Ordinácia v ružovej záhrade

Drama / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (více)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiální text distributora)

GILLWANDER odpad!

Rakovina slovenskej seriálovej filmografie. Herci sú tak presvedčivý ako ponorka s krídlami. Žalostné, úbohé, strnulé, miestami aj choré, nelogické a priznám sa aj horšie ako venezuelská telenovela. Ordinácia v ružovej záhrade je vhodná akurát tak pre ľudí, ktorí to zo životom už nemyslia vážne a chcú sa oň pripraviť nadobro. Hnus a trápna hovadina plná tupých intríg... 0% ()

Gardenboy odpad!

Preboha povie mi niekto ako je možné remakeovať seriál, ktorý už bez tak nemá veľkú sledovanosť a je to sám o sebe sračka? Žeby snaha ukázať, že sa dá kelsnúť ešte nižšie? Ľudia to sledujú asi preto, lebo NIČ LEPŠIE NEDOKÁŽEME VYPRODUKOVAŤ a nie preto, lebo to je dobré ... kriste zobuďte sa! Toto nie je cesta! Veď je to nuda a hovadina na pohľadanie ... ešte aj tá mafstory je lepšia ako tento pokus ... ehm ... o drámu. To nemá s umením a vôbec s nejakým príbehom a už vôbec nie so životom ako takým nič spoločné. Ťažko uveriť, že napríkald taký ťažko prehrávajúci Vajda hral síce v televíznom, no aj tak perfektnom Konci veľkých prázdnin ... ()

AdamesWWE

Najlepší dramatický slovenský seriál. Veľmi som mal tento seriál rád a obzvlásť prvé série, úplne perfektné, bavilo ma to, takisto aj herci, dovolím si povedať že celá slovenská herecká elita, Kovár, Vajda, Kramár, Studenková, Maštalír atd., výborní herci, zaujimavé postavy a dobrý príbeh, prvé série ma strašne bavili ale naneštastie po roku 2010 - odchode Maštalíra to išlo pekne dolu vodou. Jedine po jeho odchode bola tá dalšia séria pozerateľná a celkom ma bavila, ale dalšie časti boli dosť nudné a nemám ani poslednú sériu kompletne odpozeranú, pretože sa to celé zmenilo, síce to možno vyzerá lepšie vizuálne, aj prostredie, ale tá originalita je už dávno fuč. Aj tie skvelé zápletky, potom to bolo furt o tom istom, tie isté veci akurát že v inom obale, proste hrôza. Ale tie posledné série bez Maštalíra sa prakticky ani nedajú kvalitativne porovnať s tými predchádzajúcimi. Je mi ľúto ako tento seriál skončil, určite by z toho ešte niečo bolo ale to čo Markíza robí, samé odporné reality show, lets´ dance a podobné kraviny, a ešte popri ordinácií si dajú do svojej druhej relácií další dramatický príbeh Druhý Dych, tak to je rozum bojovať sami proti sebe. Ale čo už, ja som rád že som videl tie prvé série ktoré sa mi páčili a sú za päť hviezd, ale tie dalšie sú omnoho slabšie tak dávam celkovo len 4 hviezdy. Ale aj tak považujem túto tvorbu za najlepšiu československú, v rámci dramatickej línie. ()

klokyn odpad!

Prečo Slovensko kopíruje originál, ktorý sa už sám o sebe zaraďuje do hlbokého podpriemeru? Po prvej časti môžem povedať, že ORDINÁCIA V RUŽOVEJ ZÁHRADE je síce oveľa menej trápna ako predchádzajúci počin slovenskej televíznej tvorby - MEDZI NAMI, ale scenár je taktiež veľmi hlúpy, herci podávajú otrasné výkony a kamera ani nestojí za reč. Pochybujem, že sa to časom zlepší. Dobrý slovenskí herci si kazia svoje portfólio, ale viem, že mnoho príležitostí ukázať sa v niečom normálnom skrátka nemajú. Prečo Slovensko radšej nekopíruje seriály ako POHOTOVOSŤ, alebo KLINIKA GRACE? Kedy začnem veriť tomu, že dokážeme natočiť aj niečo kvalitné? --- Dotatok: Jediný, kto tam nepôsobí trápne je Tomáš Maštalír, ale kvôli jednému hercovi tú jednu hviezdičku nedám. ()

Master19 odpad!

Možná hodnotím trochu neobjektivně, ale schválně jsem se podíval na jeden díl seriálu, který je v Česku relativně úspěšný a na Slovensku nikoliv a je jasně vidět, že nestačí jen zkopírovat název. Ta sledovanost pak buď svědčí o slabší úrovni seriálu, nebo o vyspělejší mentalitě Slováků, kteří tupě nesledují každou blbinu. To ovšem soudit nebudu. :-) ()

• Scenáristkou seriálu sa stala aj mladá študentka televíznej dramaturgie Zuzana Dzurindová - ide o dcéru expremiéra Mikuláša Dzurindu. (pravo)
  • Pri natáčaní sa stretli aj bývalí manželia Zdena Studenková a režisér Stanislav Párnický. (pravo)
  • Jednou z najsledovanejších epizód bola tá, v ktorej sa ako letuška objavila populárna a zároveň škandálmi opradená moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Markízy Marianna Ďurianová. (pravo)