Tada, kimi o aišiteru

Tada, kimi wo aishiteru

Heavenly Forest

Drama / Romantický

Japonsko, 2006, 116 min

Taká až rozprávkovo naivná romantika medzi párom odohrávajúca sa na univerzite. Obidvaja sú hanbliví a stránia sa druhých. Ona je taká malička a detinská. Všetko si užíva s nadšením. On je úplne mimo čo sa týka žien. Vôbec ich nechápe a to jeho hm? mi miestami už išlo na nervy. Pôsobil jak dement. Takže nakoniec ona pôsobila v ich vzťahu ako tá zrelšia. Pritom to vlastne ani poriadny vzťah nebol. Ona sa síce do neho zamilovala od prvej chvíle, ale on ju bral len ako kamarátku, keďže miloval inú a až postupne sa zamiloval do nej. No a keď sa konečne pobozkali, tak sa ich vzťah nadobro prerušil, pretože aj keď nie sme v Kórey ale v Japonsku, tak v tom musí byť zakopaná nejaká smrteľná choroba. Posledných 20 minút mi už príliš nesedelo. Namiesto toho, aby prežíval s ňou ťažké časy, tak ona radšej nadobro zmizla a následná vysvetlovačka toho, čo sa jej privodilo ma už proste vôbec nedojala. Čo je škoda, lebo do ich vzájomného bozku romantika medzi nimi fungovala dokonale aj keď si to obidvaja poriadne neuvedomovali. Herecky je to tiež dobre. Hiroši Tamaki je ako ňouma dokonalý a Aoi Mijazaki je neskutočne roztomilá. Z ostatných postáv ešte zaujme Meisa Kuroki ako ich kamarátka do ktorej bol na začiatku Hiroši Tamaki zamilovaný. Film má celý čas nádhernú atmosféru, len škoda toho vlažného finále, ktoré kvality filmu zráža. 7/10.(11.8.2019)

Uzasne jak asians dokazi i pres temer tragicky scenar natocit neco tak neskutecne pozitivniho. Vsichni ve filmu jsou sympaticti, atmosfera je magicka, Miyazaki je ultimatne roztomila, Kuroki je beautiful, storyline je prijemna. Na chvili jsem si odskocil z romanticke Koreje omrknout jak podobne snimky jdou japoncum a ocividne uplne stejne skvele, asi je uplne jedno co je to za narodnost, jakmile to ma sikme oci, tak je to nadherne a dokonale. 8/10(19.11.2009)

Od jisté chvíle jsem se obávala, že jsem si znova pustila film, který už jsem viděla a při své skleróze si nevybavuji vizuální stránku. Pak jsem si řekla, že to bude nějaký remake "Love Collage" z roku 2003. Po zhlédnutí filmu jsem se poučila ze zdejších komentářů jak je to vlastně s onou podobností filmů. Tedy - stoprocentně využitý herecký potencionál hlavních hrdinů, krásná příroda, příjemná hudba a pro mne lépe zpracovaná newyorská část v porovnání s dílem z roku 2003, ale oba filmy po pěti hvězdičkách.(5.2.2010)

Je to vydarená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o hanblivom mladíkovi, ktorý miluje fotografovanie a práve začne navštevovať vysokú školu, kde si kvôli svojej povahe nenachádza priateľov, až sa zoznámi s trochu zvláštnym, ale roztomilým dievčaťom a začnú sa priateliť. Ona sa do neho postupne zamiluje, ale na rozdiel od nej si mladík nájde aj iných priateľov a zamiluje sa do inej, keďže ju berie len ako priateľku, ale to ešte o nej nevie všetko. So spracovaním som nadmieru spokojný, film zaujme už od začiatku, kde sa dá hneď k hlavnej dvojici vytvoriť vzťah, síce väčšinu času film výraznejšie negraduje, ale nemám s tým problém, keďže si stále udržuje vysokú úroveň, celé je to také príjemné a čisté, bez nejakej negácie a to aj napriek tomu, že ich láska nie je obojstranná a každý má rád iného, podané je to výborne. Páči sa mi aj celý ten prvok s fotografovaním, ale aj lesom, ktorý to celé osvieži. A v záverečnej dvadsaťminútovke ide kvalita ešte vyššie, síce emocionálne to mohlo byť aj silnejšie, ale celý ten nápad a výstava sa vydarili. Tie samotné hlavné žánre, teda romantický a dráma ani nemajú zase až tak silné zastúpenie, na nich film stojí prakticky až v poslednej tretine, ale to vôbec neprekáža, dovtedy všetky tie vzťahy fungujú skôr na priateľstve a aj na to sa výborne pozerá. S hereckém obsadením som nadmieru spokojný, Hiroshi Tamaki je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, Aoi Miyazaki je zase nadmieru roztomilá a aj túto prakticky až bláznivú postavu zahrala výborne, k tomu veľmi príjemná Meisa Kuroki, tu si nemám na čo sťažovať. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento štýl mám v tomto žánri rád, keď je všetko tak príjemne čisté. Heavenly forest síce určite neradím medzi vrcholy žánru, ale aj tak má vysokú kvalitu po všetkých stránkach a výborne sa naň pozerá aj viackrát. 78%(22.11.2012)

No rozhodně mi tu chybí nápis "Romantický", protože když vidím někde jenom drama, tak si představuju úplně něco jinýho :-D. Je to moc hezký film o lásce a poblouznění, který určitě zaujme a u spousty lidí vyvolá hodně silné emoce. Mě se to líbilo, ale na můj vkus je to až trošku moc "přeslazený", budu se to asi víc líbit citlivějším typům. Ale vůbec nedokážu pochopit, proč Meisa Kuroki nemá víc úspěšných filmů, které by se mi bez návštěvy Japonska podařily sehnat :-D.(23.11.2012)

• - Premiéra filmu proběhla 28. října 2006 v Tokiu. (Stoka)