Bolest

Colic: dek hen pee

Horor / Mysteriózní

Thajsko, 2006, 90 min

• ilemas

MIDO film je odpad sám o sobě. Nikdy jsem tomuhle thajskému horroru nevěřil, ale po dlouhé době odmítání jsem neodolal a film si koupil. Lákavý obal dvd je dost zavádějící a smrdí to podvodem. Nápis "jeden z nejkrvavějších hororů posledních let" vůbec není pravda, téměř tam nebylo vůbec nic.Vše co je na obalu napsáno jako "vydavatel doporučuje zákaz prodeje nastávajícím matkám" a "utrpení si ještě nikdy nevybralo tak nevinnou oběť" by se hodilo k hororu UVNITŘ. Dále česky 5.1 není pravda, je to jen stereo, anglicky 2.0 také ne, je tam thajština. Film je hodně zdlouhavý a nudný, přesto věřím, že tomu kdo má rád duchařiny, by se to mohlo líbit, v tom případě až 3*, protože na thajce jde docela o slušnou filmařinu. Filmy od MIDO už nikdy!!!(23.7.2009)

• Terva

Ukecaná matka, nevšímavý manžel, divná sousedka - co očekávat ? MIDO film nám přináší snímek, který byl moc uřvaný, proječený a z nepřirozeným dialogem skoro všech zůčasněných. CITÁT - Přestaň, proč tolik pláčeš, přestaň............jo kojenecká kolika, to je síla. Ustavičný pláč toho dítěte dokázalo pěkně lézt na palici. Začal jsem používat rychloposuv. CITÁT - Neplakej, neplakej, nemáš hlad ?........... Nějak mi uniklo kde se tam vzala Jean, ale přisuzuji to tomu rychloposuvu. Když konečně matka začala chápat, proč to dítě brečí, tak si myslím, že už to bylo pozdě. Ten film byl hodně " ubrečenej " a já byl na to alergickej, nuda, hrůza, žádný filmový zážitek. Byl to cvokhaus.(31.3.2011)

No, a oplatí sa mať dieťa? Ak sa na vás nevyseri€ samotný, štátny sociálny systém ( teda pokiaľ nieste z jednej nemenovanej etnickej skupiny, vtedy vás zasypú zlatom ), tak sa s vašim malým pohrá nadprirodzená sila. To, čo takmer počas celého filmu tvorcovia zanedbali, exploduje v záverečných minútach a vylepšuje skóre. Nejde o tradičnú ducharinu, ale zase na druhú stranu ani nič inovatívne. A s tým potomkom by som si to stále predsa len rozmyslel.(30.5.2016)

• Stoka

S hororem to nemá absolutně nic společného, 90minut se opravdu táhlo pomalím a nezajímavým tempem, abych pravdu řek od filmu jsem moc nečekal a mé naplnění se naplnilo. Thajsku se to nepovedlo, hodně křiku, žádná závět, prostě nic a žeprej jeden z nejkrvavějších hororů posledních let, ten kdo to psal musel být pěkne sjetej nebo si spletl obal. Nic takového se určitě nekonalo!(22.4.2012)

Snímek „Bolest“ tak rozhodně ukazuje, že thajská kinematografie má co nabídnout, pouze je potřeba jí dát prostor a možnost se prezentovat. Některé zážitky z thajských filmů pak rozhodně stojí za to a vy máte skutečně většinu času pocit, že sledujete horor a nikoli něco, co si na něj hraje. Deprese na vás padá od začátku až do konce, což je jedna věc, která se mi na thajských hororech velmi líbí.(1.8.2015)

• - Na obalu filmu je uvedeno, že film je nevhodný pro těhotné ženy. (AngelusCZ)