale to je na celý film málo. Pozornosť pri sledovaní tejto dejovej zlátaniny s fantasy prvkami som si udržal iba vďaka akčným scénam, ktorých bolo neúrekom a zábavným logickým blbinkám, ako napríklad pád do približne 100 m priepasti vo vagóne a neohrozenom prežití, oblúkovým strelám a pod. 55/100(4.3.2014)

Wanted aneb jedna Angelina dobrý akční film nedělá a přiznejme si na rovinu, kde by film byl, kdyby v něm nehrála právě ona. A stejně tak jedna povedená akční scéna dobrý film nedělá. Stejně tak se nabízí otázka, jak by film vypadal v rukou lepšího režiséra než je Timur Bekmambetov. Prostě ten film měl navíc, a to nemluvím o šuměnkovém finále. Ani James McAvoy nedal do své role příliš, ale v jeho plus hovoří jasně jeho neokoukanost. Ve filmu mně scházelo více akce, ale Angelina to jasně vytáhla nahoru.(17.1.2009)

1 4 5 6 7 8 9 10 22 43 64 85