Tada, kimi o aišiteru

• Japonsko ただ、君を愛してる (více)

Hlavný hrdina Makoto (Hiroshi Tamaki) prichádza na univirzitu, kde chce študovať angličtinu. Napriek tomu že je hanblivý, nachádza si tu priateľov. Zamiluje sa na prvý pohľad do krásnej Miyuki (Meisa Kuroki) a ani nevie, že tým úbližuje jeho ctiťelke, trochu detskej, trochu bláznivej Shizuru (Aoi Miyazaki), ktorá sa do neho beznádejne zamilovala. Príbeh hovorí o krásnej, čistej, nefalšovanej láske. Ukazuje, že zamilovaný človek je schopný urobiť pre toho druhého čokoľvek... (igirazor)

Zíza

Začátek mě trochu štval. Přišlo mi, že se nic neděje, že bych chtěla být v ději dál. Ach, já bláhová! Měla jsem si více užívat té pomalé přírodní krásy. Protože potom, v New Yorku, mi tekly slzy. Prostě se jim asi nechtělo u mě zůstávat. Nedivím se. Hele, Makoto, že jí to na té výstavě slušelo, viď? Nehorázná slaďárna s velmi ulepeným koncem. Ale zuby se po ní nezkazí. ()

molotov

Aoi Miyazaki je okouzlující:) A teď k filmu. Příběh natočený podle novely Ichikawi Takujiho, autora předlohy k Be with you, vypráví příběh dvou univerzitních nováčků, nesmělého Makata a trochu ztřeštěné Shizuru. Shizuru se do Makata zamiluje, ale ten má oči jen pro svou spolužačku Miyuki. O milostný trojúhelník tu ale tolik nejde. Kouzlo filmu je v jednoduché lovestory, plné těch nejkrásnějších a nejčistších citů. Film nijak netlačí na pilu, působí skromně a vyrovnaně, vše je tam, kde má být. Možná proto na někoho nezapůsobí tak silně, jak by mohl, ale i to je část jeho kouzla. ()

Renton

Scénář: Kenji Bando .. Asi jsem obdobných, na dojímající strunu tlačících, filmů viděl již mnoho (zejména Korejských) a už mě nechávají poměrně chladným. Bude to i tím, že ničím zvláštním Tada, kimi wo aishiteru nevyniká. Hezký průměr s okouzlující herečkou. ()

emma53

Asie se mně zarývá pod kůži čím dál víc a to jsem si ještě nedávno myslela, že to je část země, která mě bude filmově zcela míjet. Chyba lávky. Asi je to i tím, že z jejich filmů cítím víc té niterné čistoty, která mě mnohdy u jiných filmů schází nebo se s ní tak často nesetkávám..Připouštím, že jde o příběh, který není extra složitý, ale ta průzračnost v jejich vztazích mě pokaždé doslova ochromí. Tenhle film není vyjimkou. Shizuru, kterou jsem po prvních záběrech nejenže přejmenovala na špulidlo, ale současně jsem si jí zamilovala a to mi zůstalo až do samého finále. Kdo viděl, tak ví. Jak málo jí stačilo k radosti, se může zdát mnohým až nepochopitelné, ale tady to vyznělo kouzelně a roztomile. Vidět tu její radost z toho, že může volně běhat po přechodu pro chodce sem a tam, jak dlouho chce, její věšení koblihových sušenek na strom pro ptáčky a nebo její nadšení pro focení. Chvilky, kdy vyprávěla Makutovi, jakou bude ženou až.......nemám slov. Zkrátka malé a milé třeštidýlko, ale které mělo srdce překypující silným citem. Ach ten Makuta makutovatej, který na mě působil trochu truhlíkovatě, to pro krásu jiné slečny nepochopil. A že byla Myiuki opravdu nádherná, o tom není pochyb. Asi jsem velká cíťa a nebo mně chybí filmová otrlost, ale konec jsem probulila jak malá holčina. Suma sumárum celý tenhle příběh je mixáž tolika silných emocí, které to moje srdce rozkousíčkovalo napadrť. ()

sniper18

Je to vydarená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o hanblivom mladíkovi, ktorý miluje fotografovanie a práve začne navštevovať vysokú školu, kde si kvôli svojej povahe nenachádza priateľov, až sa zoznámi s trochu zvláštnym, ale roztomilým dievčaťom a začnú sa priateliť. Ona sa do neho postupne zamiluje, ale na rozdiel od nej si mladík nájde aj iných priateľov a zamiluje sa do inej, keďže ju berie len ako priateľku, ale to ešte o nej nevie všetko. So spracovaním som nadmieru spokojný, film zaujme už od začiatku, kde sa dá hneď k hlavnej dvojici vytvoriť vzťah, síce väčšinu času film výraznejšie negraduje, ale nemám s tým problém, keďže si stále udržuje vysokú úroveň, celé je to také príjemné a čisté, bez nejakej negácie a to aj napriek tomu, že ich láska nie je obojstranná a každý má rád iného, podané je to výborne. Páči sa mi aj celý ten prvok s fotografovaním, ale aj lesom, ktorý to celé osvieži. A v záverečnej dvadsaťminútovke ide kvalita ešte vyššie, síce emocionálne to mohlo byť aj silnejšie, ale celý ten nápad a výstava sa vydarili. Tie samotné hlavné žánre, teda romantický a dráma ani nemajú zase až tak silné zastúpenie, na nich film stojí prakticky až v poslednej tretine, ale to vôbec neprekáža, dovtedy všetky tie vzťahy fungujú skôr na priateľstve a aj na to sa výborne pozerá. S hereckém obsadením som nadmieru spokojný, Hiroshi Tamaki je tu ten správny sympaťák, ktorému sa nedá nefandiť, Aoi Miyazaki je zase nadmieru roztomilá a aj túto prakticky až bláznivú postavu zahrala výborne, k tomu veľmi príjemná Meisa Kuroki, tu si nemám na čo sťažovať. Réžia a technická stránka sú výborné, presne tento štýl mám v tomto žánri rád, keď je všetko tak príjemne čisté. Heavenly forest síce určite neradím medzi vrcholy žánru, ale aj tak má vysokú kvalitu po všetkých stránkach a výborne sa naň pozerá aj viackrát. 78% ()

• Premiéra filmu proběhla 28. října 2006 v Tokiu. (Stoka)