Zmasakrované blinkací panenky

(festivalový název)
  • Kanada Slaughtered Vomit Dolls (více)
Horor / Pornografický
Kanada / USA, 2006, 71 min

Film divákovi předvádí devatenáctiletou bulimičku Angelu Aberdeen (Amanda LaVey), striptérku a call-girl, která v zoufalství a nenávisti z vlastního ukotvení na nejhorším lidském dně upíše svou duši Ďáblu. Výsledkem toho trpí na děsivé noční můry spojené s emetofilským sadistou Henrym. Psychický a fyzický tlak společně s nechutnou monotónností života mladistvé prostitutky donutí Angelu k jedinému možnému východisku. Film útočí na diváka netradičně agresivní formální stránkou. (Othello)

hirnlego

Zklamání - pauzování filmu, žaludeční nevolnost či znechucené odvracení pohledu se nekonají (snad jen při scéně "Henry s půllitrem" se možná trochu křiví pusinka) a několik hluchých, příliš zdlouhavých či nehodících se míst připravuje SVD o vyšší hodnocení. Na obhajobu Lucifera a aktérů filmu se musí uznat, že na gore efektech si i s téměř nulovým rozpočtem dali hodně záležet (až na figurínu "nablejou mi do hlavy" jsou všechny krvavé prasárny vážně docela věrohodné), forma snímku je taky povedená (chaotický střih a změny obrazu, bizarní zvuková stránka, syrová kamera) - a na čem si dali záležet především, to je celková věrohodnost zobrazovaného pádu jedné mladé holky až na samotné dno (a ještě hluboko pod něj) - chvílemi je člověk na vážkách, jestli Angela nakonec opravdu není Amanda samotná. Její životní příběh je depresivní, bez špetky naděje nebo radosti - jako malá chtěla být slavná, chtěla být baletka - a skončila jako striptérka, špinavá šukající děvka s krvavými nočními můrami, nadrogovaným úsměvem a blitkama v hajzlu... Tomu se říká underground! Hlavně ať nikdo nepláče, že se na SVD nedá koukat, že je to zvěrstvo a podobně - zas takový extrém to není (a nebo už jsem definitivně ztratila jakékoli vizuální zábrany) - jednoduše jde o naprosto otevřeně a syrově zobrazený "krutý příběh", který by bylo příliš snadné označit za hloupý a prázdný. I kdyby si to Lucifer natočil jenom kvůli pohonění. (3,5* natruc zaokrouhleno nahoru) ()

Wacoslav1 odpad!

Co k tomu napsat... je to proste sracka tento komentar nepisu proto ze bych byl zhnusen to ne ale pravda je ze to je opravdu skoro nedokoukatelny predevsim proto ze je to naprosta hovadina a reziser uchylak amater bez talentu kterej nam naserviruje psycho o jakysi devce co uzavre pakt z dablem a pak ji pronasleduji vidiny kde se bleje bleje a bleje ja osobne jsem milovnikem kvalitniho gore ale toto neni nic nez bezpaterni prasarna natocena navic tak chaoticky a amatersky ze bych to filmem snad ani nenazyval a nevim co z toho par posuku ktery rajcujou blitky chtej delat za kult magor usekne frajerce ruku tu si pak cpe do krku a bleje do pullitru aby to mohl chlastat?! no co to je ja sem opravdu prase to nepopiram ale Slaughtered vomit dolls mne predevsim znechutily tim jaka to je neskutecna picokulovina a nejvetsi pruser je ze kratce po tom jsem zhledl famozni Srpski film a i kdyz je to asi srovnavani nesrovnatelnyho tak racionalne uvazujici divak at je sebevic ulitlej nemuze dat nic jinyho nez odpad! ()

Flipnic

Tak koukám, že jsem možná jedinej, kdo tomuto majstrštyku dává plný hodnocení a jako jedinej ho asi pochopil zas úplně jinak ... Achjo ... no ... Dle mýho se jedná o takovej "uměleckej polodokument" o světě prostituce. Nic víc v tom není, ale o to víc je film zajímavější. Pominu -li geniální vizuální a zejména zvukovou stránku, film nám předkládá syrovost údělu prostitutek, jejich života a psychologického rozpoložení. Hodně důležité momenty v tomto filmu jsou záběry na malou holčičku ... Ano, "všechny" holky jsou v dětství milovaná krásná děvčátka, která chtějí být zpěvačkami, herečkami, tanečnicemi ... A z obrovského množství se stanou prostitutky, kurvy, call girls apod. Osobně jsem poznal docela hodně prostitutek nejrůznějšího ražení ... Od těch největších pouličních "špín" (s prominutím ...) po "high class" escort dívenky, kterým bylo sotva 20 let ... Nechci se zde vyznávat ze svý dost divoký minulosti a nechci aby vypadalo, že jsem s nima spal (ne se všema rozhodně ...). Ale vedl jsem s nima dlouhý rozhovory ... taky v rámci své profese. A u všech to byly příběhy jako přes kopírák... Hodně z nich se vymlouvalo na nedostatek peněz a životní krize, ve skutečnosti tomu tak není. Ženský obecně jsou všechny potencionální prostitutky, záleží jen na tom, kolik jim zaplatíte. Pokud disponujete bezlimitovým kapitálem, můžete nasadit u kterékoliv holky částku, za kterou se s váma vyspí ... Jen to jen otázka peněz. V celým tomhle zvráceným světě - a ten pojem ZVRÁCENOST právě krásně filmově ztvárnil Lucifer - existují jen dva světy. První je svět peněz a druhý svět drog. Jsou holky, který k vám přijedou do bytu, hrají si na princezny, za 12 táců udělaj nějaký to představení a vyspí se s váma, víc nedělají.... Nasázíte na stůl pár bankovek a lajn kokainu a udělají cokoliv ... V podstatě si z nich chlap může udělat věc na pár hodin, může je zmlátit, pochcat, posrat ... cokoliv ... Všechno je jen otázka peněz ... "Dolls" = panenky ... Jsou chlapi, kteří se vyžívají v "sexuálních" aktivitách s prostitutkami, je to pro ně jako droga. Dokonce nejsou schopni běžnýho milování po určitý době s blízkou osobou ... Každopádně mě se zvedal žaludek u většiny těchto "panenek" sotva se svlíkly a raději jsem je nechal oblíct a těch pár hodin s něma kecal o jejich životě, než abych do toho šel ... A ty holky o sobě ví, že jsou v prdeli. Jsou to feťačky (snad 95% co jsem poznal brala pervitin nebo kokain ...), bulimičky, mají deprese a jsou nešťastný. Jedinou radost jim dělají peníze a drogy ... Existují vysokoškolačky, který si přivydělávají sexem za prachy atd. atd. ... A proč tohle všechno píšu. protože o tomhle světě je tento krásnej film ... A tím krásnej myslím skutečně krásnej, protože žádnej dokument mi zatím tento svět nevyjádřil tak přesně a pocitově, jako tento ... To že ty holky pak končí někde zabalený v igelitu nebo připoutaný u radiátoru je jen přirozený závěr jejich kariéry. To že blijou překopaný drogama je další běžnej jev ... a celý to zvracení v tomto filmu má jeden prostinkej význam , ty holky zvracej samy ze sebe ... Je jim ze sebe tak zle, tak sick, že by se nejraději zblily z podoby a ze svýho "údělu", často se sebepoškozují a trpí různejma psychologickejma problémama ... Jinak k filmu jako k extrému - ANO, je to hnus, to každopádně a nezvyklýho diváka rozhodně "zničí". Takže se na to radši nekoukejte a pokud vás svět prostituce nezajímá, nechte ho být, aspoň se vám bude líp spát ... Mě osobně nevadilo ve filmu nic, lidí jsem viděl na vlastní oči zvracet stovky, v mým zaměstnání nám lidi blijou a serou do postelí, mažou to kolem sebe, takže nějakej film v tomto ohledu mne nemohl zaskočit, podobně jako gorescény, kterých mám nakoukáno tisíce ... A ještě jedna poznámka, moje bývalá přítelkyně dycky říkala: "Kde je poptávka, tam je nabídka ..." Takže kdo je skutečně zvrácenější v tomto ohledu? Ty dívky, nebo chlapi, kteří jim za to platí? ... ;-) BRAVO, BRAVO, BRAVO ... THIS IS FILM - THIS IS LIFE!!!!! ()

panjosef

Vizuálně velmi intenzivní sonda do brutálních nočních můr mladé holčiny, která je totálně v hajzlu a upíše se Satanovi. Film je do značné míry zpracován formou videoklipu, se zběsilým střihem, sytými barevnými odstíny, střídáním černobílého a barevného obrazu a zvukovou deformací hlasového projevu. Dobře to umocňuje vyznění toho, co se děje před objektivem kamery. Občas během sledování jsem si vzpoměl na tvorbu Richarda Kerna. Je to hodně deprimující, krvavé a zároveň je v tom i trocha toho fetiše (režisér se nezapře - často zabírá Angelu jak zvrací nahá, detailní záběry strkání ruky do krku apod.). Už se těším na druhý díl Luciferovy trilogie :-) . ()

Epistemolog

Co se týče komentářů, tak se vyjímečně přikláním na stranu nesvéprávné postavičky českého internetu Mojmíra Širůčky, zde vystupujíc již pod zablokovaným nickem Flipnic. Život pornoherečky, alkoholičky a feťačky známé pod uměleckým jménem Ameara Lavey taky nedopadl nejlépe. Nepočítám-li pornotvorbu, tak natočila s Valentinským vysmahlem jen tři grcy a konec. Za pár let byla nakonec zastřelena jedním gaunerem přímo na ulici. Bylo jí 34 let. ()

• Ameara Lavey má stejné příjmení jako známý zakladatel Církve Satanovy Anton Szandor LaVey. Shoda jmen je však čistě náhodná. (Mefistofelle)
  • Zvracení ve filmu nebylo vytvořeno pomocí efektů. (DanteZ)
  • Ameary Lavey, která v tomto filmu zvtárňuje ústřední postavu prostitutky Angely Aberdeen, dříve hrávala v drsném undergroundovém pornu (na svém kontě má 50 až 100 pornofilmů) a byla závislá na drogách a alkoholu. S Luciferem Valentinem se seznámila na večírku a po dobu natáčení filmu spolu chodili. (Mefistofelle)