Tada, kimi o aišiteru

Tada, kimi wo aishiteru

Heavenly Forest

Drama / Romantický

Japonsko, 2006, 116 min

Nevím sakra, jak to ti Japonci dělají, že u jejich smutných dramat pořád řvu. A Heavenly Forest ještě musí mít vynikající scénář, dokonalé obsazení (vykulené xichty Tamakiho z něj dělají adepta na největšího filmového sympaťáka všech dob) a doslova snovou atmosféru. Takže se připravte na hromadu kapesníků a slzný kýbel vedle postele nebo křesla...(22.3.2009)

Od jisté chvíle jsem se obávala, že jsem si znova pustila film, který už jsem viděla a při své skleróze si nevybavuji vizuální stránku. Pak jsem si řekla, že to bude nějaký remake "Love Collage" z roku 2003. Po zhlédnutí filmu jsem se poučila ze zdejších komentářů jak je to vlastně s onou podobností filmů. Tedy - stoprocentně využitý herecký potencionál hlavních hrdinů, krásná příroda, příjemná hudba a pro mne lépe zpracovaná newyorská část v porovnání s dílem z roku 2003, ale oba filmy po pěti hvězdičkách.(5.2.2010)

Krásny, krásny, krásny film. Aoi Miyazaki je asi to najroztomilejšie stvorenie vôbec. Celý film je zábavný, smutný a nenásilný. Už veľmi dlho som nevidel emocionálne čistejší film ako tento. Každá jedna z postáv bola krásne napísaná a zahraná. Zlo ako keby úplne absentovalo a ja som ti toto idealizovanie náramne užíval. Heavenly Forest je filmom, ktorý na mňa zapôsobil rovnako ako trebárs A Moment to Remember. Režisér dokáže divákovi krásne klamať a zavádzať ho tam, kde chce aby mu potom predostrel tú najkrajšiu emóciu. Krásny film plný pamätných scén, postavičiek s takmer rozprávkovou atmosférou.(8.3.2013)

Je to vydarená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o hanblivom mladíkovi, ktorý miluje fotografovanie a práve začne navštevovať vysokú školu, kde si kvôli svojej povahe nenachádza priateľov, až sa zoznámi s trochu zvláštnym, ale roztomilým dievčaťom a začnú sa priateliť. Ona sa do neho postupne zamiluje, ale na rozdiel od nej si mladík nájde aj iných priateľov a zamiluje sa do inej, keďže ju berie len ako priateľku, ale to ešte o nej nevie všetko. So spracovaním som nadmieru spokojný, film zaujme už od začiatku, kde sa dá hneď k hlavnej dvojici vytvoriť vzťah, síce väčšinu času film výraznejšie negraduje, ale nemám s tým problém, keďže si stále udržuje vysokú úroveň, celé je to také príjemné a čisté, bez nejakej negácie a to aj napriek tomu, že ich láska nie je obojstranná a každý má rád iného, podané je to výborne. Páči sa mi aj celý ten prvok s fotografovaním, ale aj lesom, ktorý to celé osvieži. A v záverečnej dvadsaťminútovke ide kvalita ešte vyššie, síce emocionálne to mohlo byť aj silnejšie, ale celý ten nápad a výstava sa vydarili. Tie samotné hlavné žánre, teda romantický a dráma ani nemajú zase až tak silné zastúpenie, na nich film stojí prakticky až v poslednej tretine, ale to vôbec neprekáža, dovtedy všetky tie vzťahy fungujú skôr na priateľstve a aj na to sa výborne pozerá. S hereckém obsadením som nadmieru spokojný, Hiroshi Tamaki je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, Aoi Miyazaki je zase nadmieru roztomilá a aj túto prakticky až bláznivú postavu zahrala výborne, k tomu veľmi príjemná Meisa Kuroki, tu si nemám na čo sťažovať. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento štýl mám v tomto žánri rád, keď je všetko tak príjemne čisté. Heavenly forest síce určite neradím medzi vrcholy žánru, ale aj tak má vysokú kvalitu po všetkých stránkach a výborne sa naň pozerá aj viackrát. 78%(22.11.2012)

"Když mě políbíš, možná zemřu štěstím." Dramatický ultradoják o prvním polibku. Pohlcující hlavně ústřední dvojicí (jak co se týče scénáristického charakteru, tak co se týče herectví, Hiroshi Tamaki i Aoi Miyazaki jsou prostě skvělí). Přesně ten typ příběhu, kdy půl filmu čekáte na jeden jediný záběr a až když ho konečně uvidíte, jste teprve plně uspokojeni. Myslel jsem, že se udržím, ale stejně jsem nakonec nějakou tu slzu upustil.(14.3.2015)