Ordinácia v ružovej záhrade

Drama / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (více)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiální text distributora)

pravo

Údesné, neviem koho napadlo, že ak niečo kúpi zo zahraničia a dá tomu nový obal vznikne z toho kvalita. Naozaj neviem, čo by som vytkol tomuto seriálu najskôr, ale najjednoduchšie bode, keď poviem klady- pár hercov ma stabilný príjem, pár kameramanov, režisér a ďalší majú stabilný príjem a predajne satelitov a kablový operátori majú vyššie zisky, pretože človek je tvor televízny, ale nie hlúpy. Nechápem v tomto prípade ešte aj tí herci (Vajda, Studenková, Fialová...) sú strašne nepresvedčiví. Zo zaťatými zubami dávam jednu hviezdičku a proste ani neviem začo. (možno za Fialovú.) ()

Kokotek230mm odpad!

wtf herečtí zkrachovalci na Slovensku se musí taky nějak uživit .. u nás jede jak tento serial, tak i Ulice..poslední naděje neherců alias herců.. no to radši pořádně zprzním přítelkyni, než trávit večery u tohohle a dopřeju jí řádnou řadu opravdových orgasmů, protože představa, že si představuje , jak jí przní jakýsi Vajda nebo Stano Dančiak je pro mě frustrující.. Milovníci těchto s prominutím sraček musí těžce nést, že se Slováci opičí :D ()

chalp odpad!

Tu sa aspoň pekne ukazuje, že aj naša “najvyššia“ herecká smotánka nevidela herectvo či charizmu ani z rýchliku.Na naše pomery možno priemer, ale holt tvorcovia musia rátať s tým, že sme konzumenti nie len slovenskej tvorby ale aj zahraničnej oproti ktorej nemá ani tú najmenšiu šancu.Prispôsobovať by sa nemal divák, ale naopak! ()

zdepapepa odpad!

Vážení a milí odpadisti, přiznejme si to - zas taková hrůza to není. Ne na poměry ostatní filmové tvorby TV Nova. Ne na poměry ostatní programové volby TV Nova (ano, koukám se na tebe, zástupe tupých a nudných telenovel). V kontrastu se vším ostatním to ale prohrává na celé čáře. Nova zdegenerovala českou televizní diváckou obec na stádo tupých ovcí, takže i když jim naservíruje tohle patřičně vyleštěné hovno (jeslti se leští herci poměrně drahou výpravou nebo se leští hereckým obsazením absence nějakého uvěřitelného scénáře, to si přeberte sami), všichni to berou jako událost roku. Pominul bych to, kdyby na to lidi koukali jako na odreagovačku k, řekněme, žehlení prádla, ale oni se o tom pak lidi baví, takže evidentně dávají bedlivě pozor. A co je nejhorší - sousední komerční Prima se veze na téhle vlně a nesnaží se moc zvednout úroveň. A až se k nim přidá i Česká televize, pak už bude na vše pozdě... ()

Tomco

zuza fialova je praveze dost preafektovana..ostatni sa snazia..nemam rad projekty tohto typu, ale aspon sa nieco u nas vyraba..priatelka sleduje kazdu cast a pochvaluje si, preto ma neprekvapuju dost protichodne nazory v hodnoteniach..pre mna dve hviezdy za to, ze dokazem pri tom presediet aj ked ma to za srdce teda vobec nechyta. ()

• Pri natáčaní sa stretli aj bývalí manželia Zdena Studenková a režisér Stanislav Párnický. (pravo)
  • Jednou z najsledovanejších epizód bola tá, v ktorej sa ako letuška objavila populárna a zároveň škandálmi opradená moderátorka hlavnej spravodajskej relácie Markízy Marianna Ďurianová. (pravo)
  • Scenáristkou seriálu sa stala aj mladá študentka televíznej dramaturgie Zuzana Dzurindová - ide o dcéru expremiéra Mikuláša Dzurindu. (pravo)