poster

Shottas - Jamajský gang

 • USA

  Shottas

Akční / Drama / Krimi

USA / Jamajka, 2002, 95 min

Režie:

Cess Silvera

Kamera:

Cliff Charles

Střih:

Danny Saphire
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • stub
  **

  Ptákovina, která těží ze současné popularity černé hudby, v tomto případě té jamajské (reggae, dancehall...). Jamajské dancehallové hvězdy Spragga Benz a Kymani Marley nedisponují přílišným hereckým talentem, což je na filmu, bohužel, dost znát. Snímku se nedaří zprostředkovat sociální problematiku, ani autenticky zachytit popisované prostředí (tři Jamajčani s holejma zadkama během pár dní ovládnou půl Miami). Podtrženo sečteno, jen další důkaz, že současná "černá" produkce naprosto kašle na obsah (a snad ho ani neumí) a vše je podřízeno formě. Ta je již tradičně výrazně "nablýskaná", mladí hiphopeři a spol. dostávají v plné míře vše, co vyžadují, tj. drsní niggaz s pistolkama, podávající si při pozdravu ruce komickým způsobem, auta a motorky, kozy a zadky, prachy, rolexky a prostě bling kraviny všeho druhu. Kdybych nebyl odkojen jamajskou muzikou (která ve filmu zaznívá poměrně hojně), hodnotil bych ještě níž(29.3.2008)

 • destroy83
  ***

  Drsně se tvářící akční kousek z jamajsko-americké koprodukce, který totálně devastují herecké výkony silné většiny zúčastněných protagonistů. Snímek se očividně snaží skloubit drsné gangsterské drama a módní trendy v podobě nabušených aut, silničních motorek a spoře oděných modelek. Což o to, mix by to nemusel být špatný, ale výše zmíněné herectví a do očí bijící nelogičnost děje, zaručeně divákovi zkazí dojem z celkem zajímavého námětu. Příběh je prostý, dva kamarádi z Jamajky se již jako malí dostanou na dráhu zločinu, což z nich v dospělosti udělá ostřílené ganstery, kteří se nebojí jít přes mrtvoly. Z rodné hroudy na Jamajce si to namíří rovnou do Miami, kde se zanedlouho prosadí v místním podsvětí, které ovšem zanedlouho hodlá s jamajským gangem nekompromisně zamést. Slibný námět, moderní look, stylová hudba, ale také chabé herectví a řada nelogičností dává dohromady slabší tři hvězdy.(13.9.2009)

 • KIT.HL
  ***

  Zajímavá drsárna................Žádná poselství samozřejmě nehledejte a do života si z toho nevezmete také nic ,ale komu to vadí ,hlavně že se nenudíte..... Gangsteři vraždí jiné gangstery aby se napakovaly a šéfovaly ,někomu to stačí ! Klišé ,které již působí lacině ..... Dívat se na to dá ,nebojte se nic. No a jak jsem si všimnul v hodnocení ,pro někoho je to i ,,svatý grál,, ???......... Dredy a koks všech zemí spojte se !!(29.3.2008)

 • gabin(a)
  *

  Odpad s hudbou za 1 hvězdičku. Kdo nebyl rasistou, po absolvování tohoto filmu se bude nejspíš shánět po přihlášce do Ku-Klux-Klanu. Banda vymaštěnců, a to prachmizerně zahraná, která hravě zvládne prosadit se jak na Jamajce, tak v Miami, což demonstruje žihadlama, kvérama (na to gangsterské držení jsem už alergická jak na reklamu na Tena Ladies), goldnó a (polo)nahýma tupkama. Snažila jsem se film přetrpět do konce, abych přišla na to, o co tam vlastně šlo, jestli ti kreténi nedejbože nemají být politováníhodní chudáci, které na scestí svedla chudoba. Marně. Ani sociální nota,a akční film už vůbec ne. A ten bílý politik! Naprosto věrohodná postava - běloch, kterého si Jamajčani asi zvolili v komunálních volbách nebo co - tak to přece chodí, že?No však byl po zásluze potrestán. Při komplikovaných pozdravech a gestikulaci už jsem se fakt řehtala. Opravdu jsem něco tak blbého dlouho neviděla a doufám, že neuvidím. Ještěže na Jamajce mají kromě gandži a gangsterů taky Bolta, ostatní špičkové sportovce, a snad i normální lidi :-)(20.9.2010)

 • MoaMan
  *****

  asi ste od jamajskej gangsterky alebo ak chcete krimi čakali že sa tam budu mlátit gitarami v rytme pesničky one love od boba marleyho ked dávate také nízke hodnotenia tomuto podarenému filmíku ktorý vám ponúka velmi realistický pohlad na temnú stranku života na Jamajke... vašu AKčNú, DRAMA, KRIMI predstavu asi uspkojujú filmy typu GI jane. 100 ludí 100 chutí ale u mna 5 hviezd 5 cipých :D(20.2.2013)