Tada, kimi o aišiteru

Tada, kimi wo aishiteru

Heavenly Forest

Drama / Romantický

Japonsko, 2006, 116 min

Aoi Miyazaki je okouzlující:) A teď k filmu. Příběh natočený podle novely Ichikawi Takujiho, autora předlohy k Be with you, vypráví příběh dvou univerzitních nováčků, nesmělého Makata a trochu ztřeštěné Shizuru. Shizuru se do Makata zamiluje, ale ten má oči jen pro svou spolužačku Miyuki. O milostný trojúhelník tu ale tolik nejde. Kouzlo filmu je v jednoduché lovestory, plné těch nejkrásnějších a nejčistších citů. Film nijak netlačí na pilu, působí skromně a vyrovnaně, vše je tam, kde má být. Možná proto na někoho nezapůsobí tak silně, jak by mohl, ale i to je část jeho kouzla.(29.3.2007)

Od jisté chvíle jsem se obávala, že jsem si znova pustila film, který už jsem viděla a při své skleróze si nevybavuji vizuální stránku. Pak jsem si řekla, že to bude nějaký remake "Love Collage" z roku 2003. Po zhlédnutí filmu jsem se poučila ze zdejších komentářů jak je to vlastně s onou podobností filmů. Tedy - stoprocentně využitý herecký potencionál hlavních hrdinů, krásná příroda, příjemná hudba a pro mne lépe zpracovaná newyorská část v porovnání s dílem z roku 2003, ale oba filmy po pěti hvězdičkách.(5.2.2010)

Film natoceny podle novely napsane podle scenare Renai Shashin (Love Collage). Od puvodniho filmu se ovem lisi a to zasadne. Predevsim v celkevem stylu pojeti, zatimco Love collage smeruje az k temne detektivni note blizici se americke nezavisle produkci, Heavenly forest je romantizujici a komedialni chvilemi az jednoduchy a prosty snimek, ale ne vzdy uz tolik autenticky. Presto hlavne diky dobre reziji sveho predchudce skoro prekonava. Prijemne herecke vykony Hiroshi Tamakiho a tradicne roztomile Aoi Miyazaki. Sysel_CZ vyborny komentar.(4.2.2008)

Uzasne jak asians dokazi i pres temer tragicky scenar natocit neco tak neskutecne pozitivniho. Vsichni ve filmu jsou sympaticti, atmosfera je magicka, Miyazaki je ultimatne roztomila, Kuroki je beautiful, storyline je prijemna. Na chvili jsem si odskocil z romanticke Koreje omrknout jak podobne snimky jdou japoncum a ocividne uplne stejne skvele, asi je uplne jedno co je to za narodnost, jakmile to ma sikme oci, tak je to nadherne a dokonale. 8/10(19.11.2009)

Líbilo se, líbilo... ale nebrečela jsem. Že bych byla otrlejší si nemyslím. Že bych takový konec čekala... to taky ne. Bylo to čistý, plný lásky, se spoustou nádherných záběrů, romantický, ale ... nevím, přišlo mi to takový nějaký chladný. Do tý pátý hvězdičky a k tomu aby se moje slzy rozhodly opustit slzný kanálky prostě něco chybělo. Určitě si Les ještě někdy pustím, ale srdcovka to rozhodně není.(1.3.2012)

• - Premiéra filmu proběhla 28. října 2006 v Tokiu. (Stoka)