Zmasakrované blinkací panenky (festivalový název)

• Kanada

Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

Horor / Erotický

Kanada / USA, 2006, 71 min

Lucifer Valentine

Ameara Lavey

Zklamání - pauzování filmu, žaludeční nevolnost či znechucené odvracení pohledu se nekonají (snad jen při scéně "Henry s půllitrem" se možná trochu křiví pusinka) a několik hluchých, příliš zdlouhavých či nehodících se míst připravuje SVD o vyšší hodnocení. Na obhajobu Lucifera a aktérů filmu se musí uznat, že na gore efektech si i s téměř nulovým rozpočtem dali hodně záležet (až na figurínu "nablejou mi do hlavy" jsou všechny krvavé prasárny vážně docela věrohodné), forma snímku je taky povedená (chaotický střih a změny obrazu, bizarní zvuková stránka, syrová kamera) - a na čem si dali záležet především, to je celková věrohodnost zobrazovaného pádu jedné mladé holky až na samotné dno (a ještě hluboko pod něj) - chvílemi je člověk na vážkách, jestli Angela nakonec opravdu není Amanda samotná. Její životní příběh je depresivní, bez špetky naděje nebo radosti - jako malá chtěla být slavná, chtěla být baletka - a skončila jako striptérka, špinavá šukající děvka s krvavými nočními můrami, nadrogovaným úsměvem a blitkama v hajzlu... Tomu se říká underground! Hlavně ať nikdo nepláče, že se na SVD nedá koukat, že je to zvěrstvo a podobně - zas takový extrém to není (a nebo už jsem definitivně ztratila jakékoli vizuální zábrany) - jednoduše jde o naprosto otevřeně a syrově zobrazený "krutý příběh", který by bylo příliš snadné označit za hloupý a prázdný. I kdyby si to Lucifer natočil jenom kvůli pohonění. (3,5* natruc zaokrouhleno nahoru)(5.12.2007)

Tak koukám, že jsem možná jedinej, kdo tomuto majstrštyku dává plný hodnocení a jako jedinej ho asi pochopil zas úplně jinak ... Achjo ... no ... Dle mýho se jedná o takovej "uměleckej polodokument" o světě prostituce. Nic víc v tom není, ale o to víc je film zajímavější. Pominu -li geniální vizuální a zejména zvukovou stránku, film nám předkládá syrovost údělu prostitutek, jejich života a psychologického rozpoložení. Hodně důležité momenty v tomto filmu jsou záběry na malou holčičku ... Ano, "všechny" holky jsou v dětství milovaná krásná děvčátka, která chtějí být zpěvačkami, herečkami, tanečnicemi ... A z obrovského množství se stanou prostitutky, kurvy, call girls apod. Osobně jsem poznal docela hodně prostitutek nejrůznějšího ražení ... Od těch největších pouličních "špín" (s prominutím ...) po "high class" escort dívenky, kterým bylo sotva 20 let ... Nechci se zde vyznávat ze svý dost divoký minulosti a nechci aby vypadalo, že jsem s nima spal (ne se všema rozhodně ...). Ale vedl jsem s nima dlouhý rozhovory ... taky v rámci své profese. A u všech to byly příběhy jako přes kopírák... Hodně z nich se vymlouvalo na nedostatek peněz a životní krize, ve skutečnosti tomu tak není. Ženský obecně jsou všechny potencionální prostitutky, záleží jen na tom, kolik jim zaplatíte. Pokud disponujete bezlimitovým kapitálem, můžete nasadit u kterékoliv holky částku, za kterou se s váma vyspí ... Jen to jen otázka peněz. V celým tomhle zvráceným světě - a ten pojem ZVRÁCENOST právě krásně filmově ztvárnil Lucifer - existují jen dva světy. První je svět peněz a druhý svět drog. Jsou holky, který k vám přijedou do bytu, hrají si na princezny, za 12 táců udělaj nějaký to představení a vyspí se s váma, víc nedělají.... Nasázíte na stůl pár bankovek a lajn kokainu a udělají cokoliv ... V podstatě si z nich chlap může udělat věc na pár hodin, může je zmlátit, pochcat, posrat ... cokoliv ... Všechno je jen otázka peněz ... "Dolls" = panenky ... Jsou chlapi, kteří se vyžívají v "sexuálních" aktivitách s prostitutkami, je to pro ně jako droga. Dokonce nejsou schopni běžnýho milování po určitý době s blízkou osobou ... Každopádně mě se zvedal žaludek u většiny těchto "panenek" sotva se svlíkly a raději jsem je nechal oblíct a těch pár hodin s něma kecal o jejich životě, než abych do toho šel ... A ty holky o sobě ví, že jsou v prdeli. Jsou to feťačky (snad 95% co jsem poznal brala pervitin nebo kokain ...), bulimičky, mají deprese a jsou nešťastný. Jedinou radost jim dělají peníze a drogy ... Existují vysokoškolačky, který si přivydělávají sexem za prachy atd. atd. ... A proč tohle všechno píšu. protože o tomhle světě je tento krásnej film ... A tím krásnej myslím skutečně krásnej, protože žádnej dokument mi zatím tento svět nevyjádřil tak přesně a pocitově, jako tento ... To že ty holky pak končí někde zabalený v igelitu nebo připoutaný u radiátoru je jen přirozený závěr jejich kariéry. To že blijou překopaný drogama je další běžnej jev ... a celý to zvracení v tomto filmu má jeden prostinkej význam , ty holky zvracej samy ze sebe ... Je jim ze sebe tak zle, tak sick, že by se nejraději zblily z podoby a ze svýho "údělu", často se sebepoškozují a trpí různejma psychologickejma problémama ... Jinak k filmu jako k extrému - ANO, je to hnus, to každopádně a nezvyklýho diváka rozhodně "zničí". Takže se na to radši nekoukejte a pokud vás svět prostituce nezajímá, nechte ho být, aspoň se vám bude líp spát ... Mě osobně nevadilo ve filmu nic, lidí jsem viděl na vlastní oči zvracet stovky, v mým zaměstnání nám lidi blijou a serou do postelí, mažou to kolem sebe, takže nějakej film v tomto ohledu mne nemohl zaskočit, podobně jako gorescény, kterých mám nakoukáno tisíce ... A ještě jedna poznámka, moje bývalá přítelkyně dycky říkala: "Kde je poptávka, tam je nabídka ..." Takže kdo je skutečně zvrácenější v tomto ohledu? Ty dívky, nebo chlapi, kteří jim za to platí? ... ;-) BRAVO, BRAVO, BRAVO ... THIS IS FILM - THIS IS LIFE!!!!!(23.10.2010)

Zvrácený a morbidní. Lucifer si tu pohrává se svou úchylkou v plné síle, a d'ábel je na něj velmi hrdý.(19.10.2013)

Pár pubertálních zjevů se vesele vyjadřuje, že každý kdo tohle hodnotí kladným hodnocením, tak je úchyl nebo zvrácený. Já mám pocit, že by vaše maminky měly vědět na co se díváte a u čeho se ukájíte, aby vás odstřihla od internetu, blbečci. Pokud chcete opravdu něco zvráceného, tak se mi prosím VYBLEJTE do pošty a můžeme se domluvit. Já vás nejprve brutálně zabiju, potom vás zakopu, za tři měsíce vytáhnu, pochčiju, poseru a pověsím si vás nad krb. Bude vám tohle stačit jako dostatečně úchylné? Trošku zapojte své nedovinuté mozky za jakým účelem byl tenhle hnus natočen. A pokud na to nepřijdete, tak pak se klidně POSERTE a ZBLIJTE!(29.12.2012)

• Wacoslav1

Co k tomu napsat... je to proste sracka tento komentar nepisu proto ze bych byl zhnusen to ne ale pravda je ze to je opravdu skoro nedokoukatelny predevsim proto ze je to naprosta hovadina a reziser uchylak amater bez talentu kterej nam naserviruje psycho o jakysi devce co uzavre pakt z dablem a pak ji pronasleduji vidiny kde se bleje bleje a bleje ja osobne jsem milovnikem kvalitniho gore ale toto neni nic nez bezpaterni prasarna natocena navic tak chaoticky a amatersky ze bych to filmem snad ani nenazyval a nevim co z toho par posuku ktery rajcujou blitky chtej delat za kult magor usekne frajerce ruku tu si pak cpe do krku a bleje do pullitru aby to mohl chlastat?! no co to je ja sem opravdu prase to nepopiram ale Slaughtered vomit dolls mne predevsim znechutily tim jaka to je neskutecna picokulovina a nejvetsi pruser je ze kratce po tom jsem zhledl famozni Srpski film a i kdyz je to asi srovnavani nesrovnatelnyho tak racionalne uvazujici divak at je sebevic ulitlej nemuze dat nic jinyho nez odpad!(4.7.2012)

Nejlepší blicí film ever :-)(12.12.2010)

Vizuálně velmi intenzivní sonda do brutálních nočních můr mladé holčiny, která je totálně v hajzlu a upíše se Satanovi. Film je do značné míry zpracován formou videoklipu, se zběsilým střihem, sytými barevnými odstíny, střídáním černobílého a barevného obrazu a zvukovou deformací hlasového projevu. Dobře to umocňuje vyznění toho, co se děje před objektivem kamery. Občas během sledování jsem si vzpoměl na tvorbu Richarda Kerna. Je to hodně deprimující, krvavé a zároveň je v tom i trocha toho fetiše (režisér se nezapře - často zabírá Angelu jak zvrací nahá, detailní záběry strkání ruky do krku apod.). Už se těším na druhý díl Luciferovy trilogie :-) .(15.9.2009)

• Karamanlis

Slaughtered Vomit Dolls vo viacerých ohľadoch prekračujú mieru únosnosti väčšiny (aj otrlého) publika a zavádzajú do dejín obskurnej kinematografie nový pojem, tkzv. "grcploitation" (je však možné, že čosi podobné už dávno existuje v rámci zvrhlej pornografie). Zvracia tu vskutku kdekto - sfetované šlapky či obtlstlí rockeri a detailné zábery na mimovoľný proces vyprázdňovania žalúdka vypĺňajú zhruba dve tretiny filmu. Nuž ja som si dávenia počas mojich mladých alkáčskych rokov užil pomerne dosť a nikdy mi príliš neprirástlo k srdcu, takže pre Valentineovu úchylnú záľubu v takýchto svinstvách nemám moc pochopenie...(4.2.2012)

• anderson

Umelecké ani iné zámery tejto zbytočnosti som "nevychytal". Nuda, hnus, trapošina. A už tradične moja rečnícka otázka na záver: prečo to kurva tie dievčatá robia, že sa na takéto "filmy" dajú nahovoriť ? Drogy ? Alebo žeby sa už vymleté narodili ? (15.4.2009)(15.4.2009)

• erl

Opravdu hrůza bez jakékoliv invence a nápadu. Rádoby šokující nesmysl u kterého mne zaujal maximálně tlouštík jménem Henry který se nebojí zvracet do půllitru a znovu to vypít(!?!)(17.8.2008)

• pornogrind

No tak tohle pro mě byl těžce stravitelnej snímek.A to především kvůli šílenýmu až chaotickýmu střihu,kterej ještě podporovalo neustálý podprahový blikání.Po dokoukání jsem měl chuť si oči vydloubnout,přesně tak jak to bylo ze začátku filmu.Díky střihu jsem si ani nevychutnal gore.Ale víc než krve je tam rozhodně blití..Blije se tady skoro pořád(což se dalo čekat když je to film o bulimičce)Mě tenhle první díl moc nesedl.Tohle byl teror hlavně pro moje oči.Ale abych jen nehanil.Rozhodně měl film pár dobrejch nápadů a při poslechu ve sluchátkách je to solidní masáž uší.(30.7.2015)

• Pishin

Nemuzete se divit ze tam je tolik zvratku, protoze Lucifer Valentine je Emetofil. Pro nezasvecene, je to zaliba ve zvratkach (definovano jako i ze je to pro Emetofila sexualne vzrusive) Jeste ze tim netrpim, prekecavat divku aby pri poradne vasnive chvilce hodila ''tycku'' by bylo asi hoodne zajimavy ...do tohodle dilka se poustet nebudu, videl jsem trailer, stejne tak me stacil trailer na Valentinuv druhy snimek ReGOREgitated Sacrifice a na me mooc silna kavicka, vsem co se do toho poustite mate muj obdiv za silny zaludek.(3.4.2008)

Neuvěřitelné síly nabírá zvuková stránka filmu a to hlasy a monology pronášené "jinými" (hlubšími) hlasy, a disturbing podkresy, kde vítězí finální rozsekaná píseň a film skutečně nabídne emoci, kterou málokdo od takové šílenosti čekal - dojetí a úžas.(17.8.2008)

Tenhle (za)b(l)iják zatím nejde sehnat s tit. Tož jsem poprosil svou děvu,zda by byla tak hodná a při sledování tady toho mi sem tam něco zásadního přeložila.Moc jsem se o ni nebál,žiju totiž s někým kdo odzíval třeba Mučednice a u třeba Uvnitř byla jen vlažně spokojená.No chvíli občas něco přeložila,načež jsem ji několikrát načapal jak zhruba od desátýho blití simultáně překládá i to blééé,bléé.Nedalo mi to nevzpomenout na rané VHS a porno na nich,kdy simultání překladatel se mnohdy nechal strhnout a překládal i to ááách a ufff.Jenže tohle zdaleka nebyla taková sranda.Nezasmáli jsme se ani jednou.-Na konci jsme zjistili,že se vůbec na ničem neshodnem,ani na tom kdo je vlastně u nás ta větší kurva.Vlastně na jednom jsme se shodli,-a to že prachy na todle dala nějaká extremistická křesťanská sekta,páč jim Lucifer slíbil ztvárnit peklo,- a že když jim pustil výsledek sami se rozpustili.-Někde musím splašit dvojku a trojku,chci vědět jak to celé dopadlo.Třeba bude na konci nějakej hepáč-.Ble.(9.10.2011)

• Moena

Nejde o to, že by mě film nějak šokoval, nebo znechutil. To se mi málokdy stává. Spíš mě celkově unudil. Režisér se zvrácenou myslí, kameraman s Parkinsonem, zvukař na tripu a klapka s Tourretovým syndromem. Akce! Stop! Akce! Stop! Akce! Chápu, že tohle má bejt jakože underground a ty nesmyslný obrazy, zvuky, barvy, hudba a kdovícoještě jsou děsně artový prvky, ale čeho je moc toho je příliš, víme? Alespoň nějaký souvislý záběr nebo vkuse pronesená věta proboha! Po skončení nemám absolutně přehled kolik lidí v tom filmu bylo, co se komu stalo nebo na kolika místech se to vlastně odehrávalo. To, že tu někteří mluví ještě o jakémsi příběhu(?) to už je dost mimo. Ale jako kytara dobrá a proč, krucifix, ten úchyl nedokončil tu scénu s krucufixem?!(12.8.2014)

• Flaxik

Milý Lucifere, již z volby Tvého uměleckého jména je jasné, že to s tvojí psychickou integritou nebude úplně v pořádku, ale koneckonců, nikdo nejsme komplet, že. Že nahlížíš na zvracení jako na rozkošnou kratochvíli, u které si užíváš s uříznutou rukou v poklopci, to je koneckonců záležitost osobních preferencí, já zase rád souložím se ženami. Co mě ale poněkud rozmrzelo, je tvoje ignorování takových, pro tebe zřejmě nepodstatných věcí, jako je zápletka, nebo snad děj (s tím upsáním duše pekelnému pánu je to nepříliš vyvedený vtip). Také si nemysli, že neustálé blikání a točení obrazu je prasevíjak zábavné, dokonce se odvažuji tvrdit, že z toho mi natahovalo na šavli mnohem více, že z těch neumětelských záznamů vyprazdňování horní částí trávicího traktu. V neposlední řadě buď tak laskav, zkus příště omezit ty měniče hlasu, až příliš je pak poznat, že jsi zoufalý amatér, který si neví rady. Vlastně když se nad tím zpětně zamyslím, měl by ses vůbec na filmování vysrat, navařit si pár litrů vývaru z vratiče a jít si spokojeně zablít někam do omyvatelné místnosti. Jo a prosím tě, vezmi sebou i tu třetiřadou pornohvězu, kterou jsi angažoval v hlavní roli tohoto eposu, budete skvělý pár. Jestliže už tě zavřeli na oddělení se zvláštním režimem bez možnosti propuštění, považuj tento dopis za bezpředmětný. Tvůj Divák.(17.10.2014)

• Silverluv

Ano, jeden z filmů, který je buďto okamžitě do odpadu anebo čistě za 5*. Nic mezi tím. Trochu mi to připomnělo rannou tvorbu Davida Lynche, ale protože tohle se mi zdálo až příliš zbytečně moc hrané na efekt, všechno to blití, řezání, očička apod., tak to posílám do odpadu. Škoda, jinak z toho mohl být parádně bizarní filmový experiment.(7.5.2007)

Lucifer Valentine natočil extrémní prasáckej film o šílenství jednoho obtloustlého klienta prostitutek, který zároveň pojednává i o tomto specifickém světě špíny, lidského úpadku a hnusu, který nejstarší lidské řemeslo představuje. Prostřednitvím expresivně barevných handycam záběrů sledujeme šílence a jeho oběti, na kterých se dopouští velmi odporných praktik. Jedna z prostitutek, druhá hlavní postava tohoto "filmu", nám zde na kameru vypráví příběh o tom, jak se dostala ke své profesi a odevzdala se ďáblu. Její příběh i záběry, na kterých zfetovaná či zpitá pod obraz zvrací do záchoda, jsou skličující i nechutné zároveň. A na rozdíl od spousty jiných exploitation/fake snuff snímků je nám poskytnuto hlubší vcítění se do "problému". Po technické stránce je vše natočeno velmi obstojně. Střídání barevných filtrů, černobílého obrazu a zdeformovaný zvuk, zejména pak hlasy, dotváří prostředí, které působí velmi sugestivně. A i fanoušci gore si samozřejmě přijdou na své - vypíchávání očí, děsivé mučení, kanibalismus, prostě vše, co k tomuto subžánru patří. Ale nejtypičtější je pro tenhle film stejně asi blití. Ano, blije se tu hodně a vydatně. Takže pokud vám zrovna tohle hodně silně vadí, určitě vám SVD nedoporučuju shlédnout. Pokud jste s tím srovnaní a nejste žádné citlivky, tak si myslím, že tenhle exploit je v rámci žánru docela zásadní...(31.3.2012)

Dlho som pátral po legendárnej "grcajúcej" trilógií Lucifera Valentina, a ešte dlhšie som na ňu zbieral odvahu. Tento bizarní tvorca, trpiaci fetišom zvaným emetofília (vzrušuje ho dávenie) sa podľa informácií neskrýva pod žiadnym pseudonymom. Jeho rodičia boli satanisti, takže je to vraj jeho skutočné meno. Sám v rodinnom náboženstve pokračuje a v jeho filmoch to je očividne vidieť. Jeho tvorba sa pohybuje na hrane umenia a totálneho filmového braku. Mne osobne sa na tomto kúsku páčilo to surreálne spracovanie ale ten obsah...... No fúj, bolo to drsné ale nie nepozerateľné. Príbeh sa točí okolo mladej prostitútky, riadne bičovanej životom, a nie len tým ale aj zákazníkmi, ktorá trpí hrôzostrašnými nočnými morami, keďže predala svoju dušu diablovi, kde sa násilne mučia ženy, na ktoré sa potom vracia alebo vracajú sami. Tieto výjavy neboli, čo sa týka dávenia hrané, ľudia tu fakt grcali, to sa dalo vidieť. Grcali do wc, na seba, na iných a tak... Hlavná postava vraj vtedy chodila z režisérom. Neviem ako sa mu to páčilo ale tá ukázala úplne všetko! Bolo tu toľko neohrabaných zvrhlostí, že ani neviem ktorú by som mal spomenúť. Jednej gitaristke odseknú pravú ruku, potom ju posadia na stoličku a nechajú trápiť tým, že jej na kolená položia gitaru... Vie, že už si nikdy nemôže zahrať a tak plače. Vyberanie očí a následné ponechanie ženskej nech sa plazí. Najdrsnejšie však bolo, keď jeden z mučiteľov oskalpoval osobu do kosti, potom jej vybral mozog a začal ho pojedať avšak vždy, keď nejaký kúsok prehltol, nesmierne drsne začal vracať, že nakoniec tomu človeku bez mozgu naplnil prázdnu dutinu svojimi grckami. Úchylné, zvrhlé, samoúčelné ale malo to istý umelecký presah. Zvuková stopa bola nesmierne temná a desivá. Kakofonické zvuky a reverse rozprávania, ktorý znel ako exortisitické vyháňanie diabla, mi nahnali neraz strach. Je to zlo, doslova číre zlo, ktoré nám tu Lucifer Valentine prednáša, ale čo už, aj taký je svet.................Zlý.(10.8.2015)

• daEmoNickY

Zabite pozrvacene pany. To vyvolava spoustu predstav.Pekne ci zajimave natocene? Ne. Nic moc se tam nedeje. Prilis malo uveritelneho nebo alespon vtipneho nasili. Jedine drsnejsi je zvraceni, coz ale neni zadna neznama. A pany? No, typ to natocil nejspis se svou starou, a po jejich vztahu je mi hovno. Vazne se tam neco stalo? Spousta lidi to rikala?Ne Nekdo se delal zajimavym. Hnus?Ano Co mi pamet saha, tak filmek saha po depresivni (utlacujici klid) hudbe a depresivnich zaberech (rozmazane, roztrhane, pokazene ...). Ale spatne vam bude spis protoze Lucifer pilne sprtal filmovou skolu, a tak vi jak sofistikovane vyrabet vtlacit pocity. Takze to je sebeucelove? Zadna komedie ani tragedie se nekona? A nic si z toho neodnesu? Ne, vlastne Ano, to posledni ne, chjo.(10.5.2009)

<< předchozí 1 2